ТКАЧЕНКО Галина Олександрівна

Посередній учитель викладає, гарний учитель пояснює, видатний учитель – надихає.
У. А. Уорд


Вчитель української мови та літератури, заступник директора комунального закладу «Ліцей імені Тараса Шевченка Кропивницької міської ради», учитель-методист, відмінник освіти України.

Педагогічний стаж: 43 роки.

Педагогічна освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна, 1981.

Педагогічна ідея: «Мотиваційно-діагностичний аспект сучасного уроку мови та літератури – основа повноцінного засвоєння знань учнями».

Коло професійних інтересів

Із 2010 року Ткаченко Г.О. – екзаменатор перевірки відкритої частини сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.

Учитель прагне забезпечити якісну освіту для всіх своїх учнів, для цього найефективнішим засобом вважає моніторинг, що дає можливість спостерігати за рівнем розвитку кожної дитини.

Уроки Галини Олександрівни – це навчання дітей мислити, розвиток пізнавальних інтересів, формування самостійності, визначення розумових здібностей, прищеплення вміння вчитися, а також надбання таких якостей, як спостережливість, цілеспрямованість, відповідальність, доброчесність. Під час уроку не залишається сторонніх чи байдужих учнів: усі працюють із найбільш можливою для свого розвитку та рівня віддачею, ця система спрямована передусім на можливість самовиразитися безпосередньо в процесі навчання, досягти найвищого результату відповідно до своїх розумових здібностей, навчитися перетворювати свої вміння на навички й застосовувати їх у подальшому навчанні.

Важливі справи, що наближають Перемогу

У Ліцеї імені Тараса Шевченка з початку війни зародилася традиція матеріально та фінансово підтримувати вчителів-воїнів та тих педагогів, чиї чоловіки на фронті, тож Галина Олександрівна надає потужну допомогу під час збору коштів. Бере участь у плетінні сіток, допомагає волонтерам споряджати посилки для бійців.

Використання освітніх технологій

Ткаченко Г.О. – досвідчений вчитель, довгий час розробляє і впроваджує технологію повноцінного засвоєння знань учнями.

Педагог зосереджує увагу на пошуковій діяльності учнів, тому використовує сукупність технологій, що сприяють розвитку умінь, навичок, творчих здібностей дитини:

Колекція цифрових та друкованих ресурсів

Для підготовки здобувачів освіти до олімпіад, конкурсів, ЗНО/НМТ учитель створила банк завдань з української мови та літератури.

Використовує у своїй діяльності інтернет-ресурси:

Вчитель активно користується збірниками тестових завдань О. Авраменка, Л. Унгурян, М. Шпільчак, а також відеоматеріалами, створеними А. Огойко, О. Авраменком, І. Хворостяним.

Використання дистанційних форм навчання

Найбільш ефективними для спілкування з учнями під час дистанційного навчання педагог вважає Zoom та Meet. Також учитель практикує для навчання такі сервіси, як:

Вивчення досвіду роботи

Досвід роботи Ткаченко Галини Олександрівни з проблеми «Система моніторингу як одна із форм підвищення якості освіти» протягом 2016/2017 н.р. вивчено та узагальнено центром методичної та соціально-психологічної служби управлінням освіти Кіровоградської міської ради і занесено до міського банку ППД.

Професійні досягнення

Галина Олександрівна багато зусиль докладає для саморозвитку та допомоги своїм колегам. Запроваджену нею технологію повноцінного засвоєння знань успішно реалізують інші вчителі-філологи ліцею, що забезпечує прекрасні результати на ЗНО/НМТ: щороку близько 50% випускників мали високий рівень з української мови з ДПА. Ліцей імені Тараса Шевченка входить до десятки найкращих, а в місті посідає другі-треті місця в рейтингу області за результатами ЗНО/НМТ з української мови та літератури щороку.

Переможець міського етапу конкурсу «Учитель року – 2000», призер обласного етапу.

Нагороди, відзнаки

За багаторічну сумлінну працю, досягнуті успіхи в навчанні та вихованні підростаючого покоління Ткаченко Галина Олександрівна має низку заохочувальних відзнак. Зокрема, це:

"А ви про неї цього не знали!"

Найбільше цінує в людях чесність і принциповість. Поважає тих, для кого школа – це покликання, а не просто робота. Залюблена в рідну мову, культуру, Україну.

200 балів

Результатом системної наполегливої роботи вчителя є здобутки учнів: 200 балів на ЗНО 2013 року Сичової Яни та максимальна кількість балів НМТ–2023 з української мови Поступайло Анни.