Новини

про проведені конференції, семінари, 

круглі столи

29 квітня 2024 року в офлайн режимі відбувся тренінг «Профілактика емоційного вигорання педагогів». Спікеркою заходу була Надточий Марина Владиславівна – практичний психолог Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія». Мета тренінгу полягала у ознайомленні педагогів із поняттям «синдром емоційного вигорання», його основними причинами і симптомами, визначенні основних умов збереження емоційного здоров'я педагога; підвищенні самооцінки педагогів, їх впевненості у собі; створенні умов для психологічного розвантаження педагогів;  наданні інформації про сучасні техніки і прийоми стабілізації емоційного стану педагогів.

У межах реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 - 2026 роки та Стратегії національно- патріотичного виховання дітей та молоді на 2022 - 2027 роки 15 березня 2024 року для кураторів та наставників відбувся просвітницький  захід в онлайн форматі "Права людини та дитини" та 21 березня 2024 року в офлайн форматі відбулося тренінгове заняття "Вивчаємо свої права". Захід було проведено за участі практичного психолога Надточий Марини Владиславівни.

Мета заходу полягала у формуванні  правової самосвідомості, розвитку уявлень про права людини, права дитини, усвідомленні власних прав та їх взаємозв’язку із правами інших людей, вихованні поваги до прав людей, формуванні навичок комунікації через інтерактивні форми роботи, розвитку творчого мислення.

Після участі в кейсі заходів куратори та наставники отримали сертифікати.

15 березня 2024 року в онлайн-форматі відбувся просвітницький захід для кураторів та наставників «Права людини та дитини» за участі практичного психолога Надточий Марини Владиславівни.

Мета заходу: формування правової самосвідомості, розвиток уявлень про права людини, права дитини, усвідомлення власних прав та їх взаємозв’язку із правами інших людей, виховання поваги до прав людей, формування навичок комунікації через інтерактивні форми роботи, розвиток творчого мислення.

02 лютого 2024 року на платформі ZOOM відбулася лекція-тренінг «Збереження та зміцнення ментального здоров’я в умовах війни» для педагогічних працівників закладів загальної середньої та дошкільної освіти за участі практичного психолога Надточий Марини Владиславівни.

Під час лекції-тренінгу Марина Владиславівна ознайомила учасників із поняттям «ментальне здоров’я», ознаками психічно-здорової людини, чинниками, які впливають на психічне здоров’я та поділилася порадами щодо підтримання ментального здоров’я на належному  рівні.


20 жовтня 2023 року на платформі Zoom відбулася лекція-тренінг «Що таке Soft skills та їх розвивати?» для викладачів-початківців за участі практичного психолога – Надточий Марини Владиславівни.

Його мета полягала в розвитку та збагаченні учасників ключовими навичками міжособистої та професійної комунікації, лідерства, співпраці та розв’язанні конфліктів.


02 жовтня 2023 року відбулася лекція-тренінг «Асертивна поведінка: поважай себе не ображая інших» для здобувачів спеціальності 016 Спеціальна освіта за участі практичного психолога Надточий Марини Владиславівни.

Мета лекції-тренінгу – сприяти оволодінню учасниками навичками впевненої поведінки; розвивати вміння застосовувати особливості асертивної поведінки у процесі спілкування; формування толерантного ставлення до оточуючих.

Під час онлайн-зустрічі Марина Владиславівна ознайомила учасників із поняттям «асертивність», моделями поведінки, ознаками асертивності та надала способи начитися говорити «ні».

Всеукраїнська_науково_практична_конференція_2023-1.pdf

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!


Запрошуємо Вас до участі у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Формування професійної компетентності сучасного педагога засобами освіти: історико-методичний аспект», яка відбудеться 15 грудня 2023 року в КЗ «Харківська-гуманітарно педагогічна академія» Харківської обласної ради.

ТЕЗИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО 19 ЛИСТОПАДА 2023 РОКУ ВКЛЮЧНО!

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ ВИДАЄТЬСЯ ДОКУМЕНТ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ – СЕРТИФІКАТ

(обсяг – 8 академічних годин).

 

Перевірка матеріалів конференції, оприлюднення електронного збірника тез доповідей та розсилка сертифікатів – 150 грн.

Докторам наук – безкоштовно!

15 вересня 2023 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Синдром відкладеного життя під час війни» для здобувачів освіти 511 іст, 611 іст, 511 уф, 611 уф, 511 опн, 611 опн та 611 ін за участі практичного психолога КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР - Надточий Марини Владиславівни.

Під час тренінгу обговорювалися питання про те як розпізнати синдром відкладеного життя, основні його ознаки  і як його подолати. Адже сьогодні багато хто з українців відчувають ніби життя зупинилося і ми перестали усвідомлювати себе в реальності, частіше думаємо про те як складеться наше життя у майбутньому. Постійно переживаємо через минуле чи майбутнє і не можемо жити тут і зараз. Під час заходу були надані поради, які допоможуть повернутися в реальність та стати трішки щасливішими.

 4 травня 2023 року відбулася лекція-тренінг «Ментальне здоров’я: як подбати про себе» для викладачів-початківців та аспірантів за участі практичного психолога Надточий Марини Владиславівни.

Під час лекції-тренінгу Марина Владиславівна ознайомила учасників із поняттям «ментальне здоров’я», ознаками психічно-здорової людини, чинниками, які впливають на психічне здоров’я та поділилася порадами щодо підтримання ментального здоров’я на належному  рівні.


20 та 21 квітня 2023 року на платформі Zoom був проведений онлайн-вебінар «Як написати тези на конференцію?» для педагогічних, науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти за участі Борзик Олени Богданівни, доктора філософії, старшого викладача кафедри природничих дисциплін.

Під  час теоретичної частини 20 квітня було поглиблено знання щодо написання наукових тез або тез доповідей на конференцію. Було розглянуто основні поняття, структуру та правила складання наукових тез та відпрацьовано навички щодо оформлення тез на конференцію.

Під час практичної частини 21 квітня було відпрацьовано навички щодо ефективного аналізу літературних джерел і відбору інформації для наукових тез; створення робочого варіанту тез на конференцію; перевірки тез на унікальність; пошуку актуальних конференцій та аналізу інформаційних листів; оформлення тез відповідно до вимог оргкомітету науково-практичних конференцій.

23 березня відбулася лекція-тренінг «Як розпізнати та нейтралізувати токсичних людей» для педагогічних, науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти за участі практичного психолога Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради – Надточий Марини Владиславівни.

Під час тренінгу було розглянуто питання про те, як розпізнати токсичних особистостей, ознаки токсичного співрозмовника, категорії токсичних людей. Наприкінці тренінгу практичним психологом були надані поради щодо того, як захистити себе у спілкуванні з токсичними людьми.


1 березня 2023 року на платформі Zoom відбулася педагогічна лабораторія «Онлайн-інструменти сучасного педагога в освітньому середовищі» для викладачів-початківців за участі докторки філософії, старшої викладачки – Олени БОРЗИК.

Під час зустрічі було розглянуто особливості дистанційного навчання, основні проблеми та фактори, що ускладнюють цей процес. Поговорили про цифрові ресурси, які можна використовувати під час синхронного та асинхронного режимів навчання.

Олена Богданівна поділилася своїм досвідом з викладачами-початківцями щодо використання інструментів дистанційного навчання. Були розглянуті особливості роботи в таких додатках: Wizer.me, WordWall, Jamboard, Genially та Google презентації.

