Новини

Наприкінці квітня разом із Благодійним фондом МХП  Громаді  та представником СТОВ "Старинська птахофабрика"  Хворостянка Олегом Васильовичем в рамках проєкту "Толока" на території нашого закладу було висаджено вічнозелені хвойні дерева - туї.

Дошкільнята  та працівники  із задоволенням долучились до чудової  нагоди створити вічнозелену алею на ландшафтному майданчику нашого закладу.

  Атмосфера нашого подвір'я, нашого дому «живлять» душу малечі, розкривають резерви для пізнання навколишнього світу, розвивають позитивні емоції, відчуття краси і добра.

 Працівники  та вихованці Мирненського ЗДО "Казка " щиро дякують Благодійному фонду МХП Громаді та СТОВ "Старинська птахофабрика "  за надану можливість в озелененні нашої території.

Пліч-о-пліч шкільні ліги Київщини

Юні спортсмени Бориспільського району готові! Переможці визначені!

Третій етап Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч завершився на Бориспільщині.

Майже сотню матчів в третьому етапі зіграли школярі Бориспільського району, аби визначити найкращих. Ними стали:

Волейбол (дівчата)– команда «Воїни» Вороньківська громада

Волейбол (юнаки) – команда «Вороньківська сотня» Вороньківська громада

Баскетбол (дівчата) – команда Переяславської громади

Баскетбол (юнаки) – команда Переяславської громади

Футзал – команда «Котигорошки» Пристоличної громади

Спортивне орієнтування – команда «Блискавка» Переяславської громади

Черліденг – команда «Super squirrel» Яготинської громади

Хлопці та дівчата в очікуванні змагань за головний кубок області! Може й Київщину на Всеукраїнських шкільних лігах представлять? Скоро побачимо!

24 квітня в рамках профорієнтаційної роботи, представники Академії у складі в.о.проректора, к.е.н. - Пархоменко В.В., декана обліково-статистичного факультету, д.е.н. - Пилипенка О.І. та завідувача відділу профорієнтаційної роботи, к.пед.н. - Черушевої  Г.Б., відвідали Вороньківський

ліцей, Старинський ліцей, Головурівський ліцей Бориспільського району Київської області.

В рамках зустрічей майбутні абітурієнти ознайомилися зі спеціальностями Академії та коледжів та дізналися про умови цьогорічного вступу.

Також представники Академії мали змогу відвідати дивовижний музей Вороньківського ліцею!

Дякуємо адміністраціям ліцеїв за допомогу в організації зустрічей!

"Евакуація дітей під час пожежної тривоги”.

З метою навчання учасників освітнього процесу правилам безпечної життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки в умовах виникнення надзвичайних ситуацій зокрема пожежної небезпеки в  Мирненському ЗДО "Казка" 04.04.2024 року пройшли практичні навчання .

Основні цілі :

– практична перевірка здатності працівників ЗДО грамотно і чітко діяти з метою захисту здоров’я та життя вихованців у надзвичайних ситуаціях;

– виховання впевненості учасників освітнього процесу в ефективності заходів при пожежній тривозі;

– формування та розвиток у вихованців високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, здатності виконувати завдання згідно отриманих інструкцій.

Учні, батьки, працівники Головурівського ліцею стали учасниками обласного природоохоронного флешмобу з висадки дерев «Дерево Героя». Учасники висадили дерева на честь військових, які були жителями с.Головурова та полягли в бою проти окупантів, зробивши неоціненний внесок у майбутню перемогу України. Дерева висаджені на честь Андрія Осадчого, Станіслава Будківського, Владислава Карпенка.

"Заповіт Лісів: Збереження та Відновлення"

  Філія "Бориспільське лісове господарство" ДСГП "Ліси України" спільно зі здобувачами освіти та працівниками Вороньківського ліцею організували та провели еколого-натуралістичну акцію "Еко-Благоустрій".

  Цей захід зібрав разом учнів, працівників лісництва та освітньої установи, адже висаджування дерев - завжди подія. А якщо це відбувається на території свого закладу освіти, то ще й пам'ять випускників про шкільні роки.

  А цей захід цього року дуже символічний, адже всі дерева присвячені захисникам України, вороньківцям, які полягли в битві російсько-української війни, поклали своє життя за нашу свободу.

  Шкільне подвір'я оновилось саджанцями біоти східної (туя східна). Дерево в дорослому виді може досягати 10 метрів висоти, а в діаметрі бути 3-4 метри.

  Учні 10-х класів старанно провели висаджування, полили саджанці та пообіцяли відповідний догляд на ними.

  Адміністрація ліцею висловлює щиру подяку від усіх освітян та учнів ліцею керівникам Бориспільської філії ДСГП "Ліси України" Костянтину Марчуку та Костянтину Бакуну за сприяння і допомогу в реалізації освітнього екологічного проєкту.

Сьогодні у Сошниківському ліцеї пройшла навчальна евакуація учнів та педагогічного колективу. Було відпрацьовано механізм евакуації під час ймовірної пожежі.

І надалі працюємо над створенням безпечного середовища, тому кожен школяр і вчитель повинен знати свої дії у екстренних ситуаціях.

Юні космонавти із Головурівського ЗДО "Журавлик"

"Евакуація дітей під час пожежної тривоги”.

З метою навчання учасників освітнього процесу правилам безпечної життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки в умовах виникнення надзвичайних ситуацій зокрема пожежної небезпеки в  Головурівському ЗДО "Журавлик" 04.04.2024 року пройшли практичні навчання .

