Управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради

Лубенського району Полтавської області 

ЗАПРОШУЄМО НА САЙТ ЛУБЕНСЬКИХ ОСВІТЯН!

Шановні друзі!

Лубенські освітяни завжди готові до співпраці з усіма, хто усвідомлює потребу подальшого розвитку освіти в нашому місті, а значить – небайдужий до його майбутнього. Сподіваємося, що інформація, розміщена на нашому сайті, зацікавить колег, учнів, батьків та громадськість, дасть можливість детальніше ознайомитися з навчальними закладами міста, їх педагогічними здобутками, цікавими ідеями та знахідками, допоможе знайти однодумців, надихне на власні відкриття.

З повагою Мирослав Костенко, начальник Управління освіти 

виконавчого комітету  Лубенської міської ради Лубенського району


Новини

Презен.pdf

Відбір на посаду Інспектор відділу/сектору "Служба освітньої безпеки" у ГУНП в Полтавській області

Основні службові обов’язки:

• забезпечення безпекових заходів у закладах освіти;

• проведення превентивних (профілактичних) заходів із учасниками освітнього процесу щодо виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень, учинених дітьми та стосовно них у закладах загальної середньої освіти, недопущення втягнення дітей у протиправну діяльність, пияцтво, жебрацтво, наркоманію та іншу антигромадську діяльність;

• вжиття заходів, спрямованих на попередження та усунення загроз життю та здоров’ю учасникам освітнього процесу, оперативність, швидке та ефективне реагування на ймовірні загрози;

• вжиття заходів щодо запобігання та протидії вчинення домашнього насильства дітьми та стосовно них, жорстокого поводження з ними та реагування на такі факти;

• проведення роботи щодо протидії негативним викликам та небезпечним тенденціям у дитячому середовищі (безпека в мережі Інтернет, булінг (цькування), екстремальні розваги;

• забезпечення пропускного режиму на територію навчального закладу всіх учасників освітнього процесу, запобігання проникненню на об’єкт сторонніх осіб;

• проведення інтерактивних занять з дітьми (здобувачами освіти), прийняття безпосередньої участі у педагогічних радах, батьківських зборах, а також здійснення консультування та інформування учасників освітнього процесу (батьків, учнів);

• надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Бажані якості та навички:

• висока мотивація та орієнтація на якісні зміни в державі;

• здатність до логічних операцій в екстремальних ситуаціях, в умовах дефіциту часу;

• дисциплінованість, самоорганізованість, відповідальність;

• комунікабельність, ввічливість, стриманість, прагнення допомагати людям;

• вміння чітко й аргументовано висловлювати власну думку;

• належний рівень фізичної підготовки відповідно до вимог МВС України для кандидатів, які вступають на службу до поліції;

• знання вікових особливостей розвитку дітей і підлітків, вміння вирішувати конфлікти, що виникають під час освітнього процесу.

Вимоги до кандидатів:

• громадянство України;

• вища освіта;

• вільне володіння українською мовою, що засвідчується державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, виданий Національною комісією зі стандартів державної мови;

• знання Конституції України, ЗУ «Про Національну поліцію», ЗУ «Про запобігання корупції», Кодексу України про адміністративні правопорушення».

Ми пропонуємо:

• заробітну плату від 19000 грн (після успішного проходження первинної професійної підготовки)

• соціальне забезпечення згідно діючого законодавства, пільговий лізинг на житло, компенсацію оренди за винайм житла;

• можливість отримання вищої освіти у вищих навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських;

• перспективу кар’єрного росту.

Конкурс розпочато з 17 червня 2024 р. подати анкету можливо до 30 червня 2024 р.

за посиланням https://drive.google.com/.../1i6AvkT3JD6tQzC8jfOi3pa.../view

Відкритий особистий чемпіонат громади

Відбулися змагання Відкритого особистого чемпіонату Лубенської територіальної громади зі спортивного орієнтування, присвячені Міжнародному дню захисту дітей.

На старт вийшли маже 130 спортсменів з Полтавщини, Вінницької, Донецької, Закарпатської, Сумської, Харківської та Херсонської областей.

Лубенщину гідно представляли вихованці дитячо-юнацького клубу спортивного орієнтування і туризму «Валтекс» Лубенської міської ради.

На коротких дистанціях перемогли лубенці Бовсуновська Мар’яна, Бабарикіна Кіра, Бовсуновський Іван,  Левченко Данило, Марченко Дмитро і Лазебний Максим.

Другими в своїх вікових групах фінішували Федоренко Марія, Марченко Дар’я, Хлус Анастасія, Руднєва Єлизавета, Замахіна Тетяна, Тараненко Єгор, Ковальчук Денис, Петкевич Сергій.

На третіх місцях – Кочерга Маргарита, Воловик Марія, Даценко Артем, Шило Олексій, Мусієнко Денис.

На подовжених дистанціях перемогли Желудова Анастасія, Воловик Марія, Бовсуновський Іван, Левченко Данило, Тараненко Єгор, Лазебний Максим, Ковальчук Денис, Петкевич Сергій.

Другими фінішували Бовсуновська Мар’яна, Бабарикіна Кіра, Хлус Анастасія, Рассахацький Даниїл, Даценко Артем, Шило Олексій, Гейко Іван.

Треті – Марченко Дар’я, Рибка Дмитро, Гавриш Іван.

За сумою двох днів змагань у своїх вікових групах перемогли Бовсуновська Мар’яна, Бабарикіна Кіра, Хлус Анастасія, Бовсуновський Іван, Левченко Данило, Тараненко Єгор, Лазебний Максим, Ковальчук Денис.

Другими стали Федоренко Марія, Воловик Марія, Руднєва Єлизавета, Рибка Дмитро, Даценко Артем, Шило Олексій, Петкевич Сергій.

