Facebook

ми в соціальних мережах www.facebook.com/groups/483432676732590 

2022-2023 навчальний рік

Прощавай, рідна школо моя.

Цими днями для 30-х неймовірно талановитих  випускників Мошнівського ліцею прозвучав випускний вальс!  Ми всі пишаємось вами. Бажаємо світлої долі під мирним небом України. 🇺🇦 Дякуємо ЗСУ за можливість святкувати випускний 2023 року в рідних стінах ліцею!💙💛

Для учнів Мошнівського ліцею пролунав останній дзвоник! Свято відбулося в День захисту дітей 01.06.2023 року. Цього року ліцей попрощався із 30-ма випускниками.  На лінійках (задля безпеки свято відбувалося у дві зміни) відмітили учнів, які отримали похвальні листи за навчання, та вручили нагороди призерам різних конкурсів.  На цьому святкова програма  не закінчилася, адже сьогодні на кожен клас чекали цікаві виховні години, змагання,   конкурси чи приємні сюрпризи у вигляді солодощів та піци, а от дев'ятикласники провели справжній квест для учнів 4-х класів, розповідаючи дітям про захопливий світ навчання в старшій школі. Неймовірної святкової атмосфери додали танці випускників і першокласників, жовто-блакитні кольори стрічок, кульок, квітів та вишиванки учнів. Дякуємо нашим захисникам за те, що в нас є можливість почути мелодію останнього дзвінка в стінах рідної школи. Бажаємо цікавих та незабутніх, а головне безпечних канікул. Зустрінемось у новому навчальному році!

     З 15 по 21 травня 2023 р. в нашому ліцеї проходив Тиждень безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». В школі були проведені заходи спрямовані на попередження дитячого дорожнього-транспортного травматизму. Був проведений єдиний національний урок «Безпечна дорога додому», провели бесіди з учнями та акцентували їх увагу на проблеми щодо забезпечення захисту життя та здоров’я в процесі дорожнього руху, також діти практично вчились надавати допомогу при травмах на дорозі.

Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури.

Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.

Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

День Сім’ї в Україні досить молоде свято, його відзначають щороку 15 травня з 2012 року. Традиційно цей день заведено проводити у колі найближчих та найрідніших людей – своєї сім’ї. Родина, сім’я – це найдорожче для кожної людини.

З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

З 24 по 28 квітня 2023 року в Україні проходив фестиваль «STEM-весна–2023», який організовував «Інститут модернізації змісту освіти» у рамках «STEM-тижня–2023».

КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» за підтримки Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації провів обласний конкурс «STEM-проєкт: ідеї, винаходи, відкриття».

Учениця 8 класу Мошнівського ліцею, Бондаренко Надія, під керівництвом Крамар Наталії Григорівни, виборола І місце у номінації «Дівчата в STEM».

Щиро вітаємо із перемогою!

14 травня в  Україні та в більшості країн планети  відзначається День матері. Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

З Днем Матері! Нехай кожна хвилина життя буде сповнена любов’ю та радістю! Нехай материнське серце не знає смутку.


Указом Президента України від 08.05.2023 №266/2023 "Про День Європи"   відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу День Європи.

Візуальні та інформаційні матеріали від Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції створених для поширення в День Європи за покликанням: - 

https://drive.google.com/drive/folders/1t4A0DnVk_C4n1Gfu30Hhe_F3eHICX6OG?usp=share_lin.


День Європи — це свято Європейського Союзу , що відзначається як День Шумана, на ім’я міністра закордонних справ Франції Робера Шумана, який 9 травня 1950 року звернувся до лідерів європейських країн із пропозицією почати процес об’єднання Європи. Це день, коли всі європейці вшановують загальні цінності: волю слова, демократію, незалежність, рівність.

У нашому ліцеї проведено заходи до цього дня, учителі початкових класів проводили віртуальну екскурсію «Подорожуємо Європою», класні керівники провели виховні години «Пізнаємо Європу разом». Вчитель географії та вчителі англійської мови провели урок – подорож «Країнами Європи».

Ми завжди були частинкою Європи, ми це довели раніше і доводимо зараз


8 травня – День пам'яті та примирення. Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. В цей день учні початкових класів створювали Червоні маки – квіти пам’яті та ангелів пам’яті, адже ми маємо пам’ятати, яким страшним лихом для українського народу та всього світу була Друга світова війна. Також з учнями старших класів були проведені виховні години під час яких учні поглибили знання про героїчне минуле нашого народу.

Низький уклін подвигу тих, хто ціною власного життя, проявляючи героїзм, сміливість та відвагу, змогли врятувати світ від нацистського поневолення.

Не забуваємо – той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.

З 21 по 28 квітня  у Мошнівському ліцеї під девізом “Цінуй життя у краплі доброти” пройшов тиждень психології.  Тематичні заходи було розроблено з урахуванням потреб сьогодення та направлені на відновлення та збереження ментального здоровʼя учасників освітнього процесу. Ліцеїсти, їх батьки та педагоги взялиу часть в акції “Бокс ПІДТРИМКИ для захисників”.  У  бокси  діти поклали солодощі,  різні необхідні дрібнички, малюнки і листи підтримки для захисників та захисниць. Долучилась до  акції і волонтерська група с. Мошни “Час діяти”. Наймолодші ліцеїсти були залучені до арт-студії “Арт-бук Єднання” та завзято створювали “Дерева сили”. Бокси і “дерева сили” діти   передали нашим захисникам на передову, а разом із тим і частинку тепла своїх сердечок. Учні початкових класів, працюючи в арт-студії  створювали фантастичні кольорові міста, в яких панує гармонія, мрія та гарний  настрій. Для ліцеїстів середніх та старших класів проведено ряд тренінгових та коуч заходів зі збереження ментального здоров’я. Діти вчилися розпізнавати власні емоційні стани, відпрацьовували техніки відновлення у стресових ситуаціях, алгоритми надання самодопомоги,  відкривали свої потаємні бажання у ході психологічної гри “Якби я був/була невидимкою”, шукали шляхи подолання конфліктних ситуацій  та ще раз нагадали основні способи реагування на прояви булінгу, визначали стратегії недопущення випадків цькування інших школярів у закладі, пройшли анкетування з означеного питання, вчилися любити себе та поважати інших. 

Не забули і про братів наших менших, у рамках тижня психології проведена акція доброти “Нагодуй пса безхатька”, діти разом із батьками придбали корм для безпритульних тварин. 

Заходи підготували та провели спеціалісти психологічної служби ліцею Леся Константинова, соціальний педагог, Наталія Гордієнко, практичний психолог та Анастасія Устименко, педагог-організатор за підтримки директора ліцею Наталії Майданік. 

День довкілля відзначається в Україні щорічно з 1998 року згідно з наказом Президента «Про День довкілля». Цього дня у школах проводять заходи спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища. Не дивлячись на змішаний формат навчання, наші учні прийшли з хорошим настроєм та влаштували суботник з благоустрою території школи.

Адже день довкілля дозволяє нам ще раз проаналізувати своє ставлення до навколишнього середовища і замислитися над власним вкладом у це.

Чистота нашої землі – у наших руках!

Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини.

    Атестація-2023

Кіномитці високо шанують нагороду «Оскар», бо вона – результат оцінки професіоналів професіоналами. Напевне, саме тому ми так відповідально ставимося до кожної атестації, адже ми, члени атестаційної комісії-професіонали, оцінюємо роботу наших колег, теж професіоналів.

Згідно чинного законодавства атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагога займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

Але для вчителів нашого ліцею – це дещо більше, тому і підхід до атестації системний як у тих, хто атестується, так і у членів атестаційної комісії.

Значення атестації величезне: вона підвищує статус педагогічної професії, стимулює діяльність учителя до поповнення свого досвіду, допомагає визначити кращих педагогів.