11 квітня 2024 року в Мирненському ліцеї відбувся майстер-клас «Візуалізація як один із засобів підвищення якості мовної та літературної освіти», який провела вчитель-методист вищої кваліфікаційної категорії  Лупан Наталія Миколаївна. 

      У заході взяли участь вчителі-філологи Вороньківської громади. З вітальним словом виступила Чорноус Оксана Василівна, головний спеціаліст управління гуманітарного розвитку.  яка побажала учасникам плідної праці. Вона наголосила на тому, що в навчальному процесі доцільно використовувати нові форми візуалізації навчального матеріалу, які дадуть змогу учням підвищити ефективність сприйняття навчальної інформації, активізувати пізнавальні процеси, розвинути інтелектуальні уміння і мислення в цілому.

      Наталія Миколаївна Лупан  поділилась досвідом роботи з використання сучасних форм візуалізації навчального матеріалу на уроках української мови і літератури.  Наголосила на тому,  що візуальна освіта – це оволодіння принципами і прийомами організації інформації через візуальні засоби (образи, символи, моделі тощо), які дають   змогу ефективно сприймати, засвоювати, зберігати в пам’яті й відтворювати знання. У чому  актуальність цієї проблеми?

• “Те, що я чую, я забуваю.

• Те, що я бачу й чую, я трохи пам’ятаю.

• Те, що я чую, бачу й обговорюю, я починаю розуміти.

• Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю, я набуваю знань і навичок.

• Коли я передаю знання іншим, я стаю майстром”.

     Такі методичні зустрічі – це натхнення до творчої діяльності педагогів, їх професійного зростання та мотивації рухатись далі.

      Щиро дякуємо Наталії Миколаївні за цікавий практичний досвід та дружнє спілкування! Усі присутні отримали нові ідеї, практичні навички й уміння візуалізувати художній матеріал

Районний етап змагань "Пліч-о-пліч"

Ох і шуму наробила сьогодні в Яготині Вороньківська громада! Команди Бориспільського району змагались за перші місця у третьому етапі Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч.

Гаряче було одразу на трьох спортивних майданчиках. Три волейбольні команди юнаків, три команди дівчат із волейболу та шість команд з черліденгу завзято виборювали право представляти Бориспільщину у наступному етапі.

Привітати юних спортсменів долучився начальник Бориспільської РВА Руслан Дяченко та амбасадорка проєкту Олена Деревенко.

Перше місце у волейболі серед дівчат виборола команда Мирненського ліцею Вороньківської громади.

Перше місце у волейболі серед юнаків виборола команда «Вороньківська сотня» Вороньківської громади.

Вітаємо учасників змагань! А переможці, запаліть у наступному, обласному, етапі!

Вітаємо мирненських спортсменів із виходом у Фінал! 

04 квітня 2024 року в с.Мирне Вороньківської ОТГ відбувся ІІІ - районний етап Пліч-о-пліч

" Всеукраїнські шкільні ліги" з волейболу.

Вороньківську громаду представляє команда дівчат Мирненського ліцею. Дівчат тренують досвідчений тренер Володимир Григорович Гиренко та вчитель фізкультури Григорій Орловський.

Відкриття змагання провели  начальник Управління гуманітарного розвитку виконавчого комітету Вороньківської сільської ради Віктор Кравцов,

директор Мирненського ліцею Тарас Похиль,

головний спеціаліст управління гуманітарного розвитку Василь Неділько.

В другій підгрупі суперниками наших дівчат були команди:

Стовп'язська гімназія, Дівичківської громади;

Переяславська гімназія 2, Переяславської громади;

Гнідинський ліцей, Золочівської громади.

За підсумками групового етапу команда Мирненського ліцею одержала впевнені перемоги в зустрічах з суперниками та виборола право зіграти в Фіналі ІІІ етапу.

Вітаємо з перемогою!!!

В рамках спільних дій редакції журналу «Охорона праці», Міністерства освіти і науки України та Профспілки працівників освіти і науки України, присвячених до Дня охорони праці (28 квітня 2024 р.) триває ХІІІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей - 2024».

20 березня 2024 року обласне журі визначило переможців та призерів обласного етапу конкурсу.

У конкурсі взяли участь 219 учнів та студентів Київщини в трьох вікових категоріях: І вікова категорія – вік від 6 до 10 років; ІІ вікова категорія – вік від 11 до 14 років; ІІІ вікова категорія – вік від 15 до 17 років.

Переможцями та призерами обласного етапу конкурсу визнано:

ІІ вікова категорія:

2 місце - Ковалевич Богдана, учениця Старинського ліцею Вороньківської сільської ради з роботою "Працюй безпечно"

Роботи переможців і призерів обласного етапу, що посіли І-ІІІ місця у трьох вікових категоріях будуть направлені на адресу журналу «Охорона праці» для участі у фінальному турі. 

Педагогічний івент "ОСВІТА ПЕРЕМОЖЦІВ: ПРІОРИТЕТИ ТА ПРАКТИЧНІ КРОКИ"

  3 квітня 2024 року керівники закладів освіти та начальник управління гуманітарного розвитку  взяли участь в роботі педагогічного івенту, що відбувся на базі університету Григорія Сковороди в Переяславі. Організаторами виступили Міністерство освіти і науки України, Київська обласна державна адміністрація, Департамент освіти і науки Київської ОДА. Освітяни лівобережжя опрацювали напрацьовані МОН матеріали освітньої реформи старшої профільної школи. Розглянули питання впровадження реформи, питання формування мережі гімназій та ліцеїв, питання реалізації реформи в сучасних умовах, питання закупівлі продуктів для закладів освіти через систему Prozorro Market. Перед учасниками івенту виступили, заступник голови Київської ОДА Жанна Осипенко, голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак та багато інших цікавих спікерів.