Треті – Кочерга Маргарита, Марченко Дар’я, Замахіна Тетяна, Рассахацький Даниїл, Марченко Дмитро, Мусієнко Денис.

Переможці та призери на окремих дистанціях нагороджені медалями відповідних ступенів, а за сумою виступів на двох дистанціях – кубками  відділу сім’ї, молоді та спорту.

Дякуємо колишнім вихованцям ДЮКСОТ «Валтекс» ЛМР Михайлу Хомчаку і Ользі Правільєвій за надану фінансову допомогу – оплату підготовки карт для змагань, оренди електронних станцій та чіпів, автобусів для підвозу учасників до місць змагань.

Навчально-польові збори-2024 учнів 11 – х класів Лубенської громади

 

У Лубенській громаді 01-02 травня 2024 року Управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради, Центр професійного розвитку педагогічних працівників Лубенської міської ради за сприяння міського голови Олександра Грицаєнка, спільно з Лубенським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, Добровольчим формуванням Лубенської територіальної громади № 1, іншими військовими підрозділами та ГО «Beta tactic camp» проведені навчально-польові збори для учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти Лубенської територіальної громади.

Метою проведення заходу було формування у здобувачів освіти життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту України та дій в умовах надзвичайних ситуацій, а також оборонної свідомості, готовності до національного спротиву, розуміння суспільної значущості військової служби, мотивації до набуття необхідних компетентностей у сфері безпеки і оборони.

Для проведення навчально-польових зборів було передбачено 5 локацій, на яких учні мали можливість вдосконалити свої навички опанування військовою справою з тактичної, медичної, вогневої підготовки, інженерно -саперної справи, особливостями роботи аеророзвідки (пілотування дронами).

Перша локація – вогнева підготовка, де учнів мали можливість виконати навчальні стрільби з автомата та поглибити знання будови зброї.

Друга локація — тактична медицина. Досвідчені інструктори розповіли дітям про базові знання з тактичної медицини та відпрацювали з ними надання самодопомоги і першої допомоги пораненому, імітуючи бойові умови.

Третя локація – аеророзвідка (пілотування дронами). Одинадцятикласники мали можливість дізнатися більше про безпілотні літальні апарати, які вони бувають та для чого призначені. Інструктор детально розповів як керувати БпЛА, щоб під час бойових дій або інших небезпечних ситуацій, визначити, де розташовується ворожа артилерія чи інші військові обʼєкти, скоригувати й допомогти нейтралізувати цілі. Учні за бажанням практично опановували керування дроном.

      Під час війни та десятки років після її закінчення земля залишається «нашпигованою» безліччю смертоносних «сюрпризів» — міни, снаряди, що не розірвалися, бомби, патрони, гранати тощо. Отже четверта локація - інженерно-саперна підготовка. Досвідчений інструктор детально, на практичних прикладах розповів дітям правила з мінної небезпеки та з попередження ризиків поводження з вибухонебезпечними предметами, як попередити нещасні випадки, викликані потраплянням людини на міну, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки про них попереджають, а також щодо поведінки у надзвичайних ситуаціях. Це далеко не увесь перелік інформації, що учнів повинні були засвоїти.

Останньою локацією була тактична підготовка — це головний вид бойової підготовки військ, основа польової виучки. Учні практично вивчали основні положення щодо підготовки та ведення сучасного бою, оволодівали прийомами і способами дій солдата в основних видах бою у складі бойових груп та відділення, відпрацьовували навики, як використовувати в бою зброю, щоб добитися перемоги і зберегти своє життя.

В умовах сьогодення предмет «Захист України» для учнів закладів освіти викладається  на основі сучасних досягнень педагогічної і військово-педагогічної науки та її складової дидактики. Проведення навчально-польових зборів для учнів – це необхідність часу, дітям варто навчитися акцентувати увагу на навколишніх сучасних подіях і критично оцінювати їх,  на  практичних заняттях та у формі військової гри опановувати основи військової справи, спонукати відчувати інтерес до вивчення основ вогневої, тактичної, інженерної, медичної та фізичної підготовки.

Управління освіти виконавчого комітету Лубенської місткої ради щиро дякує міському голові Олександру Грицаєнку за сприяння та підтримку у проведенні навчально-польових зборів.

Висловлюємо слова вдячності Лубенському районному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, Добровольчому формуванню Лубенської територіальної громади №1, військовій частині та ГО «Beta tactic camp»  за високий рівень організації навчально-польових зборів, технічне забезпечення,  досвідчених, вмотивованих, відповідальних, професійно підготовлених військовослужбовців, які були інструкторами і провели змістовні та ґрунтовні практичні заняття.

За надання належного медичного супроводу Управління освіти дякує Лубенському міському ПМСД та Центру первинної медико-санітарної допомоги Лубенської міської ради.

Висловлюємо подяку директору Войнихівської гімназії за смачне гаряче харчування учасників зборів.

Навчально-польові збори – 2024 сприяли усвідомленню учнівською молоддю свого обов’язку щодо захисту України в умовах загрози суверенітету та територіальній цілісності держави, сформували в учнів практичні вміння та навички, які стануть їм у пригоді в дорослому житті та розуміння відповідальності щодо захисту України.

 

Слава Україні! Героям Слава!

 

Альона ТАРАНЕЦЬ, консультант ЦПРПП

Відкритий чемпіонат Лубенської територіальної громади зі спортивного орієнтування

 

27-28 квітня відбулися змагання відкритого чемпіонату Лубенської територіальної громади зі спортивного орієнтування.