21 лютого 2023 р. на платформах Zoom та Meet пройшла спільна нарада голови атестаційної комісії І рівня Івана Степанця, заступників голови атестаційної комісії Ірини Полякової - директора Харківського педагогічного фахового коледжу, Сергія Рябоконя - директора Красноградського педагогічного фахового коледжу, Наталії Денисової - директора Балаклійського педагогічного фахового коледжу та за участю методистів коледжів Оксани Купіної, Олени Монастирської, Ліани Юхно. Запрошені до участі педагогічні працівники та співпрацівники, які підлягають атестації 2023 року.

Було розглянуто питання про якісне оформлення звітної документації (план індивідуальної підготовки до атестації, звіт за міжатестаційний період), обговорено проведені відкриті показові навчальні заняття та позааудиторні заходи й відкриті дні практики.

16 лютого 2023 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Синдром відкладеного життя під час війни» для педагогічних працівників ЗДО та здобувачів освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта за участі практичного психолога КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР - Надточий Марини Владиславівни.

Під час тренінгу обговорювалися питання про те як розпізнати синдром відкладеного життя, основні його ознаки  і як його подолати. Адже сьогодні багато хто з українців відчувають ніби життя зупинилося і ми перестали усвідомлювати себе в реальності, частіше думаємо про те як складеться наше життя у майбутньому. Постійно переживаємо через минуле чи майбутнє і не можемо жити тут і зараз. Під час заходу були надані поради, які допоможуть повернутися в реальність та стати трішки щасливішими.

Наприкінці тренінгу вихователі ЗДО та здобувачі освіти поділилися своїми думками щодо синдрому відкладеного життя і їхніх дій щодо його подолання.

Міжнародна науково-практична конференція 2023.pdf

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!


Запрошуємо Вас до участі у Міжнародній науково-практичній конференції «Соціокультурні та психолого-педагогічні аспекти організації освітньо-розвиткового простору в сучасному закладі освіти», яка відбудеться 23 травня 2023 року в Комунальному закладі «Харківська-гуманітарно педагогічна академія» Харківської обласної ради.

ТЕЗИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО 23 КВІТНЯ 2023 РОКУ ВКЛЮЧНО!

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ ВИДАЄТЬСЯ ДОКУМЕНТ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ – СЕРТИФІКАТ

(обсяг – 8 академічних годин). 

Перевірка матеріалів конференції, оприлюднення електронного збірника тез доповідей та розсилка сертифікатів – 100 грн.

Докторам наук – безкоштовно!

30 січня 2023 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Прокрастинація та ергофобія як соціально-психологічне явище» для здобувачів освіти Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради за участі практичного психолога – Надточий Марини Владиславівни.

Мета тренінгу – ознайомити здобувачів освіти з поняттями «прокрастинація», «ергофобія» та визначити основні чинники, які можуть до них призвести.

Під час тренінгу обговорювалися такі питання:

1). Суть поняття «прокрастинація».

2). Типи прокрастинаторів.

3). Види прокрастинації та причини її виникнення.

4). Наслідки наявності прокрастинації та методи боротьби з нею.

5). Ергофобія: що це, чому виникає і що робити?

15 грудня 2022 року на платформі Zoom відбувся вебінар «Налаштування системи оцінювання у Google Classroom» для викладачів-початківців за участі доктора педагогічних наук, доцента, доцента кафедри інформатики –   Хміль Наталії Анатоліївни.

Дистанційне навчання в період карантину не лише змусило викладачів за лічені дні перебудувати освітній процес, опанувати нові інструменти організації дистанційного навчання, навчитися вирішувати проблеми, які виникають у процесі роботи, але й дало привід замислитися над цілим рядом запитань – як ефективно налагодити зворотній зв’язок, як оцінити (і чи потрібно оцінювати) навчальні досягнення здобувачів освіти та ряд інших.

Саме тому був проведений вебінар, мета якого полягала у ознайомленні молодих викладачів із налаштуванням системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти.

У межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насилля» разом з практичним психологом Надточий Мариною Владиславівною 02 грудня було проведено тренінг «Визначення жорстокого поводження» для здобувачів освіти Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Метою тренінгу було ознайомити учасників із проблемами та причинами насильства і жорстокості, визначити власне місце у вирішенні цієї проблеми; сформувати вміння та навички розуміння й розв’язання проблеми насильства.

30 листопада 2022 року на платформі Zoom відбувся рефреш-тренінг «Академічне письмо в середовищі закладу вищої освіти» для викладачів-початківців за участі доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри іноземної філології – Осової Ольги Олексіївни.

Ольга Олексіївна протягом тренінгу:

Ми вдячні спікерці за участь та готовність презентувати свій унікальний та передовий досвід для викладачів-початківців Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради!

29 листопада 2022 року

в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція

 «ЗАПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ ПРАКТИК

ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ»

 

У конференції взяли участь 237 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів, докторантів і здобувачів освіти із 30 закладів освіти України.

На засіданні, що відбулося в пленарному онлайн-режимі, були розглянуті питання теорії і практики сучасної освіти в Україні, зокрема щодо її інноваційного розвитку, проаналізовано проблеми забезпечення якості фахової підготовки майбутніх педагогів, організації їх дистанційного навчання в умовах воєнного стану, визначено соціально-педагогічні та психологічні умови розвитку національного освітнього простору.

У виступах учасників конференції зазначалося про важливість цілеспрямованої роботи над модернізацією освітнього процесу в контексті актуалізації та впровадження практичного досвіду, кращих освітніх практик персоніфікованого підходу у фаховій підготовці здобувачів освіти. Наголошувалося на доцільності більш динамічного поширення інноваційних технологій в освітньому процесі закладів освіти, що стосуються забезпечення якісних показників навчання і виховання.

Учасники конференції висловлювали щиру переконаність у досягненні перемоги над агресором, бажали один одному миру і злагоди, наголошували, що лише завдяки спільним зусиллям Збройних Сил України, держави, суспільства й освітянської громади ми реалізуємо наші плани і сподівання щодо розбудови та якісного оновлення не лише системи освіти, а й забезпечимо європейське майбутнє нашої рідної України.

Все буде Україна!

2 листопада 2022 р. на платформі Google Meet відбулася відкрита онлайн-зустріч «Моє музично-педагогічне майбутнє» для здобувачів освіти спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) з представниками закладів дошкільної освіти (КЗ "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 307 Харківської міської ради", КЗ "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 148 Харківської міської ради", КЗ "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 240 комбінованого типу Харківської міської ради").

Під час зустрічі працівники ЗДО поділилися власним педагогічним досвідом зі здобувачами. Також були розглянуті наступні питання:

13 жовтня відбувся тренінг «Як розпізнати та нейтралізувати токсичних людей» для здобувачів спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) за участі практичного психолога Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради – Надточий Марини Владиславівни.

Під час тренінгу було розглянуто питання як розпізнати токсичних особистостей, ознаки токсичного співрозмовника, категорії токсичних людей. Наприкінці тренінгу здобувачі освіти поділилися своїм досвідом спілкування з такими категоріями людей та практичним психологом  були надані поради щодо того як захистити себе у спілкуванні з токсичними людьми.