Участь у заході

3 квітня завідувачка Кийлівської філії Роменець Олександра Іванівна мала змогу бути учасницею заходу «Діяльнісний підхід в освіті України сьогодні: вектори відновлення та трансформації», який проводився  в рамках співпраці The LEGO Foundation та КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Нова українська школа – середовище інтегрованого навчання, де ідеї діяльнісного підходу стають ключовими компонентами освітнього процесу. Упровадження ігрових і діяльнісних методів навчання є необхідними для всебічного розвитку дитини, формування в неї наскрізних умінь, що дадуть їй можливість бути конкурентоспроможною в майбутньому.

Учасники мали можливість дізнатися про нові проєкти the LEGO Foundation, спрямовані на розвиток соціально-емоційних навичок та підтримку благополуччя дітей і педагогів. В рамках співпраці The LEGO Foundation та КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» під час заходу в інституті було відкрито лабораторію освітніх проєктів з ігрового і діяльнісного навчання у партнерстві із the LEGO Foundation.

Атестаційна комісія ІІ рівня

У п’ятницю, 29 березня 2024року, в Старинському ЗДО «Ялинка» відбулось засідання атестаційної комісії ІІ рівня управління гуманітарного розвитку Вороньківської сільської ради. В засіданні взяли участь члени атестаційної комісії на чолі з головою комісії, начальником управління Кравцовим  Віктором  Івановичем та Головою Бориспільської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Сьомак Світланою Павлівною. Запрошено завідувачів закладів освіти територіальної громади.

Цього року атестаційна комісія ІІ рівня управління гуманітарного розвитку розглядала атестаційні матеріали і атестувала педагогічних працівників закладів дошкільної освіти громади та Процівської початкової школи. Всього  на  розгляд комісії було подано 21 заява на проходження чергової та позачергової  атестації. Серед атестованих  троє завідувачів ЗДО, двоє музичних керівників, двоє вчителів початкової школи та вихователі ЗДО.

Завідувачі садочків представили на розгляд комісії власні наробки та атестаційні матеріали педагогів, що атестувалися. Атестаційна  комісія приймала  рішення по кожному учаснику атестації індивідуально.

Семінар з обміну досвідом на тему «Здоров’язбережувальне середовище в ЗДО»

Здоров’язбережувальне середовище в ЗДО – це питання, яке дуже актуальне в наш час. Мова йде і  як про фізичне здоров’я дошкільників, так і про психологічний стан дітей. Вороньківський садочок «Віночок» з 2005 року працює  за  фізкультурно-оздоровчим  напрямом, створена  програма   цілісної  оздоровчої  спрямованості  для  кожного  вихованця.

28 березня на базі Вороньківського закладу дошкільної освіти «Віночок» було проведено семінар з обміну досвідом на тему «Здоров’язбережувальне середовище в ЗДО» для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Вороньківської громади.

Завідувач закладу Рожденська Т.І. ознайомила присутніх з напрацюваннями колективу щодо створення цілісної системи оздоровлення вихованців. Вихователі Куленко О.О. та Орел В.В. разом зі своїми вихованцями старшої групи показали дуже цікаве інтегроване заняття на тему «Подорож- знайомство з диворослинами». А медична сестра фітокабінету Піскунова Т.А. провела для гостей практикум «Криничка здоров’я». Спілкування, музичний супровід зустрічі, гостинність колективу зробили наші враження неповторними. Дякуємо, колеги, за вашу працю.

Кулінарний Хаб в рамках реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування продовжує навчання кухарів закладів освіти.

Так 26.03.2024 р навчання пройшли працівники харчоблоків Вороньківської громади на базі ДПТНЗ "Бориспільський професійний ліцей"

Тютюн – підступний ворог, або про що не знав Колумб

Про шкоду куріння сказано незліченно, але все ж….

В 1492 році під час експедиції до Америки першовідкривачі на чолі з Христофором Колумбом  з подивом спостерігали, як місцеві жителі втягували в себе дим із тліючих листків якоїсь рослини, а також — як жують і проковтують його. Аборигени називали згортки висушеного листя «табако» і «сигаро». Супутники Колумба повернулись в Іспанію і привезли з собою невеликі запаси тютюну і повадку його куріння. Саме з цього часу згубна звичка почала ширитись Європою.

Для когось куріння – це ритуал, розслаблення і відхід від реальності, від якого неможливо відмовитися. Однак, куріння — не просто звичка чи задоволення, це наркотична залежність і хвороба.

«Люди впускають ворога в свої вуста, і він викрадає їх мозок» - писав Уільям Шекспір, а Оноре де Бальзак вважав, що тютюн приносить шкоду тілу, руйнує розум, отупляє цілі нації.

Курці використовують сигарети для систематичного заповнення власних легенів канцерогенними смолами, поступово засмічуючи і отруюючи свої кровоносні судини. Також, існує хибна думка, що куріння заспокоює, але сигарети не тільки не заспокоюють нерви, а повільно, постійно руйнують їх.

