Золотий перетин

«... Геометрія володіє двома скарбами - теоремою Піфагора і золотим перетином , і якщо перше з них можна порівняти з мірою золота , то друге - з коштовним каменем ... ».

Йоганн Кеплер

Цікавість до форми будь якого предмета може бути продиктована життєвою необхідністю, а може бути викликана красою форми. Форма, в основі побудови якої лежать поєднання симетрії і золотого перетину, сприяє найкращому зоровому сприйняттю і появі відчуття краси і гармонії. Ціле завжди складається з частин, частини різної величини знаходяться в певному відношенні один до одного і до цілого. Принцип золотого перетину - вищий прояв структурної і функціональної досконалості цілого і його частин у мистецтві, науці, техніці і природі.

Про золотий перетин знали ще в стародавньому Єгипті і Вавилоні, в Індії та Китаї. Великий Піфагор створив таємну школу, де вивчалася містична суть «золотого перетину». Евклід застосував його, створюючи свою геометрію, а Фідій - свої безсмертні скульптури. Платон розповідав, що Всесвіт влаштований відповідно до «золотого перерізу». А Арістотель знайшов відповідність «золотого перетину» етичному закону. Вищу гармонію «золотого перетину» проповідували Леонардо да Вінчі і Мікеланджело, адже краса і «золотий перетин» - це одне і те ж. Християнські містики малювали на стінах своїх монастирів пентаграми «золотого перетину», таким чином, рятуючись від Диявола. При цьому вчені - від Пачолі до Ейнштейна - шукали, але так і не знайшли його точного значення. Нескінченний ряд після коми - 1,6180339887 ... Дивна, загадкова, незрозуміла річ: ця божественна пропорція містичним чином супроводжує всьому живому. Нежива природа не знає, що таке «золотий перетин». Але ви неодмінно побачите цю пропорцію і у вигинах морських раковин, і у формі квітів, і в образі жуків, і в красивому людському тілі. Все живе і все красиве - все підпорядковується божественному закону, ім'я якому - «золотий перетин».

ЗОЛОТИЙ ПЕРЕТИН ТА ЧИСЛА ФІБОНАЧЧІ
Золотий переріз