Цікавинки!

5 сучасних видів рукоділля

Рукоділля відоме та поширене з давніх часів. Таким чином створювали одяг та побутові речі, прикрашала життя навколо, а згодом – ще й заробляли гроші. Кожна людина у душі – глибоко творча натура. Варто лише знайти хоббі, яке сподобаються саме вам. І для цього квапимося знайомитися із 5 сучасними видами рукоділля!

1.Алмазна вишивка

Цікава та ефектна техніка прийшла до нас із Китаю. В ній поєднується одразу кілька різних напрямків, через що навіть назва «вишивка» доволі умовна. Фактично, вам не знадобиться ні тканина, ні нитки. Готове полотно поєднує елементи бісероплетіння та мозаїки.

Готовий шаблон для алмазної вишивки – це картина із нанесеною схемою. Замість голки та нитки вам знадобиться клей та спеціальний пінцет. Саме ним ви будете викладати візерунок. Готова мозаїка доволі міцна та жорстка. Ця техніка не підходить для оздоблення одягу, зате ви отримаєте чудові шкатулки, серветниці, вази та інші приємні і корисні сувеніри. Для довговічності залишиться вкрити виріб лаком.

2.В’язання з пластику

Турбота про екологію та небайдужість до вторинного використання будь-яких речей – невід’ємні елементи нашої епохи. Будь-які переживання завжди відображаються у мистецтві. В’язання з пластикових пакетів – незвичне рішення, проте результат виходить значно гарніший, ніж здається на словах.

Таким чином можна зв’язати, наприклад, міцну і довговічну сумку для шопінгу, стійку до вологи, бруду, запахів чи плісняви. Ще один варіант – практичні аксесуари для басейну, сауни чи ванної кімнати – вологих приміщень. Чи навіть незвичайні прикраси, що гармонійно доповнять сучасну еклектичну моду.

3.Енкаустика

За складним поняттям прихована дуже проста та доступна техніка, яка майже не потребую витратних матеріалів. Зате вона точно вразить і дорослих, і дітей. Фактично, це малювання праскою або ж переосмислене на сучасний лад мистецтво Стародавньої Греції. Вам знадобиться лише полотно для творчості та воскова крейда, що легко плавиться і залишає яскраві та соковиті малюнки.

4.Стрінг-арт

Для створення мальовничої кольорової мандали чи квітки потрібні тільки цвяхи, лист фанери під основу та нитки на ваш смак. Сама техніка з’явилася понад 5 століть тому, проте нещодавно знову стала популярною. Пофарбуйте лист фанери, намалюйте на ньому візерунок, повторіть його контур цвяхами. На них натягають нитки, створюючи сам малюнок. Стрінг-арт однаково доступний, цікавий та корисний і для дітей, і для дорослих. Окрім того, вам не потрібні жодні дорогі, рідкісні чи складні матеріали.

5.Ганутель

Ще одне незвичайне мистецтво прийшло до нас з Мальти. Там черниці у монастирях створювали таким чином прикраси для вівтарів. Фактично, це створення декору із дротів та ниток. Традиційно у техніці ганутель роблять екзотичні квіти, які потім можна прикрасити мереживом, стрічками, пайєтеами, бісером, намистинами, штучними перлами, тощо.


Великодня легенда!!!

А ви знаєте історію пасхального зайчика? Легенда каже, що традиційно, перед Великоднем, діти залишали гнізда, зроблені з капелюхів, чекаючи в подарунок різнобарвних яєць. І одного разу в капелюсі з’явилися такі яйця, а поряд сидів красивий маленький зайчик. Тому вважається, що пасхальні яєчка приносить великодній зайчик.

Пластилінографія — один з видів народної творчості та декоративного і прикладного мистецтва в естетичному розвитку людей. Являє собою створення ліпних картин із зображенням більш-менш опуклих, напівоб'ємних об'єктів на горизонтальній поверхні. Основний матеріал — пластилін. Можливе використання комбінованих технік. Наприклад, декорування поверхні бісером, насінням рослин, природним матеріалом. У деяких випадках в техніці пластілінографія проводиться модифікація виробів, що призводить до створення оригінальних творів. Наприклад, на плоскій поверхні графічно зображується пейзаж, а деталі переднього плану зображуються пластілінографією.

Для малювання пластиліном знадобляться наступні матеріали:


картон або щільний папір;

дерев'яна або пластикова дошка для розкачування пластиліну;

ємність з водою для змочування рук;

набір різнокольорового пластиліну;

вологі серветки для рук;

набір стеків різної форми.

Створення вироби в техніці пластилинографія складається з наступних операцій:


1. Вибираємо малюнок-основу для створення картини з пластиліну. Для самих маленьких художників почати малювання пластиліном найкраще з веселки. Переносимо сподобався ескіз зображення на картон, звертаючи увагу на те, на якому тлі буде краще виглядати обрана картинка: білому або кольоровому.


2. Відокремлюємо від брусків пластиліну невеликі шматочки і наносимо їх на основу у відповідності з задумом. При цьому використовуємо різні прийоми ліплення: це — шматочок пластиліну знаходиться між долонями або долонею і дошкою, розкочується за допомогою прямолінійних рухів кистей, набуваючи при цьому циліндричну форму;


розкочування — шматочок пластиліну перетворюється на подовжений циліндр за допомогою кругових рухів кисті;

скочування — частина пластиліну, що перетворються в кулю;

загладжування — використовується для створення плоских і гладких поверхонь;

сплющення — із шматочка пластиліну кулястої форми, стисканням утворюються коржі;

прищипування

відтягування.

3. Для створення картин з пластиліну з великою кількістю деталей, а також більш виразною промальовування предметів можна використовувати медичний шприц без голки. Всередину шприца поміщають брусочок пластиліну і обережно нагрівають, а потім обережно видавлюють довгими тонкими «нитками». Для більш товстих ниток можна використовувати кондитерський шприц. Нагріти шприц можна зануривши його в ємність з гарячою водою, або поклавши на батарею опалення. 4. Для отримання більш м'яких переходів між квітами та отримання необхідних відтінків пластиліну, різні кольори пластиліну змішують просто в руках. При цьому потрібно пам'ятати про наступні нюанси: не варто змішувати більше двох кольорів пластиліну одночасно, інакше колір вийде тьмяним; домогтися більш яскравого і глибокого відтінку можна шляхом примешивания до будь-якого кольору чорного пластиліну.