9 листопада 2022 року  відбувся online семінар-практикум «Арт-терапія засіб корекційно-лікувального та розвивального впливу на дітей», який підготували та взяли участь у Міжнародно-фестивальному конкурсі «STELLA FUTURA-ОНЛАЙН» здобувачі освіти 512 м групи Бондаренко Анастасія та Савченко Валерія під керівництвом викладача кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя, аспірантки кафедри педагогіки, психології, початкової освіти  та освітнього менеджменту – Бабиніної Юлії Русланівни; здобувачі освіти 512 м Ахаладзе Каміла і Тахтаулова Діана під керівництвом викладача-методиста кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя – Рощенко Ольги Олегівни; музичний керівник Комунального закладу «Харківський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Промінь» – Суменко Тетяна Юрівна.

Арт-терапія - невидимий місток, що поєднує два протилежні світи: світ фантазії та реальності. Часто таємні бажання, підсвідомі почуття та емоції легше викласти у творчості, ніж виразити у словесній формі. Тому останнім часом в практиці спеціальної, професійної освіти вільно використовуються методи арт-терапії.

Не маючи протипоказань, арт-терапія може бути використана не лише у психотерапії, а й у педагогіці та соціальній роботі, допомагаючи дізнатись більше як про самих себе, так і про оточуючих.

13 жовтня відбувся тренінг «Мобінг. Босинг. Газлайтинг» для здобувачів факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії (511 со, 511 сол груп) за участі практичного психолога Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради – Надточий Марини Владиславівни.

Під час тренінгу було розглянуто питання щодо психологічних маніпуляцій, видів психологічного насильства. Здобувачі освіти розглянули способи уникнення психологічного насильства або як не стати жертвою мобінгу, босингу та газлайтингу.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ Всеукраїнська науково-практична конференція 2022.pdf

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!


Запрошуємо Вас до участі у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Запровадження інноваційних освітніх практик як засіб підвищення якості національної освіти», яка відбудеться 29 листопада 2022 року в КЗ «Харківська-гуманітарно педагогічна академія» Харківської обласної ради.

ТЕЗИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО 14 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ ВКЛЮЧНО!

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ ВИДАЄТЬСЯ ДОКУМЕНТ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ – СЕРТИФІКАТ

(обсяг – 8 академічних годин).

 

Перевірка матеріалів конференції, оприлюднення електронного збірника тез доповідей та розсилка сертифікатів – 80 грн.

Докторам наук і здобувачам освіти – безкоштовно!

23  вересня 2022 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Види психологічного насильства: мобінг, босинг та газлайтинг» для здобувачів освіти старших курсів за участі практичного психолога Надточий Марини Владиславівни.

Мета тренінгу – ознайомити здобувачів освіти з видами психологічного насильства та розглянути методи боротьби з існуючими психологічними переслідуваннями.

Під час тренінгу обговорювалися такі питання:

1). Мобінг: поняття, різновиди, причини та наслідки.

2). Босинг та його види.

3). Що таке газлайтинг? Ознаки, етапи та види газлайтингу.

4). Способи уникнення психологічного насильства або як не стати жертвою мобінгу, босингу та газлайтингу.


10 червня 2022 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Необхідність розпізнавання ознак тригерів для подолання успішної стабілізації психоемоційного стану після війни» для викладачів та здобувачів освіти психолого –педагогічного факультету за участі представників соціально-психологічної служби КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР, а саме Надточий Марини Владиславівни та Богомол Інни Євгеніївни.

Під час тренінгу були розглянуті такі питання:

1). Що таке тригер в психології.

2). Як у людини формуються тригери?

3). Що відчуває людина, коли спрацьовує психологічний тригер?

4). Найпоширеніші тригери.

5). Як зменшити вплив емоційних тригерів.

6). Компоненти почуттів людини в умовах війни.

7). Три базові ситуації поведінки відносно рівня безпеки.


26 травня 2022 року

в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

відбулася Регіональна науково-практична онлайн конференція,

присвячена Дню науки в Україні

«ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ

 У КОНТЕКСТІ ВИКЛИКІВ СЬОГОДЕННЯ»

У конференції взяли участь 129 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів, докторантів і здобувачів освіти із 23 закладів освіти України.

На засіданні, що відбулося в пленарному онлайн-режимі, були розглянуті питання розбудови сучасної освіти в Україні, зокрема щодо її інноваційного розвитку, проаналізовано проблеми забезпечення якості фахової підготовки майбутніх педагогів, організації їх дистанційного навчання в умовах воєнного стану, визначено соціально-педагогічні та психологічні умови розвитку національного освітнього простору.

У виступах учасників конференції зазначалося про важливість цілеспрямованої роботи над модернізацією освітнього процесу в контексті актуалізації та впровадження ідей класичної психолого-педагогічної думки, кращих освітніх практик відповідно до світових стандартів, активне впровадження технологій персоніфікованого підходу у фаховій підготовці здобувачів освіти. Наголошувалося на доцільності більш динамічного поширення інноваційних технологій в освітньому процесі закладів освіти, що стосуються забезпечення якісних результатів навчання.

Підводячи підсумки конференції, ректорка академії, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області Галина Федорівна Пономарьова, зазначила, що якісний розвиток системи освіти в Україні значною мірою залежить від рівня підготовки майбутніх педагогів до роботи в інноваційному освітньому просторі, а, відповідно, потребує вдосконалення організації ефективного освітньо-виховного середовища кожного закладу освіти, активного впровадження наукових здобутків в освітню практику, постійного підвищення кваліфікації науково-педагогічних та педагогічних кадрів.

Галина Федорівна висловила щиру переконаність у досягненні перемоги над агресором, побажала всім миру і злагоди, наголосила, що лише завдяки спільним зусиллям Збройних Сил України, держави, суспільства й освітянської громади ми реалізуємо наші плани і сподівання щодо розбудови та якісного оновлення не лише системи освіти, а й забезпечимо європейське майбутнє нашої рідної України.

Слава України!

Все буде Україна!

27 травня 2022 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Синдром відкладеного життя під час війни» для здобувачів освіти спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)) за участі представників соціально-психологічної служби КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР, а саме Надточий Марини Владиславівни, Богомол Інни Євгеніївни та Єни Аліни Сергіївни.

Під час тренінгу обговорювалися питання про те як розпізнати синдром відкладеного життя, основні його ознаки  і як його подолати. Адже сьогодні багато хто з українців відчувають ніби життя зупинилося і ми перестали усвідомлювати себе в реальності, частіше думаємо про те як складеться наше життя у майбутньому. Постійно переживаємо через минуле чи майбутнє і не можемо жити тут і зараз. Під час заходу були надані поради, які допоможуть повернутися в реальність та стати трішки щасливішими.

Наприкінці тренінгу здобувачі освіти поділилися своїми думками щодо синдрому відкладеного життя і їхніх дій щодо його подолання.


ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ Регіональна науково-практична конференція 2022.pdf

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо Вас до участі у Регіональній науково-практичній онлайн-конференції «Підвищення якості національної професійної освіти у контексті викликів сьогодення», яка відбудеться 26 травня 2022 року в КЗ «Харківська-гуманітарно педагогічна академія» Харківської обласної ради.

ТЕЗИ МОЖНА ПОДАТИ ДО 22 ТРАВНЯ ВКЛЮЧНО!

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ БЕЗКОШТОВНА! 


1 лютого 2022 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Особливості використання ментальних карт» для викладачів-початківців за участі Сергєєвої Ірини Сергіївни – кандидата філологічних наук, доцента, фасилітатора ICDP, партнера та спікера проекту «Школа ефективних батьків з видавництвом Віват».