На старти вийшли 107 спортсменів віком від десяти до вісімдесяти років. Лубенщину представляв 51 спортсмен дитячо-юнацького клубу спортивного орієнтування і туризму «Валтекс» Лубенської міської ради. Конкуренцію їм склали орієнтувальники з Полтави, Хоролу, Горішніх Плавень, Харкова, Вінниці та Кролевця з Сумщини.27 квітня – змагання на скороченій дистанції біля Кургану Скорботи були вдалими для лубенців. 

У своїх вікових групах перемогли Желудова Анастасія, Бовсуновський Іван, Кучеренко Данило, Марченко Дмитро, Лазебний Максим, Ковальчук Денис. Другими фінішували Бовсуновська Мар’яна, Хлус Анастасія, Даниленко Софія, Замахіна Тетяна, Гавриш Іван, Шило Олексій, Петкевич Сергій. Третіми – Проценко Словяна, Бабарикіна Кіра, Рассахацький Даниїл, Даценко Артем, Тараненко Єгор.

Переможці та призери нагороджені грамотами та медалями відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Лубенської міської ради.

 

28 квітня – Кубок пам’яті захисника України, вихованця ДЮКСОТ «Валтекс», Василя Годуна. Спортсмени змагалися на середній дистанції поблизу села Халепці.

Перші місця у своїх вікових групах вибороли лубенці Дацій Яна, Хлус Анастасія, Руднєва Єлизавета, Теліпко Маргарита, Бовсуновський Іван, Кучеренко Данило, Тараненко Єгор, Полупанов Владислав. Другі місця вибороли Желудова Анастасія, Бабарикіна Кіра, Даценко Артем, Шило Ярослав, Петкевич Сергій, Ковальчук Денис. Треті – Педрига Марія, Байковська Єлизавета, Даниленко Софія, Луневич Костянтин, Марченко Дмитро, Лазебний Максим.

Крім грамот та медалей переможці та призери нагороджені пам’ятними кубками.

 

Годун Василь Анатолійович (21.04.1987–13.03.2024 р.)

Закінчив лубенську школу №7. З дванадцяти років до закінчення школи відвідував гурток спортивного орієнтування ДЮКСОТ «Валтекс», виконав норматив І розряду зі спортивного орієнтування. Багаторазовий призер чемпіонатів Полтавської області у 2000-2004 рр.

З перших днів війни приєднався до сил тероборони Голосіївського району Києва, і водночас продовжував займатися волонтерською діяльністю. 29 квітня 2022 року долучився до лав Збройних Сил України.

Молодший лейтенант, командир 2 стрілецької роти 45 окремого стрілецького батальйону. Загинув при виконанні бойового завдання на Сумщині (Конотопський р-н, с. Кружок).

Нагороджений почесними відзнаками Головнокомандуючого Збройних Сил України «Хрест хоробрих», «Сталевий хрест», «Срібний хрест», «Золотий хрест», нагрудним знаком «Ветеран війни».

 

Просимо підтримати петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно) Годуну Василеві Анатолійовичу за посиланням  https://www.facebook.com/share/v/mW4b1yKzjCYcxt5h/

 


Успіхи орієнтувальників ДЮКСОТ «Валтекс» ЛМР

 

На минулих вихідних поблизу Полтави відбулися змагання відкритого особистого чемпіонату Полтавської області зі спортивного орієнтування.

У них взяли участь 155 орієнтувальників з Полтавщини, Кіровоградської, Луганської, Харківської та Черкаської областей і міста Києва. Наше місто представляли 43 спортсмени команди дитячо-юнацького клубу спортивного орієнтування і туризму «Валтекс» Лубенської міської ради.

У змаганнях на подовжених дистанціях в заданому напрямку чемпіонами області у своїх вікових групах стали: Педрига Марія, Руднєва Єлизавета, Теліпко Маргарита, Даценко Артем, Мусієнко Денис, Рева Станіслав, Гейко Іван.

Другі місця вибороли Кучеренко Данило, Тараненко Єгор, Лазебний Максим, Гасанов Владислав.

Третіми фінішували Бовсуновський Іван, Гавриш Іван, Шило Олексій, Петкевич Сергій, Ірклієнко Анастасія, Бабарикіна Кіра,

У двоетапних естафетах в заданому напрямку у своїх вікових групах чемпіонами області стали: Ірклієнко Анастасія і Федоренко Марія, Москаленко Ірина і Теліпко Маргарита, Проценко Словяна і Мисник Олег, Кучеренко Данило і Бабарикіна Кіра, Руднєва Єлизавета і Лазебний Максим, Замахіна Тетяна і Мусієнко Денис, Гавриш Іван і Левченко Данило, Тараненко Єгор і Марченко Дмитро, Ковальчук Денис і Петкевич Сергій.

Другі місця здобули Желудова Анастасія і Педрига Марія, Ахметшина Таїсія і Галамага Олександр, Луневич Костянтин і Воловик Марія, Шило Олексій і Хлус Анастасія. Третіми фінішували Даценко Артем і Рудик Назар.

Вітаємо Дениса Ковальчука з виконанням нормативу розряду «Кандидат в майстри спорту України».

Готували команду до змагань Григорій Семенюта та Сергій Крутій.


Документи_про_освіту.xls

Документи про освіту

Військово-патріотичні навчання для учнів 10 класів Лубенської громади

З ініціативи Лубенського міського голови Олександра Грицаєнка Лубенський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, військові підрозділи, Добровольче формування Лубенської територіальної громади №1 та Управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради провели 06 квітня 2024 року військово-патріотичні навчання, участь у яких взяли близько 100 учнів 10-х класів закладів загальної середньої освіти Лубенської територіальної громади.

Військові навчання організовані з метою якісної підготовка молоді допризовного віку з військових, тактичних та медичних дисциплін із предмету «Захист України».


На території проведення військово–патріотичних навчань було створено 5 локацій, на яких учні мали можливість ознайомитися зі зразками сучасного озброєння та особливостями роботи аеророзвідки (пілотування дронів),  вдосконалити свої знання у військовій справі з тактичної та медичної підготовки, інженерної справи.