За словами відомого борця із курінням А́ллена Карра,  процес, пов'язаний з курінням, можна уподібнити ситуації з мухою, спійману комахоїдною рослиною. Спочатку муха поїдає нектар, але непомітно сама рослина починає пожирати муху.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), «вживання тютюну (куріння та оральне) є найбільшою причиною смерті, якій можна запобігти, у всьому світі». Майже половина людей, які курять або вживають цю речовину перорально, помирають від ускладнень, пов'язаних із ним. За оцінками ВООЗ, щороку близько 6 мільйонів (приблизно 10 % усіх смертей) людей помирають від причин, пов'язаних з тютюном. Також вмирають 600 000 некурців через пасивне куріння. У 20 столітті це стало причиною 100 мільйонів смертей.

Як говорив Аллен Карр, вам не потрібно затягуватися сигаретою, щоб насолоджуватися смаком кави або отримувати задоволення від спілкування з друзями. Вам не потрібні жовтий колір шкіри, неприємний запах з рота, чорні зуби, задишка, кашель, волосся, яке постійно пахне сигаретним димом. Вам не потрібні сигарети, щоб насолоджуватися життям у повній мірі. 

12.03.2024 року, в актовому залі Старинського ліцею відбувся третій, щорічний конкурс читців, присвячений 210 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка «Ну що б, здавалося, слова...».

Повітряні тривоги не змогли зіпсувати присутнім свята «поезії». Дружня атмосфера в залі, щирі посмішки та хороший настрій зарядили позитивом учасників конкурсу та членів журі.

На сцені прозвучали найкращі твори Великого Кобзаря у виконанні найкращих з кращих.

Тож вітаємо переможців:

1. 1 вікова категорія, номінація вірш Т.Г. Шевченка:

- 1 місце – Тютюн Марк, Мирненський ліцей;

- 2 місце- Бабилюлько Віталій, Процівська початкова школа;

- 3 місце – Роман Вікторія, акторська студія «Лілея», Мирненського СБК;

- 3 місце – Колодяжна Маргарита, акторська студія «Лілея», Мирненського СБК.

2. 2 вікова категорія, номінація вірш Т.Г. Шевченка:

- 1 місце- Рябоконь Анастасія, Головурівський ліцей;

- 2 місце- Каліченко Анастасія , Старинський ліцей;

- 3 місце – Мазур Катерина, акторська студія «Лілея», Мирненського СБК.

3. 3 вікова категорія, номінація вірш Т.Г. Шевченка:

- 1 місце- Бойко Даріна, Старинський ліцей;

- 2 місце- Краснопір Назар,  акторська студія «Лілея», Мирненського СБК;

- 3 місце – Копійка Ірина, Сошниківський ліцей.

4. Номінація – вірші Т.Г. Шевченка покладені на музику:

- 1 місце – Джесіка Чжун та Тетяна Лузан, Вороньківська школа мистецтв;

- 2 місце – вокальна студія «Перлинка», Мирненського СБК;

- 3 місце – Глінченко Станіслава та Дарина, Вороньківський ліцей.

5. Номінація – театралізована композиція за творами Т.Г. Шевченка:

- 1 місце – Стрільник Ольга, Сабан Анастасія, Бєляніна Софія, Бондарчук Єлізавета, Журбас Данило, Ніколаєвич Артем, Первак Данило, Мешко Ярослав, Вороньківський ліцей;

- 2 місце – Єлізавета Шелест, Юлія Логвинець, Вікторія Остренко, Анастасія Антоненко, Роман Попок, Головурівський ліцей;

- 3 місце – Стромець Тимофій, Подолинний Володимир, Діденко Марія, Вороньківський ліцей.

6. Номінація – авторський твір присвячений Т.Г. Шевченку:

- 1 місце- Краснобаєва Єсенія, Кийлівська філія.

Щиро дякуємо депутатам Вороньківської сільської ради Коваленку Сергію Петровичу та Черкунову Сергію Миколайовичу за подарунки переможцям конкурсу!

Сьогодні у  Кийлівській філії Вороньківського ліцею розпочався перший (шкільний) етап конкурсу читців поезії Шевченка.  Наймолодші учні представили художнє виконання як широковідомих творів,  таких як "Садок вишневий коло хати", так і рідко озвучених -- "Нащо мені женитися".                                                               Далі буде...

Шевченко - голос українського народу!

5 березня у Вороньківському ліцеї провели конкурс читців-декламаторів під назвою «Шевченко – голос українського народу!» для учнів 1-4 класів. Захід відбувся в музеї літератури рідного краю. Взяло участь 19 учасників, які чуттєво читали вірші, навіть звучало дві пісні на слова Кобзаря. Журі, до складу якого входили вчителі Гриценко Н.І, Черпак О.В., Черкунова В.О. та представники самоврядування – Журбас Данило, Стрільник Ольга, оцінювало зовнішній вигляд, знання текстів та артистичність учасників. Всі конкурсанти будуть нагороджені грамотами та цінними подарунками.

Поезія великого Кобзаря завжди сучасна, важлива, бо це гімн любові до людства!

Вітаємо

Переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій/(обслуговуючі види праці) у 2023/2024 навчальному році

Шарута Мар'яна , учениця 9 класу Старинського ліцею та вчителя Бугай Марію Петрівну з ІІІ місцем.

Відновив роботу оновлений сайт Вороньківського ліцею. Запрошуємо відвідати за посиланням:  https://sites.google.com/voronkiv.ukr.education/voronkiv-school/


Семінар для завідувачів та вихователів закладів дошкільної освіти

На виконання плану роботи Управління гуманітарного розвитку виконавчого комітету Вороньківської сільської ради на 2024 рік,

 29.02.2024 року на базі Головурівського ЗДО «Журавлик» був проведений семінар для завідувачів та вихователів закладів дошкільної освіти на тему «Казка як засіб всебічного розвитку дітей».