Під час тренінгу учасники ознайомилися з такими моментами:

20 січня 2022 року на платформі Zoom відбувся майстер-клас «Mind mapping та візуалізація як інструменти креативного навчання» для викладачів та здобувачів освіти за участі Сергєєвої Ірини Сергіївни – кандидата філологічних наук, доцента, фасилітатора ICDP, партнера та спікера проекту «Школа ефективних батьків з видавництвом Віват».


У межах Всеукраїнської  кампанії «16 днів проти насилля»  разом з представниками  соціально-психологічною службою, а саме Надточий Мариною  Владиславівною та Богомол Інною Євгенівною було проведено низку заходів для здобувачів освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради 


24 листопада в академії відбулась Усеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми, досвід та вдосконалення методичної роботи у закладах освіти». Співорганізаторами конференції були Державний вищий навчальний заклад «Донбаський державний педагогічний університет» та Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія. У роботі конференції взяли участь науково-педагогічні та педагогічні працівники 33 закладів вищої, фахової передвищої та загальної середньої освіти із Харкова, Луганська, Слов’янська, Хмельницького, Полтави, Мукачевого, Києва, Тернополя, Білгород-Дністровського та міста Гродно (Республіка Білорусь).

Учасникам конференції передала найщиріші вітання доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, ректор Галина Федорівна Пономарьова, зазначивши, що методична робота в сучасному інноваційному закладі освіти – це ключ до успішного вирішення організаційних, навчальних, виховних, психологічних та інших проблем, що сприяє підвищенню рівня і якості освіти.

На пленарному та секційних засіданнях було обговорено такі питання: методична робота як складова забезпечення якості освітньої діяльності, формування методичної компетентності  майбутнього вчителя, організація методичної роботи в режимі онлайн, управління якістю здоров’язбережувального середовища в закладах освіти, підготовка фахівців інклюзивної освіти, професійне вигорання фахівців сфери освіти та багато інших.

Учасники конференції дійшли висновку, що методична робота  та її окремі аспекти пов’язані як з вирішенням загальнопедагогічних, так і вузькопрофесійних завдань, що сприяє розбудові якісного освітнього середовища в закладі освіти будь-якого рівня. 


ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ Всеукраїнська науково-практична конференція 2021-2022.pdf

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо Вас до участі у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Проблеми, досвід та вдосконалення методичної роботи у закладах освіти», яка відбудеться 24 листопада 2021 року. Матеріали приймаються до 23 жовтня 2021 року включно.

Заходи до Дня науки - 2021.pdf

Заходи щодо відзначення професійного свята науковців - "День науки - 2021".

11 травня 2021 року відбувся вебінар "Можливості застосунку "Kahoot" в роботі педагогічного працівника закладу дошкільної освіти" за участі Рикової Лариси Леонідівни - кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри інформатики. До вебінару долучилися вихователі м. Харкова та Харківської області, а також випускники спеціальності Дошкільна освіта.

29 квітня 2021 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» відбулася Регіональна науково-практична конференція «Від науки до практики: науково-методичні аспекти якості освіти».

У конференції взяли участь 110 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів, докторантів і здобувачів освіти.

На засіданні, що відбулося в пленарному онлайн-режимі, були розглянуті науково-методичні засади забезпечення якості навчання та виховання в закладах освіти, сутність інклюзивної освіти в контексті реформування освітньої галузі, система та механізми забезпечення академічної доброчесності,  проаналізовано актуальні психолого-педагогічні та соціальні проблеми управління якістю освіти у вітчизняному освітньому просторі.


22 квітня 2021 року відбулося засідання Школи викладача-початківця за темою «Сучасні та зручні хмарні сервіси для проведення онлайн занять» за участі кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри інформатики Рикової Лариси Леонідівни.

Під час зустрічі Лариса Леонідівна ознайомила викладачів-початківців з навчальними платформами, які можна використовувати в освітньому процесі, а саме Kahoot – популярну навчальну платформу, за допомогою якої можна проводити інтерактивні заняття та перевірку знань здобувачів освіти за допомогою онлайн-тестування та Flippity – Веб-сервіс, за допомогою якого можна створювати інтерактивні вправи для навчання.


25 березня 2021 року провідним бібліотекарем Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради Чернишенко Наталією Павлівною було проведено черговий бібліотечний коучинг на платформі Zoom "Бібліографічні менеджери: що це і як з ними працювати" для викладачів-початківців та аспірантів спеціальностей: 011 Освітні, педагогічні науки та 231 Соціальна робота. 

Під час бібліокоучингу Наталія Чернишенко детально ознайомила присутніх з сервісом Grafiaty, який автоматично створює посилання і список використаних джерел за українськими та міжнародними стандартами. Під час живої демонстрації поділилася своїм досвідом роботи з цим сервісом. У другій частині вебінару бібліотекарка зупинилася на популярному референс-менеджері Mendeley. Пані Наталія продемонструвала учасникам коучингу роботу хмарної бібліотеки і встановленої на комп'ютері, показала, як віднаходити публікації онлайн, як додавати їх у свою бібліотеку, синхронізувати інформацію, уставляти в науковий текст посилання і як створювати перелік літератури за різними стилями цитування. 

Детальна інформація за посиланням https://biblhgpa.jimdofree.com/науковцям-1/бібліотечні-коучинги/ 

Інформаційне повідомлення Регіональна науково-практична конференція 29 квітня 2021 року.pdf

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо Вас до участі у Регіональній науково-практичній онлайн-конференції «Від науки до практики: науково-методичні аспекти якості освіти», яка відбудеться 29 квітня 2021 року. Матеріали приймаються до 18 квітня 2021 року включно.


11 березня 2021 року було проведено бібліотечний коучинг «Маленькі секрети великих пошукових ресурсів»  для викладачів початківців та аспірантів спеціальностей: 

- 011 Освітні, педагогічні науки;

- 231 Соціальна робота.

До проведення коучингу була залучена Чернишенко Наталія Павлівна - провідний бібліотекар.

25 лютого 2021 року на платформі Zoom відбувся вебінар «Академічна доброчесність» для здобувачів вищої освіти за участі Самойлової Світлани – директорки бібліотеки Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Під час вебінару обговорювались питання побудови ефективної системи забезпечення академічної доброчесності, її тісний взаємозв’язок з системою забезпечення якості освіти, підходи до роботи зі здобувачами освіти і викладачами. Учасники вебінару ознайомилися з основними законодавчими аспектами поняття «академічна доброчесність» та  узагальнили своє розуміння основних норм академічної доброчесності, порушень, а також дізналися, як убезпечити себе від пастки «випадкових» порушень. Була надана інформація щодо найбільш відомих і розповсюджених програмних продуктів щодо виявлення у текстах плагіату та запозичень.

4 лютого 2021 р. на платформі Zoom відбулася чергова віртуальна подорож у педагогічне минуле із серії «Уроки видатних особистостей» за участі здобувачів освіти психолого-педагогічного факультету та факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, фахівців бібліотеки та працівників навчально-методичного відділу. Захід був присвячений до 150 річчя від дня народження Марії Монтессорі, італійської освітянки, лікарки, педагогині.

Учасникам заходу був продемонстрований фільм "Вершини Марії Монтессорі" авторкою якого є провідний бібліотекар Чернишенко Наталія Павлівна.

