NÁCHODKA

Série turnajů jednotlivců v moderních šipkách konaných na území okresu Náchod, která je součástí krajských i celostátních soutěží Unie šipkových organizací

Willcap Trutnov

UŠO KHK SEVER

INFORMACE A AKTUALITY

22. 2. 2022: Za čtrnáct dní startuje nultý ročník

V Náchodě se v úterý 8. března rozběhne nová série pravidelných šipkových turnajů - NáChodka. Název seriálu může napovědět, že se nebude jednat o soutěž odehrávající se na jednom hracím místě. Obcházet se jich bude hned pět konkrétně Červený Kostelec Sport Sokolovna, Horní Radechová Obecní hospoda, Hronov Penzion Prajzko, Náchod Murphy´s bar a Provodov-Šonov Obecní hostinec. Právě na těchto provozovnách se budou jednotlivé turnaje pravidelně střídat.

NáChodka se od podobných sérií, které v současnosti probíhají na území okresu Náchod, odlišuje dále v tom, že každý druhý turnaj je uzavřen registrovaným hráčům (mužům) Unie šipkových organizací s výkonnostní kategorií A. Toto omezení nabízí papírovým "outsiderům", a také zcela novým hráčům, zajímavé vyžití. V polovině turnajů totiž budou soupeřit se sobě rovnými, tzn. proti hráčům podobné nebo stejné výkonnosti. A ani sportovní motivace postavit se těm nejlepším se přitom nevytratí. Pokud totiž hráč absolvuje turnaj kategorie Open, pak si na své konto v žebříčku připíše podstatně významnější porci bodů než tomu bude u turnajů nižší kategorie s označením B+.

Také v žebříčcích NáChodky budou hráči rozděleni dle kategorizace (A, B, C, D+) a vlastní pořadí bude mít i něžné pohlaví. V každém z nich si věcnou cenu vyslouží medailisté, vítězové navíc obdrží originální pamětní ceny a hráčům, kteří odehrají stanovený počet turnajů bude vyplacen tzv. osobní finanční jackpot. Ten se bude tvořit automaticky každému startujícímu dle jeho aktivnosti a úspěšnosti v turnajích. O odměny - v podobě konzumačních lístků - se bude hrát i v jednotlivých turnajích.