Історія

Бердянський міський Палац культури ім. Т.Г. Шевченка – палац культури у Бердянську, є головним культурним і мистецьким осередком міста, в якому працюють численні культурно-мистецькі та творчі колективи.

Після другої світової війни міський Будинок культури розміщувався у споруді на перетині вулиці Ля-Сейнська і проспекту Праці (зараз на цьому місці площа ЦДЮТ). За будівлею палацу була упорядкована територія. Директорами тих років були Олег Іванович Пріщенко, Лазар Борисович Цивкін, Леонід Іванович Троян.

Будівля Палацу культури здали в експлуатацію в березні 1973 року, а в липні того ж року була здана друга черга МПК — мала зала. Архітектор український радянський архітектор будівлі Єжов Валентин Іванович. Перший урочистий захід на новому концертному майданчику міста відбувся 23 лютого у День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту СРСР. У міському Палаці культури відкрилося багато нових творчих колективів.

Бердянський міський Палац культури, 1986 р.
Заміна вітражів МПК, 2002 р.

Починаючи з 1973 року, директорами установи культури були: Л. І. Троян, Микола Степанович Саламатін, в.о. Микола Григорович Волошин, Анатолій Федорович Кіос, Василь Іванович Лут, Б. П. Ізмайлов, Йосип Федорович Ясницький, Микола Іванович Хоменко, А. Н. Шостак, в.о. Г. Я. Есмурзіева, Олександ Миколайович Коломоєць.

У 2002 році виконано заміну вітражів з богемського скла, яке було спеціально виготевлено в Чехії.

У 2014 року палацу присвоєно ім'я Тараса Григоровича Шевченка.

З лютого 2016 року по теперішній час МПК очолює Олександр Сергійович Семененко.


Бердянський міський Палац культури є головним та найбільшим концертним майданчиком Бердянська.

У великій залі проводяться загальноміські концерти, урочисті відкриття фестивалів дитячої та юнацької творчості, з концертними програмами виступають зірки сучасної естради та шоу-бізнесу як з України, так і з-за кордону, серед них: Григорій Лепс, Ані Лорак, Тіна Кароль, Оля Полякова, Олег Винник, The Hardkiss, NAONI, Національний балет Грузії «Сухішвілі» та багато інших. У малій залі проходять наукові і духовні міжнародні прес-конференції, а в фойє палац приймає учасників щорічної традиційної виставки досягнень бердянців, приуроченої до Дня міста та звільнення Бердянська від німецько-фашистських загарбників.