Правила прийому дітей до 1 класу загальноосвітнього навчального закладу

Реєстрація у 1 клас

З 1 квітня розпочинається прийом заяв для зарахування дітей до першого класу на 2022-2023 навчальний рік.

На час воєнного стану у батьків є змога зареєструвати дитину онлайн за покликанням https://school.isuo.org/.

На сайті можна обрати населений пункт і школу, яка територіально найближча до місця проживання дитини та прикріпити до заяви електронні копії документів.

Детальні інструкції щодо реєстрації та подачі заяв у відео.


Коли і які документи необхідно подати до навчального закладу.

Заяву про зарахування дитини до навчального закладу разом з копіями необхідних документів одному з батьків необхідно особисто подати до навчального закладу з 1-го квітня до 31-го травня.

До заяви про зарахування(зразок заяви про зарахування) необхідно додати :

1) копію свідоцтва про народження дитини;

2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності).

У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

У випадку подання копій документів, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування (крім свідоцтва про народження).

У разі наявності та за бажанням одного з батьків при поданні заяви про зарахування може бути пред’явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого зазначаються в заяві про зарахування. Перелік документів, що підтверджує місце проживання дитини визначено п.8 постанови КМУ від 13.09.2017 року №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів»

Зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу директора, що видається на підставі заяви про зарахування.

Впродовж 01-15 червня заяви про зарахування не приймаються, що не виключає права батьків подавати їх після 15 червня на вільні місця.

Зарахування до навчального закладу

Порядок та строки зарахування дитини до навчального закладу визначається розділом другим Наказу Міністерства освіти та науки України від 16 квітня 2018 року № 367 “Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти”

Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості місць у першому (перших) класі (класах), не пізніше 01 червня видається наказ про зарахування усіх дітей. Список зарахованих учнів із зазначенням їх прізвищ оприлюднюється виключно в закладі освіти.

Інформація про наявність вільних місць оприлюднюється відповідно на веб-сайт навчального закладу або інформаційних стендах.

Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість місць у першому (перших) класі (класах), зарахування дітей відбувається за такими правилами:

1) до 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності);

2) до 15 червня включно на вільні місця зараховуються діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу, за результатами жеребкування;

Після 15 червня зарахування на вільні місця відбувається у такому порядку:

до початку навчального року – діти, які мають право на першочергове зарахування;

впродовж навчального року – у порядку надходження заяв про зарахування.

Хто має право на першочергове зарахування?

Право на першочергове зарахування мають право діти:

1) місце проживання, яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене;

2) які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі;

3) діти працівників цього закладу освіти;

4) випускники дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності);

5) діти військовослужбовців(відповідно до ч.4 ст.13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).


Документи, які необхідні для переведення з іншої школи:

- заява батьків,

- копія свідоцтва про народження дитини,

- паспорт одного з батьків,

- особова справа учня (учениці),

- медична картка