БУЛІНГ

булінг
Причини насилля

«Колекція достоїнств»

Коли хтось веде по відношенню до дитини агресивно - фізично або морально, у нього серйозно падає самооцінка. Тому один із способів допомогти - скласти список його хороших якостей, які виділять його з натовпу. Наступного разу при зустрічі з кривдником-задиракою у дитини в голові спливає список своїх позитивних рис.

 

- Так і бачу картинку: проти умовного Васечкина йде умовний Петечкін з кулаками, а Васечкин гордо згадує: «Ах! Я ж такий молодець, я добре розбираюся в творчості Баха! »

 

- Не так все примітивно. Просто якщо дитина знає свої достоїнства, у нього немає внутрішньої тривожності - я нічого не значу, не вмію ... А така впевненість впливає на його поведінку в конфліктних ситуаціях.

Дотримуватися принципу нездоланного муру

Ми говоримо дитині: уяви, що ти оточений непроникною стіною. Там, за нею, хтось кричить, шумить - а ти ніби його не почуєш. Можеш навіть засунути в вуха навушники і робити вигляд, ніби слухаєш класну музику.

 

- Угу, а наш Петечкін як висмикне ці навушники та ще й порве ...

 

- Чи не посміє, якщо ти робиш це з почуттям гідності (а адже ти вже знаєш, який список достоїнств є всередині тебе). Втім, це дійсно рада не для всіх, а для тих, у кого хороша витримка.

«Проблеми кривдника»

Запропонуйте дитині: уяви, все, що говорить кривдник, ставиться не до тебе, а до нього, до особистих проблем забіяки. Тому що людина, у якого порядок в голові, навряд чи так себе буде вести. І дитина починає бачити і оцінювати ситуацію по-іншому, і навіть його організм починає видавати інші запахи! Адже якщо заглянути в психофізіологію, коли людина напружується, у нього з'являється запах поту. Якщо він постійно в напрузі - то і запах з ним постійно. Ви ж знаєте: якщо людина боїться собаки, вона це відчуває. Те ж - в світі людей. На рівні законів природи ми всі єдині.

«Техніка товстошкірого слона»

Вчимося самонавіювання: «Я слон, я товстошкірий, і все образливе, що мені говорять, відскакує від мене як м'ячик». Чи не зациклюватися на образі. Чим більше жертва розбудовується - тим цікавіше тирану.

Навчіть дітей парирувати випади

Наприклад, кривдниця в школі каже однокласниці: «ти страшна», а та у відповідь: «а ти така милашка». Кривдниця їй: «ти дура», а та - їй: «тобі видніше, ти розумна» ...


Сенс цих методів - товстошкірості, парирування - в тому, щоб не дати словами кривдника проникнути на вашу територію. Як тільки дозволили це, ви починаєте в сказане вірити і теж стаєте мимовільним гравцем в булінг.

Грати з дітьми в настільні, командні ігри. Щоб дітлахам був важливий сам процес гри, а не можливість виграти. 

Дайте дитині реалізувати себе, тренувати його сильну сторону. Наприклад, гуртки, в яких він буде самостверджуватися, де у нього буде рости самооцінка.