Кафедра автомобiлiв

Нацiонального транспортного унiверситету

Н О В И Н И 

За результатами щорічного конкурсу, що проведений ГО «Національна академія наук вищої освіти України» на краще видання, яке отримало визнання серед наукової та освітянської спільноти монографію «Шарнірно-зчленовані автобуси. Маневреність та стійкість» авторів:

Сахно В.П., Полякова В.М., Шарай С.М., 

Омельницького О.Є., Мурованого І.С. 

відзначено Дипломом лауреата 1 премії. 👏 


Захист дисертації Диких Олександра Вікторовича

 на здобуття ступеня доктора філософії 🇺🇦

Захист_Диких_О.В..avi

Посвята студентів першого курсу автомеханічного факультету 🎉

Вручення дипломів бакалаврів випускникам автомеханічного факультету 🎩

30 червня 2023 року відбулось урочисте вручення дипломів «бакалавра» випускникам автомеханічного факультету Національного транспортного університету.

Екзаменаційні комісії, що працювали на автомеханічному факультеті, розглянули 170 бакалаврських кваліфікаційних робіт. З них захищено: на «відмінно» – 87, з оцінкою «добре» – 69, «задовільно» – 14.

За результатами навчання в університеті та захисту бакалаврських робіт на «відмінно» 16 випускників отримали дипломи з відзнакою.

Щиро привітали випускників перший проректор, професор Грищук О.К., декан автомеханічного факультету, доцент Добровольський О.С., завідувачі та викладачі випускових кафедр.

Стрункі та мужні юнаки знаходились у круговерті змішаних почуттів: радість отримання омріяного диплому, відчуття свободи переплелися зі спогадами минулих років, розлукою зі студентськими друзями та хвилюванням перед зустріччю з майбутнім. Але цей день буде для них одним із найщасливіших у житті.

Бажаємо нашим дорогим бакалаврам мирного неба, міцного здоров’я і щастя, терпіння та стійкості, натхнення й удачі, завжди вірити в себе і свої сили, залишатися впевненими, наполегливими та ініціативними, ставити цілі та досягати їх.

Попереду відкритий для вас безмежний світ, і нехай кожен з вас знайде у ньому своє місце і досягне успіху. Завжди раді бачити вас у рідному Національному транспортному університеті. Щасти вам!!!


79 наукова конференція Національного транспортного університету 🚗  🚜  🚄

Наукова конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів,студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету


17 – 19 травня 2023 року в Національному транспортному університеті проходить у змішаному режимі 79-а наукова конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету.

Матеріали конференції розміщені на сайті університету.

Вступним словом роботу конференції відкрив в.о. ректора університету, професор Дмитриченко М.Ф.

На конференції працює 29 секцій, де буде заслухано 1155 доповідей та повідомлень, з якими виступлять 64 докторів наук, 253 кандидатів наук, 186 аспірантів і здобувачів, 897 студентів. 



Вітання ректора Дмитриченка Миколи Федоровича зі святами! 🥳  ⛄  🎉

78 Наукова конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету 

(02 – 04 листопада 2022 року)

 03 листопада 2022 р. під головуванням завідувача кафедри, професора Сахно Володимира Прохоровича відбулося дистанційне засідання секції 78-ї наукової конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету: «Діяльність вищих навчальних закладів у сфері трансферу технологій»; «Реалізація освітнього та наукового процесу в умовах європейської інтеграції» та «Перспективні напрямки відновлення та розбудови транспортної інфраструктури України». У роботі секцій кафедри автомобілів взяли участь 16 викладачів, співробітників, аспірантів та студентів.

https://mon.gov.ua/ua/news/vstup-2022-rozpochalasya-reyestraciya-elektronnih-kabinetiv-dlya-vipusknikiv-11-h-klasiv

ОНЛАЙН-БРИФІНГ ЩОДО ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ В 2022 РОЦІ 


Інформація з сайту МОН, опублікована 01 квітня 2022 року о 21:45

1 квітня 2022 року відбувся онлайн-брифінг щодо вступної кампанії в умовах війни та подолання її наслідків за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

У заході взяли участь:

• Сергій Бабак – народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій;

• Сергій Колебошин – народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій;

• Юлія Гришина – народний депутат України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

• Олег Шаров – генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН.

