Õpilaskonkursid 2023/2024

Teaduskooli õpilasvõistluste kalender: http://kalender.teaduskool.ut.ee/

Mai

Kildudest saab tervik

Kas oled kunagi mõelnud, mis teeb sind ainulaadseks? Igaühel meist on oma nägu, oma mõtted ja tunded. Maailm, kus me elame, on nagu suur rahvaste ja kultuuride mosaiik – räägitakse eri keeltes, järgitakse erinevaid kombeid ja traditsioone. Igal killukesel on oma roll ja tähendus. Oleme ühendatud selles suures ja mitmekesises süsteemis, kus kõigil on midagi ühist – oleme inimesed.

Töö ja selgitav tekst tuleb esitada konkursi korraldajatele hiljemalt 5. maiks 2024 saates selle elektroonselt või lingina e-posti aadressile konkurss@mondo.org.ee. 

Konkursitöö formaat ei ole piiratud. Osaleda võib fotoseeria, muusikavideo, maali, lühifilmi, koomiksi, tänavakunstiteose, lavastuse, essee, lühijutu, luuletuse, käsitöö, sotsiaalmeedia video või muuga. Loovtööle lisaks ootame osalejatelt 1-2-leheküljelist selgitust kontseptsiooni kohta ja tööprotsessi kirjeldust. Konkursitöö võib teostada ka paaristööna.

Töö esitamisel tuleb märkida autori(te) ees- ja perekonnanimi(nimed), sünniaeg(ajad), haridusasutus(ed) ja klass(id), telefoninumber(numbrid), aadress ning e-posti aadress, töö juhendaja ja tema kontaktid (kui on). Vaata täpsemalt siit

MINU SAARE MAA 2024

Saaremaa Kunstistuudio kuulutab välja laste ja noorte kunstitööde võistluse MINU SAARE MAA 2024 

Saaremaa Kunstistuudio kunstnike žürii jagab parimatele auhinnad ja kõikide töödest korraldame Kunstistuudios näituse.

Joonistusvõistlus “Kaitsevägi õppustel”

Kaitsevägi korraldab juba aastaid õppuste Siil/Kevadtorm toimumise alale jäävates üldhariduskoolides õpilaste joonistusvõistlust “Kaitsevägi õppustel”. Käesoleval aastal toimub joonistusvõistlus õppuse Kevadtorm 2024 raames.

Võistlus korraldatakse üldhariduskoolide neljas vanuserühmas: I-III klass, IV-VI klass, VII-IX klass, X-XII klass. Tööde valmimise tähtaeg on 13. mai 2024 (arvesse lähevad ka tööd, mis on üleandmiseks kooli kantseleisse või õpetajate tuppa jõudnud 13. mai 2024 õhtuks). Kaitseväe poolt tullakse töödele järgi vahemikus 15.-16. mai 2024.

Auhindadeks on professionaalsed kunstitarbed väärtuses alates 65.- EUR kuni 170.- EUR, sõltuvalt saavutatud kohast (I-III) ja vanuserühmast. Auhinnad tuuakse kooli vahemikus 20.-24. mai 2024.

Palume töödele kindlasti märkida

Värske Novell 2024

Värske Rõhk ja Eesti novell kuulutavad teist korda välja novellivõistluse VÄRSKE NOVELL.

Selle konkursi eesmärk on inspireerida nooremat põlvkonda vanuses 15-19 aastat, et avastada oma kirjanduslikke andeid ja jagada oma jutustusi. 


Siin on olulised üksikasjad:

Vaata lähemalt siit

Kasvades oma toiduga

Eesti Maaülikooli Mahekeskus ja Tartu loodusmaja koordineeritav Rohelise kooli programm kutsuvad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi projekti “Kasvades oma toiduga” toel üles nii ise toidutaimi kasvatama kui ka mõtestama, kuidas me toitu kasvatame ja tarbime!

Viktoriin on avatud Maa päevast, 22. aprillil kuni 18. maini 2024, mil tähistatakse rahvusvahelist taimede lummuse päeva. Kõikide osalejate vahel loositakse välja auhindu ning seda neljas vanusegrupis:

Osalejate vahel loositakse välja auhindu ning seda neljas vanusegrupis: lapsed kuni 3. klass, 4.-6. klass, 7.-9. klass, gümnaasium + täiskasvanud. Auhindade loosimine toimub ülemaailmsel mesilaste päeval, 20. mail. Auhindu loositakse vaid Eestis elavate vastajate hulgas. Loe täpsemalt siit. 

Eesti sõjapõgenike mälestusele pühendatud kirjavõistlus noortele

Tänavu möödub 80 aastat saatuslikust 1944. aastast, mille tõttu olid kümned tuhanded Eesti inimesed sunnitud kodumaalt lahkuma, lootuses siiski hiljem naasta. 

Eesti Mälu Instituut kutsub koostöös ajalehega Postimees noori vanuses 15-21 eluaastat osalema kirjavõistlusel, mis on pühendatud II maailmasõja ajal kodumaalt lahkuma sunnitud inimeste mälestusele.

Töid võetakse vastu kuni 27. mai 2024.  Parimatele autoritele on auhinnaks ajalooreis Baltikumis ja nende tööd avaldatakse Postimehes.

Juhend kirjutajale, lisamaterjalid ja info auhindade kohta on leitavad konkursi veebilehelt

Juuni

NATO sõnaus ehk julgeolekupoliitika ja riigikaitse sõnavõistlus 2024

Eesti NATO-ga liitumise 20. aastapäeva tähistamiseks kuulutasid Välisministeerium, Kaitseväe Akadeemia ja Kaitseministeerium välja julgeolekupoliitika ja riigikaitse sõnavõistluse, mille eesmärk on eestikeelse julgeolekupoliitika ja riigikaitse oskussõnavara arendamine ning terminiarenduse populariseerimine.

Võistlusele on valitud seitse mõistet, millele oodatakse lühikest, suupärast ja tähenduslikult sobivat eestikeelset vastet. Mõisted koos lühiselgituste ja probleemikirjelduse ning näitelausetega on leitavad esitusvormist, kuhu palume esitada ka oma sõnaleiud. Igale sõnale on soovitatav lisada lühipõhjendus, miks pakutav sõna on teie meelest sobilik. 