Атестація - це підсумок професійної майстерності вчителя, демонстрація найкращих професійних умінь, це новий етап на шляху до підняття учительського авторитету серед колег та учнів, змога проявити свої здібності.

Атестаційна комісія при Мошнівському ліцеї об’єктивно оцінила діяльність кожного педагога, який підлягав атестації, з позицій відкритості, об'єктивності та системності. Атестаційна ж комісія при відділі освіти виконавчого комітету Мошнівської сільської ради цьогоріч вразила своєю об’єктивністю та монолітністю рішень. Як виявилося, всі члени комісії ІІ рівня, маючи велику повагу до нашого навчального закладу та його адміністрації, приймали позитивні рішення, підтверджуючи рішення нашої атестаційної комісії.

Повертаючись у рідний ліцей, ми раділи з того, що наша праця була достойно оцінена. Звичайно, зупинятися на досягнутому не входить у наші плани. Вже завтра у кожного з’являться нові ідеї та творчі задуми, хоч чергова атестація аж через п’ять років...

Тож сьогодні з гордістю представляю номінантів атестації-2023:

Дякую членам атестаційної комісії за професійний підхід до атестації колег: Наталії ДЕРЕВ’ЯНКО та Віті ГУЛІ, заступникам директора, Вікторії НЕТЕСАНІЙ, вчителю географії, Світлані ШАПОВАЛ, вчителю початкових класів, Наталії ГОРДІЄНКО, практичному психологу, Лідії КОЦАР, бібліотекарю, голові ПК.

Атестація – 2023 завершена. Хочу побажати усім нам надалі:

Помічайте в собі найкраще!

Не приховуйте своїх здібностей і можливостей. Даруйте їх!

Перетворюйте процес навчання на радість.

Отримуйте професійне задоволення від праці.

Упевненим кроком йдіть до своєї мети.

Прагніть вдосконалення щомиті.

Приносьте людям радість - і це зробить вас щасливим!

Адже як казав В.Сухомлинський, найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо немає руху вперед, то неминуче починається відставання.

Наталія МАЙДАНІК, голова атестаційної комісії, директор

Щороку 6-го квітня увесь світ відзначає Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку. Учні нашого ліцею, з нагоди цього дня, провели фото челендж «Спорт - основа здорового способу життя».  Адже спорт, здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність є запорукою загального процвітання та благополуччя нашої країни.  Спортивна, здорова нація  - сильніша і багата наша Україна!

11 березня був насичений і плідний день. Учні Мошнівського ліцею взяли участь у благодійному заході до дня ЧАРІВНОГО, НЕПОВТОРНОГО, НЕЗЛАМНОГО ЖІНОЦТВА та організували благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України. Педагоги, батьки разом із дітьми продавали домашні солодощі та випічку.  Дякуємо кожному жителю Мошнівської ТГ, котрий не пройшов повз і придбав солодощі, сфотографувався і просто приніс кошти, аби допомогти нашим Збройним Силам. На ярмарку школярі вторгували 34 943 тис. грн.  Наші захисники впевнено продовжують звільняти українську землю від московської нечисті, а ми в тилу молимося за них та всіляко  підтримуємо й допомагаємо. Це наша спільна перемога, яка обов’язково настане. 

Дев'ятого березня вся Україна відзначає річницю з дня народження великого сина України, нашого пророка Тараса Григоровича Шевченка. Тарас Шевченко - національний символ українського народу, який пробудив українську душу та утвердив духовну основу народу для боротьби проти поневолення російською імперією. Людина універсальних обдарувань та інтересів, Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину. Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури та стала джерелом натхнення для багатьох сучасних митців. В особі Шевченка український народ ніби злив свої найкращі духовні сили і обрав його співцем своєї історичної слави і соціальної недолі, власних сподівань і прагнень. Відтак сьогодні філологи провели цікаві, пізнавальні,  дистанційні уроки де обговорили з учнями творчість Т.Г.Шевченка, наголосивши на тому що його слова зараз звучать як ніколи пророчо…



   Є така професія -  Батьківщину захищати 

1 березня  у ліцеї відбулася зустріч здобувачів освіти випускних класів із представниками Черкаського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та  Інституту Військово-морських Сил України Національного університету "Одеська морська академія".   Зустріч відбулася у рамках співпраці ліцею та інституту  в профорієнтаційній інформаційно-просвітницькій роботі з випускниками 11-х класів. Викладачі інституту детально розповіли здобувачам освіти про особливості навчання  в університеті, окреслили  перспективи професійного розвитку випускника ВНЗ. Ознайомили учнів із матеріально-технічним забезпеченням університету та спеціалізацію підготовки фахівців військових професій Військово-морських Сил України, наголосили на важливості вивчення іноземних мов. Це була дійсно важлива зустріч завдяки, якій учні дізналися більше про військові професії, а деякі визначились, зі своєю  майбутньою професією.  

Дякуємо за цікаву та корисну зустріч. 

21 лютого Міжнародний день рідної мови

Рідна мова💙💛 - це історія народу, його світогляд, світобудова, його культура. Рідна мова - найдивовижніший винахід людства, інструмент збереження й розвитку інтелектуальних і духовних скарбів кожної нації. Нею говорять до нас батьки, звертаються мислителі минулого й сьогодення...

Події останнього року стали поштовхом для переосмислення ролі рідної мови в житті кожного українця💙💛. Вона стала оберегом, символом єдності, маркером ідентичності, інструментом боротьби для кожного з нас, знаком незламності й сили духу для всього людства.

З нагоди Дня рідної мови, вчителі - філологи провели цікаві уроки, вікторини та квести. Тож давайте разом плекати нашу рідну мову та оберігати її, як найдорожчий скарб!

Сьогодні, 20 лютого, ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – українців, які загинули в центрі Києва, виборюючи право жити у вільній європейській державі💙💛

В нашому ліцеї було проведено інформаційні хвилини, година пам’яті, також учні перших класів створювали "Ангелів пам’яті" та листи - подяки "Крили ангела" для наших захисників. Вихованці роїв "Пресняковці" та "Нічні кажани" брали участь у обласній онлайн-вікторині «ТВОРЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНИ: ВІД РЕВОЛЮЦІЇ НА ГРАНІТІ ДО РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ».

Свобода та Гідність – наші фундаментальні цінності, які ми, будемо захищати і відстоювати завжди, до остаточної Перемоги над ворогом! Безмежна повага та честь кожному, хто б’ється за Україну.💪💙💛 І вічна пам’ять тим, хто у цій боротьбі віддав найцінніше - своє життя...

16 лютого в Україні відзначають День єднання. Відповідний Указ був підписаний Президентом України Володимиром Зеленським рівно рік назад напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

І українці за цей рік стали єдиною родиною. Ми вистояли жахливий 2022 рік і сподіваємося зустрічати перемогу великого українського народу у 2023 році.

Сьогодні діти об’єднувались у оформленні розмальовок про нашу неперевершену Україну, а старші класи згуртовувались і у фото – флешмобі демонстрували свою любов до країни! 

Ми переконані, що у нашій згуртованості й єдності непереможна сила українців!

Шана всім, хто сьогодні стоїть на захисті нашої держави. Памʼятаймо, тих, хто віддав своє життя за Україну!

Ми сильні! Ми вільні! Ми разом!

Слава Україні!

День снігу

Здавалося б, ми не хочемо приходу зими – холоду та коротких, похмурих днів. Але є причина, з якої багато людей з нетерпінням очікують саме на цю пору року. Це сніг – біле природне диво. Витончені сніжинки, сріблястий іній, пухнасті замети – сніг буває різним, але він завжди викликає захват, відчуття чистоти, створює атмосферу казки. Для залучення дітей до зимового спорту, Міжнародна федерація лижного спорту заснувала свято – #Всесвітній_день_снігу. . В цьому році, діти нашого ліцею активно виготовляли сніговиків, адже сніговик - це неодмінний атрибут кожного новорічного свята.