«У зв’язку з війною неможливо провести в традиційному форматі ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ. Зараз для нас важливо зберегти студентський контингент, який є національним та інтелектуальним потенціалом України. Ми маємо стимулювати до навчання саме в нашій державі, навіть у такий скрутний для всіх час. Тож необхідно створити доступні та безпечні умови для цьогорічних вступників. Саме тому ми напрацювали дещо іншу модель: цьогоріч буде проведено Національний мультипредметний тест (НМТ) для здобуття вищої освіти», – зазначив Сергій Шкарлет.

НМТ відбудеться у формі комп’ютерного онлайн тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок.

Для вступу на бакалаврат потрібні результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.

Для вступу в коледж і ЗВО для деяких спеціальностей буде проведений творчий конкурс.

Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ – магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які будуть проводитись подібно до НМТ. Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.

В інших важливих питаннях буде максимально збережено усталені правила та схеми організації роботи. Адресне розміщення бюджетних місць, широкий конкурс, відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, вступ для здобуття другої освіти, подання 5 заяв на бюджетні місця та до 20 заяв у загальному обсязі тощо. Більш докладно це буде описано в нових нормативних документах разом зі строками проведення вступної кампанії. Строки вступної кампанії можуть змінюватись у разі несприятливої безпекової ситуації.

На завершення заходу спікери відповіли на найактуальніші запитання від майбутніх вступників їхніх батьків, студентів, викладачів і представників ЗМІ. Всього надійшло понад 300 запитань у межах вступної кампанії 2022 року.

Два тижні (з 28 березня по 8 квітня) триватиме теоретичне навчання з лекційним інтенсивом, наступні два тижні - теоретичне навчання з поглибленим відпрацюванням практичної складової.

Відбулися відповідні зміни в розкладі занять. Оновлений розклад розміщено на Сайті НТУ.

В Національному транспортному університеті проходить захист кваліфікаційних робіт магістрів

З 20 по 23 грудня 2021 року відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».


Французький тиждень в Україні. Програма стажування Egis

 Egis Ukraina в рамках Тижня Франції в Україні, який відбуватиметься 3-10 грудня 2021 р., запрошує студентів Національного Транспортного Університету взяти участь в онлайн зустрічі, щоб дізнатися про можливості розвитку своєї кар’єри з Egis. Online зустріч зі студентами Національного Транспортного Університету  відбудеться 07.12.2021 о 12.00 на платформі Google Meet за посиланням https://meet.google.com/ydc-tuoz-rga Представник Egis Ukraina поділиться інформацією про умови працевлаштування в Egis та ...

Міністерство цифрової трансформації нагадує про одне з пріоритетних завдань Уряду України, а саме: навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки та про необхідність виконання Указу Президента України №447/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2021 року “Про Стратегію кібербезпеки України” від 26 серпня 2021р, зокрема, цілей:

В рамках масштабної інформаційної кампанії “Місяць цифрової грамотності”, який триватиме з 1 по 30 листопада 2021 року, пропонуємо ознайомитись з платформою Дія.Цифрова освіта та зареєструватися на ній.

Також Ви можете переглянути хоча б один освітній серіал, або ж скласти Цифрограм (національний тест на цифрову грамотність). Рекомендовані освітні серіали:

LXXVII наукова конференція професорсько-викладацького складу 

12-14 травня 2021 року в Національному транспортному університеті проходить LXXVII наукова конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету у змішаному режимі.

Відбулося засідання секції 2. Поліпшення економічних та екологічних показників автомобільного транспорту і розвиток його виробничої інфраструктури. Підсекція автомобілів.

Матеріали конференції розміщені на сайті університету за посиланнями: http://www.ntu.edu.ua/konferentsiyi/


Академічна мобільність професора Марини Пуюело Казорла з Політехнічного університету Валенсії в рамках проекту Erasmus+K107

11-15 жовтня 2021 року в Національному транспортному університеті пройшла стажування Марина Пуюело Казорла, професор Школи інженерії дизайну Політехнічного університету Валенсії (UPV, Іспанія), директор з науково-дослідної роботи школи. Візит був запланований в рамках програми міжнародної академічної мобільності викладачів, студентів та адміністративного персоналу за проектом Erasmus+ K107 2020-1-ES01-KA107-080304 [2019-1-ES01-KA107-062073].