Під час практичних занять із тактичної підготовки учнями були опановані дії воїна в обороні й навички та уміння, необхідні для успішного ведення сучасного бою.

Десятикласники тренувалися надавати домедичну допомогу, зупиняти кровотечу з ран верхньої та нижньої кінцівок за допомогою турнікетів (самодопомога).

Проведено теоретичне  заняття з інженерної підготовки, метою якого було інформування учасників освітнього процесу щодо правил поведінки з вибухонебезпечними предметами. Попередження нещасних випадків, викликаних потраплянням людини на міну, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки про них попереджають та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватись - ось далеко не весь перелік інформації, яку діти мали засвоїти.

Військово-партіотичні заняття проходили на засадах патріотизму, взаємодопомоги і професіоналізму. Бажаємо усім віри у ЗСУ, у Перемогу над ворогом та  щасливе майбутнє України.

 

Слава Україні! Героям Слава!

 

 

Альона ТАРАНЕЦЬ консультант ЦПРПП


Онлайн-оритування  моніторингового дослідження ефективності національно-патріотичного виховання

З 18 - 29.03.2024 року триває четвертий етап моніторингового дослідження ефективності національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Опитування анонімне, коротке та не забирає багато часу. В опитуванні можуть взяти участь учні 5-11 класів, педагоги, батьки, будь-хто з бажаючих у громаді (чим більше буде учасників опитування – тим краще).

Онлайн-опитувальник доступний за посиланням: https://forms.gle/Ard2yGdiDqchYiA46 


Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 2 та 7 класів у 2023-2024 навчальному році

Лубенська ТГ Вибір підручників 7 клас.pdf
Лубенська ТГ Результати вибору підручників 2 клас.pdf

Команда "ЛУБНИ" - переможці краєзнавчих змагань

16-17 лютого 2024 року в режимі онлайн четверо учнів Гімназії "ПРОСВІТ " ЛМР,а саме: Крят Таїсія (8-М клас), Жунусов Ібрагім (8- М клас), Сухопара Микита (9-А клас), Бистров Анатолій (9-Б клас) змагалися за напрямом «Географічне краєзнавство» в рамках "Краєзнавчого калейдоскопу" -  серії заходів, які проводить Миколаївський обласний Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді. Особисто-командні змагання зібрали 36 команд з різних областей України. Змагання проходили в два тури. Юні краєзнавці повинні були продемонструвати не лише вміння та навички роботи з топографічною картою і орієнтування на місцевості, а ще й неабияку швидкість реакції на завдання організаторів. За результатами змагань І місце виборола команда «Лубни» (керівник Лариса Яковенко) Гімназії “ПРОСВІТ”. В особистому заліку в групі «А» п’єдестал пошани  І і ІІ місце, відповідно, посіли гімназисти Бистров Анатолій і Крят Таїсія. У командному заліку всі четверо учнів мають перше місце і нагороджені грамотами.Вітаємо переможців!

Цикл занять з учнями 11 – х класів з предмету «Захист України» завершено

 

Відповідно до навчальної програми  з предмету «Захист  України», з метою формування в здобувачів освіти 11-х класів життєво необхідних  знань, умінь і навичок щодо захисту України, підготовки учнів до професійної орієнтації молоді, до служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, до захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях  інструкторами Лубенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в закладах загальної середньої освіти Лубенської територіальної громади  протягом жовтня 2023 – лютого 2024 з учасниками освітнього процесу  11-х класів були проведені теоретичні та практичні заняття з предмету «Захист України».


Близько 300 здобувачів освіти громади мали можливість поглибити та засвоїти теоретичні знання, опанувати та закріпити практичні уміння і навички з тактичної, вогневої та домедичної підготовки, ознайомитися з різними видами дронів та особливостями керування ними, а також, як майбутні студенти, учні дізналися про вступ до військових освітніх закладів.

Управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради та Центр професійного розвитку педагогічних працівників Лубенської міської ради висловлює слова вдячності тво начальника Лубенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, підполковнику Ігорю КОПАНІЦИНУ за високий рівень проведення теоретичних та практичних занять.

Дякуємо досвідченим, вмотивованим, відповідальним та професійно підготовленим військовослужбовцям Лубенського РТЦК та СП інструкторам:

-         старшому інструктору відділення рекрутингу та комплектування, штаб-сержанту Віталію ШОКОДЬКУ:

-         інструктору відділення рекрутингу та комплектування, молодшому сержанту Євгенію БОРГУНУ;

-         старшому бойовому медику роти охорони, молодшому сержанту Олексію БАЙБАРАКУ;

-         командиру 2 відділення 3 взводу, молодшому сержанту Сергію МИРОНЕНКУ

 за цікаві, змістовні та ґрунтовні заняття.

 

 

 

Консультант ЦПРПП Альона ТАРАНЕЦЬ


Що потрібно знати про псевдотуберкульоз

Що варто знати про псевдотуберкульоз! Ієрсиніоз – це захворювання тварин і людей, що характеризується ураженням паренхіматозних органів, шлунково-кишкового тракту, репродуктивної системи, суглобів і очей 

Yersinia pseudotuberculosis викликає ієрсиніоз з характерними ознаками туберкульозу, тому цю форму захворювання називають псевдотуберкульозом. Псевотуберкулез відносять до зоонозних інфекцій з природною осередковістю.

 При псевдотуберкульозі основним джерелом інфекції для людини є синантропні та дикі гризуни. Найчастіше спалахи хвороби реєструють пізньої зими і на початку весни, подеколи восени і взимку, коли є міграція синантропних гризунів на ферми і тваринницькі комплекси.