Ура, канікули! 

З радістю зустріли п'ятикласники Мошнівського ліцею зимовий відпочинок як підсумок закінчення І семестру. Руховий режим учнів дуже знизився через "малорухливе" дистанційне навчання.  Підсумком  І семестру з предмету "Фізична культура" у 5 класі НУШ (Нової української школи) є класні змагання між учнями "ЛІГИ ДРУЖНІХ": батли, челенджі, товариські зустрічі вікторини, турніри. Та найцікавішими і хвилюючими стали змагання "ЛІГИ СМІЛИВИХ", які відбулися  3 січня. 

У боротьбі за звання "НАЙСИЛЬНІШИХ" зустрілися команди 5-А та 5-Б класів. Цікаві, веселі і різноманітні естафети збадьорили учасників змагань, зарядили позитивом батьків, які вболівали і підтримували своїх дітей. Дякуємо всім за допомогу в організації наших перших змагань. 

Дякуємо Збройним Силам України  за можливість проводити такі зустрічі. 

Акція: "Придбай пряник на свято Миколая дітям, онукам -допоможи ЗСУ"

"Придбай пряник на свято Миколая дітям, онукам -допоможи ЗСУ"

Наближаються новорічні свята Джури куреня ім. Павла Бута спекли пряники для збору коштів нашим випускникам, які зараз знаходяться у найгарячіших точках.  Вихованці найменших роїв «Лихоборці» (виховник Наталія Гордієнко) та рою «Вільні люди» (виховник Анастасія Устименко) розмалювали їх зимовими візерунками Давайте разом подаруємо нашим воїнам у День Святого Миколая справжнє свято в знак подяки за їх мужність, щоденні подвиги та справжнє чудо А як саме можна це зробити? Завтра 17.12.2022 року о 08.00 на місцевому базарі (с.Мошни) ви зможете придбати для своїх близьких хрусткі смаколики і висловити свої побажання та  вдячність за можливість почувати себе у безпеці в рідній країні #УДЦНПВ #ОЦТКІЕ_Черкаси #джура_2022 #патріотичне_виховання.

Відбулись змагання з волейболу серед школярів. Всіх учасників гостинно зустрічав господар змагань Яснозірський ліцей, участь у змаганнях брали команди юнаків та дівчат Байбузівського, Мошнівського та Яснозірського ліцеїв. Збірна команда дівчат з волейболу Мошнівського ліцею у складі Поліни Левченко, Анастасії Мороз, Анжели Синчак, Ангеліни Федоренко, Владислави Щербини, Анни Шимко, Яни Іщенко, взяла участь у Перших змаганнях серед ліцеїв Мошнівської територіальної громади і здобула ПЕРЕМОГУ над суперницями з Яснозірського ліцею. А збірна команда юнаків у складі: Ростислав Синчака, Владислава Ткача, Артура Шаповала, Максима Хрипка, Максима Оніщенка, Давіда Ковгана, Станіслава Гречки, Антона Крюкова, здобула третє місце. За підтримки сільського голови Шкарбути Б.В. і відділу культури, молоді та спорту Мошнівської територіальної громади всі учасники були нагороджені медалями , а команди - переможці Кубками. Вітаємо наші збірні команди з перемогами! 

Ми це зробили!

Завдяки перемозі у конкурсі соціальних ініціатив "Час діяти, Україно!" Благодійного Фонду "МХП - Громаді", наш проєкт "Чотири простори шкільної бібліотеки Мошнівського ліцею (ремонт приміщення) реалізовано!

На урочистому відкритті оновленого приміщення зібралися ті,

хто дбає про розвиток нашого закладу та всієї громади: куратор проєкту Микола Єфрємцев, помічник депутата обласної ради Олександра Воскобойніка,  Наталія  Старікова, заступник директора ДП «Перемога Нова»  Сергій Олександрович, заступник сільського голови  Володимир Шимановський, начальник відділу освіти Оксана Білик, а також ті, завдяки кому здійснення проєкту стало можливим: бібліотекар Лідія Коцар, заступник директора з господарської роботи Надія Шульга, секретар Інна Оніщенко, педагог-організатор Анастасія Устименко та активісти учнівського самоврядування, наші невтомні технічні працівники. Щира вдячність Вікторії Міловіцький, керівнику ізостудії ЦДЮТ, яка надала професійну допомогу щодо колористики, а також Дмитру Бабенку та Олександру Коліснику, завдяки безкорисливій допомозі яких було поставлено фінальну крапку в ремонті приміщення: у свій вільний час вони якісно відремонтували основу та постелили лінолеум. До речі, про лінолеум: він з'явився завдяки своєчасно прийнятому рішенню сільського голови Богдана Вікторовича Шкарбути.

Тож сподіваємося, що оновлені чотири простори шкільної бібліотеки у найближчому майбутньому заповняться книжковими полицями, комп'ютерною технікою, меблями для читачів!

 Директор ліцею Наталія Майданік

Наш ліцей брав участь у всеукраїнському проекті Flоwers4school. Вчителі здійснили висадку цибулин різних весняних квітів.Сподіваємось, що весна принесе нам не тільки  різноманіття квітів, а й  очікувану та бажану ПЕРЕМОГУ!!!

@Flоwers4school

#flоwers4school


СВІТ ЛОВИВ ЙОГО ТА НЕ СПІЙМАВ

         До дня відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди в нашому ліцеї вчителі - філологи провели онлайн - уроки, де були цікаві інформаційні хвилинки та конкурси, адже Григорій Савович Сковорода – це світоч  для сучасної української молоді! 


1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом 

Щороку, #1_грудня, в рамках Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства", відзначається #Всесвітній_день_боротьби_зі_СНІДом. Метою цього дня є підвищення обізнаності населення про ВІЛ – інфекцію/СНІД і демонстрація солідарності перед загрозою пандемії. В нашому ліцеї вчителі провели інформаційні хвилинки, а учні взяли участь у конкурсі малюнків «Не дай СНІДу шанс». Адже Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це ще одна можливість дізнатись про факти щодо поширеності ВІЛ - інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією. 

Окрім того, спеціалістами психологічної служби ліцею було проведено ряд інформаційних заходів "Убезпеч себе від СНІД", де учні 8-х, 9 -х класів у формі вікторини повторили правила безпеки та узагальнили знання щодо проблеми ВІЛ/СНІД у сучасному суспільстві. 


«16 днів проти насильства»

З 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок 25 листопада психологічною службою ліцею було проведено просвітницьку роботу щодо інформування здобувачів освіти їх батьків  та педагогів із проблеми насильства у суспільстві.  Окрім того, проведено захід для учні 3-х класів "Я маю право", де діти нагадали права дитини записані у Конвенції ООН, для учнів 10-го та 11-х класів проведено онлайн тренінг "Скажи насильству НІ", учні 8-9- х класів  продовжують навчання на електронному курсі "Вирішую конфлікт та будую мир навколо себе", а деякі учні уже отримали сертифікати. 

Період кампанії охоплює наступні важливі дати:

На вікні свіча горіла...

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Напередодні педагоги та учні Мошнівського ліцею, під час Online заходів, вшанували вбитих голодом жертв комуністичного режиму. Жива пам’ять надзвичайно важлива і наш спільний обов’язок ─  передати пам’ять про трагедію наступним поколінням. 

