освітній навігатор

Методичний посібник з антидискримінаційної освіти ”Я, ти, він, вона...” підготовлений у рамках співпраці Дому Анни Франк, Королівство Нідерландів, з українськими освітніми організаціями. Посібник містить матеріали, які можуть бути використані вчителями суспільно-гуманітарних дисциплін, а також класними керівниками, педагогами-організаторами, заступниками директорів з виховної роботи у системі громадянської та правової освіти, а також у позаурочній діяльності.

Матеріали присвячені роботі з поняттям дискримінації та її різновидами на конкретних історичних та сучасних прикладах, що включають український контекст. Особлива увага приділяється формуванню негативного ставлення до будь-яких проявів дискримінації в суспільстві, готовності протистояти порушенню прав людини, усвідомленної цінності гідності як основи міжлюдської взаємодії.


Ja_ti_vin_vona.pdf

Для підвищення рівня обізнаності про проблеми дискримінації було підготовлено навчально-методичне видання з питань запобігання та протидії дискримінації для органів державної влади і місцевого самоврядування «ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ДИСКРИМІНАЦІЇ В УКРАЇНІ».

Посібник пропонує ознайомитися з принципом рівності та недискримінації, основними положеннями національного антидискримінаційного законодавства та їх тлумаченням у контексті міжнародного і європейського права. Він також пропонує огляд інструментів, проілюстрованих як закордонними, так і вітчизняними кращими практиками, які органи державної влади та місцевого самоврядування могли б використовувати для уникнення, запобігання та протидії дискримінації, а також забезпечення справжньої рівності для різних соціальних груп в рамках плануванні та здійсненні своєї діяльності, наданні адміністративних чи інших послуг тощо. Адже уникати та запобігати дискримінації значно простіше й ефективніше, ніж працювати з її негативними наслідками.

iom_booklette-06_1kolonka_screen.pdf

У цій брошурі "Азбука викладання прав людини - Практична діяльність у початковій і середній школі" йдеться про нас, людей. Вона присвячена процесу викладання і пізнання значущості вродженого "гідності та цінності людської особистості", які є "основою свободи, справедливості та миру в усьому світі" (Загальна декларація прав людини, преамбула).

У ній також розглядаються права, що належать всім нам. Мова йде не просто про уроки в класі, але про уроки життя, які мають безпосереднє відношення до нашого повсякденного існуванню і досвіду. У цьому сенсі навчання правам людини означає не тільки викладання і пізнання предмета про права людини, а й предмета, необхідного для затвердження цих прав людини: його основна роль полягає в тому, щоб окремі люди вміли захищати свої власні права і права інших. Це вміння є важливим внеском в майбутнє, покликаним забезпечити побудову справедливого суспільства, в якому цінуються і поважаються всі права людини, всіх людей без насильства.

ABCru.pdf

Загальна декларацiя прав людини як завдання, до виконання якого повиннi прагнути всi народи i всi держави з тим, щоб кожна людина i кожний орган суспiльства, завжди маючи на увазi цю Декларацiю, прагнули шляхом освiти сприяти поважанню цих прав i свобод i забезпеченню, шляхом нацiональних i мiжнародних прогресивних заходiв, загального i ефективного визнання i здiйснення їх як серед народiв держав-членiв Органiзацiї, так i серед народiв територiй, що перебувають пiд їх юрисдикцiєю.


pdfjoiner.pdf

У посібнику з аргументації у справах щодо дискримінації подана спроба перевести стандарти Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і напрацювання Європейського суду з прав людини на інструментальний рівень, придатний для використання у повсякденній діяльності вітчизняних правників. Автори не претендують на всеосяжність і навіть, навпаки, свідомо ухиляються від копіювання структури та стилю більшості робіт, присвячених практиці ЄСПЛ. Натомість, ця робота спрямована на свідоме спрощення проблематики до того рівня, що, на думку авторів, є достатнім для практичної роботи.

Arguments_Handbbook_Final.pdf

Дане видання присвячене комплексному аналізу стану дотримання прав дитини у ситуації збройного конфлікту на Сході України. У ньому розкрито процес становлення міжнародного права у сфері прав дитини, проаналізовано європейські правові стандарти та механізми у сфері захисту дітей. Досліджено особливості правового та судового захисту прав дітей в умовах збройного конфлікту в Україні. Розглянуто проблемні питання дотримання прав дитини під час збройного конфлікту на Сході України.

Preview_Child_Pid_Prizilom.pdf