17 грудня 2020 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Що таке булінг? Профілактика булінгу в освітньому середовищі» для аспірантів за участі Надточий Марини Владиславівни – практичного психолога Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

Учасники тренінгу підвищили рівень поінформованості з питань запобігання жорстокого поводження та насильства. Було сформовано уявлення про поняття: "булінг", "кібербулінг". Під час тренінгу були надані правила безпечної поведінки в мережі Інтернет та шляхи конструктивного вирішення конфліктних ситуацій. Була надана інформацію про закони, що захищають жертву.

Марина Владиславівна провела тренінг, який передбачав групову діяльність та розігрування ситуативних ролей. Учасники тренінгу шукали способи допомоги, шляхи запобігання булінгу в закладі освіті, попередження проявів жорстокості серед здобувачів освіти.

10 грудня 2020 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Конфлікти та шляхи їх вирішення» для аспірантів за участі Надточий Марини Владиславівни – практичного психолога Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

Під час тренінгу аспіранти мали змогу ознайомитися із поняттям «конфлікт», «конфліктна ситуація»; розглянули, з яких етапів складається конфлікт; що і як може спровокувати конфліктну ситуацію; проаналізували типи конфліктів та шляхи їх подолання. 

Аспіранти активно приймали участь у обговоренні теми, усвідомили власні стилі поведінки в конфліктних ситуаціях та здобули певні навички ефективної поведінки в конфлікті та виходу із нього.

19 листопада 2020 року

в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 100-літньому ювілею заснування навчального закладу

«Розвиток національної педагогічної освіти в подіях і персоналіях: особливості, здобутки та перспективи»

У конференції взяли участь 216 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів, докторантів і студентів із 67 закладів освіти України.

На засіданні, що відбулося в пленарному онлайн-режимі, були розглянуті деякі філософські педагогічні та психологічні аспекти розбудови сучасної освітньої парадигми в Україні, зокрема щодо розвитку національної педагогічної освіти в контексті персоніфікованого підходу до підготовки здобувачів освіти, науково-методичні та організаційно-педагогічні засади розвитку інклюзивного простору в закладах освіти, проаналізовано проблеми академічної мобільності викладачів, досвід і проблема організації освітнього процесу за дистанційного навчання, визначено соціально-педагогічні умови реалізації антидискримінаційного підходу до роботи з дітьми.

У рекомендаціях конференції зазначається про важливість цілеспрямованої роботи над  модернізацією освітнього процесу в контексті актуалізації ідей класичної психолого-педагогічної думки, доцільності підвищувати рівень якості національної освіти та рівень її інноваційного розвитку відповідно до світових стандартів, активно впроваджувати технології персоніфікованого підходу до підготовки здобувачів освіти. Наголошено на необхідності поширювати інноваційні технології в роботі з особами з особливими освітніми потребами за інклюзивної освіти, продовження упровадження принципів гендерної рівності та недискримінації в освітній системі в Україні задля  подолання гендерно-нейтрального підходу до формування національної освітньої політики.

Підводячи підсумки конференції, ректорка академії, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області Галина Пономарьова, зазначила, що успіх розвитку системи освіти в Україні сукупно залежить від якості підготовки майбутніх педагогів до роботи в інноваційному освітньому просторі, розробки й реалізації освітньо-методичного інструментарію роботи з дітьми на основі персоніфікованого підходу, організації ефективного освітньо-виховного середовища, чим зумовлюється розробка й впровадження  науково обґрунтованого педагогічного супроводу здобувачів освіти за різних форм навчання.

Програмка на 19 листопада 2020.pdf

Шановні колеги! Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради запрошує Вас 19 листопада 2020 року о 10:00 год. взяти участь у пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції "Розвиток національної педагогічної освіти у подіях і персоналіях: особливості, здобутки та перспективи", яке відбудеться на платформі ZOOM.

         Доступ за посиланням:

https://us05web.zoom.us/j/81762161539?pwd=SzdlNVpnTnZWVHV0UThrUmxLa1I4dz09

Ідентифікатор конференції: 817 6216 1539

Код доступу: 9fm4G

17 листопада 2020 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Softskills. Гнучкі навички взаємодії з людьми» для здобувачів вищої освіти за участі Сергєєвої Ірини Сергіївни – кандидата філологічних наук, доцента, фасилітатора ICDP, партнера та спікера проекту «Школа ефективних батьків з видавництвом Віват» та Надточий Марини Владиславівни – практичного психолога Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

Під час тренінгу здобувачі освіти ознайомилися з поняттям "soft skills” (“м'які або гнучкі навички”) та “hard-skills” (“тверді навички”)  і визначили різницю між ними. По завершенню учасники пройшли тест на визначення рівня сформованості загальних творчих здібностей.

Здобувачі освіти отримали багато корисної інформації для того, щоб підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці, знайти шляхи подолання внутрішніх бар'єрів і перешкод та зайняти активну життєву позицію для того, щоб досягти успіху у професійній сфері.

5 листопада 2020 року на платформі Zoom відбувся вебінар «Формування толерантності здобувачів освіти як умова створення безпечного освітнього середовища» для здобувачів вищої освіти за участі Рассказової Ольги Ігорівни – доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри соціальної роботи та Тарасенко Неллі Вікторівни – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри соціальної роботи.

Під час роботи вебінару були розглянуті такі питання: процес формування та функції толерантності, права, свободи та обов’язки людини та громадянина, засади запобігання та протидії дискримінації в Україні, критерії дискримінації в освітньому контенті.


ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція.doc

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Розвиток національної педагогічної освіти у подіях і персоналіях: особливості, здобутки та перспективи», яка відбудеться 19 листопада 2020 року. Матеріали приймаються до 23 жовтня 2020 року включно.


онлайн семінар-практикум

«ПУБЛІКАЦІЇ В МІЖНАРОДНИХ ВИДАННЯХ»

    10 вересня 2020 року у Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради на платформі Zoom відбувся онлайн семінар-практикум "Публікації в міжнародних виданнях" для науково-педагогічних і педагогічних працівників, аспірантів, здобувачів вищої освіти.

   Метою заходу було: охарактеризувати міжнародні наукометричні бази даних та інформаційний простір наукових досліджень; ознайомити учасників із алгоритмом користування інформаційних ресурсів платформи Web of Science і Scopus; розкриття шляхів публікації в рецензованих виданнях та підготовка рукопису; характеристика методики пошуку інформації в наукометричних базах даних; оформлення профілю науковця у цих базах.

  Організаторами заходу виступили: навчально-методичний відділ та провідний бібліотекар академії Чернишенко Наталія Павлівна. На семінарі були розглянуті такі питання: 

                ·        Що дає науковцю публікація в міжнародному виданні?

·        Як обрати видання для публікації?

·        Де опублікуватися безкоштовно?

·        Як не потрапити до «хижаків»?

·        У яких журналах більше статей за моєю темою за останні роки?

·        Як зберегти перелік таких видань?

·        Чи є обмеження за кількістю авторів, установ, посилань у переліку літератури?

·        Як швидко надрукують статтю?

·        Структура статті, правила оформлення.

·        Що можна / не можна робити зі статтею після публікації?

·        Як перевірити чи індексується видання у Web of Science Core Collection / Scopus?

·        Коли ж мою статтю проіндексують у Web of Science Core Collection / Scopus

Інформаційне повідомлення Регіональна науково-практична конференція.doc

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Продовжується набір матеріалів до Регіональної науково-практичної конференції «Формування творчої особистості в системі освіти й соціальному середовищі: сучасні виклики та інновації».