Цьогоріч ми вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України. Один із способів  пам’ятати убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку пам’яті» Закликаємо 26 листопада, о 16:00, засвітити вогник у своїй домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

День Гідності та Свободи

21 листопада країна відзначає День Гідності та Свободи встановленого на честь початку двох знаменних для новітній історії України подій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 рокуВ цей день у Мошнівському ліцеї обговорювали такі поняття, як гідність, свобода, патріотизм, вшановували тих, хто став на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського виборуНині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, ми повинні бути гідними спадкоємцями державних цінностей та продовжувачами багатих традицій народу Ще на один рік ми стали сильнішими, ми перемагаємо на всіх фронтах, які веде сьогодні Україна, захищаючи свою незалежність Колектив Мошнівського ліцею вітає усіх з  Днем гідності і свободи Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у ваших домівках та не згасає віра в щасливе майбутнє Української державиВистояли на Майдані-переможемо у війні! Бо ми єдині у своїх прагненнях - бути вільними. Бути гідними свободи у рідній державі. Слава Україні! Слава Героям! Слава нашим Захисникам.

21 листопада у День гідності та свободи, учитель мистецтва Леся Константинова, у рамках вивчення сучасного мистецтва провела  для учнів 11-х класів тематичний урок "Мистецтво незламності", де познайомила учнів із творами сучасних митців, борців за свободу і гідність. На факультативному занятті для учнів 8-х класів із курсу "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянска позиція", "відшукали" формулу гідності та незламності українського народу. Під час занять вшанували пам'ять  усіх, хто загинув у боротьбі за гідність і свободу кожного українця. 

Тиждень безпеки руху

Наше сьогодення неможливо уявити без транспорту, доріг, світлофорів, переходів Уміння бути обачним серед шаленого транспортного потоку - це і є безпека життя У період з 14 по 18 листопада педагоги Мошнівського ліцею провели Тиждень безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану» під час якого акцентували увагу здобувачів освіти  на проблемах щодо забезпечення захисту життя та здоров’я в процесі дорожнього руху Класні керівники наголосили, що після масованих обстрілів росією об’єктів критичної інфраструктури держави вулично -дорожня мережа країни працює в режимі економії електроенергії, тому потрібно всіляко використовувати засоби світломаскування  18 листопада 2022 року здобувачі освіти долучилися до Національного уроку з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому» Учні ще раз нагадали про необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху, адже від цього залежить їхнє життя і здоров’я.

 Віта Гуля, заступник директора з ВР

16 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

З метою формування загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов  учасників навчально-виховного процесу спеціалістами психологічної служби ліцею Наталією Гордієнко , практичним психологом та Лесею Константиновою, соціальним педагогом разом із класним керівником 5-Б класу Ларисою Маковій було проведено онлайн заняття з учнями  5-Б класу  «Толерантність урятує світ», спрямований на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.  Учні отримали багато нової та цікавої інформації, із задоволенням висловлювали власні погляди та ділилися позитивними емоціями й враженнями, сформували визначення толерантність. Окрім того, Леся Константинова провела заняття із учнями 4-А класу на якому діти, більш детально ознайомились із поняттям "толерантність" та засвоїли навички толерантного ставлення один до одного. Для учнів 8-Б класу проведено  ознайомче заняття з курсу "Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе". 

Учні 11-х класів, члени учнівського самоврядування, разом із Анастасією Устименко, педагогом - організатором створили мотиваційний кліп до Міжнародного дня толерантності. 

Девіз вихідного дня учнів Мошнівського ліцею: «Не можеш обрати щось одне - спробуй усе!» 

Цієї суботи, 12 листопада, учні 9-10 класів разом з Крістіною Опаренко  відвідали презентацію альбому «Гуцули в тіні Карпат» відомого французького фотографа Юрія Білака, джури роїв «Нічні Кажани» та «Пресняковці», традиційно, зробили для наших захисників та захисниць 120 окопних свічок, учень 6 класу Діма Панфілов і учень 8 класу Дмитро Псурцев  разом з Лесею Константиновою, прибрали дитячий майданчик та відремонтували обладнання на ньому.

Людина завжди формується в певних соціальних умовах, кризові явища  значною мірою впливають на стан та ефективність формування громадянина та патріота.

Особливо чутливим до цього впливу є молоде покоління, адже  саме в юнацькому віці відбуваються якісні перетворення, бурхливий розвиток процесів самосвідомості, становлення цілісного образу «Я», який включає в себе і образ «Я-громадянин України».

Віта Гуля, заступник директора ліцею з виховної роботи

***Мова ***− це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку, 9 листопада Україна відзначає #День_української_писемності_та_мови. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Сьогодні наші учні активно брали участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту, а наші вчителі – філологи проводили цікаві інформаційні хвилинки та мовознавчі ігри. Цей день єднає всі українців в різних куточках світу, та демонструє любов та шанобливе ставлення до українського слова. Адже мова – це душа народу! Поки живе мова, доти живе народ. 


 07 листопада 2022 р.  Леся Константинова, соціальний педагог ліцею  провела годину спілкування  для учнів 8-х, 11-х класів щодо безпечної поведінки під час війни за програмою"(Не)безпека в час війни"   #stop_sexтинг. Заняття було направлене на  розвиток нових навичок та сформування стійких компетенцій поведінки дітей, коли вони знаходяться на вулиці або вдома, правила поводження вибухонебезпечними предметами та  із можливими ризиками, які можуть їх спіткати у офлайн-середовищі в час війни.  Під час спілкування діти пригадали та закріпили: правила: поведінки під час повітряної тривоги; поведінки під час обстрілів та перебування близь зони бойових дій; правила спілкування з незнайомцями (у тому числі з військовими); правила поведінки, якщо дитина загубилась; правила дій, якщо виявили потенційно вибухонебезпечний предмет; правила поведінки у разі радіаційно-хімічної загрози; правила поведінки під час комендантської години; правила публікації інформації в інтернеті щодо будь-яких офлайн-ризиків. Проведено вправи “Давай допоможемо”,  "Крокодил безпеки". 


Сьогодні, 01 листопада 2022 року, під час уроку основ здоров’я (вчитель Віта Гуля) учні 7-Б класу ознайомилися із можливими ризиками, які

можуть їх спіткати у офлайн-середовищі, а саме: нагадали правила поведінки під час повітряної тривоги, зосередили увагу на безпеку під час комендантської години. Дуже часто дітям та підліткам хочеться розмістити унікальну інформацію в мережі, щоб бути першим чи першою, зібрати лайки, перегляди та коментарі. Але в час війни це може бути небезпечним. Тому наголосили ще раз на правила публікації інформацію та ризики в інтернеті?  На уроці використовували ігри та вправи , які допомогли семикласникам актуалізувати нові знання та навички #stop_sexтинг

Мошнівська громада стала однією з переможців конкурсу #Час_діяти_Україно, презентувавши та захистивши проект «Чотири простори шкільної бібліотеки» Мошнівського ліцею.

Днями відбулась зустріч учнівського самоврядування з бібліотекаркою ліцею, Лідією Дмитрівною Коцар. Кожен з учасників зустрічі поділився своїм баченням та запропонували свої чорнові варіанти. Сподіваємось, що спільна праця допоможе в оформленні всіх чотирьох просторів нашої оновленої бібліотеки! 

Психолого-педагогічного консиліуму щодо адаптації учнів 5-х класів до умов навчання в основній школі та перебігу адаптації учнів 1-х, 10-го класів

26 жовтня у  відбулося засідання психолого-педагогічного консиліуму щодо адаптації учнів 5-х класів до умов навчання в основній школі та перебігу адаптації учнів 1-х, 10-го класів.