 Механізм передачі фекально – оральний: вживання забруднених збудниками продуктів (овочі, фрукти, молоко, м'ясо тощо), що не пройшло термічну обробку, особливо після тривалого зберігання в холодильнику чи підвалі, води з зараженого джерела (річки, ставки). Інкубаційний період 7-10 днів. Захворювання починається гостро, вже в перші години температура підвищується до 38-39С0. Збудник потрапляє в організм через стравохід і дуже швидко через лімфатичне та кровоносне русло розповсюджується організмом та спричиняє одночасне ураження багатьох паренхіматозних органів у вигляді гнійно-некротичного запалення. Симптоми захворювання схожі на грип та скарлатину. Тож, ефективність лікування залежить від своєчасно встановленого вірного діагнозу, тому головним є вчасно звернутись за допомогою до лікаря.

Пам’ятайте специфічної профілактики (щеплення) від даного захворювання не існує. Основу профілактики псевдотуберкульозу складають цілеспрямовані санітарно-гігієнічні заходи, а саме: - для пиття та приготування їжі використовувати воду тільки з перевіреного джерела водопостачання; - дотримуватись правил зберігання продуктів (в недоступному для гризунів місці) та технологій їх приготування; - постійно контролювати зберігання та вивезення побутового сміття і харчових відходів для запобігання розмноження мишей та щурів; - постійно дотримуватись правил особистої гігієни, особливо при догляді за тваринами та польових роботах; - вчасно проводити дератизаційні заходи в підсобних приміщеннях.

 

Бережіть себе та своє здоров’я!


Українознавчі пріоритети освітнього процесу

 

Вісім педагогів Гімназії «ПРОСВІТ» стали переможцями IV Міжнародного конкурсу для вчителів закладів загальної середньої освіти України «Українознавчі пріоритети освітнього процесу». 

Конкурсні роботи є важливим інтелектуальним внеском в нашу спільну Перемогу, в пізнання та творення українського світу, у вихованні молодого покоління.

За підсумками роботи журі Конкурсу переможцями стали:

- у номінації «Авторський навчальний урок з курсу за вибором Українознавство» для початкової школи»:

- Тетяна Федченко, вчитель початкових класів, ІІІ місце;

- Людмила Любарець, вчитель початкових класів, ІІІ місце;

- у номінації «Авторський навчальний урок з курсу за вибором «Українознавство» для базової загальної середньої школи (5-9 класи)»:

- Альона Кузьменко, вчитель інформатики, ІІ місце;

- Олена Сергієнко, вчитель української мови та літератури, ІІІ місце;

- у номінації «Авторський навчальний урок на українознавчій основі для початкової школи»:

- Інна Зінковська, вчитель початкових класів, ІІ місце;

- Ольга Шепель, вчитель початкових класів, ІІІ місце;

- у номінації «Авторська розробка виховного українознавчого заходу для базової загальної середньої освіти (5-9 класи)»:

- Людмила Шовкопляс, вчитель зарубіжної літератури, І місце;

- Ірина Мостівченко, вчитель історії, ІІІ місце.

      Дорогі вчителі, ми пишаємося Вами! Щиро вдячні кожній з Вас за підтримку українознавчої складової освітніх галузей. Бажаємо Вам натхнення та нових перемог в освітній діяльності!

 

                                                             Наталія Романенко, заступник директора


Відкриття класу безпеки у Лубенській територіальній громаді

21 лютого 2024 року у Войнихівській гімназії Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області відкритий клас безпеки. 

У класі передбачені функціональні зони з демонстраційними та наочними матеріалами, тематичним реквізитом. Його основною метою є навчити дітей основ безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя, ознайомлення з правилами пожежної, мінної безпеки, надання долікарської допомоги та як діяти в умовах надзвичайних ситуацій.

У відкритті класу безпеки взяли участь начальник Управління освіти Мирослав КОСТЕНКО, головний спеціаліст Управління освіти Інна ЛЕОНЕНКО, провідний інспектор ВЗНС Лубенського РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області Віктор СОКОЛОВСЬКИЙ, старша інспекторка сектору ювенальної превенції Лубенського районного відділу поліції Валентина БУРДИМ.

 

 


Перемога у обласному етапі XXIV Міжнародного конкурсу

з української мови імені Петра Яцика

10 січня 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У ньому взяло участь 250 представників  учнівської та студентської молоді. Учасники писали різножанрові твори, вправлялись у виконанні завдань з орфографії, лексики, фразеології.

Лубенську територіальну громаду представляли 8 учнів. Із них 4 посіли  призові місця:

 1 місце -  Кіян Софія, учениця 11 класу Академічного ліцею «Європейський», учитель Носенко Лариса Василівна,

2 місце  - Гашко  Поліна, учениця 9 класу Академічного ліцею «Європейський», учитель Овдієнко Оксана Миколаївна,

3 місце - Самойленко Олександра, учениця 10 класу Академічного ліцею «Європейський», учитель Хоменко Тетяна Миколаївна,

3 місце – Швойницька Євгенія, учениця 4 класу Гімназії ''ПРОСВІТ'', учитель Федченко Тетяна Володимирівна.

Кіян Софія  представлятиме Полтавську область на   загальнонаціональному етапі 8 березня 2024 року.

      Вітаємо переможців, їх наставників та бажаємо подальших успіхів.

За організацію проведення конкурсу висловлюємо подяку адміністрації Першої гімназії імені Матвія Номиса.


Весняний паводок памятка.doc

Рекомендації щодо профілактики захворювань на територіях, що, ймовірно можуть бути підтоплені внаслідок повені та паводків


ІІ територіальний міжшкільний етап проєкту « Пліч – о - пліч. Шкільні ліги»

7 лютого 2024 року відкрили ІІ територіальний міжшкільний етап проєкту «Пліч – о - пліч. Шкільні ліги» в Дитячо - юнацькій спортивній школі м. Лубни. 


