МЕЛЬНИК Ірина Петрівна

Спроби зробити неможливе якраз і змінюють світ.
М. Дочинець

Вчитель української мови та літератури комунального закладу «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради», учитель-методист.

Педагогічний стаж: 18 років.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 2004.

Педагогічна ідея: «Креативне мислення учнів: формування і розвиток через мислеобрази».

Коло професійних інтересів

 Ірина Петрівна два роки поспіль була спікером міського онлайн-інтенсиву «Підготовка до НМТ» з української мови для учнів усіх закладів освіти Кропивницького. Учитель допомагає не лише учням покращити рівень знань, а й проводить майстерки для педагогів міста, області та України. Так, у 2021 році Мельник І.П. провела Всеукраїнський тренінг для шкільних педагогів на платформі «Ректор» із теми «Моделювання змісту уроків української мови та літератури. Вимоги НУШ»; була доповідачем у Всеукраїнській школі майстерності «Педагогічний стартап – 2021»; презентувала свої напрацювання на Всеукраїнській відеоконференції для педагогічних і науково-педагогічних представників «Професійна позиція: думки, аргументи, факти». У 2022 році була спікером на Всеукраїнській онлайн-конференції «Комфортні умови для компетентнісного підходу в НУШ» ГО «Платформа освіти», на Всеукраїнській науково-практичній конференції «НУШ: від теорії до практики», м. Чернівці, та на ІІІ Всеукраїнському семінарі-практикумі «Методичний експрес», м. Кропивницький. Ірина Петрівна ділиться своїм педагогічним досвідом і на курсах підвищення кваліфікації КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського».

Використання освітніх технологій

 Учитель під час підготовки до НМТ пропонує вивчати українську мову та літературу через впізнані мислеобрази, що не відірвані від реального життя, адже важливо показати, як речі, які ми бачимо щодня, можна сприймати по-іншому. Педагогом розроблено систему дидактичного супроводу для реалізації зазначеної проблеми, яку розміщено на її авторському блозі «З українською в серці» на сторінці «Вам знадобиться». Дидактичний матеріал вирізняється новизною, актуальністю. Ірина Петрівна вважає, що дієвим для підготовки до НМТ є інтегрування матеріалу, напрацювання з цієї теми можна переглянути на сайті обласного семінару-практикуму «Розвиток предметно-методичної компетентності педагога в підготовці учнів до ЗНО (НМТ) з української мови».

Під час підготовки учнів до НМТ на уроках української мови та літератури Мельник І.П. також застосовує систему тестового оцінювання Classtime, адже це дає змогу миттєво візуалізувати рівень розуміння навчального матеріалу та прогрес усього класу в режимі реального часу.

Колекція цифрових та друкованих ресурсів

Зазначені нижче навчально-методичні матеріали допомагають ефективніше підготуватися до НМТ:

Онлайн-ресурси:

Також у своїй діяльності вчитель використовує креативні зошити, із якими можна працювати онлайн. Розробка може стати у пригоді для проведення вступних уроків у 8 класі та повторення й узагальнення вивченого за розділом «Частини мови» в 10–11 класах під час підготовки до НМТ.

Використання дистанційних форм навчання

Під час дистанційного навчання педагог надає перевагу таким програмам: «Google Meet» (для відеоконференцій), «Сlassroom» (спрощує поширення, обмін файлами різного типу між учителями та учнями).

Також Ірина Петрівна активно використовує різні месенджери для навчання, зокрема «Viber» і «Telegram». Це і не дивно, адже вони потрібні більшості, їх легко встановити, працюють на ПК, застосовувати просто, функціонал розгортається навіть при поганому мобільному інтернеті. Для підготовки до НМТ учитель створює у цих програмах окремі групи (деталі тут).

Власні публікації

Ірина Петрівна багато уваги приділяє самовдосконаленню, у доробку педагога є такі публікації на порталі НУШ:

Також педагог розробила рекомендації щодо впровадження НУШ у п’ятих класах і розмістила на платформі «НУШ – 2022: від теорії до практики».

Вивчення досвіду роботи

Майстерність Мельник І. П. стосовно проблеми «Креативне мислення учнів: формування і розвиток через мислеобрази» було вивчено міським методичним об’єднанням, презентовано та рекомендовано для впровадження учителями-філологами закладів міста Кропивницького 2022 року.

Професійні досягнення

Учитель постійно працює над розвитком індивідуальної освітньої траєкторії та професійної компетентності. Зокрема, є активним учасником конкурсів:

Нагороди, відзнаки

За багаторічну сумлінну працю, успіхи в навчанні та вихованні підростаючого покоління в Ірини Петрівни є такі заохочувальні відзнаки:

"А ви про неї цього не знали!"

Найбільше грамот у вчителя не з її профільних предметів, а від ДСНС, бо Мельник І.П. з 2008 по 2019 рік була тренером та авторкою сценаріїв для дружини юних пожежних «Звичайні люди» (м. Світловодськ). Саме з цією командою вчитель здобула перемогу на обласному етапі фестивалю.

200 балів

Підтвердженням плідної систематичної роботи вчителя є результати учня 11-Б класу Колоса Андрія, який у 2023 році склав національний мультипредметний тест з української мови на максимальну кількість балів.