NÁCHODKA

Série turnajů jednotlivců v moderních šipkách konaných na území okresu Náchod,
která je součástí krajských i celostátních soutěží Unie šipkových organizací

Willcap Trutnov

UŠO KHK SEVER

INFORMACE A AKTUALITY

16. 1. 2024: Startuje třetí ročník NáChodky

V úterý 30. ledna se na Náchodsku rozběhne třetí ročník série pravidelných šipkových turnajů - NáChodka. Název seriálu může napovědět, že se nebude jednat o soutěž odehrávající se na jednom hracím místě. Obcházet se jich bude hned šest konkrétně Červený Kostelec Sokolovna Sport, Horní Radechová Obecní hospoda, Jaroměř Stylle bar, Náchod Murphy´s, Provodov-Šonov Obecní hostinec a Velký Třebešov U Vagonu. Právě na těchto provozovnách se budou jednotlivé turnaje pravidelně střídat. Hracím dnem drtivé většiny turnajů bude úterý. Pouze ve Velkém Třebešově se bude hrát o čtvrtcích, avšak tato výjimečnost nastane pouze jedenkrát za měsíc.

Všechny turnaje NáChodky, bez ohledu na místo konání, jsou otevřené široké veřejnosti, což znamená, že se zapojit mohou snadno i neregistrování (chcete-li "amatéři"). Stačí pouze dorazit v konkrétní den do místa konání vybraného turnaje a do 18. hodiny se zaregistrovat u přítomného rozhodčího. Poté už se může dotyčný naplno zapojit do bojů o body do celkového žebříčku série.

V každém turnaji budou připraveny odměny v podobě konzumačních lístků a poukázek na nákup v e-shopu partnera soutěže firmy Willcap Trutnov. Po posledním turnaji pak bude pamětním dárkem odměněna nejúspěšnější žena, neregistrovaný/á ("amatér/ka") a nejlepší muži kategorie A, B, C a D, kteří ve své kategorii posbírají do žebříčku v průběhu roku nejvíce bodů. NáChodka proto na svém konci bude mít hned šest vítězů.

15. 11. 2023: Suverénní triumf ve druhém ročníku oslavuje Petr Pozděna

V Horní Radechové byl v úterý 14. listopadu posledním turnajem zakončen druhý ročník série turnajů v moderních šipkách - NáChodka. Od poloviny února, kdy seriál odstartoval, se týden co týden soutěžící scházeli na celkem pěti hracích místech, která se v úterních termínech pravidelně střídala. Z každého dílčího turnaje si hráči dle svého umístění připisovali body do celkového žebříčku, který byl vyhodnocen právě toto úterý po dohrání závěrečného turnaje. -> CELÝ ČLÁNEK

21. 2. 2023: Změna v propozicích aneb zrušení kategorizace turnajů

Na základě věcné diskuze v širším okruhu účastníků dochází k úpravě propozic, kdy byl zrušen systém kategorizace turnajů. Všechny turnaje letošního ročníku jsou si tedy rovny, tzn. hrají se o stejný počet bodů, a všechny jsou otevřené všem hráčům bez omezení (bez ohledu na kategorie hráčů).

7. 12. 2022: Premiérový ročník NáChodky je minulostí

V úterý 6. prosince večer proběhlo v Šonově u Nového Města nad Metují vyhodnocení uplynulého ročníku série turnajů v moderních šipkách - NáChodka. Od 8. března, kdy seriál odstartoval, se odehrálo celkem 79 turnajů, jež se pravidelně střídaly na pěti hracích místech nacházejících se na území náchodského okresu. -> CELÝ ČLÁNEK