Виготовлення штанів

8fdd5546c6b8152832dc7ba42b52e261.ppt

Чоловічі брюки шиють в основному так само, як і жіночі, за винятком застібки. І відмінність не лише в тому, що чоловічі брюки застібаються зліва направо: розкрій і обробка чоловічих моделей теж дещо відрізняються.

Загальна послідовність виготовлення брюк.

В залежності від призначення брюки можуть бути спортивними, для відпочинку і туризму, а також бути складовою частиною ділового костюма. Моделі брюк дуже різноманітні, і в залежності від призначення і напрямку моди вони можуть бути короткими (шорти), до коліна, за коліно і довгими, вузькими, прямими і розширеними донизу. Низ брюк може бути з манжетами і без манжет. Застібку брюк обробляють спереду чи в бічних швах блискавкою чи обметаними петлями на ґудзики.

+

Верхній край брюк обробляють пришивним поясом, обшивкою чи корсажною тасьмою. На поясі для підтримки ременя можуть бути шльовки, кількість яких залежить від моделі.

Моделі класичних брюк найчастіше розробляють з кишенями. Кишені можуть бути у шві передніх половинок і накладні на передніх і задніх половинках.

Для виготовлення брючних костюмів рекомендуються різноманітні платтяні тканини, костюмні і різні шовкові тканини для блузок

Деталі крою

Число деталей крою в брюках не є постійним і змінюється в залежності від моделі.

У комплект деталей крою брюк у залежності від моделі входить різне число деталей. Основними деталями крою брюк є: дві передні і дві задні половинки; пояс і деталі кишень у комплекті брюк залежать від моделі.

З тканини верху викроюють наступні деталі:

  • передні половинки брюк -дві;

  • задні половинки брюк -дві;

  • пояс (може бути з двох частин) - одна;

  • накладні кишені на передніх половинках - у залежності від моделі;

  • накладні кишені на задніх половинках брюк - у залежності від моделі,

  • обшивки бічних прорізних кишень - по дві для кожної кишені;

  • підзори бічних прорізних кишень - по одній на кишеню.

З підкладкової тканини викроюють наступні деталі:

  • підкладку під передні і задні половинки брюк (по моделі) -дві;

  • підкладку для прорізних кишень (може бути з двох частин) -у залежності від числа кишень.

У передніх і задніх половинках брюк нитка основи повинна проходити паралельно лінії, що з'єднує точки середини половинок брюк по ширині внизу і на рівні коліна. Допускаються відхилення від нормального напрямку нитки основи для тканин без малюнка на передніх половинках - 3%, на задніх половинках -4%. Для тканин з малюнком у смужку чи клітку відхилень не допускається. При розкрої з тканин із середнім і великим яскраво вираженим малюнком у клітинку горизонтальні смужки малюнка в бічних швах повинні збігатися. Верхній край бічної кишені розташовують не ближче 5 см. від верхнього зрізу половинки.

При розкрої задньої половинки брюк допускається надставка. Ширина надставки по лінії середнього шва до 7 см. Довжина лінії приточування до 20 см. Малюнок на надставках повинний збігатися з малюнком на основних деталях брюк. При розкрої брюк з бавовняних тканин допускається надставка угорі від середнього шва до виточки, ширина в середнього шва до 7 см., у виточки -до 3 см.

При розкрої виробів за індивідуальним замовленням для задньої половинки брюк роблять додаткові припуски: до крокових зрізів - 2 - 3 см., до середнього зрізу вгорі - 2 - 3 см., унизу - 1 см.

У накладних кишенях нитки основи повинні збігатися з нитками основи половинок брюк, на яких вони розташовані. Допускаються відхилення від нормального напрямку нитки основи в залежності від відхилень, що допускаються, при розкрої половинок брюк.

У поясі нитки основи повинні проходити паралельно верхньому зрізу брюк. У брюках із гладкофарбованих тканин допускається викроювання пояса і по утоковій нитці. Допускаються відхилення від ниток основи для тканин без малюнка і з малюнком (2%).

