Загальна інформація

Смілянський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15»

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса:

вул. Кармелюка, 38; м. Сміла, Черкаська область, 20706 

Телефон:

0473328008

E-mail:

super_nvk15@ukr.net

Директор:

Шевченко Вікторія Миколаївна

Приміщення школи збудоване в 1962 році.

У школі функціонує 18 навчальних кабінетів, 2 майстерні технічної праці, 1 кімната обслуговуючої праці. До послуг учнів актова та спортивна зала, стрілецький тир, комп’ютерний клас, бібліотека, медичний кабінет, музична зала та зона відпочинку для старшокласників. У школі функціонують зони доступу до мережі INTERNET, існує власний WEB-сайт, соціальна сторінка Facebook. У закладі облаштовано найпростіше укриття, місткістю 255 осіб. У закладі освіти створено та обладнано Клас безпеки.

У школі є харчоблок із обідньою залою на 180 місць загальною площею 147,6 м2. Харчоблок забезпечено обладнанням у достатній кількості. Наявні: плита електрична 6-ти конфоркова з духовою шафою – 1 шт., холодильне обладнання – 2 од., електричні котли – 1 шт.

У наявності є 23 електронні  програмно-методичні засоби. Заклад освіти має власне друковане видання – газету «Перлинка».

Обладнано навчально-комп’ютерний клас. На 1 робоче місце, оснащене комп’ютером, припадає 18 учнів 1-9 класів та 11 учнів 5-9 класів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій, використовуючи її для проведення уроків з різних предметів.

У школі навчається 206 учнів та 55 вихованців дошкільного відділення.

Освітній процес забезпечують 19 вчителів та 4 вихователі (1 вчитель-сумісник), з них:

2 - мають педагогічне звання «учитель-методист»,

5– педагогічне звання «старший учитель»;

8 – кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії»;

2 – «спеціаліст першої кваліфікаційної категорії»;

1 – «спеціаліст другої кваліфікаційної категорії»;

6 – «спеціаліст»;

3 встановлено 11 тарифний розряд.

Для задоволення освітніх запитів учнівської молоді в школі функціонує 11 різноманітних гуртків, у тому числі ведуться працівниками ДЮСШ, БДЮТ.

Учителі закладу беруть активну участь у роботі творчих груп із розробки методологічних засад змісту освіти, теорії та втілення в життя інновацій освітнього процесу, є учасниками «круглих столів», різноманітних освітніх проєктів. Заклад орієнтується на можливості, нахили та інтереси кожного окремого учня. Це забезпечується завдяки запровадженню поглибленого  навчання. Поглиблено вивчаються українська мова та література у 9 класі та хімія у 8 класі. У закладі впроваджуються сучасні засоби навчання, педагогічні інновації, використовуються інформаційно-комунікаційні технології.

Пріоритети діяльності нашого закладу – це демократизація освітнього процесу, співпраця з громадою та створення закладу, де цінують кожну дитину.

Заклад має власні традиції, які створюють атмосферу єдності учнівського, педагогічного та батьківського колективів. Наша школа є опорною для проведення міського етапу Всеукраїнського військово-патріотичного конкурсу «Сокіл» («Джура»), щорічно рій «Боривітер» стає призером цього конкурсу.

У 2022/2023 навчальному році особливу увагу було приділено зміну формату роботи учнівського самоврядування – від виборів – до реалізації спільних проєктів. У листопаді-квітні для учнів, що входять до складу органів учнівського самоврядування, було проведено серію заходів в рамках реалізації Програми «Демократична школа». Школа продовжує співпрацю з «Демократичною школою». Результатом співпраці є залучення учнів до проєктної діяльності. Так, протягом року вчителі залучили учнів до проєктів: ініційованих ГО  GoGlobal «Країна взаємно красивих людей», GoGlobal Speaking Club.

За ініціативи учнівського самоврядування  упродовж року було проведено ряд благодійних акцій, зокрема Всеукраїнська акція «Серце до серця» для здорових немовлят, благодійні ярмарки, волонтерські акції, спрямовані на допомогу ЗСУ та внутрішньо переміщеним особам.

У травні 2023 р. учні 9 класу взяли участь у національному онлайн-уроці з правознавства, присвяченому парламентаризму.

У відповідності із запитами учнів та батьківської громади в закладі працює психологічна служба, яка проводить індивідуальні та групові консультації, ігри-тренінги, діагностичні заходи з метою профілактики девіантної поведінки учнів, попередження конфліктів в учнівському середовищі та надає психологічну допомогу в умовах війни.

Наші діти є надзвичайно активними та охоче стають учасниками предметних конкурсів та олімпіад. За підтримки батьків та педагогів діти беруть участь та перемагають у  Всеукраїнській олімпіаді з базових предметів «На Урок», «Всеосвіта», Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник», Всеукраїнському конкурсі з математики «Кенгуру», Міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер», всеукраїнських предметних олімпіадах «Олімпус», Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок», Міжнародній грі із зарубіжної літератури «Sunflower», міському конкурсі «Мій цікавий та безпечний електронний світ», «Європа – це я» та багатьох інших. Залучаються до діяльності в Малій Академії Наук і мають перемоги.

У конкурсі «Кращий   кабінет   початкових  класів  ЗСО/ЗЗСО – 2022» від «Інтернет-портал рейтингу освітніх закладів України»  вибороли  ІІІ місце, конкурсі «Кращий   кабінет біології  ЗСО/ЗЗСО – 20221» від «Інтернет-портал рейтингу освітніх закладів України» посіли ІІІ місце.

Щорічно педагоги готують переможців міських, обласних та Всеукраїнських предметних конкурсів ,  Міжнародних краєзнавчих проєктів. Публікації у фахових журналах та веб-порталах, майстер-класи для колег міста та області, сертифікати та дипломи свідчать про послідовну та цілеспрямовану ефективну роботу педагогічного колективу Смілянської школи-родини №15.

На 1 вересня 2023 року створені умови для навчання у 1-6 класах згідно з вимогами Нової української школи, створено 4 інтелект-класи.

Територія школи 1,9 га, 356 дерев, 2 спортивні площадки, фруктовий сад.

У 2023 році використано коштів на поліпшення матеріально-технічної бази – 349 943,82 грн. із місцевого бюджету, з фонду бюджет розвитку -  506 304,43 грн. Із благодійних коштів використано – 91 701 грн.

За останні роки здійснено ремонт опалювальної системи, замінено 81 вікно, залишилось 182, покращено освітній дизайн, придбано меблі, облаштовано найпростіше укриття, відкрито клас безпеки.

 

Проблеми закладу:

1. Потреба в облаштуванні пожежної сигналізації та сигналів оповіщення.

2. Потреба у встановленні блискавкозахисту.

3. Потреба в заміни віконних блоків.

4. Потреба у ремонті системи опалення з проведенням держекспертизи.

5. Заміна вікон у  бібліотеці закладу.

6. Капітальний ремонт харчоблоку закладу.

7. Незавершене нове будівництво міні-футбольного майданчику з синтетичним покриттям.

8. Потреба у оновленні комп’ютерного класу та комп’ютеризації навчальних кабінетів.