Uusi sõnu oodatakse hiljemalt 30. juuniks 2024. Keelendeid hindab keele- ja erialaekspertidest koosnev žürii. Hindamine on anonüümne. Parimad sõnad kuulutatakse välja 2024. aasta arvamusfestivalil, mis toimub 9.–10. augustil Paides. Parimate sõnade esitajatele on tänutäheks auhinnad. Võistluse peaauhind on reis Brüsselisse ja seal asuva NATO peakorteri külastus. Täpsema info leiad siit.

Möödunud konkursid

September

Euroopa keeltepäeva digimäng

Euroopa Komisjoni Eesti esindus kutsub kõiki keele- ja kultuurihuvilisi mängima taas Minu Euroopa digimängu, mis on pühendatud Euroopa keeltele. Pane oma teadmised proovile üksi või koos klassiga! Mängu saab mängida 28. augustist kuni 26. septembrini. Mängu läbinute vahel loositakse välja üks peaauhind – keeltekooli kinkekaart 10 individuaalses keeletunnis osalemiseks. Klassiga osalejate vahel loositakse välja Tallinna Euroopa Elamuskeskuse külastus koos põnevate kohtumiste ja Belgia vahvlitega. Lisaks loosime välja väiksemaid auhinda. 

Keelte äraarvamise mäng Vikerraadio kodulehel

25. ja 26. septembril on kõik oodatud osalema Vikerraadio kodulehel keelte äraarvamise mängus. Selleks kuulake Tallinna Euroopa Kooli laste esituses lõiku Eno Raua armastatud lasteraamatust „Naksitrallid“ 14 keeles ning arvake ära, milliste keeltega on tegu! Mäng algab 25. septembri hommikul kell 7.00, vastuseid saab saata 26. septembri kella 15.00-ni. Mängust tehakse kokkuvõte ja auhinnad loositakse välja 26. septembri pärastlõunaprogrammis. Mängida saab nii individuaalselt kui ka klassiga. Peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni Eesti esindus pannud välja Multilingua keeltekooli kinkekaardi 10 individuaalses keeletunnis osalemiseks. Auhind loositakse välja nende mängijate vahel, kes kõik keeled õigesti ära arvasid. Klassiga mängijate vahel loosime välja Tallinna Euroopa Elamuskeskuse külastuse koos põnevate kohtumise ja Belgia vahvlitega. Lisaks on loosirattas väiksemaid auhindu.

Oktoober

Osale rahvusvahelisel koomiksivõistlusel

Leedu lastekirjanduse propageerimisega tegelev programm VAIKŲ ŽEMĖ (LASTE MAAILM) kutsub kõiki 7- kuni 13-aastaseid õpilasi Eestist, Lätist, Leedust ja Poolast osalema rahvusvahelisel sõnadeta koomiksite konkursil „Linn, mida pole olemas“. Koomiksivõistlusel saab osaleda kahel ajavahemikul — konkursitöid võetakse vastu kuni 30. juunini ja 1. septembrist kuni 10. oktoobrini 2023.

Kas oled kunagi koomikseid lugenud? Või siis neid ise loonud? 

Mida sa ka ei vastaks, kutsume kõiki 7- kuni 13-aastaseid õpilasi Eestist, Lätist, Leedust ja Poolast osalema rahvusvahelisel sõnadeta koomiksite konkursil „Linn, mida pole olemas“.

Ülesanne: Loo sõnadeta koomiks teemal „Linn, mida pole olemas“, kasutades etteantud 9 väljaga šablooni. 

Konkursi reeglid:

Koomikseid võtame vastu järgmistel ajavahemikel: 22. mai – 30. juuni 2023 ning 1. september – 10. oktoober 2023.

Mõlemal ajavahemikul saadetud tööd osalevad ühel ja samal konkursil. Vaata täpsemalt siit

Hiite kuvavõistlus

Õpetajad ja õpilased on oodatud osalema Hiite kuvavõistlusel, mille teemaks on põlised (ajaloolised) looduslikud pühapaigad ja nendega seotud tavad. Võistlusele võib saata nii fotosid kui ka lühivideoid. Võistlus lõpeb 15. oktoobri südaööl. Võistluse peaauhind on 1000 eurot, hõimurahvaste auhind 300 eurot ja Soome auhind 300 eurot. Samuti läheb jagamisele hulk piirkondlikke ja temaatilisi eriauhindu. Lisaks ootab kuni 16aastaseid osavõtjaid 200-eurone eriauhind.

Eestis on teada tuhandeid põliseid pühapaiku, mille seas on suuremaid hiisi, pühasid järvi ja jõgesid ning ka üksikuid pühi puid, kive, koopaid ja allikaid. Pühapaikade hulka kuuluvad samuti terviseallikad, liukivid, Kagu-Eesti vanema matusekombestikuga seotud ristipuud ning rannakülade titekivid. Ligi 1700 põlist pühapaika on kantud Hiite Maja looduslike pühapaikade kaardile: https://kaart.hiiepaik.ee/

Alates 2008. aastast toimuva võistluse fotokogu moodustab ainulaadse kultuuriloolise arhiivi, mida saab kasutada ka õppetöös. Kuvavõistluse arhiiviga saab tutvuda siin. Kuvavõistlust korraldab Hiite Maja sihtasutus. Kaaskorraldaja Soomes on Taivannaula ühendus. Vaata täpsemalt siit

Õpilasleiutajate riiklik konkurss 2023

2023. aasta konkursi tööde esitamise tähtaeg on 15. oktoober.

Tööde esitamise keskkond asub veebis https://konkursid.etag.ee

Osaleda saavad KÕIK 6–19aastased lapsed ja õpilased kuni 12. klassi lõpuni, kaasa arvatud kutsekesharidust omandavad õpilased.

Ideid hinnatakse neljas vanuserühmas:

* Osaleda saavad need kutsekoolide õpilased, kes omandavad kutsekeskharidust. Pärast gümnaasiumi kutsekooli astunud õpilased konkursil osaleda ei saa. 

Vaata täpsemalt siit. Leiutamist toeravad materjalid leiad siit

Tehisintellekti pildivõistlus koolinoortele

Millised võisid välja näha kullaketrajad? Või libahunt? Konkursil saad erinevate eesti klassikute tegelasi proovida ellu äratada! Tehistaibu pildivõistlusele on oodatud osalema põhikooli õpilased ja gümnasistid, keda hinnatakse kahes kategoorias: 7.-9. ja 10.-12. klassid.