Оскільки професійні інтереси проф. Марини Пуюело Казорли лежать в сфері дизайну громадських місць, інклюзивного дизайну та інтерпретації культури у виробах і пристосуваннях, в НТУ були організовані заходи для імплементації тематики дизайну в проекти з розробки елементів транспортної інфраструктури.  Так, для проведення в НТУ виставки «TransportART» проф. М.Пуюело привезла з собою творчі роботи студентів і викладачів UPV, а також групи школярів в рамках спеціально оголошеного для цього конкурсу на тему «Sustainable Mobility Week at UPV». Основна концепція виставки – відтворити власні відчуття, пов’язані із міською мобільністю,  та уявити собі ідеальний засіб для переміщення.

Мотокоманда Національного транспортного університету четвертий рік поспіль здобуває Кубок України з мотокросу 🏍️

Команда нашого університету, успішно виступила на змаганнях в місті Буча, Київської області. За регламентом в залік йдуть 10 кращих заїздів в 8 класах мотоциклів (50 см. куб., 65 см. куб., 85 см. куб., клас «Хобі-МХ2», клас «Хобі-МХ1», клас МХ2, клас МХ1, клас «Ветеран»).У класі 50 см. куб. перше місце – Матвій Пономаренко (8 років). Матвій дуже старався і результат вийшов. Клас 65 см. куб. перше місце – у юного, дуже сміливого, думаючого не по роках, талановитого гонщика Володимира Кубечко (8 років). Клас 85 см. куб. третє місце – Данило Сітак (14 років). Данилом можна пишатися і захоплюватися. Справжній спортсмен з повною самовіддачею. Справа в тому, що гонщик Сітак перед гонкою застудився і мчав у заїздах з температурою … Клас «Хобі-МХ2» – Антон Жуков не зміг взяти участь в заїздах. Мотоцикл гонщика вийшов з ладу, зламалася коробка передач. Клас МХ2 – Дмитро Марчук загальне друге місце. У першому заїзді на його мотоциклі пробило колесо, зазвичай в таких випадках гонщики сходять. Але цілеспрямований Дмитро зумів доїхати до фінішу на спущеному колесі на четвертій позиції. У другому заїзді він мчав майже весь заїзд на другому місці, але дуже старався вийти вперед. Але цьому заважали великі чинники – дуже сильний непоступливий суперник, і прямо в обличчя, шматки ґрунту і каміння з під коліс заднього колеса попереду йде спортсмена. Амбітному Дмитру Марчуку вдалося зробити дуже важливий обгін тільки в кінці заїзду. Перше місце у другому заїзді. Відмінний результат і прекрасна гонка у виконанні перспективного гонщика Дмитра Марчука! У класі «Ветеран» впевнено переміг відомий гонщик Костянтин Уткін, а легендарний гонщик, майстер спорту міжнародного класу, Олександр Морозов (59 років), на цей раз зайняв п’яте місце. У класі МХ1 перші місця в двох заїздах з перевагою в одне коло зайняв багаторазовий призер чемпіонатів Європи з мотокросу, майстер спорту міжнародного класу, аспірант Національного транспортного університету Дмитро Асманов. Між заїздами на мотоциклі Асманова виявилися технічні проблеми. Але часу на ремонт і заміну проблемного вузла мотоцикла не було, і було прийнято рішення стартувати без заміни зношеного вузла. Завдання для Дмитра Асманова була доїхати до фінішу в щадному режимі. Весь заїзд представники команди НТУ дуже хвилювалися, щоб мотоцикл витримав великі навантаження в заїзді. Дивились на таймер часу, показуючи Дмитру, скільки залишилося часу до закінчення заїзду. Полегшено зітхнули тільки тоді, коли Дмитру Асманова показали фінішний прапор … Володарем Кубка України з мотокросу 2021 року в четвертий раз поспіль, стала команда Національного транспортного університету. Такого ще в історії українського мотоспорту не було. Це дуже велике спортивне досягнення.