Група "Вишенька"

Група раннього віку 2р.ж-3р.ж

Освітній напрямок групи "Сенсорне виховання дітей раннього віку у педагогічній спадщині Марії Монтессорі"

Зона сенсорного розвитку

У цій частині використовуються матеріали для розвитку сенсорного сприйняття, з допомогою яких малюк тренує дрібну моторику. Використання цих речей готує дітей до знайомства з різними предметами, преподающимися в школі. В зоні сенсорного розвитку використовуються:

·        дзвінки, шумові циліндри;

·        набори блоків з циліндрами-вкладишами, коричнева сходи, рожева вежа, тощо;

·        кольорові таблички;

·        таблички різного ваги (вчать розрізняти масу предметів);

·        коробочки з запахами;

·        теплі глечики;

·        шорсткі таблички, клавішна дошка, різні типи тканин, дошка для обмацування;

·        сортери, сенсорні мішечки, біологічний комод, конструктор;

·        смакові баночки.


Методика Монтессорі для дітей від 1 року

На даному етапі тренується моторика пальців і продовжується розвиток сенсорного сприйняття. Крім того, дітям дають елементарні знання порядку. Система Монтессорі для самих маленьких передбачає використання безпечних матеріалів і ігор, виконаних з натуральної сировини (дерево, каучук, тканини). Дитина віком 1 рік і старше вже вміє концентрувати увагу, активно повторює дії за дорослими, вчитися пов’язувати дії з наслідками.

Спеціальні вправи

Методика Монтессорі гармонійно вписується в будь-яку систему сімейних відносин. Малюка не потрібно примушувати виконувати будь-які дії, замість цього простежте, до чого він більше тягнеться, чим любить займатися, і направте енергію в потрібне русло. З цією метою можна використовувати творчі, логічні, дидактичні ігри. Наприклад:

1.    Секретна коробочка. Складіть у великій скриньку баночки, пляшечки, маленькі коробочки. У кожен з предметів покладіть ще щось дрібне. Розкручуючи і розкриваючи предмети, діти тренують дрібну моторику.

2.    Рибалка. Улюблену іграшку дитини поміщають в глибоку/широку миску, засипають крупою, макаронами. Додатково у сипучому вміст заривають каштани, невеликі колбочки і інші предмети. Учень повинен відшукати заховані.

3.    Художник. Роздрукуйте шаблон малюнка, дайте його дитині разом з шматочками кольорового паперу. Змастіть фігурку клеєм і запропонуйте прикрасити її за допомогою кольорових шматочків.

Ігротека для дитини від 2 до 3 років

По ходу дорослішання діток роль батьків все більше повинна переходити в спостережну позицію. У віці 2-3 років діти вже розуміють, що для отримання певного результату, потрібно вчитися, причому процес навчання стає їм цікавий. Скидалися іграми будуть:

1.    Пазли. Розріжте старі листівки на 4-6 частин, покажіть дитині, як їх можна скласти в одну картинку і попросіть повторити.

2.    Конструктор. Використовуються клаптики тканини, камінці, намистинки, мотузочки, пр. Завдання батьків – надати чаду матеріали і спостерігати. Карапуз сам знайде спосіб їх комбінувати.

3.    Сортувальник. Гра покликана привчити дитину до того, що у кожного предмета в будинку є своє місце. Крім того, малюк буде звикати групувати речі за кольором, способом застосування, розміром. Забезпечте його різними предметами, корочками і скриньками, встановивши правила і кілька раз показавши місце кожної речі.