Початок

Пояснення до квесту

Доброго дня шановні дітки!

Головним завданням нашого квесту є отримання нових знань та навичок. Для проходження квесту нам потрібно дотримуватися такого плану роботи:

  1. Ознайомлення. (Вступне слово). Загальний план виконання квесту.
  2. Вибір завдання для команди.
  3. Розподіл завдань між учасниками команди.
  4. Підготувати результати в вигляді: презентації, сайта, газети...
  5. Підготуватись до захисту роботи. Оцінювання.
  6. Підсумок роботи. Зразки виконаних робіт.
  7. Висновки.

Вступне слово.

Одним з основних понять у програмуванні є поняття алгоритма. Слово «алгоритм» походить від «algorithmi» — латинської форми написання імені великого математика Аль-Хорезмі, який сформулював правила виконання арифметичних дій. Тому спочатку під алгоритмом розуміли тільки правила виконання чотирьох арифметичних дій над багатоцифровими числами в десятковій системі числення. На даний час це поняття є одним із фундаментальних понять інформатики.

Людина протягом віків користувалась інтуїтивним поняттям алгоритма, яке включає в себе дії над певними об’єктами, що виконуються у визначеній послідовності. Інтуїтивно значення слова “алгоритм” розуміє кожний. Це процедура, “рецепт” розв’язування задачі, що однозначно наказує, як і в якій послідовності виконувати дії.Здебільшого алгоритм використовувався для описання обчислень і був розрахований на виконавця-людину.

При розробці алгоритма (програми) застосовуються різні методи. Найпоширенішими є методи: зверху-вниз – складна проблема розкладається поступово на простіші; знизу-вверх – виділяються простіші елементи, які об’єднуються поступово у складніші; розширення ядра – спочатку виділяється основна (головна) частина алгоритму (скелет алгоритму), яка поступово доповнюється рештою елементів.

Для автоматизації обчислень, виконання (реалізації) алгоритма були винайдені й створені спеціальні пристрої – електронні обчислювальні машини (ЕОМ) або комп’ютери.

Комп’ютери виявились універсальними пристроями, здатними обробляти різні дані, реалізувати алгоритми для задач з різних предметних областей. Тобто комп'ютери стали універсальними виконавцями, звільнивши людину від виконання обчислень. Людина стала займатись створенням алгоритмів (програм) для комп’ютера. При розробці алгоритму використовуються певні абстракції – як для дій, так і для даних. Тому поняття алгоритма, виконавця потребують конкретизації.