Õpilaste pildikunsti ootame 15. oktoobrini, võitjad selguvad žürii hääletuse teel 20. oktoobril. Parimaid ootavad Klick elektroonikapoe kinkekaardid! Vaata täpsemalt siit

Tõlkevõistlus JUVENES TRANSLATORES

Alates 2. septembrist saavad koolid taas registreeruda võistlusele Juvenes Translatores, mis on Euroopa Komisjoni iga-aastane tõlkevõistlus 17-aastastele kooliõpilastele. Võistlus toimub veebis, mis annab noortele veelgi paremini aimu, kuidas tõlkija töö tänapäeval tegelikult käib. 2022. aasta võistlus toimub 24. novembril ning sellel saavad osaleda 2005. aastal sündinud õpilased. Kui olud seda lubavad, kutsutakse võitjad (üks igast liikmesriigist) 2023. aasta kevadel Brüsselis toimuvale auhinnatseremooniale. Täpsemad juhised võistluse kodulehel. Registreeruda saab kuni 20. oktoobrini.

Robot väljakutse

Eilsest algas Girls Go Circular programmi ROBOT CHALLENGE. Võistlus on avatud kuni 23. oktoobrini ning kõik finalistid (üks tiim iga riigi kohta) võidavad reisi BRÜSSELISSE, et osaleda Naiste ja Tüdrukute STEM foorumil. (4.-6. detsember kõik kulud kaetud +1 õpetaja)

Osalema oodatakse 3-liikmelisi tüdrukute tiime (vanuses 14-19), kes on parajasti GGC programmi läbimas. Väljakutses tuleb välja mõelda robot, mis aitaks lahendada mõnd keskkonnaprobleemi. Seejärel töötada välja roboti prototüüp: digitaalselt, kasutades 3D-disaini tarkvara VÕI füüsiliselt taaskasutatud materjale kasutades. Ning lõpetuseks tuleb salvestada oma robotit tutvustav lühike ingliskeelne video pitch ja esitada video hiljemalt 23. oktoobriks 2023.

Rohkem infot inglise keeles.

Ekstra klass

Hea Laps ja Kiusamisvaba Kool kutsuvad sel sügisel 3.–6. klasse osalema algatuses EKSTRA KLASS, et innustada klasse üheskoos loominguliselt ja sõbralikult tegutsema.

Ootame osalema klasse koos juhendajaga, kelleks võib olla klassijuhataja, aineõpetaja, huvijuht, raamatukogujuhataja, lapsevanem vms.

Väljakutse koosneb kolmest etapist: iga kuu (oktoober, november, detsember) alguses leiate ajakirjast ülesande. Oktoobris on see liikumistegevus, novembris sõna- ja laululooming ning detsembris kujutava kunsti teos. Vaata täpsemalt siit

November

Esseekonkurss kirjandussõpradele

Eesti Rahvusraamatukogu tähistab tänavu 105. sünnipäeva ja kutsub osalema esseekonkursil „Keerame uue lehe“! Ootame kirjatöid, mis väljendavad autori suhet raamatute, kirjanduse ja emakeelega, samuti ka raamatukogudega ning kirjasõna maailmaga laiemalt. Võib rääkida ühest raamatust või kõigist raamatutest, panna kirja isiklikke elamusi ja teha suuri üldistusi, võib mõtiskleda omaenese unistuste raamatust või unistuste raamatukogust – loeme kõik läbi ja tunnustame parimaid!  

Osalemisreeglid

Hindamine ja auhinnad 

Vaata täpsemalt siit

Eesti koolilaste metsapostkaart 2023

21. korda toimuv RMK konkurss "Eesti koolilaste metsapostkaart" ootab taas  Eestimaa  koolide 1.-9. klasside õpilaste joonistatud postkaarte. Pilte saab saata kuni 10. novembrini!

Tänavuse konkursi teemaks on "JÕULUD METSAS" 

Perega kuuse tootmise traditsioon on armas kõigile eestlastele, ole sa suur või väike. Iga kuusk on oma pere nägu – kellele meeldib pikk ja sihvakas, kellele armsalt pisikene. Soovime näha, milline kuusk sinu perele meeldib ja keda või mida kuuse toomisel kohtad – oravat või põtra või hoopis mõnd lindu? Näita meile, milliseid puid peale kuuse veel metsas näed ja ehk on veel mõned seenedki sügisest jäänud metsaservale.

Pane oma kujutlusvõime tööle ja joonista postkaart sellest, kuidas sinu pere sel aastal kuuse metsast tuppa toob! Täpsem konkursi info siin

Riigikohtu kaasuskonkurss

Riigikohus kuulutas välja kaasuskonkursi, mis pakub 9.–12. klassi õpilastele põneva võimaluse asetada end õigusemõistja rolli ning proovida lahendada kaasuseid, millesarnastega kohtunikud iga päev kokku puutuvad. Töid ootame hiljemalt 10. novembriks

Konkursil osalejad saavad valida kolme juhtumi seast. Haldusõiguse kaasus keskendub sundvalduse seadmisele ja sundvõõrandamisele, karistusõiguse kaasus õiguskaitsevahendite ehk kaebamise temaatikale ning tsiviilõiguse kaasus mittevaralise ja varalise kahju hüvitamise nõudele.

Kaasuse lahendamiseks on mitu võimalust – kirjaliku kohtulahendina või loovas vormis (olgu selleks luuletus, video, kunstiprojekt vms). Täpsemalt saab konkursitingimusi ning selleaastaseid kaasusi vaadata kaasuskonkursi veebilehelt

Programmeerides liikuma

Meie kõigi päevades on omajagu istumist – koolipingis, tööl, kodus teleri ees või arvuti taga. Uuringud toovad aga välja, et liikumispaus iga 20 minuti tagant tõstab meie õpivõimekust, aktiveerib aju ja parandab keskendumisvõimet. Liikumispausid on lühikesed pausid näiteks ainetunnis istumise katkestamiseks ning lühiajaliseks liikumiseks. Enamasti ei ole need pausid seotud tunniteemaga, vaid pakuvad meeldivat vaheldust istuvale õppetööle. Ka kodus õppides on oluline teha liikumispause. 

Kuna liikumispausid kipuvad meil kõigil lihtsasti meelest ära minema, kuulutatakse sel aastal välja konkurss “Programmeerides liikuma”. Konkursile oodatakse vahvaid videoid sellest, kuidas õpilaste ehitatud ja programmeeritud robot annab kõigile märku, et nüüd on aeg lühikeseks liikumispausiks! 