Тези приймаються до 24 квітня 2020 року включно!

МІК 24.04.2020р.docx

Кафедра культурологічних дисциплін та образотворчого мистецтва Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради запрошує взяти участь  у ІІ Міжвузівській науково-практичній інтернет-конференції «СВІТ ПРОФЕСІЙ – ТВІЙ ПОГЛЯД» (історія, теорія та практика), яка  відбудеться 24 квітня 2020 року.


НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ

 "ДІАЛОГИ ПРО ВИХОВАННЯ"

    

12-13 лютого 2020 року вперше у місті  Харкові на базі Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради відбувся спільний проєкт Управління освіти адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради та гуманітарно-педагогічної академії, співорганізатором якого була Штефан Марина Владиславівна, аспірантка ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Цикл семінарів  "Діалоги про виховання" у форматі WorkShop,   цільовою аудиторією яких були директори закладів освіти (стейкхолдери), практичні психологи та вихователі закладів дошкільної освіти  відвідали понад 200 освітян м. Харкова 

З вітальним словом до учасників семінару звернулись  Нижник Олександр,  кандидат юридичних наук, начальник Управління освіти адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради та Степанець Іван, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.  

Цикл науково-методичних семінарів  "Діалоги про виховання"

 був причиною:   

ОБ’ЄДНАТИ - 15 спікерів, науковців і практиків, актуальні теми;

ПРОСЛУХАТИ -  16 годин семінарів для адміністративного і викладацького персоналу; 

БУТИ УЧАСНИКОМ – 15 майстер-класів (учасники конференції мали змогу відвідати додатково он-лайн курси "Педагогічні студії")       та отримати СЕРТИФІКАТ учасника.


Майстер-класи на семінарі продемонстрували такі спікери, як: 

Олег Кулініч, доцент кафедри социальної і гуманітарної політики

Олег Лук'янчиков, голова правозахисного відділу ГО "Центр правозахисної та просвітницької діяльності "Бона Фідес", кандидат юридичних наук, доцент

Дмитро Ляховецький, бізнес-тренер з ораторської майстерності

Марина Штефан, аспірантка ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Ганна Трухан, президент ICDP Ukraine, засновник та член ради правління "Національної психологічної асоціації", заступник керівника "Асоціації дитячих та сімейних психологів України"

Тетяна Яценко, практичний психолог вищої категорії, арт-терапевт, член європейської та української асоціації транзактного аналізу

Наталія Корженко, монтессорі-педагог

Сльота Ірина, сімейний консультант

Микола Шуть, ігромайстер, кандидат педагогічних наук

Лілія Витовтова, вихователь-методист ЗДО №411

Ганна  Грибіник, завідувач ЗДО №50

Наталя Шмельова, завідувач ЗДО №24

Світлана Білогурова, завідувач ЗДО №353

Переконані, що практика такого діалогу  сьогодні для України, як країни що знаходиться на шляху швидких трансформацій, є важливою складовою для побудови справедливого суспільства, а практична мудрість сучасних та класичних вчених, педагогів, психологів залишається джерелом ціннісних засад нашої повсякденної діяльності. 

Ця подія стала   унікальною можливістю для освітян міста Харкова відвідати науково-методичні семінари у найбільшому місті Східної України – конгломерату вітчизняної освітньої галузі й педагогічної думки. 

30 січня 2020 року відбулося 1-е у 2020  році засідання ШКОЛИ МОЛОДОГО ВИКЛАДАЧА

«Адаптація до освітньої діяльності»

за участі психолога академії Надточий Марини Владиславівни.

ПАМ’ЯТАЙ  ПРО КРУТИ

29 січня 2020 року на базі академії відбувся захід щодо вшанування пам ’яті  героїв Крут, які полягли під час трагічних подій, що відбулися в Україні  в січні 1918 року. 

Зі вступним словом виступив Едуард Хряпін, викладач кафедри історії та суспільно-еконмічних дисциплін. Він наголосив на тому, що така подія посідає чільне місце в національній історичній пам’яті нашого українського народу.

До організації даного  заходу долучилися працівники бібліотеки академії, зокрема Наталя Чернишенко провідний бібліотекар, яка продемонструвала авторський фільм про події того трагічного дня  - 29 січня 1918 року та Таміла Пасічник, яка прзентувала книгу приуроченій цій даті. 

Також, було організовано історично-музичну композицію: "Бій під Крутами: героїзм нашої історії", до якої входило виконання вокальної музично-історичної композиції "Мамо, мамо, не плачте" сл. М. Брунського, муз. М. Куценка, а також читання віршів.

Наприкінці нашого заходу виступив Віктор Квітковський, викладач кафедри історії та суспільно-еконмічних дисциплін., який завершив захід такими словами: "Пам’ять про ті страшні події та молодих героїв, які полягли у бою під Крутами живе доти, доки живі ми і вшановуємо їх подвиг".  


Документ 2019.pdf


12 грудня 2019 року на базі Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради відбувся семінар для вчителів інформатики Московського району міста Харкова за темою: «Специфіка викладання інформатики в Новій українській школі»

Мета заходу: ознайомити учасників семінару з актуальними проблемами формування ключових компетентностей учнів на уроках інформатики у закладах загальної середньої освіти; обговорити особливості впровадження до курсу «Інформатика. 2-4 класи» ключових змін в оновлених програмах підготовки учнів Нової української школи, ухвалити практичні рекомендації щодо ефективності формування ключових компетентностей учнів на уроках інформатики; обговорити з представниками роботодавців (директори та заступники директорів шкіл) консолідацію зусиль у напрямку працевлаштування випускників даної спеціальності.

21 листопада 2019 року

в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція

«Створення інклюзивного простору закладу освіти в контексті розбудови суспільства рівних можливостей в України».


У конференції взяли участь 190 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих вчених, аспірантів, докторантів і студентів з 21 освітнього закладу України та Республіки Бєларусь. 

На пленарному засіданні були розглянуті науково-методичні та організаційно-педагогічні основи створення інклюзивного простору в закладі освіти, проаналізовано проблеми та особливості розвитку інклюзивної освіти в Україні, обговорені науково-теоретичні та методичні аспекти управління розвитком інклюзивної освіти з використанням сучасних технологій та засобів освіти, визначено соціально-педагогічні умови реалізації антидискримінаційного підходу до роботи з дітьми.

У рекомендаціях конференції зазначається про доцільність вивчення зарубіжного досвіду формування інклюзивної компетентності фахівців, посилення суспільної толерантності до дітей з особливими освітніми потребами, забезпечення розвитку закладів освіти на засадах інноваційності та в контексті забезпечення рівних освітніх можливостей для всіх здобувачів освіти, підвищення кваліфікації фахівців, відповідно до потреб і запитів здобувачів освітніх послуг.

Підводячи підсумки конференції, ректор академії, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області Галина Пономарьова, зазначила, що успіх розвитку інклюзивної освіти в Україні сукупно залежить від якості підготовки майбутніх педагогів до роботи в інклюзивному освітньому середовищі, розробки та реалізації освітньо-методичного інструментарію роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, організації позитивного освітньо-виховного середовища та ефективності педагогічного супроводу дітей в умовах інклюзивної освіти.  

До уваги науковців!