+

В обшивках і підзорах нитки основи повинні проходити паралельно зрізам половинок брюк, до яких вони пришиваються. Допускаються відхилення від нормального напрямку нитки основи для тканин без малюнка в підзорах - 10%, в обшивках - 3%.

Технологічна послідовність обробки брюк залежить від конструкції виробу. В якості типової можна прийняти таку послідовність:

  • Перевірка деталей крою, уточнення виточок, рельєфних швів, застібок, надсічок і т.п;

  • ВТО передніх та задніх половинок брюк;

  • Обробка зрізів, обробка виточок, складок, рельєфних швів, кокеток, кишень;

  • Обробка бічних та крокових швів;

  • Обробка застібки;

  • Обробка шва сидіння;

  • Обробка верхнього зрізу брюк;

  • Обробка низу брюк;

  • Остаточна обробка брюк (оздоблення);

  • Остаточна ВТО брюк





Чоловічі брюки шиють завжди з відкоском, лівий край розрізу обшивається обшивкою. Для цього передні половинки брюк уздовж країв розрізу викроюються із припусками на шви шириною 1,5-2 см.

Алгоритм правильного шиття брюк

Для відкоска передбачена окрема викрійка. Ця деталь викроюється три рази: дві деталі безпосередньо для самого відкоска і одна деталь для обшивки лівого краю розрізу. Із товстих тканин сам відкосок викроюється один раз і два рази - з підкладкової тканини (= нижній бік відкоска і обшивка).

ЗАСТІБКА НА БЛИСКАВКУ НА ЧОЛОВІЧИХ БРЮКАХ



Обметайте внутрішній зріз обшивки. Приколіть обшивку до лівого краю розрізу лицьовим боком до лицьового боку і пришийте зверху до мітки розрізу. В кінці і на початку шва виконайте по закріпці.


Припуски шва зріжте зверху, не доходячи бл. 1 см до кінця шва. Нижній кінець обшивки відверніть вгору біля останнього стібка і приколіть.


Вставте одну половинку брюк в іншу лицьовим боком до лицьового боку.


Зметайте припуски на передній середній шов від мітки розрізу до крокового шва. Зшийте. В кінці і на початку шва виконайте по закріпці.


Обшивку лівого краю розрізу заметайте на виворітний бік. Уздовж правого краю розрізу заметайте припуск на виворітний бік на відстані 0,75 см від розміченої лінії середини переду. При цьому припуск надсічіть, не доходячи бл. 0,5 см до останнього стібка середнього шва (див. стрілка на рис.). Краї припрасуйте.


Правий край розрізу приметайте до тасьми застібки-блискавки впритул до зубчиків і настрочіть у край, використовуючи однобічну лапку швацької машини для пришивання кантів і застібок-блискавок.

Сколіть розріз, сумістивши лінії середини переду. З виворітного боку приколіть другу тасьму застібки-блискавки до обшивки правого краю розрізу, при цьому не прихоплюючи брюки. Пришийте.

З лицьового боку брюк вистрочіть лівий край розрізу уздовж розміченої лінії строчки, закінчіть строчку на початку округлення і пришийте обшивку.



Деталі відкоска складіть лицьовими боками і зшийте зовнішні зрізи. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянці округлення надсічіть.

Виверніть відкосок. Краї виметайте, припрасуйте. Візьміть разом відкриті зрізи і обметайте. Приколіть відкосок під правий край розрізу так, щоб обметаний зигзагоподібною строчкою край лежав поверх тасьми застібки-блискавки.

З виворітного боку до відкоска пришийте припуск правого краю розрізу впритул до шва пришивання застібки-блискавки. Найзручніше це зробити за допомогою однобічної лапки швацької машини для пришивання кантів і застібок-блискавок.


Ще раз сколіть розріз, сумістивши лінії середини переду. Вистрочіть до кінця лівий край розрізу, прихоплюючи відкосок. Нитки виведіть на виворітний бік і зв'яжіть.