Команди юних баскетболістів представили: ОЗ «Засульський ліцей», «Єноти» - тренер Максим Федорченко, ОЗ «Калайдинцівський ліцей», « Канадські бобри» - тренер Леонід Голубенко, Академічний ліцей «Європейський», «Канадські ведмеді» - тренер Валерій Овдієнко, Войнихівська гімназія, «Полярні лиси» - тренер Ростислав Лапушкін. Спорт загартовує характер, допомагає соціалізуватися, обʼєднує спільноти друзів, покращує емоційний стан дитини, поліпшує загальне самопочуття, що особливо цінно під час війни. Тому важливо, щоб спорт став трендом серед дітей і молоді, і саме на це спрямований проєкт « Пліч – о - пліч. Всеукраїнські шкільні ліги». Побажаємо нашим юним баскетболістам вдалого змагального дня!


Вітаємо команду переможців  Канадські бобри ОЗ « Калайдинцівський ліцей» з першим місцем!!! 

 Відкриття проєкту « Пліч- о- пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» 

Відкриття сезону 2023/2024 у Лубенській територіальній громаді в ДЮСШ Відкриття сезону 2023/2024 у Лубенській територіальній громаді в ДЮСШ  проєкту « Пліч- о- пліч.

Всеукраїнські шкільні ліги», який проходить за ініціативи Президента України Володимира Зеленського під лозунгом « РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО». Це спортивні змагання, які створюють атмосферу спортивного свята серед учнів шкіл нашої територіальної громади. Головна мета проєкту - збільшити кількість школярів, які займаються спортом на постійній основі і ведуть здоровий спосіб життя. На заході були присутні заступник Лубенського міського голови Ірина Харченко, начальник Управління освіти Мирослав Костенко, директор КУ « Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Надія Січкар, психолог Центру професійного розвитку Людмила Кравцова, консультант Центру професійного розвитку Альона Таранець. Команди дівчат баскетболісток  представили: ОЗ « Засульський ліцей»  « Єноти», тренер Максим Федорченко, ОЗ« Калайдинцівський ліцей», « Канадські бобри», тренер Леонід Голубенко, гімназія імені Володимира Малика « Морські котики», тренер Світлана Семенець.  Суддівська колегія змагань: головний суддя - Іван Тузов, директор ДЮСШ, Владислав Касьян, інструктор- методист ДЮСШ, Євгеній Фролов, учитель фізичної культури Української класичної гімназії. Вболіваємо і підтримуємо юних спортсменок! , який проходить за ініціативи Президента України Володимира Зеленського під лозунгом « РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО». Це спортивні змагання, які створюють атмосферу спортивного свята серед учнів шкіл нашої територіальної громади. Головна мета проєкту - збільшити кількість школярів, які займаються спортом на постійній основі і ведуть здоровий спосіб життя. На заході були присутні заступник Лубенського міського голови Ірина Харченко, начальник Управління освіти Мирослав Костенко, директор КУ « Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Надія Січкар, психолог Центру професійного розвитку Людмила Кравцова, консультант Центру професійного розвитку Альона Таранець. Команди дівчат баскетболісток  представили: ОЗ « Засульський ліцей»  « Єноти», тренер Максим Федорченко, ОЗ« Калайдинцівський ліцей», « Канадські бобри», тренер Леонід Голубенко, гімназія імені Володимира Малика « Морські котики», тренер Світлана Семенець.  Суддівська колегія змагань: головний суддя - Іван Тузов, директор ДЮСШ, Владислав Касьян, інструктор- методист ДЮСШ, Євгеній Фролов, учитель фізичної культури Української класичної гімназії. Вболіваємо і підтримуємо юних спортсменок! 

Перемога у ІІІ турі  Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

Лубенські пошуковці отримали вражаючий результат у Всеукраїнському конкурсі!

Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді з 22 по 26 січня 2024 року провів ІІІ (Всеукраїнський) тур конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». На підставі висновків суддівської колегії  IIІ туру затверджено підсумковий протокол за 2023 рік.

У напрямі "Духовна спадщина мого народу" ПЕРШЕ місце  здобула пошукова група «Дивосил»

Першої гімназії імені Матвія Номиса Лубенської міської ради Лубенського району

(наукові керівники Кочерга Т.Ю., Знайко Н.І.)

У напрямі "Географія рідного краю" ПЕРШЕ місце здобула пошукова група гуртка «Географічне краєзнавство» Дитячо-юнацького клуб спортивного орієнтування і туризму  «Валтекс» Лубенської міської ради

(науковий керівник Яковенко Л.М.)

У напрямі "Козацькому роду нема переводу" ДРУГЕ місце посів пошуковий загін «Патріот» Опорного закладу «Калайдинцівський ліцей» Лубенської міської ради Лубенського району (наукові керівники Десятник Т.В., Пирогова Ю.В.)

У напрямі "Геологічними стежками України" ДРУГЕ місце посіла пошукова група гуртка «Спортивний туризм» Дитячо-юнацький клубу спортивного орієнтування і туризму  «Валтекс» Лубенської міської ради

(наукові керівники Полонський М.М., Ільїна Є.В.)

Вітаємо і гордимося вами, друзі!


Результати вибору електронних версій оригіналів-макетів посібників для 1 класу у 2023-2024 н.р.

Лубенська ТГ Результати Замовлення 1 клас (1).pdf

Долучайтеся до дружини юних пожежних-рятувальників! 

Освітяни Лубенщини на всеукраїнському рівні 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників щиро вітає вчителя географії вищої кваліфікаційної категорії, вчителя-методиста гімназії «ПРОСВІТ» Яковенко Ларису Миколаївну, яка протягом 2023 року опублікувала рекордну 51 авторську методичну розробку для 5-6 класів Нової української школи. Творчі доробки розміщені на Національній освітній платформі «Всеосвіта» , яка містить найрозширенішу і найактуальнішу базу навчальних матеріалів для педагогічних працівників.