Директор ліцею Наталія Майданік повідомила про загальні особливості адаптації учнів початкової школи до навчання в основній школі. Наголосила на тому, що процеси психологічної, соціальної, фізичної і навчальної адаптації п'ятикласників повинні відповідати принципам наступності, що є визначальним у відборі змісту предметів 11-річної школи відповідно до Державного стандарту базової та повної загальної освіти.

Практичний психолог  Наталія Гордієнко повідомила мету та актуальність проведення консиліуму, представила ступені адаптації і їх особливості, розповіла про психологічні проблеми при адаптаційних процесах у 5-х класах. Наголосила, що процес адаптації згідно до вимог НУШ триває протягом двох років.

Леся Константинова, соціальний педагог - розповіла про  особливості адаптаційного процесу учнів 5-х класів, 10-го та 1-х класів  і зробила аналіз  адаптаційного процесу в умовах дистанційного навчання під час війни.  Зауважила, що процес адаптації у 5-х класах відбувається з утрудненням. Ці складнощі пов’язаними із безпековою ситуацією  та недостатньою комунікацією  у системі учитель-учень.

Педагоги – предметники,  акцентували увагу на труднощах та успіхах, які виникають у процесі адаптації учнів до нових умов навчання. Запропонували шляхи вирішення проблемних питань.

Адаптація 5-х класів до навчання в середній школі 2018.pptx

Дякуємо вихованцям рою старшої вікової групи «Пресняковці» (Гордієнку Ярославу, Батрак Маргариті, Гулі Валерії, Кишляну Ілллі🏻рою середньої вікової групи «Нічні Кажани» (Денисенко Ліні, Свідельській Аліні, Уланенко Вероніці, Смаглій Радмілі, Андрєєвій Вікторії, Цимбал Руслані, Сметані Єлизаветі) рою молодшої вікової групи «Вільні люди» (Гордієнко Анжеліці, Василенку Денису, Котляренку Артему, Неленю Максиму) за бажання привітати наших захисників та захисниць під час обласного флешмобу ватр «Дякуємо захисникам і захисницям України». Хочемо висловити щиру подяку за підтримку батькам, працівникам Будинку Культури та колегам Мошнівського ліцею💙💛💙💛💙💛Кожен на своєму фронті. Разом до Перемоги💙💛💙💛

Флешмоб ватр  




14 жовтня Україна відзначає День захисників і захисниць, згадуючи всіх, хто в різні часи обороняв та боронить нині наш суверенітет і територіальну цілісність. Україна має унікальну історію воїнства. Кожна її сторінка сповнена звитягами різних поколінь оборонців рідної землі, які сформували особливий характер та образ сучасних захисників і захисниць України. Дякуємо Вас, наші захисники, за вашу відчайдушність, відвагу, патріотизм та честь!  

Презентація-УПА_07.10.2022-2.pdf

14 жовтня Україна відзначає День захисників і захисниць, згадуючи всіх, хто в різні часи обороняв та боронить нині наш суверенітет і територіальну цілісність. 

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам'яті.

Виховна робота – це той момент формування учнівської особистості, який не можна відкласти на потім. Онлайн-форма навчання не стала перепоною для проведення заходів, які допомагають учням всебічно розвиватися, сформувати правильні цінності. Учні Мошнівського ліцею залучаються до виховного процесу дистанційно. Заплановані в річному плані заходи, вчителі початкових класів та класні керівники проводять за допомогою інтерактивних засобів спілкування. 4 жовтня вихованці 2-А класу (Свідельська Л.А.) провели годину спілкування, під час якої діти усвідомили, що людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося. Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління відчути мудрість своїх років. Учні 3-А класу (Супрун Я.О.) 7 жовтня провели гру-подорож «Вечірка фарб». Діти відгадували загадки, ребуси, знайомилися з різними техніками малювання та створювали свої картини.

Заступник директора з виховної роботи Віта Гуля


 Малювати картини руками не можна, 

      Лише серцем, що б’є у душі.. 

      В тій, де мешкає дивний художник, 

      Що натхнення черпає в собі. 

 

Чи знаєте ви яке свято сьогодні? Сьогодні свято талановитих та яскравих людей, тих, хто створює незабутні картини, хто товаришує з кольорами та палітрою. Сьогодні день художника.

Ми розширимо і поглибимо ваші знання про  творчість відомих художників України як сучасних, так і класиків. будемо розвивати інтерес до мистецтва, перевіримо вашу увагу, мислення, спостережливість, естетичні смаки і, сподіваюсь, любов до прекрасного. Завдяки цьому ви відчуєте любов до рідного краю і національну гордість.

Сьогоднішнє свято ми проведемо у формі гри-подорожі «Вечірка фарб»

Відгадували загадки, ребуси, знайомились з різними техніками малювання та створювали свої картини з використанням природного матеріалу ( листя та квітів)

4 жовтня – у світі відзначають Всесвітній день тварин (World Animal Day) – міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту.  Це нагода вчергове нагадати, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот, і ми повинні дбати про них. Наші учні охоче поділились світлинами своїх домашніх улюбленців.

День_Вчителя Учні Мошнівського ліцею щиро вітають своїх вчителів з професійним святом та бажають міцного здоров’я, терпіння та наснаги! Нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість, милосердя та життєрадісність. 


Навіть в умовах дистанційного навчання, наші учні займаються творчістю. У вересні  діти брали участь у творчому конкурсі малюнків "Національні символи українського народу" 


Бабин Яр - місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Найтрагічнішими стали 29-30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва.  Учні та педагоги Мошнівського ліцею  дистанційно провели тематичні заходи до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру.  Сьогодні під час Онлайн заходів говорили і про те, що  через 81 рік геноцид знову прийшов на українську землю. Російськими варварами були здійснені жорстокі масові вбивства. Ми стали свідками страшної, кривавої війни. Тож кожен із нас має докладати зусиль для здобуття Перемоги. Вона обов’язково настане. Віримо у ЗСУУкраїна непереможна 

Наші сучасні діти – це покоління «тут і зараз», або як їх по-іншому називають «покоління Альфа»Саме вони – справжні творці ХХІ століття. Вже змалечку для них характерні висока соціальна відповідальність та свідомість 27 вересня 2022 року 

Свідельська Л.А., вчителька 2-А класу, провела зі своїми учнями годину спілкування «За спокійне майбутнє, або ми творці свого майбутнього». Діти визначали цінності свого життя, робили висновки для чого ми живемо на світі, що потрібно, щоб життя було щасливим. Кожен намалював свою «Квітку щастя»,якою її уявляєУчасники зрозуміли, що життя - це найвища цінність, а щастя у кожного, своє.  Цікаве нас чекає майбутнє! І воно будується вже нашими дітьми  – новітнім, креативним, гнучким та позитивним поколінням 

«Ми - українці: честь і слава незламним!» - саме такою стала тема першого уроку у новому, 2022/2023 навчальному році. Так, він розпочинається в неспокої, безпекова ситуація диктує свої правила: замість затишних класів і безпосереднього спілкування з учителями та друзями - онлайн уроки і технології дистанційного навчання. Але важливо, що навчання триває.

Нехай цьогорічний першовересень буде початком мирного і переможного майбутнього України.

Зі святом, дорогі маленькі, юні та дорослі українці!

Віта ГУЛЯ, заступник директора з виховної роботи

Із Першим вересня, Днем знань вітаю дружну родину Мошнівського ліцею:  школярів, учителів,  працівників школи, батьків - та усю нашу рідну Україну! Зичу усім нам щасливого мирного навчального року.

Дітям - успіхів, учителям - мудрості, батькам - витримки, усім - здоров'я. А нашій Неньці- Україні - ПЕРЕМОГИ і МИРУ.

Директор Наталія Майданік 

Сьогодні, 24 серпня - День Незалежності України!

