НЄКРАСОВА Валерія Олегівна

Вчитель біології, екології, природничих наук комунального закладу «Ліцей імені Тараса Шевченка Кропивницької міської ради».

Педагогічний стаж: 4 роки.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст другої категорії.

Освіта: Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, 2019; Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 2022.

Педагогічна ідея: «Елементи STEM-навчання на уроках природничого циклу, як важливий чинник формування всебічно розвиненої особистості».

Коло професійних інтересів

Валерія Олегівна є спікером Всеукраїнських онлайн-конференцій з підвищення кваліфікації, розкриває актуальні теми і презентує власний досвід використання можливостей викладання.

Менторка SSEP.UA 2021–2022 – MISSION 16 «Програма відправки шкільних експериментів на МКС».

Продовжує навчання в університеті, розширюючи можливості викладання біології. Навчається в Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка, факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій, спеціальність «Середня освіта (мова та зарубіжна література (англійська мова і література))».

Підготувала учнів, які посіли призові місця на міських олімпіадах із біології та екології.

Використання освітніх технологій

У своїй професійній діяльності вчитель використовує ІКТ технології: за допомогою Google-форм, презентацій «Power Рoint», «Canva»), qr-кодів; платформ «LearningApps», «Kahoot», «MozaBook», «MozaWeb», «Padlet», «Classtime», «PhET simulations», «StoryboardThat», «PlantSnap», «Музейний портал», а також STEM-лабораторії «МАНЛаб». На уроках біології Валерія Олегівна зосереджує увагу на дослідницьких практикумах, лабораторних і практичних роботах (в умовах змішаного навчання, з використанням платформ, які зазначені вище), що забезпечує зв’язок знань із практичними навичками.

Застосовує у своїй роботі технологію педагогічного супроводу обдарованої молоді. Учні регулярно відвідують екскурсії, майстер-класи на базі ліцею та інших закладів міста. Валерія Олегівна долучає здобувачів освіти до міжнародного спілкування, взаємодіючи з платформою «Смарт освіта».

Колекція цифрових та друкованих ресурсів

Для ефективної підготовки до ЗНО та НМТ педагог використовує такі навчальні матеріали:

Онлайн-ресурси:

Професійні досягнення

Протягом останніх років Валерія Олегівна долучилася до таких заходів: спільна навчальна експедиція НЦ МАНУ, брала участь разом з учителями-предметниками, науковими співробітниками Малої академії наук України та долучила учнів 10-А класу до науково-дослідницького проєкту-експедиції «Моя аксіома нескінченності» (Вільногірський кар’єр «Дніпровські Мальдіви»). Разом вони дослідили видовий склад флори місцевості, ознайомилися з методиками дослідження проб води на місці в рамках реалізації проєкту.

Валерія Олегівна підготувала шкільну команду (учні 10-А та 10-Б класів), разом розробили проєкт «Профілактика щільності кісток в умовах мікрогравітації». Учні здобули перемогу в рамках шкільного голосування програми відправки експериментів.

Підготувала ученицю 8 класу Кухаренко Анастасію до захисту дослідницької роботи з теми: «Генезис лактозної, глютенової недостатностей в організмі людини. Підтримуюча терапія станів». У результаті учениця здобула диплом третього ступеня, стала переможцем другого етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

      Валерія Олегівна регулярно долучається до всеукраїнських заходів підвищення кваліфікації учителів, перебуваючи у спільноті колег різних напрямків і міст України.

200 балів

Підтвердженням плідної систематичної роботи вчителя є учениця 11 класу Поступайло Анна, яка у 2023 році одержала максимальну кількість балів за результатами національного мультипредметного тесту з біології.