Серед напрацювань Лариси Миколаївни:

Сподіваємось, матеріали з досвіду роботи педагога стануть у нагоді не лише освітянській спільноті Лубенської громади, а й учителям України.


Нових творчих досягнень і перемог Вам, шановна наша колего!

Директор ЦПРПП Надія СІЧКАР



Стартував національний конкурс учнівських відеосюжетів "Репортер"

Підсумки Всеукраїнського конкурсу есе та малюнків «Я маю право на ЖИТТЯ» 

Підведені підсумки Всеукраїнського конкурсу есе та малюнків «Я маю право на ЖИТТЯ». Журі конкурсу з понад 1700 учасників з усіх регіонів України визначило 100 переможців, серед яких 9 - з Полтавської області. З них 2 учнів нашої громади: Рябко Лілія, гімназія «ПРОСВІТ» та Ставицька Аліса, академічний ліцей імені братів Шеметів. Вітаємо переможців та їх наставників. 

Зустріч із воїном ЗСУ

6 жовтня в Литвяківській гімназії відбулась зустріч із воїном ЗСУ, захисником України, колишнім випускником школи 2016 року, який виконує свій почесний військовий обовʼязок. Учні не стримували емоцій, радо вітали. Він розповів учням, як наші Герої захищають свою країну, про солдатські будні та дружбу, про страшні реалії війни. Щирі слова подяки захиснику висловили педагогічний та учнівський колективи. Не викликає сумнівів, що український народ вистоїть та неодмінно переможе. Щиро сподіваємось, що ця жорстока війна найближчим часом завершиться та всі наші воїни, наші українці повернуться до звичного мирного життя, улюбленої роботи. Горді, що маємо такого земляка. Залишайтеся здоровими всі воїни, наші янголи - охоронці, які зараз знаходяться на захисті нашої держави. Повертайтесь живими! Слава й подяка нашим мужнім ГЕРОЯМ! Слава України! 

„Ігор Сердюк із міста Кременчука на Полтавщині. Яскрава, непересічна особистість. Вільний духом бунтар-революціонер у мазепинці з тризубом і татуюванням Че Гевари на грудях… За спогадами близьких мав загострене відчуття справедливості. Був співчуваючим, щирим і відкритим, готовим завжди прийти на допомогу”, – пише Олена Чебелюк, наукова співробітниця Музею Гідності у Львові, у статті „Історія вільної людини. Герой Небесної Сотні Ігор Сердюк” (https://www.prostir.ua/?news=istoriya-vilnoji-lyudyny-heroj-nebesnoji-sotni-ihor-serdyuk).

Звання Героя України з удостоєнням ордена „Золота Зірка” (21 листопада 2014, посмертно) присвоєно Ігорю Сердюку за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції гідності!
Вивчаючи та вшановуючи історичні постаті Героїв подій Революції Гідності, осмислюючи сучасні воєнні подвиги Героїв, діти та молодь разом із дорослими будують майбутнє нашої країни. Тому з метою увічнення подій Революції Гідності, вшанування подвигу Героя Небесної Сотні – Героя України – Ігоря Сердюка, стимулювання учнівської, студентської молоді, молодих учених до громадської, національно-патріотичної, волонтерської, самоврядної діяльності рішенням Полтавської обласної ради (від 12.07.2018 № 764) засновано стипендію імені Героя Небесної Сотні – Героя України – Ігоря Сердюка для учнів, студентів і молодих учених Полтавщини.
Для визначення стипендіатів стипендії імені Героя Небесної Сотні – Героя України – Ігоря Сердюка оголошено конкурс, участь в якому можуть взяти здобувачі освіти 7–11(12) класів закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів фахової перед вищої та вищої освіти, молоді вчені закладів фахової передвищої та вищої освіти, наукових установ Полтавської області, які своєю активною громадянською позицією утверджують ідеали та цінності Революції Гідності, у тому числі сприяють становленню демократичної та правової держави шляхом:
– популяризації суспільно-державних (національних) цінностей України;
– здійснення заходів з формування оборонної свідомості та громадянської стійкості;
– поширення знань про видатних особистостей українського державотворення, культури, науки, спорту та мистецтва;
– співпраці з інститутами громадянського суспільства для виконання завдань національно-патріотичного виховання;
– організації та здійснення виховних і просвітницьких заходів з усвідомлення дітьми та молоддю цінностей громадянського (вільного демократичного) суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина;
– формування навичок критичного мислення, медіаграмотності та запобігання поширенню недостовірної інформації;
– співпраці з закордонними українцями щодо збереження і популяризації української мови, культури, а також формування та збереження національної ідентичності;
– організації та здійснення заходів національно-патріотичного виховання із залученням ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників Революції Гідності;
– популяризації та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України;
– популяризації та поширення україномовного культурного продукту;
– активної участі в громадському житті, розвитку в закладі освіти, наукових установах та в суспільстві принципів демократії, справедливості та рівності;
– організації та здійснення заходів із вшанування видатних особистостей українського державотворення, ветеранів України, героїв, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України.