Учасники семінару ознайомились з досвідом дитячого садка щодо формування мистецько-творчої компетентності дошкільників. Досвід реалізації та проведення музичної та театралізованої мистецької діяльності презентувала вихователь різновікової інклюзивної групи Верхолюк Н.П.  Завідувач садочка Петренко С.В. ознайомила учасників семінару з практикою закладу, щодо розвитку творчих здібностей у педагогів, стимулювання творчого самовиявлення, вміння знаходити рішення у нестандартних ситуаціях.

На заході панувала атмосфера затишку та комфорту. Всі присутні отримали величезний заряд позитиву.

Українські електронні бібліотеки

8 українських електронних бібліотек

1. Українська електронна бібліотека “Libruk”

Сайт Libruk зібрав твори різних за жанром і часом українських письменників-класиків і сучасних авторів. У нас ви зможете як завантажити книги у найбільш популярних форматах, так і читати онлайн безпосередньо в нашій бібліотеці.

На сторінках Libruk ви зможете ознайомитися з біографією письменників України, дізнатися їх творчий шлях, а також поділитися своїми власними враженнями, залишивши коментарі автору, або його творам.
Окремий розділ Самвидав дозволяє безкоштовно опублікувати свої власні книги, і вже зібрав велику аудиторію. Запрошуємо всіх авторів реєструватися і заявити про себе!

2. Публічна електронна бібліотека української художньої літератури УКРЛІТ.org.

http://ukrlit.org/

3. Бібліотека української літератури «УкрЛіб»

https://www.ukrlib.com.ua/

4. Електронна бібліотека «Культура України»

https://elib.nlu.org.ua/

5. Електронна бібліотека “Українська література”

http://ukrclassic.com.ua

6. Електронна бібліотека Національної бібліотеки України для дітей

http://www.chl.kiev.ua/elibrary/

7. Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка”

http://chytanka.com.ua/
8. Чтиво — це вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури.

https://chtyvo.org.ua/

9. Книги, посібники, підручники

https://educationpakhomova.blogspot.com/p/blog-page_25.html

+ Telegram: https://t.me/pakhomovaeducation

https://t.me/physicsks

За матеріалами: https://educationpakhomova.blogspot.com/2021/11/blog-post_5.html?fbclid=IwAR0yNAWWI1QLEQMHIbDJfFIMUIHkfh-stAmpFBbUnVGfBPO1jPmnqVi7T0g


Хай ШІ (штучний інтелект) зробить за вас нудну роботу: нові помічники вчителя

 https://osvitoria.media/experience/haj-shi-zrobyt-za-vas-nudnu-robotu-novi-pomichnyky-vchytelya/?fbclid=IwAR0m_c63U_LqtIDErG2gFYzYQ3kdQIcPdsq-GfiGhOPeIQ1wxqscwSI7FCU

Радимо використати у своїй роботі платформу ЗНАЇМО (https://znaimo.gov.ua/)

У шкільному театрі – прем’єра 

  23 лютого у шкільному театрі «Барвінок», який уже багато років  працює у Вороньківському ліцеї, відбулася прем’єра. Цього року юні актори під керівництвом заслуженого вчителя України Гриценко Надії Іванівни підготували виставу за драматичною поемою Лесі Українки «Бояриня». Твір не друкувався за життя поетеси і до 1989 року був заборонений. Події  відбуваються у кінці XVII століття, в добу Руїни, яка характеризується втратою нашим народом духовності, національного буття та самостійності. Леся Українка підводить до висновку, що український народ несе ярмо неволі самохіть, бо змирився зі званням раба.

  Твір дуже актуальний. Адже сьогодні дуже гостро стоїть питання про те, що кожен із нас зробив для збереження своєї країни, чи всі можемо з гордістю носити ім’я українця. Актори зуміли донести до глядача ідейний зміст твору. Майстерно виконали ролі Мешко Ярослав(Степан), Сабан Анастасія(Оксана), Стрільник Ольга(мати Степана), Бєляніна Софія(Ганна), Журбас Данило(Перебійний), Бондарчук Єлизавета(Перебійниха), Первак Данило(Іван), Ніколаєвич Артем (Гість). Технічну сторону  забезпечили Кохан Богдан та Ісай Олексій.

  Під час повторного показу вистави для мешканців села(24 лютого) було зібрано чималу суму коштів для ЗСУ.

Покращення умов в укриттях у ЗДО Вороньківської громади

За кошти ЮНІСЕФ підрядною організацією здійснюється  ремонт-покращення умов перебування вихованців у закладах дошкільної освіти с.Вороньків та с.Старе.

Роботи в укритті Старівського ЗДО «Ялинка» (площа 202 кв.м.)

Ремонтні роботи розпочали 22.01.2024 року.  Виконано: демонтаж старого цементного покриття підлоги та  залиття  нової підлоги, підготовка стін, штукатурка стін і стелі.

Виконується:  виокремлення туалетних кімнат (3 дитячі кабінки та 1 службова), встановлення 2 умивальників, проводиться сушка приміщення підвалу.


Роботи в укритті Вороньківського ЗДО «Віночок» (площа 128кв.м.)