Liikumispausi sisu võib ise välja mõelda, kuid ideid saad noppida ka siit.  Kõigi osalenute vahel loositakse välja nutikaid auhindu! Auhinnaloosi tulemused teeme teatavaks õpilasürituse lõppedes. 

ESITA OMA TÖÖ SIIN. Töid saab esitada kuni 12. novembrini (k.a)! Vaata täpsemalt siit

Rahvusvaheline Rahuplakati konkurss „Julgus unistada“

Kolmandat aastakümmet korraldatava plakatikonkursi eesmärk on tugevdada üksteisemõistmist, tolerantsi ja rahuarmastust. Soovime, et rahust mõtlevad noored väljendaksid oma loominguga, mida see neile tähendab ja jagaksid maailmaga oma ettekujutust sellest. Konkursi võitjat autasustatakse rahvusvahelise tänuga, kohaliku piirkonna võitja saab traditsiooniliselt autasuks Kadrioru kunstimuuseumi külastuse perepileti- https://pood.ekm.ee/et/perepilet-kadrioru-kunstimuuseum.

Rahuplakati konkursi 2023/2024 reeglid ja tingimused:

2023/2024. aasta võistluse teema „Dare to Dream“ ehk „Julgus unistada“

Vaata täpsemalt siit

Esseekonkurss 

Kodanikuhariduse programm Minu Riik koostöös Euroopa Parlamendi Eesti büroo ja Euroopa Komisjoni Eesti esindusega kuulutab selle aasta kodanikupäevaks välja XXII esseekonkursi üldhariduskoolide 9.–12. klassi ja kutseõppeasutuste õpilastele teemal: “Kui Sina ei lähe valima, siis valitakse Sinu eest“ ("Если ты не пойдёшь на выборы, другие выберут за тебя")

Nagu eelmistelgi aastatel ootame ka sel aastal vabas vormis kirjutatud töid eesti või vene keeles. Kindlasti ei tohiks õpilased unustada töö alla kirjutada oma nime, kooli ja klassi, kontakttelefoni ja juhendaja-õpetaja nime. Peame kindlasti meeles ka parimate tööde autorite juhendajaid-õpetajaid.

Konkursitöid ootame hiljemalt 15. novembriks 2023 kas posti teel aadressile MINU RIIK, J. Köleri tn. 8, 10150 Tallinn või e-posti aadressile info@minuriik.ee. Vaata lähemalt siit

Informaatikaviktoriin Kobras kutsub õpilasi nuputama!

Esimene voor toimub tänavu 6.–17. novembrini veebipõhiselt. Võistlust korraldatakse esmakordselt ViLLE keskkonnas.  Huvilised õpilased Nooruse Koolis registreerib Madli-Maria Naulainen. 

Sel aastal lahendatakse ülesandeid ja peetakse arvestust neljas vanuserühmas: benjaminid (5.–6. klass), kadetid (7.–8. klass), juuniorid (9.–10. klass) ja seeniorid (11.–12. klass).

Viktoriini teemaderingi mahuvad küsimused arvutiteadusest, loogikast, arvutite riist- ja tarkvarast, infoturbest, arvutieetikast, arvutus- ja sidetehnika ajaloost ning informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest üldisemalt.

Viktoriinil osalemiseks vajalik teave

Ülesannete lahendamiseks on aega üks akadeemiline tund ehk 45 minutit.  Võistlejad ei tohi kasutada kõrvalist abi: võistluse ajal ei tohi ülesandeid lahendada rühmatööna ega vastuseid internetist otsida.

Veebikeskkonnas peetava I vooru tulemuste põhjal kutsutakse iga vanuserühma parimad 4. veebruaril 2024 Tartus toimuvale huvipäevale, mille raames toimub finaalvõistlus.

Aita leida 21. sajandi mardi- ja kadrisant!

Mardi- ja kadripäeva tähistamine on meie mail iidne tava, mis on sajandite jooksul tublisti muutunud. Kui varasemalt oli sanditaja surnud esivanemate hingede kehastaja, siis tänapäeval on sanditaja pigem meelelahutaja. Kui paar sajandit tagasi jagasid sanditajad vilja- ja karjaõnne, siis praegu on olulised tervis, toimetulek, sissetulek ja muu õnnelikuks eluks vajalik. Vanemal ajal maskeeruti loomadeks ja lindudeks, hiljem mardi- ja kadriperekonnaks ning umbes 150 aastat tagasi armastasid mardi- ja kadrisandid end maskeerida erinevateks ametimeesteks nagu kroonumehed, korstnapühkijad, pritsumehed, tohtrid. Nõukogude aeg tõi santijate hulka raamatu- ja filmitegelaste maskeeringud. Muutunud on ka sanditajate sugu ning vanus – abieluealiste noormeeste ning neidude asemel näeme tänapäeval sanditamas pigem lapsi. Mardi- ja kadripäevaks on alati maskeerutud kodus leiduvate käepäraste vahenditega – vanemal ajal olid selleks karvased lambanahksed kasukad, tahma või peedimahlaga võõbatud nägu, sokusarved, puukoor, linased köied, sammal ja muu; uuemal ajal papist maskid, kodusest kapist leitud vanad riided, jalanõud, kardinad.

Pane oma fantaasia tööle ja osale ideekonkursil, et selgitada välja, missugune on 21. sajandi mardi- ja kadrisant ning millist õnne ta pererahvale jagab? Vaata lähemalt siit. Tähtaeg 25. november 2023. 

Kuidas osaleda?

Mini Negavatt - Toitu raiskav maailm

Mini Negavatt on I-VI klassi koolinoortele mõeldud keskkonnateemaline videokonkurss, kuhu ootame videoklippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele. Parimad videomeistrid saadab KIK vabalt valitud klassireisile kuni 700 euro väärtuses!

Kas sinul jääb vahel toitu taldrikule alles? Mis sellest edasi saab? Kuidas saaksime toiduaineid paremini kasutada, et midagi raisku ei läheks? Kas meil on tulevikus robot-külmkapid, mis annavad märku peagi saabuvast toiduaine aegumiskuupäevast ning koostavad külmkapi sisu järgi meile retseptisoovitusi? Või on meil kodus masinad, mis muudavad erinevad toidujäätmed uuesti söödavaks toiduks?

Ainuüksi Eestis tekib aastas 167 000 tonni toidujäätmeid, millest ligi poole ehk 84 000 tonni moodustab raisku läinud toit. Selline olukord ei ole aga jätkusuutlik. 

