COACHING
"A coaching felszabadítja az emberben lévő lehetőségeket a teljesítmény maximalizálása érdekében."
Sir John Whitmore
A coaching nem tanítás, nem tanácsadás, hanem ahhoz segíti hozzá az ügyfelet, hogy a helyzetet újabb nézőpontokból megvizsgálva élete leghitelesebb szakértőjeként cselekedjen és hozzon döntést. "A coaching az ügyféllel való partneri együttműködés egy olyan gondolat-ébresztő, provokáló és kreatív folyamatban, amely arra inspirálja az ügyfelet, hogy szakmai és személyes szempontok alapján a legtöbbet hozza ki önmagából." (Nemzetközi Coach Szövetség/ICF)
INTÉZMÉNYVEZETŐKNEK - OSZTÁLYVEZETŐKNEK - MUNKATÁRSAKNAK
Mikor hívjunk coach-ot?
A coaching számos esetben támogathatja a szervezet céljainak elérését. Akkor érdemes coach segítségét igénybe venni, ha a vezető, a munkatárs fejlődni akar, és ha a szervezeti vezető és a közvetlen vezető támogatja a munkatársak fejlesztését, például az utánpótlás-nevelést, a munkatársak célzott, tudatos fejlesztését, egy pozícióra való felkészítést vagy egy feladatra való felkészülést.
A coaching a csapatműködést harmonikusabbá és hatékonyabbá teszi egy érett csapat esetében mind az önazonosság, mind az odatartozás növelése által.
A MUNKAMÓDSZERRŐL
Az egyéni coaching ülés 60-90 percet, a csapatokkal való munka alkalmanként 3-4 órát tart - az aktuális témához és igényekhez igazodó eszközök segítségével.
"Az alkalmazottak teljesítményében vezetőik meggyőződése tükröződik."
Sir John Whitmore
Miért éri meg a coaching?
Számos kutatást végeztek a coaching megtérüléséről gazdálkodó szervezetek életében. A coaching mellett szóló legfőbb érvek a közpénzből fenntartott intézmények számára is ugyanolyan kiemelkedőek, hiszen ugyanúgy az erőforrások hatékony felhasználása a közérdek. A munkatárs fejlődésén keresztül a coaching az alábbiak mentén szolgálja egy szervezet erőforrás-gazdálkodását, s azon keresztül sikerességét:
a felmondást fontolgatók maradnak, mert figyelmet és a figyelemből elismerést kapnak,
a csökkenő fluktuáció munkaidőben és fizetésben is kimutathatóan komoly anyagi megtakarítást jelent,
növekszik az ügyfél-elégedettség, azaz a látogatói elégedettség, azaz terjed a szervezet jó híre, növekszik a bevétel, ami a közpénz-felhasználás esetén kiemelt érdek,
a munkahelyi környezet pozitívan alakul, hiszen a coachingban résztvett munkatárs megtapasztalja, hogy egyéni felelős döntéseket hozhat egy bizalomteli légkörben, s képes lesz ezt a mintát továbbadni, így az együttműködéshez szükséges elfogadás szintje a szervezeten belül nő,
több okból is nő a bevétel: a döntési pozíciókban lévő vezetők energiájukat hatékonyabban használják fel, eredményesebbé válnak a munkatársak motiválásában és a feladatkiosztásban.
A coaching-tér az ügyfelet szolgálja, amihez a szervezet keretet ad - ezzel is a munkatársba fektetett bizalmát, a munkatárs fejlődésének támogatását fejezi ki és így elismeri őt.
KAPCSOLAT - info@muzeumod.hu - 06 20 481 61 81