Впровадження інформаційних технологій у закладах освіти

Дослідження запровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітню діяльність

Пропозиції щодо запровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітню діяльність та розвитку системи електронного навчання

Інтеграція України у світовий освітній простір вимагає постійного вдосконалення національної системи освіти, пошуку ефективних шляхів підвищення якості освітніх послуг, апробації та впровадження інноваційних педагогічних систем та інформаційно-комунікаційних технологій  (ІКТ) в навчальний процес.

Доцільність реформування сформованої системи освіти визначається необхідністю відповіді на основні виклики XXI століття:

Тенденції розвитку інформатизації освіти.

В даний час у розвитку процесу інформатизації освіти виявляються наступні тенденції:

Провідною тенденцією розвитку системи освіти та вирішальним фактором прогресу в умовах глобалізації та формування суспільства, заснованого на знаннях, є e-learning, як нова філософія та технологія розвитку і відтворення інтелектуального потенціалу суспільства.

Перевагами  e-learning, що доведено світовою практикою, є:

Основні напрями модернізації системи освіти.

Одним з найважливіших стратегічних напрямків модернізації системи освіти є впровадження в навчальний процес засобів інформаційних та комунікаційних технологій, що забезпечують умови для становлення освіти нового типу, що відповідає потребам розвитку і саморозвитку особистості в новій соціокультурній ситуації.

ІКТ чинять активний вплив на процес навчання, оскільки змінюють схему передачі знань і методи навчання. Разом з тим, впровадження ІКТ в систему освіти не тільки впливає на освітні технології, але й вводить нові. Вони пов'язані із застосуванням комп'ютерів і телекомунікацій, спеціального обладнання, програмних і апаратних засобів, систем обробки інформації. Вони пов'язані також зі створенням нових засобів навчання і збереження знань, до яких відносяться електронні підручники та мультимедіа; електронні бібліотеки та архіви, глобальні та локальні освітні мережі; інформаційно-пошукові та інформаційно-довідкові системи тощо.

Основні проблеми та ризики модернізації системи освіти в Україні.

Проблеми:

Ризики:  Якщо не змінювати освітні технології, то якість підготовки фахівців буде об'єктивно відставати від вимог ринку праці.

Основні завдання модернізації системи освіти в Україні:

Основні заходи, що спрямовані на забезпечення інформатизації освіти, мають передбачати:

І, нарешті, вирішальним кроком поставлення системи освіти на рейки сучасних інформаційних і комунікаційних технологій, що забезпечить їй властивість відкритості, стане здійснення проектів по створенню національних освітніх ресурсів таких як, наприклад, національна віртуальна школа і національний віртуальні університет.