Mida saame meie teha täna ja tulevikus, et vähendada toidu raiskamist?


Vaata täpsemalt siit

Arvustusvõistlus Kapsas ootab osalema

Eesti Lastekirjanduse Keskus, ajakiri Hea Laps ja Õpetajate Leht otsivad juba teist aastat noori andekaid raamatuarvustajaid ja kutsuvad neid osalema arvustusvõistlusel Kapsas. Võistlus kestab 30. novembrini.

Võistlusest oodatakse osa võtma 6.–7. klasside ja 8.–9. klasside õpilasi, kes saavad arvustamiseks valida 2021.–2023. aastal eesti keeles ilmunud laste- või noorteraamatu. Abistamaks noort kriitikut raamatu valikul on keskus koostanud soovitusnimekirja, kuid lähtuma ei pea ainult sellest. Igaüks saab vabal valikul analüüsida teost, mis pakkus talle erilist lugemiselamust. Süsteemne ja üksikasjalikum teose uurimine annab noortele hea võimaluse süüvida loetusse uue nurga alt. Oma mõtete sõnastamine võimalikult isikupäraseks tekstiks võib viia noored kriitikud uute avastusteni nii teose kui iseenda kohta.

Arvustus pikkusega 3000-5000 tähemärki peab olema kirjutatud eesti keeles. Tööd, millele on märgitud õpilase nimi, kool, klass ja e-posti aadress ning juhendaja nimi palume saata hiljemalt 30. novembril e‑posti aadressile elk@elk.ee.

Lisainfo ja konkursi abimaterjalid leiad lastekirjanduse keskuse kodulehelt. 

Detsember

Laste luulekonkurss kutsub osalema!

Rahvusraamatukogu ja Apollo kutsuvad lapsi osalema luulekonkursil „Minu jõulusalm”! See annab lapsele jõuluõhtul võimaluse esitada luuletust, mille autoriks on ei keegi muu kui tema ise.

Iga laps saab konkursil osaleda ühe eestikeelse luuletusega, mille pikkusele piire ei ole seatud. Luuletusi ootame 1. detsembrini kas paberil RaRa Solarise saatkonnas või veebi kaudu.

Luuletusi hinnatakse kolmes vanuseastmes: eelkooliealised, 7–9-aastased ja 10–12-aastased. Kolme vanuseastme parimad tööd saavad auhinnad 16. detsembril toimuval RaRa ja Apollo raamatupoe ühisel perehommikul (Solarise keskuse II korrusel). Valik salme jõuab väljaandesse Postimees ja rahvusraamatukogu järjehoidjatele. Vaata täpsemalt siit

Võistlus “Salakeel” 2023

6. detsembril ajavahemikul 8-22 toimub veebikeskkonnas viktoriinid.ee võistlus “Salakeel” 2023.

Võistlus on mõeldud 6.–9. klassi õpilastele, kes on jagatud kahte vanuserühma: noorem vanuserühm (6.–7. klass) ja vanem vanuserühm (8.–9. klass). Osalemine on individuaalne.

Ülesannete lahendamiseks on aega 30 minutit. Lahendamist saab alustada ajavahemikul 8-21.30. Võistluskeskkond sulgub automaatselt lahendusaja lõppemisel või hiljemalt kell 22.00.

Ülesanded on jõukohased kõigile emakeelehuvilistele.

Vaata täpsemalt siit.

Jaanuar

Lastekirjanduse Keskus ootab osalema muinasjutuvõistlusel

Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub 11–15-aastasi lapsi osalema 32. Sten Roosi nimelisel muinasjutuvõistlusel. Pika traditsiooniga võistluse eesmärk on äratada lastes huvi omaloomingu vastu, rikastada nende emakeelset väljendusoskust ning arendada loovust.

Võistlusele oodatakse muinasjutte vabalt valitud teemal. Tekstide soovitav pikkus on 1-2 A4 lehekülge. Lood palume saata 15. jaanuariks 2024 märgusõnaga „Steni muinasjutuvõistlus“ e-postile elk@elk.ee või Eesti Lastekirjanduse Keskusesse aadressil Pikk 73, Tallinn 10133. Tööle palume lisada muinasjutu autori nimi, vanus, kool, klass ja juhendaja nimi.

Minna ei taha, kuid jääda ei saa

Tõnis Lukase egiidi all välja kuulutatud ajalooalaste võistlustööde konkurssi eesmärk on innustada koolinoori huvi tundma eesti kodanike põgenemisest, põhjustest, elust ja välispoliitilise tegevusest paguluses, innustada koolinoori otsima välismaal elavate kaasmaalastele koht meie ühises ajaloos.


Osalemise tingimused ja nõuded

Tööde esitatamine veebilehel www.suurpogenemine1944.wordpress.com või e-posti aadressile suurpogenemine@gmail.com. Tublimatele koolinoortele auhinnad ja tunnustused.


Võistlustöid hindab žürii, kuhu kuuluvad ÜEKN SP1944 toimkonna liikmed Iivi Zajedova, Marju Rink-Abel, Tarmo Kruusimäe, Sirle Sööt; Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsist Madis Somelar, poliitik Mari-Ann Kelam. Koordineerib Evelin Sennett Tammepuu Eesti Klubist.

Veebruar

Presidendi kirja- ja mõttetalgud

President Alar Karis kutsub kolmandat korda jaanuaris-veebruaris kooliõpilasi vanuses 7-19 aastat kirja- ja mõttetalgutele. Teema „Kas ma Eestit unes nägin?“ tõukub luuletaja Juhan Liivi luuletusest, kelle 160. sünniaastapäeva tänavu tähistame.

Kui Juhan Liiv samanimelise luuletuse 1895. aastal kirjutas, võis Eestist tõesti ainult und näha. See oli miski, millest vaid väga salamisi unistada võidi, sest ühele vasttärganud rahvale oli oma riik veel midagi kujuteldamatut. Ometi vaid paar aastakümmet hiljem ta sündis.

Presidendile võib kirjutada vabas vormis kuni kahe A4 lehekülje või kuni 5000 tähemärgi pikkuse teksti nii käsitsi kui elektrooniliselt. Vabariigi Presidendi Kantselei leiab säravamate kirjutiste autorite mõtete ja kirjatööde avaldamiseks võimaluse, avaldab valiku mõtetest suvisel parginäitusel Kadriorus ning kutsub osa kirjutajatest tänuks Roosiaeda.

