Facebook

НОВИНИ

Готові проектні рішення щодо проєктування та реконструкції енергоефективних шкіл

Принципи та методи відбудови краще ніж було

За оцінкою Єврокомісії, відбудова України матиме величезні витрати, які повинна заплатити рф. ЄС підтримує Україну в будівництві більш кращого майбутнього за принципом Build Back Better and Greener. Це передбачає глибоку модернізацію країни на шляху до зеленої трансформації. В контексті будівництва це означає будувати за принципами сталого будівництва із застосуванням сучасних енергоефективних і ресурсоефективних технологій, методів управління, екологічних будівельних матеріалів. Саме такий підхід відповідає цілям Європейського Зеленої угоди та цифрової трансформації ЄС.

Видання Методичного посібника «Методичні рекомендації – Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів загальної середньої освіти з поліпшеними екологічними характеристиками» (2024) розроблено з оновленням першої редакції враховуючи зміни законодавства які відбулися у період 2021-2023 років, зокрема нового Закону України «Про енергетичну ефективність», деяких ДБН і національних стандартів у сфері управління відходами руйнації, термомодернізації, вимог до укриття тощо.

Методичний посібник стане в нагоді:

замовникам для складання завдання на проектування об’єкту нового будівництва чи реконструкції;

архітекторам і проектувальникам – якісно виконати завдання по проєктуванню об’єкту з досягненням кращих показників енергоефективності та поліпшених характеристик будівлі на усіх стадіях її життєвого циклу.

виробникам будівельної продукції щодо вимог до будівельної продукції: якість, енергоефективність та екологічні характеристики.

За змістом Методичний посібник складається з таких розділів:

Нормативно-технічна база щодо будівництва та реконструкції закладів загальної середньої освіти

Рекомендації по підвищенню енергоефективності шкільних будівель при новому проектуванні

Заходи по підвищенню енергоефективності шкільних будівель при виконанні проектів реконструкції (термомодернізації)

Підвищення теплового захисту зовнішніх огороджувальних конструкцій шкільних будівель

Енергоефективні заходи щодо систем опалення, охолодження, вентиляції, гарячого та холодного водопостачання шкільних будівель

Рекомендації щодо освітлення шкільних територій

Рекомендації по впровадженню альтернативних та відновлювальних джерел енергії у шкільних будівлях

Рекомендації по вибору більш екологічно кращих будівельних матеріалів і виробів

Законодавство яке впливає на розвиток енергоефективного сталого будівництва і ринку екологічно сертифікованих будівельних матеріалів і виробів

Підготовка і склад техніко-економічного обґрунтування проектів реконструкції / термомодернізації шкільних будівель

Аналіз та управління ризиками при проектуванні та реалізації проектних рішень

Екологічні наслідки впровадження проектних рішень

Соціальні наслідки впровадження проектних рішень

Оцінка екологічного ефекту від реалізації проектів реконструкції / термомодернізації шкільних будівель

Конструктивні вузли системи утеплення

Структуру екологічних критеріїв та перелік чинних стандартів екологічного маркування на будівельну продукцію

Про Проект

Проєкт GIZ "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні", що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) надає підтримку практичних кроків енергоефективності в публічних закупівлях та програмних діях для відновлення України за принципом "краще ніж було"  (Build Back Better), що відповідає цілям Європейського Зеленої угоди та цифрової трансформації ЄС.

Посилання для завантаження Методичного посібника:

https://www.iem.org.ua/images/librery/metodychni_rekomendatsiyi_shkoly_2024.pdf?fbclid=IwAR3Hm6pNht7qYBB75oP4cZJe17Ajzv0fCcPBjz_Q12Y7n1EKjnUvuGpQX4s_aem_ASJykus3ehVqMsCdfJFXZk3-SLpyNK3WmicXI32X4KT-uvgCl4jC1AJXbv9oJnHdpcNbuo-bUVHtcmgDUK2BsS-B

Лиманська Катерина, учениця 4-А класу Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13, долучається до участі в обласному фотоконкурсі "Весна іде - перемогу несе" 

Учні Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 долучаються до обласного фотоконкурсу «Весна іде - перемогу несе». 

#16днів_проти_насильства

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», що має на меті підвищити обізнаність суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів, представників урядів, парламентів, громадських організацій та партнерів ООН та висвітлити питання, пов’язані з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. 


Заклади відділу освіти Білозерської міської ради також долучились до заходу: 


www.facebook.com/profile.php?id=100066999652771           www.facebook.com/school1313 

www.facebook.com/bilozerskazosh15                                    www.facebook.com/bilozerske18 



Вітаємо переможців:

І місце

Радченко Владислав - 8 кл.  ЗОШ13 ( учитель Реуцька Т. Є.)