Незалежність… Це коли ти розумієш, що в тебе за спиною – Велика країна, єдина у світі, яка може протистояти варварській імперії вбивць. Пів року визвольної війни. Пів року незламності та звитяги. 

Відзначається на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України – політико-правового документа, який засвідчував новий статус Української держави.

Хай живе вільний, непереможний народ України!

 


ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

23 СЕРПНЯ

 

Сьогодні прапор України - це символ боротьби. Це те, що беруть з собою у бій і що вирізняє нас по світу. Це колір свободи. Борімось, щоб цей прапор був у кожному куточку України!


 2021-2022 навчальний рік 

 Свято знань

Новий навчальний рік вступив у свої права! Школа знов наповнилась яскравими фарбами, дружніми обіймами, посмішкамивчителів та учнів і… особливим ароматом підручників.

Обираємо лідерів

Учнівські колективи вже обрали своїх лідерів! Вітаємо ініціативних, завзятих, творчих учнів нашої школи! Успіхів вам, діти, у боротьбі за звання «Клас року»! Будуйте своє майбутнє свідомо, щоб поставлені цілі були гідними та

високими, а ваші справи приносили користь!

www.facebook.com/photo/?fbid=1725670017621732&set=gm.666274464762106 

Наші традиції 

#Наші_традиції День Здоров'я у #Мошнівській_школі – це День активного відпочинку, веселих ігор, спортивних розваг, дружнього спілкування і смачнющої, апетитної каші! Дякуємо класним керівникам, батькам, вчителям за безмірну кількість позитиву!

Будьте завжди здорові, щасливі й у доброму гуморі!

Міжнародний День миру

Ми запускаємо естафету миру і добра! Нехай малюнки дітей з яскравим усміхненим сонечком, флешмоби, пісні про мир і дружбу закликають усіх жити без зла і агресії за законами добра й справедливості!


Спорт - це круто 

До Олімпійських уроків «Спорт – це круто» долучилися Мошнівський заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Мошнівської сільської ради. 

old.moshny.ck.ua/main/39481-sport-ce-kruto-moshni-priymali-olmpysk-uroki-foto.html?fbclid=IwAR3Ms0fApXBgyORA1uxHs7Yjgsy7Selo7Q7E-x-RvoNKT04zGVT-iFs4UkU 

Плекаємо патріотів

Завершився Всеукраїнський дитячо-юнацький військово-патріотичний вишкіл «Джура-Прикордонник-2021» Мінмолодьспорту на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України. Вже вдруге рій джур «Нічні Кажани»  мав можливість взяти участь у такому масштабному проєкті, пройти вишколи з різних етапів, побачити військову службу зсередини, набути нового досвіду.

Осінній вернісаж 

Якщо ви не бачили, як посміхаються соковиті яблука і баклажани, бігають бурякові слоники та стріляють картопляні танки, то ви не вчилися в нашій школі! Тільки подивіться на ці шедеври, виготовлені маленькими учнями спільно з батьками! Дякуємо вам за гарний настрій та естетичне задоволення

www.facebook.com/photo/?fbid=1740846246104109&set=pcb.680507090005510 

День працівників освіти

#День_працівників_освіти  Чудовий  настрій, прикрашені класні кімнати, квіти і щирі слова вдячності від учнів – це  найзворушливіший, найтепліший День для всіх,  хто причетний до справи навчання і виховання молодого покоління! 


Акція "Щаслива лапа"

#Мошнівська_школа Черкаське міське товариство захисту тварин  "Друг" Щорічна благодійна акція #Щаслива_лапа Зустрічайте нас, Пухнастики, ми вже  їдемо до вас з подарунками та смаколиками!!! 

www.facebook.com/photo/?fbid=1748628748659192&set=gm.690061195716766 

Козацькому роду нема переводу

Атмосфера азарту,  шалені емоції та бадьорий настрій панували сьогодні  у спортивному залі нашої школи.

    Напередодні Дня захисників і захисниць  України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці традиційно проходили спортивні змагання серед найстарших учнів

www.facebook.com/100024350321069/videos/384429860057684  

Допомагати просто 

#Допомагати_просто Відбувся І етап благодійного марафону на підтримку дітей, які тривалий час знаходяться поза звичайним життям через хворобу. Осінній ярмарок добра і милосердя став уже традиційним для нас. З великою любов’ю і почуттям відповідальності до проведення заходу поставилися учні, батьки і вчителі. Кожен клас вирізнявся своїм оригінальним оформленням столу, усім хотілося привернути увагу саме до своєї продукції.  

https://www.facebook.com/photo?fbid=1757664284422305&set=pcb.1757665741088826

Зустріч із рятувальниками

#ДСНС_Черкаси #ДЮП Зустріч, яка не залишила байдужим нікого. У рамках акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» до нас завітали  справжні  рятувальники-вогнеборці! Представники героїчної професії розповіли дітям  про специфіку пожежно-рятувальної служби, про роботу, яка не схожа на жодну іншу, бо вимагає особливих знань і вмінь та наголосили, що, причиною більшості пожеж є нехтування правилами безпеки життєдіяльності.

   Надзвичайно цікавим моментом під час зустрічі була демонстрація  сучасного обладнання, яке допомагає пожежникам приборкувати стихію , розрізати металеві конструкції при ДТП та ліквідовувати наслідки інших надзвичайних ситуацій.

   Щиро дякуємо працівникам Служби порятунку за корисну інформацію та незабутні враження! Сухих рукавів вам, наші рятівники!

https://www.facebook.com/100005362501315/videos/pcb.1758284857693581/3069377223342905 

Благодійний марафон триває

ІІ етап. Головний секрет успіху благодійного ярмарку - це різноманітний асортимент смаколиків, ввічливі  продавці, небайдужі, креативні  батьки щедрі покупці і, безсумнівно, велике бажання  дарувати надію тим, хто її потребує!


 Чистота - запорука здоров"я

«Чистота -запорука здоров'я», це  істина прописна і давно усім відома. Тому в нашій школі  приділяється особлива увага  дотриманню стандартів гігієни. Вже стало звичною практикою щотижневе  проведення  учнівським самоврядуванням  рейду, за результатами якого найохайніші класні колективи отримують  перехідний «Сертифікат Чистоти». І сьогодні ми радо вітаємо чергових переможців конкурсу! 

https://www.facebook.com/photo?fbid=1767815090073891&set=pcb.708617090527843 

Так для сонечка осінь убралася,

мов цариця у свято врочистеє,

все, що є на сім світі найкращого,

все зібрала на пишний убір.

(Леся Українка)

https://maximum.fm/novini_t2 

День писемності та мови 2021 (1).docx
Конкурс "Зелена країна"  На виконання програми Президента «Зелена країна», з 01 жовтня по 15 листопада 2021 року у школі проходили інформаційно-освітні та виховні заходи, спрямовані на формування у учнів екологічного світогляду, розуміння необхідності збереження та відтворення лісів. Творчі роботи Анжели Гордієнко, учениці 4-Б класу, малюнок «Створюємо ліси разом», Злати Самійленко, учениці 4-А класу, малюнок «Ліс наш дім»  та  Владислави Щербини, учениці 10-Б класу, твір-роздум на тему «Людина і ліс» були направлені на конкурс, організований ДП «ЧЕРКАСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО». Вся шкільна спільнота бажає дівчаткам перемоги! 

16 листопада - День толерантності

Будь толерантним 
Як  слово ТОЛЕРАНТНІСТЬ  визначається на різних мовах земної кулі?Визначення слова толерантність різними мовами  земної кулі звучить по-різному:в іспанській мові воно означає здатність визнавати відмінні від своїх власних ідеї або думки; у французькій мові - відношення, при якому допускається, що інші можуть думати чи діяти інакше, ніж ти сам; у англійській мові - готовність бути терпимим, поблажливим; у  китайській мові - бути великодушним по відношенню до інших; в арабській мові - прощення, поблажливість, м'якість, милосердя, співчуття, прихильність, терпіння, прихильність до інших;в українській  мові - здатність терпіти щось або когось (бути витриманим, витривалим, стійким, вміти миритися з існуванням чогось, когось).

