Методичне об’єднання педагогів спрямоване на вивчення новітніх методів та прийомів навчання, організацію та вдосконалення роботи з обдарованими дітьми, підвищення фахового рівня, участь у проєктах та фахових конкурсах.

   Протягом весняних канікул, 9 квітня,  у Новоолександрівській гімназії відбулись засідання шкільних методичних об'єднань учителів художньо-естетичного та гуманітарного, природничо-математичного, філологічного циклів та вчителів початкових класів.

Під час онлайн-зустрічей педагоги обговорили питання щодо результатів моніторингу якості  організації дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти Запорізької області та методичних  рекомендацій щодо організації асинхронного режиму дистанційного навчання в закладах освіти.

Плідна робота усіх МО допомогла накреслити нові вектори роботи зі здобувачами освіти та їхніми батьками.


Сучасне життя з його численними труднощами вимагає від людини будь-якої професії активізації всіх сил. Представники педагогічної галузі опиняються в найбільш складній ситуації, оскільки відчувають подвійні навантаження.  Професія педагога належить до категорії стресогенних і вимагає великих резервів володіння собою та саморегуляції. У педагогічній діяльності постійно спостерігають стан емоційної напруженості. В Новоолександрівській гімназії відбувся тренінг на тему профілактики професійного вигорання від  ГО "Освічена Ініціатива". Тренінг проведено у двох форматах для вчителів, що знаходяться на території громади — в укритті гімназії тренером  ГО "Освічена Ініціатива", та в онлайн форматі для  вчителів, які перебувають за межами громади та за кордоном — психологом Прус Г.О. та соціальним педагогом Опаріною  С.В.

Жінки становлять більшу частину населення, яке змушене переміщуватись через війну, щоб знайти безпечніше місце проживання для себе, своїх дітей, рідних.

На жаль, і під час переміщення, і під час перебування у своєму населеному пункті важко говорити про безпеку для жінок. Загроза зґвалтувань та насильства, яка, на жаль, лише виростає під час війни, — це лише одне з облич небезпеки.

3.04.2024 в Новоолександрівській гімназії пройшло перше заняття по Самообороні для жінок та дівчат. Всього буде проведено 10 занять з основ Фізичної самооборони. Сподіваємось, ці знання не знадобляться в житті, але набути таких навичок та умінь завжди корисно.


Новоолександрівська гімназія щиро вдячна за радість подаровану нашим гімназистам. БФ "Надії дитини" надали для  укриття корисні подарунки - це спортивне обладнання для дітей з особливими освітніми потребами: "Коник-стрибунець", бігова доріжка, сенсорні м'ячі, - все це дуже сподобалось нашим учням від  друзів із далекої Нової Зеландії. Адже в такий скрутний час дуже цінно відчувати підтримку, така допомога від закордонних друзів та  благодійних фондів, робить наші дні яскравішими та затишнішими.

27 та 29 березня 2024 року у Новоолександрівській гімназії було проведено захід з інформування про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни.

Учасники заходу і педагогічні працівники, гімназисти дізналися про загрози, які виникають при знаходженні вибухонебезпечних предметів, навчилися розпізнавати небезпечні території та їх ознаки, засвоїли алгоритм безпечної поведінки.

Працівники та гімназисти вдячні інструкторам Данської ради у справах біженців (DRC) з інформування про мінну небезпеку за підвищення обізнаності та поінформованості.

Захід став можливим завдяки фінансуванню Швейцарської Конфедерації.

Сьогодні руйнуються міста і села України, кожну мить гинуть люди.  Про це так  болісно говорити, бо рідні і близькі люди ризикують життям, щоб  жили ми. І саме про життя, про відновлення, про нашу молодь, хочеться розповісти.

Новоолександрівська громада, як і багато інших громад, постраждала від вторгнення Росії. І ось уже третій рік ми знаходимось в червоній зоні.  Постійні повітряні тривоги та обстріли не дають можливості дітям відвідувати  навчальний заклад. Представникам Новоолександрівської гімназії  вдалося стати учасниками проекту БУР(Будуємо Україну разом).  Це неймовірна молодіжна волонтерська організація, на чолі з Yuliia Doliba, яка допомагає  у відбудові зруйнованого. В межах проекту БУР наша група(14 представників громад Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей)   13-16 березня 2024 року відвідали Бучу, Гостомель, Макарів, Мощун, Здвижівку. Це території, які були окуповані, де велися жорстокі бої і потім звільнені нашими військами. Одразу після звільнення території стало зрозуміло - потрібно діяти. Прикладом активної співпраці БУР і громади може бути Мотижинський ліцей і її директор Валерія Москаленко https://www.facebook.com/share/p/epoQdCpY8vzmStwf/

Мешканці деокупованих територій, а також ті, що підпадають під постійні обстріли, зараз лише на початку довгого шляху відновлення своїх громад, але тепер вони знають, в якому напрямку треба рухатися. На власному досвіді Мотиженський ліцей показав, що можливо все. Досвід роботи БУР підтверджує - майбутнє за молоддю.