Карлін Микита - 9 кл. ЗОШ 18 (учитель Ігнатенко І. В.)

Синиця Єлизавета - 10 кл. ЗОШ 13 (учитель Реуцька Т.  Є.)

Нікітенко Марія - 11 кл. ЗОШ 15 (учитель Рудика К. С.)

Луковенко Микола - 11 кл. ЗОШ 18 (учитель Ігнатенко І. В.)

ІІ місце

Татаренко Ярослав - 8 кл. ЗОШ 15 (учитель Рудика К. С.)

Добронос Софія - 9 кл. ЗОШ 13 (учитель Реуцька Т. Є.)

Селівра Олексій - 10 кл. ЗОШ 15 (учитель Рудика К. С.)

Бондаренко Єгор - 11 кл. ЗОШ 18 (учитель Ігнатенко І. В.)

25 листопада 2023 року в дистанційному режимі  пройшов ІІ (територіальні громади) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії 

ІІІ місце

Яремченко Аліна - 9 кл. ЗОШ 15 (учитель Рудика К. С.)

Сліпченко Вероніка - 11 кл. ЗОШ 13 (учитель Реуцька Т. Є.)

Бажаємо успіхів та натхнення у подальшій роботі!

25 листопада 2023 року в дистанційному режимі  пройшов   ІІ (територіальні громади) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики 

Вітаємо переможців:

І місце

Денисенко Анна - 7 клас ЗОШ 13 (учитель Кудінов Р. О.)

ІІ місце

Кривий Данило - 6 клас ЗОШ 13 (учитель Кудінов Р. О.)

Дилдін Роман - 7 клас ЗОШ 15 (учитель Оврашова Н. Б.)

Ніконов Нікіта - 10 клас ЗОШ 15 (учитель Оврашова Н.  Б.)

Трокуль Каміла - 11 клас ЗОШ 13 (учитель Кудінов Р. О.)





ІІІ місце

Козієв Єгор - 6 клас ЗОШ 18 (учитель Бойко О. В.)

Мамонтов Олександр - 8 клас ЗОШ 15 (учитель Оврашова Н. Б.)

Овчаренко Кирило - 8 клас Нововодянська ЗОШ (учитель Капля Л. М.)

Авраменко Анна - 9 клас ЗОШ 15 (учитель Голубьонкова Н. К.)

Іващенко Анна - 9 клас ЗОШ 18 (учитель Рябко С. В.)

Снитка Віктор - 10 клас ЗОШ 13 (учитель Хоменко Л. В.)

Бажаємо успіхів та натхнення у подальшій роботі!

День перший! Начальник відділу освіти Білозерської міської ради Наталія ПІЧУГІНА, директор ЦПРПП Білозерської міської ради Олена РЕЗОГЛАЗОВА, головний спеціаліст відділу освіти Білозерської міської ради Людмила СВИРИД та в.о. директора ЗЗСО №13 Світлана МАЗУРИК долучились до обласного заходу  «ДНІ ОСВІТИ ДОНЕЧЧИНИ. ЄДНАЙМОСЯ ДЛЯ УКРАЇНИ!», що проходить в м. Київ.

Працюємо плідно, цікаво, креативно!

День другий! Команда освітян Білозерської ТГ, а саме начальник відділу освіти Білозерської міської ради Наталія ПІЧУГІНА, директор ЦПРПП Білозерської міської ради Олена РЕЗОГЛАЗОВА, головний спеціаліст відділу освіти Білозерської міської ради Людмила СВИРИД, в.о. директора ЗЗСО № 13 Світлана МАЗУРИК у місті Київ, поділились досвідом роботи освіти з теми: "Система освіти в громаді в умовах воєнного стану (діяльність органів управління освітою для подолання викликів воєнного часу; забезпеченість учасників освітнього процесу обладнанням для організації якісного дистанційного навчання; управлінські рішення: прийняті програми, плани, дорожні карти, створені осередки/підрозділи/консультпункти тощо)" на  обласному  заході   «ДНІ ОСВІТИ ДОНЕЧЧИНИ. ЄДНАЙМОСЯ ДЛЯ УКРАЇНИ!». 

Конкурс серед загальноосвітніх шкіл та інтернатів на встановлення спортивного майданчику, який об’єднає школярів та популяризує серед них активний та здоровий спосіб життя, завершився перемогою для Білозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 Білозерської міської ради Донецької області.