День Гідності та Свободи

Наша школа долучилася до Всесвітнього Дня Гідності. Подія триватиме під час символічного проміжку: з 21 листопада – Дня Гідності та Свободи України, пам’ятну дату почали відзначати 2014 року  на честь початку цього дня двох революцій – Помаранчевої у 2004 році та Євромайдану і Революції гідності у 2013 році (цього  року проходить під гаслом «Вільні творити майбутнє») до 10 грудня – Міжнародного дня прав людини. Перший захід був проведений у форматі онлайн, який підготували учні 8-Б класу разом з класним керівником О.А.Чертковою. Розпочалися вони екскурсом у минуле, згадали  найяскравіші та водночас найтрагічніші сторінки історії України. До заходів долучилися учні 9-А. Годину спілкування «Україна - країна нескорених» розпочала учениця Марія Гусінська віршем В.Симоненка «Можливо знову загримлять гармати». На завершення виступила класний керівник В.В.Преснякова, яка наголосила, що війна на Сході продовжується і гинуть кращі сини України. Тому хочеться, щоб на Україні запанував якнайшвидше мир, а завданням молодого покоління є добре вчитися, адже в школі для цього є всі умови, щоб бути справжніми патріотами  своєї держави. 

25 листопада у Мошнівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

26 листопада 2021 акція "16 днів проти насильства"триває ...



День пам"яті жертв голодоморів

#Мошнівська_школа #Голодомор_32_33  Іноді ми мріємо про надзвичайні речі, які дуже важко собі навіть уявити. Але чому б не спробувати втілити заповітні бажання у життя? Тому, разом із учнівським активом, Lera Hulia, ми створили віртуальний ПОРТАЛ ЧАСУ між минулим і сьогоденням. Це портал пам’яті, небайдужості, роздумів про життя, про країну, про її біль. А озиратися у власне минуле, зрозуміти його і зробити висновки треба кожному, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!  
Сьогодні, 29 листопада 2021 року,  учні 2-Б класу (вчитель Шаповал Світлана Володимирівна), вийшовши з дистанційного навчання,  вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Метою заходу  «Про сумне теж варто говорити… »  було ознайомлення учнів з трагічним минулим нашого народу, вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки та виховання здатності кожної людини на скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів українців.

Відеоролик Нацсоцслужби „Ми - проти насильства” "16 днів проти насильства" 2021 

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Щороку, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано у 1988 році, він покликаний підвищити поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус.У цей день в усьому світі відбуваються різноманітні соціальні акції, спрямовані на інформування про небезпеку хвороби, шляхи її поширення, симптоми, особливості лікування.Загальношкільна акція «Захисти себе від СНІД» відбулась і у Мошівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Акція проходила на різних локаціях закладу, тому участь у ній міг взяти кожен охочий. Учні мали змогу показати свої  знання у інтелектуальних   вікторинах, опитуванні та  спіч-шоу та підтримати хворих на ВІЛ/СНІД узявши участь в  акції  «Червона стрічка».На локації "Центр учнівського самоврядування" вирували пристрасті і по закінченню уроків тут  проходив квест-вікторина "СНІД- знати, щоб жити".  Дві команди інтелектуалів змагалися між собою у знаннях профілактики та запобіганню поширенню інфекції в Україні. Кожна з команд демонструвала ерудованість, швидкість та доброзичливість, за що і отримали подяки та червоні стрічки на весь класний колектив, який вони представляли.Заходи  підготували та провели  спеціалісти психологічної служби школи та учнівське самоврядування на чолі із педагогом-організатором у рамках акції "16 днів проти насильства".

2 грудня Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.

У Мошнівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів сьогодні відбулися дискусії між старшокласниками «Сучасне рабство або як не стати жертвою торгівлі людьми», «Робота за кордоном: за і проти», проведено гру «Рожеві окуляри». . Для малечі було організовано просвітницькі заходи «Мої особисті кордони» та «Увага - незнайомці»  з метою формування безпечної поведінки у ситуаціях ризику та усвідомленого ставлення до проблеми викрадення дітей.  Просвітницькі заходи підготували і провели спеціалісти психологічної служби закладу у рамках акції «16 днів проти насильства».


Всесвітній День Гідності (продовження)

2 грудня, після дистанційного навчання,  учні 5-А класу, долучилися до проведення заходів до Всесвітнього Дня Гідності. Класний керівник, Світлана Миколаївна Гуля,  ознайомила учнів з історією виникнення свята. Після проведення вправи «Асоціативний кущ» пояснила поняття « гідність» та «свобода» , після перегляду тематичного відеоролика учні обрали дві найважливіші, на їхню думку, цінності в житті. На завершення учасники провели інтерактивну вправу «Віночок побажань».   Години спілкування  на такі теми спрямовані на виховання патріотизму, формування розуміння єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцями, розвивають бажання стати гідними громадянами України. 

3 грудня Міжнародний день інвалідів

Щороку 3 грудня українське суспільство разом з усією світовою спільнотою відзначає Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності,  прав і благополуччя. Сьогодні  у Мошнівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів  учні долучилися до Всесвітньої акції підтримки людей із інвалідністю. Учні 11 класу «проїхали у потягу  стереотипів» й мали змогу відчути на собі ставлення соціуму до людей, які мають проблеми зі здоров’ям, проаналізували наслідки соціально небезпечних хвороб, зокрема,  наркоманії та алкоголізму. 

Цей день є нагадуванням людству про його обов`язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства. 

Окрім того, учні молодшої школи продовжили дізнаватися та відпрацьовувати на практиці правила безпечної поведінки у ситуації загрози життю і здоров’ю.  Заходи підготували і провели спеціалісти психологічної служби закладу у рамках акції «16 днів проти насильства». 

Жити в доброчесному світі

Ми всі хочемо жити в розвиненому суспільстві, яке базується на таких цінностях як взаємна повага, честь та гідність, справедливість і доброчесність. А виховувати їх потрібно починати з дитинства.Школа – це простір, який є моделлю суспільства, зі своїми правилами та ролями. І в наших силах зробити цей простір доброчесним, що, у свою чергу, допоможе дітям формувати сталі позитивні ціннісні орієнтири. З 29 листопада по 03 грудня 2021 року в Мошнівському закладі загальної середньої освіти учасники освітнього процесу організували та провели заходи, де вихованці дізналися про поняття доброчесності, корупції, конфлікт інтересів, честь і добро.

"Листівка рівності"

6 грудня День пам"яті  жертв "Монреальської різанини" 

Серед дат Глобальної акції «16 днів проти насильства» 6 грудня – трагічна дата.

Це день так званої “Монреальської різанини” — злочину на ґрунті ненависті, коли були вбиті 14 жінок-студенток Монреальського Політехнічного інституту в Канаді. Злочинець — Марк Лепін написав у своєму передсмертному листі, що робить це вбивство через те, що “вони були феміністками”.

В той день були вбиті — Женевьєва Бержерон, 21 рік, Елен Колган, 23 роки, Наталі Крото, 23 роки, Барбара Деньо, 22 роки, Анн-Марі Едвар, 21 рік, Мод Авернік, 29 років, Маріз Лаганьєр, 25 років, Маріз Леклер, 23 роки, Анн-Марі Леме, 22 роки, Соня Пеллетьє, 28 рік, Мишель Ришар, 21 рік, Анні Сан-Арно, 23 роки, Анні Тюркотт, 20 років, Барбара Ключник-Видаєвич, 31 рік.