Ремонтні роботи розпочали 23.01.2024року. Виконано:  демонтовано старе цементне покриття підлоги,  зроблено повну штукатурку стін приміщень, залито підлогу, зроблено штукатурку стелі. 

Виконується:  кладка плитки на стіни у вбиральнях,  встановлено внутрішні двері (6шт.) 

Вороньківський ліцей

Роль музеїв у національно-патріотичному вихованні учнів

   22 лютого на базі Вороньківського ліцею відбувся семінар учителів української мови та літератури закладів освіти Вороньківської територіальної громади. Досвідом роботи поділилася Громадська Лариса Василівна, яка має великі напрацювання з теми «Роль музеїв у національно-патріотичному вихованні учнів». Спочатку учасники семінару відвідали краєзнавчий музей вжиткового мистецтва, яким завідує Лариса Василівна, і подивилися театралізовану екскурсію, підготовлену одинадцятикласниками. Баба Параска(Ісай Ліна) та баба Палажка(Глива Анастасія) познайомили зі старовинними предметами побуту, які зберігаються в музеї. Героїням твору І.Нечуя-Левицького допомагали учениці 9-А класу Назаренко Вікторія та Лаврінчук Олена, які разом з учителькою уклали унікальний короткий словник назв предметів українського побуту. Його можна використовувати на уроках історії, української літератури. Він стане у пригоді всім, хто любить усну народну творчість.

   Друга частина семінару проходила в музеї  літератури рідного краю, де учасники  подивилися фрагменти уроку «Багатогранність творчості Олеся Бердника». Лариса Василівна зібрала велику кількість експонатів, які розповідають про життєвий шлях  письменника-земляка. Це більше ста фотографій, а також  листи, картини, інші речі. Учителька мріє про той час, коли зможе відкрити кімнату-музей  Олеся Бердника. Твори письменника майстерно читали учні 11-Б класу Мешко Ярослав, Мірошник Діана та Шабадей Наталія.

   Насамкінець Лариса Василівна провела майстер-клас по виготовленню дідуха, який у наших предків був покровителем роду, символом добробуту та урожаю.

Вітаємо !

переможців ІІІ (обласного етапу) Всеукраїнської предметної олімпіади з історії:

Желізняк Альона, 9 клас, Головурівсьський ліцей, вчитель Коновал Наталія Олександрівна – ІІІ місце;

Стрільник Ольга, 10 клас, Вороньківський ліцей , вчитель  Петренко Наталія Миколаївна– ІІІ місце;

Ісай Олексій,  11 клас, Вороньківський ліцей, вчитель  Петренко Наталія Миколаївна – ІІІ місце.

Вітаємо !

переможців ІІІ (обласного етапу) Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови та літератури:

Ткаченко Анастасія, 9 клас , Старинський ліцей, вчитель Руденко Наталія Іванівна -  ІІ місце;

Бибик Данило, 10 клас, Вороньківський ліцей, вчитель Гриценко Надія Іванівна – ІІІ місце.

Нарада керівників закладів освіти

На нараді, яка проводилась 19 лютого в он-лайн форматі, були розглянуті питання:

-        Розподіл коштів, виділених як додаткове фінансування, черговою 30-ю сесією Вороньківської сільської ради на фінансування закладів освіти;

-        Організація та проведення конкурсу читців до Шевченківських днів;

-        Підсумки проведення олімпіад та конкурсів;

-        Відвідування закладів освіти учнями та вихованцями (аналіз щоденного моніторингу);

-        Питання участі у сертифікації педагогів громади;

-        Ознайомлення з порядком позачергових перевірок ДСЯО суб’єктів освітньої діяльності;

-        Підготовка територій закладів освіти до весняного періоду;

-        Питання проходження медичних оглядів працівниками закладів освіти;

-        Робота сайтів закладів освіти;

-        Участь представників закладів освіти у заходах на рівні області, району, громади;

-        Організація харчування, питання звільнення від харчування учнів, вихованців;

-        Інформація про хід місячника атестації;

-       Питання курсової перепідготовки, коригування графіків;

-        Участь у спортивних заходах, змаганнях;

-        Різне.

Участь у нараді взяли 13 керівників закладів освіти спеціалісти управління Чорноус О.В., Григор Н.О., Бевз Т.О., начальник управління Кравцов В.І. та заступник сільського голови Пасько Л.А.

ПРОЦІВСЬКА ПОЧАТКОВА ШКОЛА

Наша ГПД

Сьогодні у День Єднання України Ми з учнями згадали про народні символи та страви нашого народу, пограли в патріотичне доміно, щоб перевірити наскільки ми гарно знаємо про це свято, про його започаткування та мету

Вороньківський ліцей

День єднання України.

  16 лютого 2024 Україна  відзначає День єднання. “Єднаймося заради України!” – під таким гаслом у Вороньківському ліцеї  16 лютого пройшли заходи, присвячені Дню єднання України. Вони показали, наскільки ми сильні, сміливі, єдині в любові до своєї Держави та українського народу, до Збройних Сил – наших захисників!

  Ранкове коло у початковій ланці розпочалося із виконання Гімну України, після якого учні переглянули презентацію і познайомились із історією свята. Вшанували воїнів, які поклали життя за наше майбутнє, хвилиною мовчання. 

  Для учнів 5-11 класів актив школи підготував захід «День єднання України». Юнаки внесли наш синьо-жовтий стяг, і  всі  акапельно виконали гімн Держави.

   Ведучі наголосили, що наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями до Перемоги!

Вітаємо!