Kirjatööd on oodatud vabariigi aastapäevale eelneval nädalal 14. veebruariks Vabariigi Presidendi Kantseleisse aadressil A. Weizenbergi 39, 15050 Tallinn, või e-kirjaga saates aadressil kirjutaEestile@vpk.ee. Kirjatööd saates palume juurde lisada nimi, vanus, kool ja klass, aadress ja telefoninumber. Vaata täpsemalt siit

Loogiline loodusteadus

Hea 7.–8. klassi õpilane! Viktoriinid.ee keskkond ootab Sind ka 2024. aastal veebipõhisele loodusteaduste võistlusele „Loogiline loodusteadus“.

Võistlus toimub kolmes voorus:

Igas voorus antakse Sulle lahendada 10 ülesannet. Ülesannetele vastamine nõuab loodusainete- ja matemaatikavaldkonna teadmiste ja oskuste lõimimist. Ülesanded on koostatud silmas pidades loodusteaduste alaseid baasoskusi – graafikute koostamine ja lugemine, ühikute teisendamine, perioodilisustabel, protsentarvutused jms. Nende lahendamiseks tuleb aru saada loodusteaduslikust või sotsiaalsest kontekstist, otsida vastuseid internetist, arvutada ning luua seoseid erinevates ainetes õpitu vahel. Ülesanded on sel aastal vaid eesti keeles.

Paremusjärjestus tuuakse välja kolme vooru kokkuvõttes. Võistluse formaat lubab Sul liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda vaid mõnes üksikus voorus.

Võistlus viiakse läbi Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas. Osa saab võtta internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Igas voorus saab õpilane osaleda vaid üks kord. Vaata täpsemalt siit

Keeleteaduse viktoriin Kiil

20. veebruaril 2024 toimub viiendat korda veebipõhine lingvistikaviktoriin Kiil. Osalema oodatakse 5.–8. klassi õpilasi, keda pole vaja enne võistluspäeva registreerida. Võistlejate arvu osas koolide kaupa piirangut ei ole.

Viktoriinil tuleb 30 minuti jooksul vastata küsimustele erinevate maailma keelte kohta. Eelteadmisi ühestki keelest pole seejuures vaja. Paremusjärjestus selgitatakse välja klasside kaupa.

Viktoriin toimub Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas. Ülesannete lahendamise kellaaja ja koha saab iga õpilane, kool või klass ise valida. See peab jääma ajavahemikku 8.00-22.00. (NB! Hiliseim alustamisaeg 21.30, et saaks täisajaga lahendada). Eelregistreerumine pole võistlusest osavõtuks vajalik.

Vaata täpsemalt siit.

Õpilaste teadustööde riiklik konkurss

Konkursi eesmärk on pakkuda heal tasemel uurimistöö koostanud õpilastele väljundit ning motiveerida ja innustada noori teaduslikumale teemakäsitlusele ka kooli uurimistöödes. Konkursil osalemine annab hea võimaluse saada tagasisidet tehtud tööle ja end teistega võrrelda ning suurima väärtusena – kohtuda sarnaste huvidega eakaaslastega nii Eestist kui mujalt maailmast. Ootame õpilaste teadustöid kuni 20. veebruarini! 2024. a õpilaste teadustööde konkursi teine voor  toimub 9.-10. aprill õpilaste teadusfestivalil AHHAA Teaduskeskuses

Tööde valdkond ja teema on vabad, oodatud on tööd nii reaal- kui humanitaaraladelt, matemaatikast, füüsikast ja arvutiteadusest kuni kirjanduse ja kunstiajalooni. Oluline on, et teemavalik on piisavalt põhjendatud. Konkursil võivad osaleda kõik konkursi väljakuulutamise hetkel 12-19-aastased Eestis õppivad õpilased, Eestis õppivad üliõpilased, kes on õppima asunud konkursi väljakuulutamise aastal, ning nimetatud isikutest koosnevad kuni 3-liikmelised kollektiivid.

Tutvu täpsemalt konkusitöö esitamise tingimustega ning loe täpsemalt siit

Võõrliikide veebiviktoriin

Tartu loodusmaja kutsub 1.-12. klassi õpilasi osalema võõrliikide veebiviktoriinil 29. veebruarini!


Lisaks pärismaistele loomadele-taimedele elab meie looduses ka päris palju võõrliike. Eestis loetakse võõrliikideks kokkuleppeliselt inimese poolt tahtlikult või tahtmatult uutele aladele asustatud liike, mis on Eestisse jõudnud alates 19. sajandi lõpust, taimede puhul loetakse selliseks piiriks 18. sajandi keskpaika. Invasiivne võõrliik ohustab teisi liike, muutes elupaiku ja looduslikku tasakaalu.


NB! Enne viktoriinil osalemist on võimalik tutvuda valitud liikide nimekirjaga, et viktoriiniks koos tunnis valmistuda. Lae liiginimede tabel alla siit → Võõrliikide veebiviktoriini liigid


Viktoriin toimub 12.-29. veebruari hilisõhtuni. Viktoriinil saavad osaleda 1.-12. klassi õpilased. Viktoriini küsimused on koostatud kolmes erinevas raskusastmes:


Oma raskusastme(d) valib iga osaleja ise, see tähendab, et osaleda võib ka keerulisemas astmes, kuid mitte lihtsamas. Kirja läheb esimene sooritus.  Kõigi osalejate vahel loositakse välja auhindu! Vaata täpsemalt siit

SUUNDU VIKTORIINILE

Märts

Nooruse Kooli fotokonkurss "Raamatuga üheks"

Kutsume kõiki Kuressaare Nooruse Kooli õpilasi ja kooli töötajaid üles vabalt valitud raamatukaanega fotot lavastama. Rahvusvahelise  #bookface väljakutse kohta leidub ka internetis rikkalikult materjali, uudistage. 


Ootame fotosid aadressile raamat@nooruse.edu.ee 1. märtsini. Parimatele auhinnad! 

Eraldi kategooriates hindame õpilaste ja kooli töötajate fotosid. Fotod avaldame ka kooli sotsiaalmeedia kanalites.  Põnevaid seiklusi ja sirvimisi raamaturiiulite vahel! 

Noorte kirjavõistlus: kiri küüditatule

Eesti Mälu Instituut ja ajaleht Postimees kuulutavad välja märtsiküüditamise mälestuspäevale pühendatud kirjavõistluse “Kiri küüditatule” noortele vanuses 15 kuni 21 eluaastat. Töid võetakse vastu kuni 11. märtsini. Parimatele on auhinnaks ajalooreis Baltikumis. 