Школа стала єдиним переможцем в Донецькій області та одним з 15 шкіл-переможців в Україні спільного соціального проєкту благодійної організації "Klitschko Foundation" та компанії "Cocа-Cola Beverages Ukraine" під назвою "Клич друзів – граймо разом!" 2023 року, що реалізується за фінансової підтримки #WeAreAllUkrainians.

Незважаючи на тяжкі часи, наближеність до зони бойових дій, завдяки проєкту встановлено новий дитячий спортивний майданчик (191620.00 грн.), що став одним із осередків активного відпочинку в громаді, а також отримано спортивний інвентар (12404.00 грн.). 

Директор школи, Тетяна НОВОМЛИНЕЦЬ, зауважила: «Нажаль, урочисте відкриття за участю учнів та представників школи, а також команди Klitschko Foundation не відбулося, в зв’язку з забороною масових заходів на території  громади. Але ми віримо в перемогу і сподіваємося, що спортивний майданчик принесе радість та користь при заняттях спортом на свіжому повітрі як після уроків, так і під час перерв».

Здорові спортивні діти – здорова нація!


  Щорічно протягом 23 років Україна в День української писемності та мови пише Радіодиктант національної єдності. Започаткувала його команда Українського радіо у 2000 році з метою об'єднати всіх українців. Завдяки радійній трансляції та інтернет-доступу до Радіодиктанту можуть долучитися українці з будь-яких куточків світу.

   Цього року текст "Дороги України" написала письменниця та лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко, а читав диктант актор театру та кіно Олексій Гнатковський.

   Відділ освіти Білозерської міської ради також долучився до написання диктанту і відчув себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого духовного скарбу, що об'єднує, - рідної мови.

  Представники Покровського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області 20 жовтня 2023 року провели інструктаж з питань пожежної безпеки серед працівників освітніх закладів Білозерської міської територіальної громади.

  В ході проведення заходу співробітники ДСНС нагадали алгоритм дій під час виникнення надзвичайних ситуацій, дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, основні правила пожежної безпеки в осінньо-зимовий період.

         Було практично відпрацьовано правила користування первинними засобами пожежогасіння, а саме - вогнегасниками.

  Освітяни також отримали листівки і плакати з правилами безпеки.

       Психічне здоров’я – це стан добробуту, при якому кожна людина може реалізувати свій власний потенціал та впоратися із життєвими стресами, продуктивно і плідно працювати, а також робити внесок у життя своєї спільноти.

       10 жовтня відзначається День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні. За ініціативи першої леді  Олени Зеленської в Україні реалізується Національна програма з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, в якій вагомого значення набуває забезпечення якісного освітнього процесу та створення психологічно комфортного освітнього простору.

       Одним із важливих пріоритетів у діяльності закладів освіти залишається забезпечення психологічної стійкості здобувачів освіти.

Педагогічні працівники мають забезпечувати психологічну складову організації освітнього середовища, створюючи умови, що сприятимуть розвитку особистості кожної дитини, збереженню здоров’я та формуванню готовності до самостійного життя.

       Гармонія і баланс – одні з найважливіших  критеріїв психологічного здорової людини. Але ми маємо пам’ятати, що гармонія з зовнішнім світом та життям починається з гармонії зі самим собою. Коли ми здатні чути власні потреби та бажання, а також шукати та знаходити шляхи їх вирішення.

       Сторінки Програми: www.howareu.com/%20(howareu_program), www.facebook.com/howareu.program та Координаційного центру КМУ (www.facebook.com/MentalHealthUA/)

Чуєшь сирени, коли їх немає? Тривожні думки не дають спати? Кожний звук стає ракетою? Як зупинити паніку? Що робити, якщо нічого не хочеться робити? Як допомогти близьким впоратися зі стресом? Всі ці питання – ознака, що тобі і твоєму ментальному здоров’ю потрібні увага і турбота.

«Сам факт того, що ми потрапили в складну ситуацію не є ані добрим, ані поганим. Це просто можливість, яку ми можемо використати для розвитку, або ж це може бути те, що нас вб’є. Щодо позитивних змін, вони можуть статися, якщо втрати та страждання, які ми пережили, 

допомагають нам усвідомити, що в нас є сильні сторони, про які ми ніколи навіть не здогадувались», - впевнений професор Пападопулос, вчений, який майже все своє професійне життя досліджує досвід тих, хто з різних обставин змушений залишити домівки в пошуках безпеки.

«Ти як?» - комунікаційна кампанія, яка стартувала в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: https://www.howareu.com/ (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч.

Сторінки в соціальних мережах Facebook Програми https://www.facebook.com/howareu.program та Координаційного центру КМУ (https://www.facebook.com/MentalHealthUA/)