Переможців ІІІ (обласного) етапу ХХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!»,

номінація "Історія України і державотворення":

І місце - Краснопір  Назарій, учень 10  класу Мирненського  ліцею, вчитель Бриль  Людмила  Миколаївна;

номінація "Література":

ІІІ місце - Фіялкіна Марія, учениця 8 класу Вороньківського  ліце., вчитель Черкунова  Валентина  Олександрівна ;

ІІІ місце - Нагайник Ілона, учениця 6 класу Мирненського ліцею, вчитель Лупан Наталія Миколаївна.

Мирненські спортсмени пліч-о-пліч рухаються до перемоги, своєю енергією запалюють наші серця і віру у майбутнє!

Вітаємо переможців

Вітаємо переможців ІІІ обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства:

ІІІ місце - Назаренко  Вікторію ученицю 9 класу Вороньківського ліцею та вчителя Петренко  Наталію  Миколаївну;

ІІІ місце - Стрільник  Ольгу, ученицю 10 класу Вороньківського ліцею та вчителя Петренко  Наталію  Миколаївну.

Вітаємо Стрільник Ольгу, ученицю 10 класу  Вороньківського ліцею та вчителя Шкару В.В. з ІІІ місцем в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з географії. 

2 лютого у ліцеї відбувся семінар вчителів історії "Використання комп'ютерних технологій в процесі викладання історії".

Семінар мав практичний характер.Гостем був краєзнавець,автор книжок з історії Сошникова Удовенко П.І.

Вчителі оволоділи навичками роботи з відеоредактором,в чому їм допомогли наші старшокласники.В якості робочого матеріалу використовувалася відеозйомка археологічної розвідки в урочищі Селище (околиці Сошникова).

Коментар і пояснення про зміст і перебіг археологічної розвідки дали учні 9 класу.

Науковий коментар дав Удовенко П.І.

Колегія управління гуманітарного розвитку

Засідання чергової колегії освітян Вороньківської громади було присвячено питанню фінансування у 2024 році та, пов’язаному з цим, питанню оптимізації освітньої галузі в цілому, відповідно до вимог до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту».

На колегію були запрошені керівники закладів освіти, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Вороньківської сільської ради Пасько Л.А., начальник фінансового відділу Коновал Н.І.

В зв’язку зі значним скороченням фінансування: зменшення державної субвенції, дворазове підняття заробітної плати на 10% з 1 січня та 12% з 1 квітня 2024 року; вилучення 22% коштів громади до державного бюджету призводить до необхідності оптимізації освітньої мережі.

Були розглянуті можливості подальшого функціонування кожного закладу, прийнято ряд пропозицій для обговорення.

По завершенню колегії, яка проходила у Вороньківському ліцеї, директором  ліцею Марченко С.В. був проведений майстер-клас «Штучний інтелект для потреб освітян».

Колеги мали змогу познайомитись з новинками з даного ртьання та попрактикуватись в роботі зі щтучним інтелектом на своїх смартфонах та ПК.


ЛІГА СМІЛИВИХ

19 січня, у рамках проведення Київського обласного фізкультурно-оздоровчого заходу «Учнівська ліга» Здорова Україна» (відповідно до модельної навчальної програми «Фізична культура 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти) у Мирному відбулися змагання серед команд учнів 5-х класів закладів загальної середньої освіти Вороньківської сільської ради (с.Мирне, с.Старе) ІІ-го етапу фізкультурно-оздоровчого заходу «Учнівська ліга» Здорова Україна» Ліга сміливих (учитель фізичної культури Григорій Орловський).

Автор фото: Груба Ангеліна

#Ліга_Здорова_Україна

#Шкільні_ігри

Facebook

Навчання по НУШ

12 січня вчителі початкових класів Головурівського, Мирненського, Старинського та Сошниківського ліцеїв мали змогу пройти навчальний тренінг "Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення" в межах підтримки відновлення освіти України LEGO Foundation.

В доброзичливій атмосфері педагоги набули нових практичних навичок, які стануть корисними в подальшій діяльності. Отриманий в дарунок методичний посібник "Проєктна робота в початковій школі" стане гарною допомогою під час планування та організації проєктної діяльності з класом.

Колектив педагогів вдячний КНЗ КОІПОПК та тренеру Харабарі Тетяні Іванівні, вчителю Переяслівського ліцею ім.Володимира Мономаха, за дану можливість пройти навчальний тренінг.

Навчання вчителів початкових класів

10 січня Вороньківський ліцей приймав вчителів початкових класів для навчання з теми "Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення" тренерами НУШ КНЗ КОІПОПК

Тренінгове заняття для педагогів на тему:  "Все в твоїх руках: розвиток стресостійкості''

    10 січня 2024 року в Мирненському ліцеї відбувся семінар для практичних психологів і соціальних педагогів управління освіти Вороньківської сільської ради. Практичний психолог Якименко Анна Сергіївна провела тренінгове заняття: «Все в твоїх руках: розвиток стресостійкості». Метою заняття була профілактика негативних емоційних реакцій на стресові ситуації, підвищення стресостійкості через ознайомлення із способами саморегуляції, підвищення впевненості у собі та власних можливостях.

      Якщо раніше доводилося вчити людей уникати стресів, то наразі стоїть необхідність навчитися жити у стресах та використовувати їх для власної користі. Стресостійкість – одна з трьох найпопулярніших рис особистості, які люди використовують для опису своїх сильних сторін. Це логічна відповідь на потреби суспільства, де здатність протистояти стресу тісно пов’язана із щастям, фізичним та психічним здоров’ям та результатом успішної праці..