Osalemiseks tuleb kirjutada kiri olevikust minevikku. Kirja saajaks on nõukogude võimu poolt 1949. aastal kodumaalt Siberisse saadetud sugulane või kaasmaalane, kes ei tea, mis teda ees ootab ja kuidas Eesti elu edasi läheb. Tema püüab vaid Siberi karmides tingimustes ellu jääda. Sina aga tead, kas ta kunagi vabastatakse või mis saab tema perekonnast, kodumaast ja kogu Euroopast.

Milliste mõtete ja tunnetega pöörduksid kirja saaja poole? Mida jutustaksid talle Eesti ajaloost, arengust ning tulevikust?

Kiri peaks olema vormistatud isikliku pöördumisena ja mitte pikemalt kui 6000 tähemärki (koos tühikutega). Kirjutada tuleb eesti keeles. Tööde esitamise tähtaeg 11.03.2024. Kirju oodatakse e-posti aadressile konkurss@mnemosyne.ee. NB! Kirjale tuleb lisada kirjutaja ees- ja perekonnanimi, vanus, e-posti aadress, telefoninumber, kooli ning vajadusel juhendaja või nõustaja nimi. Vaata täpsemalt siit

RMK Metsaviktoriin 2024

Riigimetsa Majandamise Keskus korraldab juba kahekümne kolmandat korda 18. märtsist 16. aprillini metsaviktoriini Eesti koolidele. RMK metsaviktoriin on internetipõhine ja pakub võimalust mitmekesistada loodusõpet ning saada uusi õpioskusi.


Küsimusi on metsast ja metsandusest, looduskaitsest ja loodusradadest, rebase toidulauast ja kooreüraski elukommetest. Lisaks aasta loom ja seen, aasta puu, sammal ja orhidee – metsaviktoriinis õpime tundma looduse mitmekesisust ning iga osaleja saab vastuseid otsides natuke targemaks.


Küsimusi on kaks komplekti: 1.- 4. ja 5. – 12. klassile – noorematele vähem ja lihtsamalt, edasijõudnutele pakume pisut rohkem uurimist. Osaletakse klasside kaupa, kuigi iga õpilane vastab iseseisvalt.


Viktoriinikeskkonda saab korduvalt siseneda, vastamisel võib kasutada abimaterjale ning õpetaja ja teiste õpilastega aru pidada – ikka selleks, et loodust paremini tundma õppida!


Võitjad selgitatakse välja 3 vanuseklassis:  1. – 4. klass, 5. – 9. klass, 10.-12. klass


Iga vanuserühma parimatele klassidele on auhinnaks loodusõppeprogramm RMK külastuskeskustes. Auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon kuni 200 eurot programmile sõiduks, olenevalt edetabeli kohast ja klassi suurusest. Auhindadega tunnustame ka parimate klasside juhendajaid - õpetajaid.


Loe lähemalt osalemise kohta siit

KüberPõgenemistuba!

KüberPõgenemistuba on 7.-12. klassile, kutsekoolidele ja õpetajatele suunatud küberturvalisuse teemaline otsingumängu loomine, mida toetab Euroopa Liit. Sellel aastal on lisateemaks vaimne tervis.


Põgenemistube saab esitada kuni 31.03.2024.


Info, mis on põgenemistuba, millised on võistlusel osalemise reeglid ja oma võistlustöö saate esitada siin.

Koolinoorte konkurss “Koos suudame”

Siseministeerium koostöös Proovikivi algatusega kutsub kõiki koolinoori osalema konkursil “Koos suudame”.  Konkursi eesmärk on innustada noori koostööle eakaaslastega, et end üheskoos meeskonnana proovile panna ja mõelda oma kohaliku kogukonna või kasvõi kogu ühiskonna probleemidele ning sellele, kuidas koos oma meeskonnaga ning kogukonna liikmetega neid probleeme kodanikualgatuse korras lahendada.

Konkursile esitatud projektid võivad sündida nii formaalse kui mitteformaalse õppe raames koolis ja/või noortekeskustes. Eriti ootame projekte, mis on valminud ainetevahelise lõimingu, projektipõhise õppe, loovtööde, uurimustööde, ettevõtlusõppe, maailmahariduse, kogukonnapraktika kontekstis.

Kas oled valmis põnevaks väljakutseks? Ootame Sind ja Sinu meeskonda osalema


Projektide esitamine toimub alates 1. märtsist 2024 ja lõpeb 31. märtsil 2024 Teeviit portaalis oleva vormi kaudu. Enne osalemist tutvu kindlasti konkursi tingimustega! Vaata lähemalt siit

Aprill

NATONIA meistrivõistlused

NATONIA on põnev NATO-teemaline online mäng, mille eesmärgiks on muuta NATO ning selle ajaloo kohta õppimine mänguliseks ning huvitavaks. Kutsume kõiki osalema NATONIA Meistrivõistlustel, et tähistada NATO 75. aastapäeva ja Eesti 20. aastat liidus.

VÕISTLUSE INFO:

KUIDAS OSALEDA?

Mine www.natonia.ee ja alusta mängimist. Kõikidel mängijatel on võistluse perioodill piiramatu arv kordi, et saada NATONIA Meistrivõistluste edetabelisse.  4. aprilli südaööl (UTC+02:00) läheb edetabel lukku ning parimad mängijad saavad auhinnad. Kolm parimat saavad auhinnaks tasuta reisi Brüsselisse, külastusega NATO peakorterisse, võitjale on lisaks üllatus peaauhind. Vaata täpsemat infot siit

Oluline info:

Ajalooalaste uurimistööde võistluse „Võitjad ja kaotajad”

President Alar Karis kuulutas välja kooliõpilaste ajalooalaste uurimistööde võistluse, mille teema on „Võitjad ja kaotajad”. 

Ajalugu ei ole kunagi kristallselge. Ühest ajaloosündmusest võib kirjutada palju erinevaid lugusid, vahetades peategelasi ja vaatenurki. Need lood saavad teineteisest erineda nagu öö ja päev ning mõnel juhul ei pruugi isegi aru saada, et jutt käib samast asjast. Nii kurviline ja mitmetahuline ajalugu just ongi. Eesti 11 000 aastat ajalugu on samuti täis hüppeid ja langusi ning võite ja kaotusi võib leida kõikidel tasanditel.