Подання стипендіатів здійснюється шляхом само висування або за поданням керівника закладу освіти, наукової установи.
Для участі в Конкурсі на здобуття Стипендії претенденти мають подати до 10 жовтня 2023 року матеріали в паперовому та електронному (завантажені на гугл-диску) вигляді:
форму-анкету (додаток 1) та встановлений перелік документів в окремій теці.
А саме:
Учні закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області мають надати:
– довідку із закладу освіти, що підтверджує місце навчання кандидата на Стипендію;
– довідку про навчальну успішність за попередній рік (семестр) навчання в
закладі освіти;
– особисті дані: номер телефону та адресу електронної пошти;
– мотивований лист кандидата на призначення Стипендії;
– матеріали, які засвідчують їх здобутки (фото – до 10, відеопрезентацію власних здобутків – до 5 хвилин, матеріали засобів масової комунікації про реалізовані проєкти, що утверджують ідеали й цінності Революції Гідності та ідеали Свободи, здобутки у громадській та волонтерській діяльності, грамоти тощо);
– посилання на відкритий профіль у соціальних мережах (за наявності);
– не менше двох рекомендаційних листів, один з яких має бути від фізичної особи або громадської організації.

Студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти Полтавської області мають надати:
– довідку із закладу освіти, що підтверджує місце навчання кандидата на Стипендію;
– довідку про навчальну успішність за попередній рік (семестр) навчання в закладі освіти;
– особисті дані: номер телефону та адресу електронної пошти;
– мотивований лист кандидата на призначення Стипендії;
– матеріали, які засвідчують їх здобутки (фото – до 10, відеопрезентацію власних здобутків – до 5 хвилин, матеріали засобів масової комунікації про реалізовані проєкти, що утверджують ідеали й цінності Революції Гідності та ідеали Свободи, здобутки у громадській та волонтерській діяльності, грамоти тощо);
– посилання на відкритий профіль у соціальних мережах (за наявності);
– не менше двох рекомендаційних листів, один з яких має бути від фізичної особи або громадської організації.

Молоді вчені, що працюють в закладах фахової передвищої та вищої освіти, наукових установах, мають надати:
– довідку із закладу освіти або наукової установи, що підтверджує місце роботи кандидата на Стипендію;
– довідку про науковий ступінь, учене звання, перелік наукових праць (за останній рік діяльності);
– особисті дані: номер телефону та адресу електронної пошти.
– мотивований лист кандидата на призначення Стипендії;
– матеріали, які засвідчують їх здобутки (фото – до 10, відеопрезентацію власних здобутків – до 5 хвилин, матеріали засобів масової комунікації про реалізовані проєкти, що утверджують ідеали й цінності Революції Гідності та ідеали Свободи, наукові праці, здобутки у громадській та волонтерській діяльності тощо);
– посилання на відкритий профіль у соціальних мережах (за наявності);
– не менше двох рекомендаційних листів, один з яких має бути від фізичної особи або громадської організації (у рекомендаційних листах зазначається повна інформація про особу, яка рекомендує кандидата (прізвище, ім’я, по батькові, місце роботи та посада, електронна адреса та контактний телефон).

Також потрібно подати:
– копію 1, 2 сторінки паспорта (чи свідоцтва про народження, у разі відсутності паспорта) та копію довідки про присвоєння індивідуального податкового номеру;
– список публікацій (додаток 2);
– згоду на обробку персональних даних претендента для конкурсної Комісії (додаток 3);
– номер особистої пластикової картки Приватбанку для перерахунку стипендій.
Учасники, які повторно беруть участь у здобутті стипендії, надають матеріали, які засвідчують їх здобутки за останній рік.

На титульній сторінці теки з документами має бути зазначено:
• надпис „На здобуття стипендії імені Героя Небесної Сотні – Героя України – Ігоря Сердюка для учнів, студентів і молодих учених Полтавщини”,
• повна назва закладу освіти чи наукової установи,
• прізвище, ім’я, по батькові претендента.

Зазначаємо, що Нову редакцію Положення про стипендію імені Героя Небесної Сотні – Героя України – Ігоря Сердюка затверджено рішенням пленарного засідання двадцять п’ятої позачергової сесії восьмого скликання Полтавської обласної ради (від 28.07.2023 № 653), яка доступна за посиланням: https://oblrada-pl.gov.ua/doc/doc/2475.

Звертаємо увагу, що станом на 21 листопада (День Гідності та Свободи) молодий учений має відповідати статусу молодого вченого, який визначено п. 11 статті 1 Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність”: „молодий вчений – вчений віком до 35 років включно, який має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або вчений віком до 40 років включно, який має науковий ступінь доктора наук”.

Зазначений пакет документів слід надати (надіслати поштою (з кур’єрською доставкою) секретарю конкурсної Комісії – Красницькій Ользі Анатоліївні, методисту відділу виховної роботи та розвитку цінностей Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського (36014, місто Полтава, вул. Шевченка, 96, навчальний корпус № 2, аудиторія 2.9, Полтавська академія неперервної освіти ім. М.В. Остроградського).
Наголошуємо на тому, що форму-анкету обов’язково треба надіслати на електронну адресу: krasnytska@pano.pl.ua .

Просимо у найкоротші терміни поширити інформацію про Стипендію серед цільової аудиторії (учнів, студентів, молодих учених).


Навчально – методичні збори  вчителів предмету «Захист України»

12 вересня 2023 року за сприяння Лубенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки проведено навчально – методичні збори  вчителів предмету «Захист України» закладів загальної середньої освіти Лубенської ТГ.

Навчання для педагогів  складалось із теоретичних занять у віртуальному тирі, де була можливість оволодіти новітніми зразками озброєння, а також практичної частини, яка проходила на полігоні і включала в себе заняття з тактики бою та навчальних стрільб з автомату.

Управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників висловлює слова вдячності начальнику Лубенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Михайлу ОСАДЧУКУ за високий рівень організації навчально-методичних зборів.

Директору Березотіцької гімназії Юлії ДЕНИСЕНКО щира подяка за підвезення учасників НМЗ.

Навчально-методичні збори відбулися на засадах патріотизму, взаємодопомоги і професіоналізму.

 

Альона ТАРАНЕЦЬ, консультант ЦПРПП