Започаткування природоохоронного руху на Полтавщині

Великий вклад у започаткування розвитку громадського природо-охоронного руху на Полтавщині вніс академік В.І.Вернадський, який ініціював створення Товариства в Полтаві. 26 грудня 1918 року відбулися перші організаційні збори 86 членів Товариства, на яких було обрано його правління на чолі з В. І. Вернадським.

В ті далекі роки в своєму офіційному зверненні до Полтавського самоуправління В.І. Вернадський писав: «Формування інтелекту сучасної людини не можливе без прилучення до природи».









Пам'ятник Володимиру Вернадському в Кременчуці



Українське Товариство охорони природи

Постановою Ради Міністрів УРСР № 1273, п. 3 “Про створення Українського товариства охорони природи” у червні 1946 року, було створено Українське товариство охорони природи, яка була єдиною, на той час, всеукраїнською організацією.

31 травня 1961 року була проведена Перша організаційна конференція Полтавської обласної філії Українського товариства охорони природи, яку було зареєстровано в президії республіканської Ради охорони природи при Академії наук УРСР. Вона поклала початок громадянській природоохоронній просвітницькій діяльності Полтавської обласної громадської організації. ІІ з’їздом Українського товариства охорони природи 28 грудня 1961 року був прийнятий і надалі його з’їздами удосконалений Статут товариства.

Статут встановлював, що Товариство є добровільною громадською організацією, що має на меті участь у розробці програм та проведення комплексу заходів по збереженню та відтворенню сприятливого для життя навколишнього природного середовища, збереження здоров’я народу України, здійснення просвітницької діяльності, захист екологічних прав громадян, участь у заходах по охороні природи.

Товариство охорони природи м. Кременчука

Громадська організація Товариство охорони природи м. Кременчука, як правонаступниця місцевого осередку Всеукраїнської організації була зареєстрована у серпні 2000 р.