Tänavune uurimisteema võimaldab uurida pea kõike, sest igal ajaloolisel sündmusel on oma võitjad ja kaotajad või vähemalt tagajärjed, millest lõigatav kasu ei jaotu kunagi ühtlaselt.

Konkursil osalemiseks on määratud vanuseastmed: põhikool (5.–9. klass) ning gümnaasium (10.–12. klass) ja kutsekoolid. Uurimistööde esitajate vanuseline ülempiir on 21. aastat. Uurimistööde kategoorias määrab žürii mõlemas vanuseastmes 3 rahalist peapreemiat ja raamatuauhinnad. Parimatel uurimistööde autoritel on võimalus osaleda rahvusvahelistes noortelaagrites (EUSTORY).

Uurimistöid hindab žürii, mille koosseisu kuuluvad mitmete teadusasutuste esindajad. Hinnatakse uurimistöö originaalsust ja leidlikkust teema valikul ja avamisel, allikate mitmekesisust ja usaldusväärsust, allikmaterjali originaalsust, materjali sidumise, üldistuste tegemise ning võrdlemise oskust, illustreeriva materjali põhjendatust, kasutatud allikate täpset loetelu ning töö ülesehitust ja vormistust. Lisaks žüriile jagavad eripreemiaid Eesti erinevad haridus- ja mäluasutused.

Tööde esitamise viimane kuupäev on 5. aprill 2024. Konkursi tingimustega on võimalik tutvuda Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi kodulehel.

 Õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistlus on mõeldud õpilastele, eesmärgiga süvendada noortes huvi ajaloo vastu ning avardada nende silmaringi. Samuti teadvustada, jäädvustada ja hoida rahvuslikke väärtusi ning arendada õpilaste iseseisva uurimistöö oskusi.

Konkurssi korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts ning seda toetavad Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Üleriigiline ajaloovõistlus MAMMUT

Veebikeskkond viktoriinid.ee ootab taas teaduskooli veebipõhisele ajaloovõistlusele „Mammut“. Käesoleval õppeaastal saavad osaleda 5.–7. klasside õpilased. Võistlus toimub viies voorus. Lahendamisaeg on 40 minutit. Paremusjärjestus tuuakse välja igas voorus ja viie vooru kokkuvõttes. Võistluse formaat lubab Sul liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda vaid mõnes voorus. Võistluse korraldajatel on õigus välja anda loosiauhindu. Voorud ja teemad:

5. klass

6. klass

7. klass

Füüsikaviktoriin “Spekter”

Veebipõhine füüsikaviktoriin “Spekter” toimub sel õppeaastal 10. aprillil 2024 Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas.

Viktoriinist oodatakse osa võtma kõiki 8.–12. klasside õpilasi, sh kutsekoolide õpilased, kes soovivad oma füüsikateadmised proovile panna. Osaleda võivad ka nooremate klasside õpilased. Veebipõhine füüsikaviktoriin Spekter viiakse läbi kahes vanuserühmas.

Viktoriinil on lahendamiseks aega 40 minutit. Kui oled lahendamisega valmis, vajuta “Lõpeta võistlemine” nuppu, sest võrdsete punktide korral on pingereas kiiremini lahendaja ees pool.

Vaata lähemalt siit.

Bioloogiaviktoriin “Siniroheline Maa”

Hea 6.–9. klassi õpilane! Viktoriinid.ee keskkonnd ootab Sind teaduskooli veebipõhisele bioloogiavõistlusele “Siniroheline maa”, mis toimub 1. – 21. aprillini 2024 Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas.

Võistlus leiab aset kolmes voorus:

Igas voorus antakse Sulle lahendada 15 ülesannet. Esimene voor keskendub taimedele, teine loomariigile ning kolmanda vooru ülesanded käsitlevad inimest ja teda ümbritsevat maailma. Võistluse koostamisel on kasutatud põhikooli bioloogiaolümpiaadi teemasid ja ülesandeid. Lahendamisel tuleb kasuks looduse praktiline tundmine. Ülesannete lahendamiseks on alustamise hetkest aega 40 minutit. Vaata täpsemalt siit

Riigivanem August Rei loomekonkurss õpilastele

Riigivanem August Rei Sihtasutus koostöös Eesti NATO Ühinguga ja Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsiga kutsub osalema Eesti riigi looja ja hoidja August Rei sünniaastapäeva LOOMEKONKURSIL 9.-12. klassi õpilastele vanuses 15-19 eluaastat. Oodatud on esseed ja multimeedia lahendused.

Konkursi kaks parimat sõidavad suve pikendama Brüsselisse, kus saavad võimaluse tutvuda ajaloolise vanalinnaga ja ka võimukoridoridega. Preemiareis ka parimate juhendajatele.

Kirjuta ajaloost tänapäevaselt - vali oma teema:

1. "Meelsus, millega rajati oma riik: August Rei juhitud Asutav Kogu."
(mõisamaade jagamine rahvale, naiste valimisõigus, haridus, sotsiaalne õiglus, vähemusrahvuste kultuurautonoomia).

2. "Riigimeheks kasvamine: mis mind inspireerib August Rei eluloos."
(ühiskondlik aktiivsus õpilasena, tudengina ja sõdurina revolutsioonilistel aegadel ning selle peegeldus töös Asutava Kogu juhina).

3. "August Rei valikud rahvusväeosade looja ja riigimehena. Paralleelid tänase julgeolekuolukorraga ja õppetunnid“.

Tähtaeg on Jüripäev: 23 aprill 2024.a. Vaata juhendit siit

Laua- ja kaardimängu konkurss RAHAPADA

Finantsinspektsioon koostöös noorteinfoportaaliga Teeviit kutsuvad lapsi ja noori osalema lõbusal rahatarkuse edendamise konkursil RAHAPADA. Konkursile oodatakse kuni 5-liikmeliste tiimide rahatarkuse teemalisi laua- ja kaardimängu projekte.

Konkursi eesmärk on edendada laste ja noorte finantskirjaoskust ning rahatarkust. Konkursi raames saavad 1.-12.klasside õpilased kuni 5-liikmelistes tiimides luua projekti, mis on vormistatud nõuetekohaselt (vt konkursi tingimused). Projektiks on rahatarkust edendav laua – või kaardimäng.

Saada oma projekt ehk prototüübist tehtud kvaliteetne foto ja täidetud vorm (vt lisa) meiliaadressile konkurss@fi.ee märksõnaga „Konkurss“.  Loe täpsemalt siit

Tööde saatmise tähtaeg on 30. aprill 2024.