Наукометрична платформа Web of Science

"Web of Science (до 2014 Web of Knowledge) — платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів, до 2016 року належала Thomson Reuters. В листопаді 2016 року відділення IP & Science придбано інвестиційними фондами і функціонує як Clarivate Analytics. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

Центральною частиною платформи є наукометрична, реферативна, міжнародна база даних Web of Science Core Collection WoS(CC) (до 2014 мало назву Web of Science) , яка включає в себе понад 18000 провідних журналів, розміщені у трьох ключових індексах наукової літератури:

·  SCIE (Science Citation Index Expanded) індексується 8300 журналів, архів з 1900 року,

·  SSCI (Social Science Citation Index ) — 2900, архів з 1900

· AHCI (Art and Humanities Citation Index) — 1600 видань, архів з 1975.

Деякі видання одночасно представлені у кілької індексах." 1

Доступ здійснюється за посиланням: http://webofscience.com/

Платформа Web of Science пропонує доступ до бібліографічних даних наукових статей з престижних періодичних видань, книг та матеріалів наукових конференцій із зазначенням реальної цитованості цих матеріалів. Вона охоплює понад 57 млн. записів із 18 711 найбільш впливових журналів світу (в тому числі й тих, які знаходяться у відкритому доступі) та 150 000 матеріалів конференцій в галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

У доступі представлено бази даних: 

- Science Citation Index Expanded (1970-2016)

- Social Science Citation Index (1970-2016)

- Arts and Humanities Citation Index (1975-2016)

- Conference Proceedings Citation Index (1990-2016)

- Book Citation Index (2003-2016)

- Russian Science Citation Index (2002-2016)

- Scielo Citation Index (1980-2016)

- Emerging Sources Citation Index (2015-2016)

- Korean Journal Index (1980-2016)

- Chinese Science Citation Database (1989-2016)

- Derwent Innovations Index (1963-2016)

- MEDLINE (1950-2016)

Доступ до ресурсу можливий з будь-якого комп’ютера мережі КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради: 

Login: i.o.stepanets28@gmail.com

Password:  hgpa_1920

 1 Інформацію почерпнуто із https://uk.wikipedia.org/wiki/Web_of_Science та http://library.lp.edu.ua/uk/naukometrychna-platforma-web-science 

Міністерство освіти і науки України запустило новий пошуковий сервіс для науковців – Open Ukrainian Citation Index (OUCI). Він допомагає шукати наукові документи та аналізувати цитування вчених.

OUCI вже доступний за цим посиланням http://ouci.dntb.gov.ua/  

Детальніша інформація https://mon.gov.ua/ua/news/mon-zapustilo-novij-poshukovij-servis-dlya-naukovciv-vin-bezkoshtovnij-ta-bazuyetsya-na-vidkritih-danih-z-usogo-svitu 

У четвер, 26 вересня, відбулось заняття Школи молодого викладача ХГПА. Тема заняття – «Навчальний квест з використанням технологій GPS-навігації». Заняття пройшло під керівництвом старших викладачів кафедри інформатики, кандидатів педагогычних наук І.В. Морквян і Л.Л.Рикової. Ключовою проблемою, яку намагались розв’язати учасники цього заходу - «Мобільний гаджет. Заважає чи допомагає він в освітньому процесі». Оскільки це питання нині не має однозначної відповіді у педагогічній спільноті, заняття розпочалось з невеликої дискусії. Молоді викладачі висказали різні точки зору на проблему застосування мобільних гаджетів, але загальна думка більшості схилялась на користь їх використання. Це можна було передбачити, адже аудиторія слухачів складалась з молоді. А от про те, як саме можна застосовувати ці пристрої в освітньому процесі, розповіли і продемонстрували ведучі цього заняття. Один із важливих аргументів на користь використання смартфонів та планшетів – можливість виведення навчально-виховних заходів за межі навчальної аудиторії. Модель фрагменту такого заходу спробували на собі учасники заходу.

Після невеликого інструктажу всі вирушили в дорогу. 

Учасники шляхом жеребкування розподілились на дві групи. Кожна група на чолі з одним з викладачів-ведучих вирушила за маршрутом, користуючись маршрутними листами, в яких були закодовані об’єкти їх пошуку. Розшифрувавши QR-коди, учасники груп зрозуміли, що вони отримали координати на Google-карті. Інтригою залишалося те, куди ж саме приведе маршрут. До речі, маршрути допомогла побудувати та ж сама Google-карта. У цей день пощастило з погодою, тому, в якості бонусу, усі отримали задоволення від прогулянки живописним шляхом.

Як виявилось, і першу, і другу групу маршрут привів до чудових старовинних будівель. Пошук Інтернеті допоміг з’ясувати, що ці будівлі були створенні як заклади освіти. Після невеличких фото- і відео- сесій групи повернулись до аудиторії, де заняття продовжилось.

Головний висновок, до якого дійшли усі учасники – запропонований захід може слугувати моделлю для проведення низки аналогічних заходів за різною тематикою. Це набуває особливої важливості через те, що в «Школі молодого викладача» навчаються викладачі різних дисциплін.

Результати своїх досліджень учасники «Школи молодого викладача» оформили, додавши у презентацію спільного доступу свої слайди, а на Google-карту – свої мітки та ілюстрації. Таким чином, наші молоді викладачі додали свій внесок до проекту «Історія освіти Харківщини», який триває вже кілька років.

Родзинкою нашого заняття стала активна участь у ньому викладача Пухарєва Вікентія Вікторовича, кандидата мистецтвознавства, викладача кафедри культурологічних дисциплін та образотворчого мистецтва, який багато цікавого розповів щодо визначення віку будинку, його стилю та первинного призначення, а також висловив кілька цікавих продуктивних ідей щодо застосування подібних проектів у процесі професійної підготовки майбутніх педагогів.

Вимоги.pdf
Наукові записки кафедри педагогіки ВИМОГИ (2).pdf

Шановні колеги!

    Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей до збірників наукових праць "Хортицький науковий вісник. KHORTYTSIA NATIONAL ACADEMY JOURNAL» та «Наукові записки кафедри педагогіки. Научные записки кафедры педагогики. Scientific notes of the pedagogical department»

Всеукраїнська науково-практична конференціяІнформаційний лист_2019.pdf

Шановні колеги!


    Запрошуємо Вас взяти участь у роботі ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ "СТВОРЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО ПРОСТОРУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ В КОНТЕКСТ РОЗБУДОВИ СУСПІЛЬСТВА РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ В УКРАЇНІ".

       Конференція відбудеться 21 листопада 2019 року в Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. Початок роботи конференції о 10.00 (реєстрація учасників конференції почнеться о 9.00).

       До участі запрошуються науково-педагогічні та педагогічні працівники, студенти.

Збірник.pdf

«КУЛЬТУРА ТА МИСТЕЦТВО – ТВІЙ ПОГЛЯД»

25 квітня 2019 року відбулася міжвузівська науково-практична інтернет-конференція "Культура та мистецтво - твій погляд". Організаторами виступили викладачі кафедри культорологічних дисциплін та образотворчого мистецтва Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, а також навчально-методичний відділ академії.

За підсумками роботи конференції видано електронний збірник тез-доповідей науково-педагогічних та педагогічних працівників різних закладів освіти щодо проблем та перспектив розвитку сучасної науки в галузі культурології та мистецтвознавства.