     Запропоновані на семінарі техніки відновлення знизили рівень тривожності, пов’язаної з виникненням стресових ситуацій, покращили емоційний стан, відновили ресурс та збагатили досвідом. Такі заходи на сьогодні є актуальними та важливими в кожному колективі.

Семінари педагогів

  Вчитель – це не професія, а поклик душі. Педагог не тільки дає дітям знання, але й залишається порадником, психологом та другом, котрий вислухає та допоможе. Але як і кожна робота,  робота педагога потребує вміння та прагнення розвиватися. Світ змінюється щодня і щохвилини, тож складно собі уявити сучасну професію, яка б не потребувала постійного оновлення знань та вмінь. Педагогічна діяльність чи не найперша, що цього потребує, адже, вчителі закладають знання та розвивають вміння у дітей на перспективу, а самі діти швидко опановують оновлений світ. Сьогодні необхідністю є не лише звучати в унісон зі світом, але й не менш важливо з самими учнями, тому готовність педагога до постійних змін та бажання опановувати нові навички і самовдосконалюватися важко переоцінити.

     04 січня 2024 року  в  Старинському  ліцеї  відбулися  семінари  для вчителів образотворчого  мистецтва та  початкових  класів   «Регулювання психоемоційних станів засобами мистецтва. Нестандартні техніки малювання»,  керівник - Бугай  Марія  Петрівна,  вчитель  образотворчого  мистецтва та  технологій,  вчитель — методист. На  семінарі  вчителі  образотворчого  мистецтва та  початкових  класів опановували  навички  нетрадиційних  методів  малювання.  Це було і малювання кулькою, а особливо вразило вчителів малювання кавою.  

     Вчителі-філологи зустрілися на  семінарі «Розвиток емоційного інтелекту учнів на уроках літератури» під керівництвом -  Ткаченко  Наталія  Іванівна вчитель зарубіжної  літератури спеціаліста  вищої  категорії.  Вчилися  висловлювати свої думки і враження  від прочитаної поезії  за допомогою арт-прийомів.  

     В ході  роботи і обговорення  наші вчителі працювали над тим, аби максимально пом’якшити наслідки війни для освіти громади , зокрема планували, як саме наздоганяти пропущене, як змінювати програму, які методи роботи використовуватимуть. 

     У підсумку педагоги отримали не лише знання і нові  компетенції а і масу позитивних емоцій,  дійсно  покращили  свій  психоемоційний стан  і  настрій.

Нарада відповідальних за організацію харчування у закладах освіти

5 січня 2024 року в онлайн форматі була проведена нарада для відповідальних за організацію харчування у закладах освіти, яку провела заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Вороньківської сільської ради Пасько Л.А. Головним питанням було організація подання інформації та формування списку дітей пільгових категорій. Виробили алгоритм дій.

Нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи

5 січня 2024 року в онлайн форматі була проведена нарада для заступників директорів з навчально-виховної роботи.

Розглянули питання:

Нараду провела головний спеціаліст управління Чорноус О.В. Участь в нараді взяли заступники директорів ліцеїв, директор Процівської початкової школи, завідувач Кийлівської філії та начальник управління.

Нарада керівників закладів освіти

4 січня нарада керівників закладів освіти відбулася в очному форматі. Начальник фінансового відділу Коновал Н.І. прозвітувалася про використані кошти у 2023 році та познайомила з бюджетом на 2024 рік. Обговорили проблемні питання, зробили висновків. Начальник відділ бухгалтерського обліку та звітності, головний бухгалтер Черня О.В. підсумувала роботу бухгалтерій у попередньому році і зупинилася на особливостях у поточному. Начальник сектору архітектури, містобудування та капітального будівництва Федотова О.Я. ознайомила з правилами електронного реєстру ведення капітального та поточного ремонтів, поданням своєчасної інформації про проведення робіт. Головний спеціаліст з інвестицій та публічних закупівель Григор А. проаналізувала хід закупівель та потребу і організацію закупівель у 2024 році. Директор ІРЦ Ніжинська А.А. звернула увагу на низьке використання коштів для надання додаткових занять з учнями, які перебувають на інклюзивному навчанні. Головна причина у невчасному укладанні угод із фахівцями.

Начальник управління Кравцов В.І. прозвітував за роботу управління за рік. На нараді були розглянуті питання: безпеки у закладах освіти; організація участі учнів в обласному етапі олімпіад, хід проведення атестації, інвентаризація, опалення закладів освіти, оптимізація закладів освіти до початку нового навчального року, різне.

Семінар керівників закладів дошкільної освіти

22.12.2023 року на базі Мирненського ЗДО "Казка" відбувся семінар для обміну досвідом роботи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Вороньківської сільської ради.

На заході досвідом роботи поділилась вихователь І молодшої групи Балацька Тетяна Володимирівна .

Тема заняття: "Валеологічне виховання дітей дошкільного віку, як фактор формування здорового способу життя". Також педагог провела практикум для учасників семінару з використанням LEGO конструювання "Фабрика подарунків".

Завідувач ЗДО Горбаченко Ірина Володимирівна розповіла присутнім про турботу та дбайливе ставлення до ментального здоров'я кожного педагога.

Підсумки роботи семінару провела головний спеціаліст, методист Управління Гуманітарного розвитку Вороньківської сільської ради Григор Наталія Олександрівна.

Щиро дякуємо всім за співпрацю.