Середа. 29 квітня 2020 р.

Дорогі учні! Вітаю Вас ! На цій сторінці ви знайдете нову тему для опрацювання, цікаві матеріали для перегляду і звісно домашнє завдання! Успіху у навчанні!!!

Тема: Марш на театральній сцені.

Чи знаєте ви, що… Руїни театрів античного типу в Херсонесі та Ольвії залишилися до наших часів. Це були театри під відкритим небом, в центрі знаходився круглий майданчик для акторів і хору, а місця глядачів йшли уступами вгору. 3. Давньоримська публіка любила криваві видовища не тільки на гладіаторських боях, а й на звичайних театральних виставах. Якщо по ходу дії актор повинен був загинути, його могли в останній момент замінити на засудженого до страти злочинця і вбити прямо на сцені.

Сучасні сотні серіальні фільми – не винахід нашого часу. У давнину на Сицилії ставилися вистави, які тривали по року. Щовечора глядачі збиралися в театрі, щоб подивитися продовження. Перший постійний театр в Україні відкрився в Харкові в 1789 році. На початку XX століття театральні споруди з’явилися в Києві, Одесі, Полтаві. А що ви знаєте про театр?

Поміркуй? Як ви вже знаєте, слово марш означає «хід». Під музику людям крокувати зручніше. Марші є на всі випадки. Ви вже помітили,- що музика маршу — це не тільки акомпанемент до наших кроків, а й портрети тих, хто крокує. За тим, як рухається людина або казковий герой, ми розуміємо не тільки, як він виглядає, а й що в нього на душі та чого від нього можна очікувати.

Ось як малює О. Пушкін страшного Чорномора (переклад українською М. Терещенка):

Німими, чорними рядами

Арапи з довгими шаблями

До ложа дівчини ідуть,

По змозі чемно і паристо,

І на подушках урочисто

Сивезну бороду несуть;

Велично входить у цю пору,

Піднявши довгу шию вгору,

Горбатий карлик із дверей...


У глузливих рядках Пушкіна відтворено картину урочистої казкової ходи. В опері про карлика розповідає музика — марш, під звуки якого він виходить на сцену. Музика сміється над карликом. Із гумором, характерним для казок, композитор малює образ Чорномора. Грандіозні трубні кличі й ніжні, кришталеві тембри дзвіночків підкреслюють водночас жахливість і комічність злого чарівника. Він безсилий перед могутністю кохання та сміливістю людини.

Послухайте с. Зверніть увагу на те, як він починається спочатку грізна мелодія малює нам появу Чорномора, а потім інша (у виконанні дзвіночків) нагадує про те, що цей герой казковий і боятися його не варто. Послухайте та поміркуйте: чому композитор використав саме маршовий жанр для характеристики цього образу?

Як ви вважаєте, яким має бути Тореадор — сміливим чи нерішучим? Чи надає саме така музика людині сміливості та рішучості? Як ви вважаєте, а чи змогла б пісенна або танцювальна музика надати Тореадорові бойового настрою? Хто виконує цей марш — соліст чи хор?

Який характер має ця музика?

Фізкультхилинка

Розспівка