2_Збірник макет.pdf

БЕЗПЕКА ТЕХНОСФЕРИ: ПРОБЛЕМИ ТА РИЗИКИ


5 квітня 2019 року відбулася міжкафедральна науково-практична інтернет-конференція "Безпека техносфери: проблеми та ризики". Організаторами виступили викладачі кафедри природничих дисциплін, інформатики та  кафедри культорологічних дисциплін та образотворчого мистецтва Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, а також навчально-методичний відділ академії. 

За підсумками роботи конференції видано електронний збірник тез-доповідей науково-педагогічних та педагогічних працівників академії, студентів.

У збірці представлені матеріали науково-практичної конференції, що висвітлюють проблеми та ризики техносфери, сучасний стан та перспективи розвитку безпеки життєдіяльності, сучасної екології та здорового способу життя.

22 листопада 2018 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулася Усеукраїнська науково-практична конференція «Психолого-педагогічні та соціальні аспекти вдосконалення якості освіти». 

У роботі конференції взяли участь науково-педагогічні та педагогічні працівники, аспіранти, студенти з 18 закладів системи вищої та середньої освіти з Харкова, Києва, Полтави, Хмельницького, Сум, Краснограда, Балаклеї, Ніжина, Ужгорода, Могильова (Республіка Білорусь).

На пленарному засіданні та у локаціях, що передбачали проведення майстер-класів і воркшопу, у доповідях, виступах та обговоренні представили свої наукові та навчально-методичні здобутки 130 учасників.


З відеопривітанням до учасників конференції звернулася Комарова Ірина Анатоліївна, декан факультету педагогіки та психології дитинства Установи освіти "Могильовський державний університет імені А. О. Кулешова"

26 вересня 2018 року відбулася 

ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ У ПЕДАГОГІЧНЕ МИНУЛЕ: «Урятувати від забуття», присвячена 100-річчю від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського, українського педагога, гуманіста, мислителя, дитячого письменника 

Інформаційне повідомлення Всеукраїнська конференція 22 листопада 2018..docx

Шановні колеги!


    Запрошуємо Вас взяти участь у роботі УСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ "ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ТА СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ".

       Конференція відбудеться 22 листопада 2018 року в Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

25 вересня 2018 року відбулося 1-е у 2018-2019 навчальному році засідання

ШКОЛИ МОЛОДОГО ВИКЛАДАЧА

«Створення електронних підручників у програмі «Tyrbosite» 

за участі кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри інформатики Морквян Ірини В’ячеславівни 

28 березня 2018 року відбулося засідання школи викладача-початківця за темою: «Здоров’язберігаючі технології в освітньому процесі закладу вищої освіти. Здоров’язберігаючі освітні технології».

Презентация1 17.03.pptx

29 березня 2018 року відбувся круглий стіл за темою: «Підвищення ефективності проведення уроків математики, інформатики та фізики в закладах середньої освіти».

Програма круглого столу


14 лютого 2018 року  було проведено майстер-клас для викладачів-початківців «Створення електронних підручників» за участі викладачів кафедри інформатики Морквян Ірини В’ячеславівни  та  Золочевської Марини Володимирівни.  Викладачі розповіли про особливості ефективного використання спеціальних онлайн-додатках, таких як Google презентації, Google диск, Learning Apps  тощо. Викладачам-початківцям було запропоновано власноруч створити фрагмент власного електронного підручника, які можна використовувати у процесі викладання різних дисциплін з метою оптимізації освітнього процесу у вищій школі.

5 грудня 2017 р. у конференц-залі нашої академії відбулася чергова віртуальна подорож у педагогічне минуле із серії "Уроки видатних особистостей" за участі студентів психолого-педагогічного факультету академії та  коледжу, фахівців бібліотеки та працівників навчально-методичного відділу. Захід був присвячений до 80-річчя від дня народження Олександра Антоновича Захаренка, великого педагога, заслуженого учителя України  та 305-ї річниці від дня народження французського абата Шарля-Мішеля де Л'епе, основоположника педагогічної  системи навчання глухих мімічним методом. 

13.11.2017 року в приміщенні Харківського національного економічного університету імені Семене Кузнеця,  у рамках заходів SCIENCE  WEEK з нагоди Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку,  відбувся науковий стендап - шоу "Science Slam" , учасником якого була студентка 711 ф групи Кузнецова Анастасія. 

22 листопада 2017 року відбулася Усеукраїнська науково-практична конференція  «Проблеми саморозвитку та самовдосконалення особистості в умовах модернізації педагогічної освіти» .

На базі  Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради   24 жовтня 2017  року  було проведено круглий стіл: «Концептуальні засади реформування нової української школи».

Метою заходу було ознайомити учасників круглого столу з основними напрямами реалізації Концепції Міністерства освіти і науки України «Нова школа. Простір освітніх можливостей», обговорити особливості впровадження в освітніх процес початкової школи ключових змін в оновлених програмах підготовки учнів початкових класів, ухвалити практичні рекомендації щодо проекту обговорення «Нова школа. Простір освітніх можливостей».

25  вересня 2017 року  відбулася учительська студія за темою: «Особливості впровадження інклюзивної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах м. Харкова (на прикладі роботи ХЗОШ №38)» 

Мета заходу: ознайомити студентів із інклюзивною освітньою системою ХЗОШ №38 та досвідом педагогічного колективу із навчанням учнів із особливими потребами й шляхами підвищення ефективності проведення навчальних предметів  у інклюзивних класах; формувати важливі професійні якості особистості майбутнього вчителя і педагога; виховувати повагу до професії вчителя. 

22 листопада 2016 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток виховної роботи в сучасному вищому навчальному закладі: змістові домінанти та тенденції».

У конференції взяли участь 210 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів, докторантів і студентів з 19 навчальних закладів України, Китаю, Швеції.

Мета конференції: визначення інноваційних напрямів розвитку виховної роботи в сучасному вищому навчальному закладі для підвищення якості професійної підготовки та особистісного розвитку майбутніх фахівців системи освіти.

На пленарному та секційних засіданнях були розглянуті науково-методичні основи виховного процесу в навчальних закладах; проаналізовано тенденції розвитку виховної роботи в контексті вдосконалення системи виховання; обговорено науково-теоретичні та методичні аспекти управління виховними процесами в закладах освіти; запропоновано сучасні методи і засоби виховання; визначено організаційні та психолого-педагогічні умови формування ефективної взаємодії викладачів і студентів як чинника вдосконалення освітнього процесу вузу.

Обговорення вказаних проблем учасниками конференції проходило з урахуванням нових вимог до якості та змісту освітньо-виховного процесу щодо посилення домінант патріотичного, духовно-морального, громадянського виховання молоді. 

Наукові записки кафедри_вимоги.pdf

9 листопада 2016 року відбулася зустріч із вчителями Харківської школи  І-ІІІ ступенів №94 Харківської міської ради Харківської області за участі студентів факультету початкової освіти, викладачів кафедр педагогіки та психології, української та російської філології академії за темою «Ознайомлення із Вальдорфською системою навчання».

Метою заходу було ознайомити студентів із особливостями впровадження в освітній процес здоров’язберігаючих технологій за Вальдорфською методикою; досвідом роботи вчителів початкових класів; щодо впровадження даних технологій в освітній процес початкової школи. 

10 листопада 2016 року було проведено круглий стіл «Шляхи реалізації Концепції Міністерства освіти і науки України «Нова школа. Простір освітніх можливостей».

На засіданні круглого столу були присутні науково-педагогічні та педагогічні працівники академії, керівники та вчителі початкових класів ЗНЗ м. Харкова та області, які є випускниками різних років навчального закладу.