(не)вшанОВАНА ПАМ'ять

Над створенням сайту працювала команда ОНЗ "Попаснянська ЗОШ №1", м.Попасна, в рамках проекту "Радянське минуле: (пере)осмислення історії ".

Подавши заявку на участь у проекті "Радянське минуле: (пере)осмислення історії ", наша команда одразу взялася до пошуку цікавої теми, яку не зможе запропонувати жодне місто, жодна команда, жоден із учасників.

Зібравшись докупи для обговорення майбутньої теми, для дослідження, ми продивились усі можливі варіанти та зупинилися на виборі одного, який згодом отримав назву - (НЕ)ВШАНОВАНА ПАМ'ЯТЬ.

Все почалось із того, що ми вирішили досліджувати та збирати деяку інформацію про пам'ятники нашого міста, яких, до речі, виявилось і не так багато. (Дивіться нижче на гіперпосилання).

Зібравши інформацію про кожен із них, нам було цікаво знайти хоча б одну рису, що відрізняє якийсь із наших пам'ятників, від тих, що усі звикли бачити на площах свого міста. Таким чином, ми вийшли на пам'ятні споруди, які встановлені у нашому місті і призначені жертвам німецької окупації, а точніше дітям, які зазнали неабияких страждань. Нашій команді стало відомо, що ці пам'ятники єдині у своєму роді і неповторні. Отже, аналогів їм немає. Тому ми і вибрали їх, як об'єкт наших досліджень. Обидва вибрані нами пам'ятники можна знайти за посиланням нижче ( за цим же посиланням уся інформація про страшну трагедію ).

Далі наша команда почала збирати дані про ці пам'ятники: звернулась до міського краєзнавчого музею та виконуючого обов'язки голови районної ради Чернікова М.М. за наданням потрібної інформації. Отримавши інформацію, ми склали перелік того, що маємо. А найголовніше - отримали спогади людей, які постраждали у тій скрутній ситуації.( Дивіться нижче за посиланням ).

У міському краєзнавчому музеї та інтернет-ресурсах нам вдалося знайти декілька мап бойових дій тих років. За допомогою яких набагато легше зрозуміти:звідки йшов наступ німецьких та радянських військ.