Наукова діяльність

До уваги науковців!

Наукометрична платформа Web of Science

"Web of Science (до 2014 Web of Knowledge) — платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів, до 2016 року належала Thomson Reuters. В листопаді 2016 року відділення IP & Science придбано інвестиційними фондами і функціонує як Clarivate Analytics. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

Центральною частиною платформи є наукометрична, реферативна, міжнародна база даних Web of Science Core Collection WoS(CC) (до 2014 мало назву Web of Science) , яка включає в себе понад 18000 провідних журналів, розміщені у трьох ключових індексах наукової літератури:

·  SCIE (Science Citation Index Expanded) індексується 8300 журналів, архів з 1900 року,

·  SSCI (Social Science Citation Index ) — 2900, архів з 1900

· AHCI (Art and Humanities Citation Index) — 1600 видань, архів з 1975.

Деякі видання одночасно представлені у кілької індексах." 1

Доступ здійснюється за посиланням: http://webofscience.com/

Платформа Web of Science пропонує доступ до бібліографічних даних наукових статей з престижних періодичних видань, книг та матеріалів наукових конференцій із зазначенням реальної цитованості цих матеріалів. Вона охоплює понад 57 млн. записів із 18 711 найбільш впливових журналів світу (в тому числі й тих, які знаходяться у відкритому доступі) та 150 000 матеріалів конференцій в галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

У доступі представлено бази даних:

- Science Citation Index Expanded (1970-2016)

- Social Science Citation Index (1970-2016)

- Arts and Humanities Citation Index (1975-2016)

- Conference Proceedings Citation Index (1990-2016)

- Book Citation Index (2003-2016)

- Russian Science Citation Index (2002-2016)

- Scielo Citation Index (1980-2016)

- Emerging Sources Citation Index (2015-2016)

- Korean Journal Index (1980-2016)

- Chinese Science Citation Database (1989-2016)

- Derwent Innovations Index (1963-2016)

- MEDLINE (1950-2016)

Доступ до ресурсу можливий з будь-якого комп’ютера мережі КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради:

Login: i.o.stepanets28@gmail.com

Password: hgpa_1920

1 Інформацію почерпнуто із https://uk.wikipedia.org/wiki/Web_of_Science та http://library.lp.edu.ua/uk/naukometrychna-platforma-web-science

Міністерство освіти і науки України запустило новий пошуковий сервіс для науковців – Open Ukrainian Citation Index (OUCI). Він допомагає шукати наукові документи та аналізувати цитування вчених.

OUCI вже доступний за цим посиланням http://ouci.dntb.gov.ua/

Детальніша інформація https://mon.gov.ua/ua/news/mon-zapustilo-novij-poshukovij-servis-dlya-naukovciv-vin-bezkoshtovnij-ta-bazuyetsya-na-vidkritih-danih-z-usogo-svitu


Науково-дослідницька діяльність в академії є невід’ємною складовою освітньої діяльності і здійснюється з метою вдосконалення професійної підготовки педагогічних кадрів шляхом інтеграції наукової, навчальної і практичної діяльності у педагогічній освіті.

Безперервність, системність, професійна спрямованість та актуальність наукової діяльності є головними умовами її результативності.

Науково-дослідницька діяльність в Академії здійснюється відповідно до комплексної теми "Модернізація педагогічної системи терціарної едукації у контексті підвищення якості професійної підготовки конкурентоспроможних фахівців і вдосконалення професіоналізму науково-педагогічних і педагогічних працівників" (державний реєстраційний номер  0120U105225) та низки наукових тем, виконавцями яких є науково-педагогічні працівники кафедр: "Формування інноваційних складових професійної культури фахівців в умовах педагогічного закладу вищої освіти" (державний реєстраційний номер 0123U104316), "Розвиток соціальності різних категорій осіб в умовах трансформаційних змін в українському соціумі" (державний реєстраційний номер 0123U104316), "Культурно-духовні цінності виховання майбутніх педагогів" (державний реєстраційний номер 0123U104588), "Дослідження впливу чинників зовнішнього середовища на морфогенез та адаптаційні можливості вищих рослин (Embryophyta) in vivo та vitro" (державний реєстраційний номер 0121U113925), "Розробка моделей дослідження мутагенного, токсичного або стимулюючого впливу екологічних чинників на тваринний організм на базі Drosophila melanogaster" (державний реєстраційний номер 0121U113923), "Вивчення проблеми виникнення антибіотикорезистентної мікрофлори в біотипах сучасного міста" (державний реєстраційний номер 0121U113924).

Науково-дослідницька робота академії (факультету, кафедри) планується на календарний рік і оцінюється засобами комплексної діагностики на основі підсумків роботи за семестр та календарний рік, при завершенні термінів виконання наукових тем, проектів тощо. Наукова робота в академії передбачає проведення прикладних наукових досліджень науково-педагогічними працівниками, а також дослідницької (творчої, пошукової, наукової) роботи студентів у галузі гуманітарних, природничих і спеціальних наук.

Науково-педагогічні та педагогічні працівники академії підготували та опублікували понад 4500 наукових праць у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях. Понад 700 робіт опубліковано у зарубіжних виданнях, у тому числі, які індексуються у науко-метричних базах, зокрема Scopus-44, Web of Scienses - 76.

За результатами наукової та науково-методичної роботи кафедр протягом навчального року складається рейтинг кафедр та індивідуальний рейтинг науково-педагогічних працівників відповідно до затвердженого Положення про визначення рейтингу  діяльності науково-педагогічних, педагогічних працівників за результатами навчально-методичної, наукової, виховної та організаційної робіт.

Колектив академії співпрацює з закладами вищої освіти України, США, Англії, Канади, Фінляндії, Польщі, Латвії, Норвегії, Казахстану, Ізраїлю, Бельгії, Чехії, Німеччини, Словаччини. Результатом такої співпраці стало, зокрема створення Всеукраїнського консорціуму з інклюзивної освіти, за участі 7 закладів вищої освіти України та Глобального ресурсного центру з інклюзивної освіти  Інституту суспільної інтеграції Університету Міннесоти (США), проведення низки семінарів та конференцій, видання наукових монографій. 

  Науково-дослідна діяльність науково-педагогічних і педагогічних працівників та студентів в академії регулюється низкою положень.

pologennya-reyting.pdf
Положення про організацію стажування.pdf
Положення_Науково_Дослідна_Лабораторія.pdf