Акція "Листівка рівності" пройшла і у Мошнівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Цією акцією учні заявили, що гендерна рівність важлива і є основою боротьби і протидії насильству. 

30 років

Збройних Сил України.

Ми -  готуємося захищати свою країну! 

 6 грудня в День Збройних сил України. В державі підростає нове покоління. Для них патріотизм – це турбота, відповідальність, любов до рідної країни. Учні початкової школи провели спортивні змагання,  рої «Нічні Кажани» та  «Пресняковці» провели для молодших вихованців майстер – класи з надання домедичної допомоги, навичок поводження зі зброєю, збірки та розбірки АК-74, в кожному класі пройшли заходи  військово-патріотичного спрямування, адже виховання відповідальної  молоді - пріоритет держави та суспільства. Такі заходи виховують потребу прославляти свою країну, зберігати і розвивати її традиції. Ми -  готуємося захищати свою країну! Шануємо нашу армію! Дякуємо Захисникам!

День української хустки 

Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Рої «Нічні Кажани» та «Пресняковці» долучилися до флешмобу «Зроби фото/відео з хусткою». Для збереження українських традицій вихованці організували фотосесію, пов’язавши хустку в аутентичному національному стилі. 

У минулому українки носили хустку протягом усього року. Вона була обов’язковою для заміжньої жінки, а також вважалася показником соціального статусу: молоді жінки носили світлі та яскраві хустки, жінки у віці – темні.

Сьогодні хустки поступово повертаються в моду, та завойовують не одне серце модниць. Але саме українська хустка є трендом у всьому світі.

 


Завершилась акція "16 днів проти насильства" 

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. Символічним є те, що Міжнародна  акція "16 днів проти насильства" підсумовується саме в цей день. У Мошнівському ЗЗСО протягом усієї акції відбувалося багато цікавих заходів,  діти могли взяти у них участь стати "експертами" з прав людини, підтримати тих, хто потерпає від насильства, малеча вчилася обстоювати свої права та запобігати ситуаціям насильства, разом із психологічною службою закладу та класними керівниками вивчали Конвенцію ООН з прав дитини. Старшокласники занурювались у інтерактивні види роботи, беручи активну участь у їх підготовці та реалізації.  Анонімне анкетування молодших підлітків показало, що діти досить добре обізнані із проблемою насильства та знають до кого звернутися за допомогою. Проте, викликає занепокоєння той факт, що попри спільну роботу класних керівників, батьків, психологічної служби та адміністрації закладу проблема насильтва в освітньому середовищі остаточно не вичерпана.    

Традиції нашого народу

#Мошнівська_школа #Традиції_народу 

   Сучасний світ поступово витісняє знані нашими бабусями і дідусями звичаї і обряди, багато чого відходить у минуле і залишається лише пам’яттю, згадкою про життя наших предків.

   Але наші учні час від часу  відкривають  чарівну скриню українського фольклору - частинку нашої ідентичності.

   Сьогодні  в атмосферу  #Андріївських_вечорниць занурилися учні четвертого класу, разом із  Olya Naumenko, своїм класним керівником.  Діти  відтворили  весь колорит української культури, мали можливість проявити свої таланти та  відчути себе справжніми акторами.

  Пам’ять минулих поколінь має жити, має жити історія, адже це робить нас індивідуальними та духовно багатими.

Чарівна зимова казка у 

День Святого Миколая!

Чарівна зимова казка у #Мошнівській_школі День Святого Миколая! Свято, яке з великим нетерпінням чекає кожна дитинка. Наші маленькі учні  ретельно готувалися до цього Дня: вивчали вірші, пісні, прикрашали свої класні кімнати, писали листи святому, в яких перелічували свої добрі справи.

Тому щедрий чарівник, разом із своїми помічниками з радістю завітав до малечі з теплими вітаннями та солодкими подарунками. Дива трапляються! І нехай зимові свята, які ще попереду, принесуть всім нам багато радості та приємних сюрпризів!

А ми дякуємо творчій команді шЯна Макаренко-ЗаєцьЛідія Коцар КZinaida Hryhut Hryhut, учнівському самоврядуванню за подаровану атмосферу чарівності та масу позитивних  емоцій!


Крок - вперед «Твої безпечні канікули»

#Мошнівська_школа #ДЮП #Крок_вперед «Твої безпечні канікули», під таким гаслом, з метою безпеки життєдіяльності,  #юні_рятувальники провели виховний захід для найменших учнів школи, де діти в ігровій формі закріпили та удосконалили знання з правил поведінки вдома і на вулиці під час зимових  канікул.

 Розумники та розумниці 1-2х класів приємно здивували своєю активністю, повними та вірними відповідями, знаннями послідовності дій при небезпеки. Ми сподіваємося, що та пізнавальна атмосфера, яка супроводжувала цей захід, залишить у діток якнайкращі враження і вбереже від виникнення надзвичайних ситуацій.


Подих свята на передову

#Мошнівська_школа об’єдналася навколо  благородної місії  турклубу «Альта».           

  З вдячністю відправляємо дарунки і тепло наших сердець туди, де у повітрі висить війна, де агресор досі клацає затворами й постійно обстрілює українські позиції, туди, де замість теплого ліжка – надійно вириті окопи, де люди прокидаються із вдячністю за прожитий день. Наші герої мають відчувати, що їм є, кого захищати. Нехай новорічні свята на передовій стануть для них трішечки кращими, добрішими і хоч на хвилинку допоможуть забути про війну.

  Ми дякуємо всім небайдужім учням, батькам і вчителям, які долучилися до цієї доброї справи, всім, хто розуміє , як важлива і необхідна підтримка та турбота тим, хто захищає рідну землю.


Новорічний КВК

Драйв та святково-новорічна енергетика панували у новому, свіженькому актовому залі #Мошнівської_школи

 Відбувся наш довгоочікуваний, традиційний КВК!Дві яскраві команди старшокласників: «БТР» -11 клас та «Мандарин»-збірна 10-х  змагалися у кмітливості, артистизмі, гуморі. Найщиріші побажання, пісні, веселі жарти і танці не дозволяли нудьгувати нікому та заряджали позитивом на весь 2022 рік.

 Оцінювали конкурсантів  мегапрофесійні судді: голова журі, директор школи Наталия Майданик, заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Дерев’янко і практичний психолог Наталія Гордієнко, які визнали, що кожна з представлених команд гідна перемоги! Тож дякуємо всім учасникам цього святкового дійства, а особливо нашій чарівній ведучій Vika Gonchar та запальному діджею Ростислав Синчак за подаровані гарячі емоції у морозні дні!

З НОВИМ РОКОМ!!!

Міні-фестиваль "Щедрий вечір!"

#Мошнівська_школа  #Ми_маємо_таланти Міні-фестиваль для малечі  #Щедрий_вечір Шануємо і примножуємо славні  українські традиції! 

"Меланка ходила Василька водила..."

#Мошнівська_школа  Сьогодні наші веселі та позитивні красуні-одинадцятикласниці  роздавали свої щедрівочки всім Добрим людям на здоров’я!

  Усіх, кому дорогий #Старий_Новий_рік, так само як і звичайний, вітаємо з можливістю знову зануритися в новорічну казку!!!

Будьте здорові, щасливі й багаті!


Безпечний Інтернет 

#Мошнівська_школа #День_безпечного_Інтернету

Нікого вже не дивує те, що в 3 роки малюки самостійно дивляться відео на YouTube, а першокласники шукають необхідну інформацію за допомогою Google. Та більшість дітей не володіють інформацією про небезпеку Інтернету й не мають сформованих навичок онлайн-культури. Тому сьогодні, в рамках акції  #Не_ведись, ми розглянули основні загрози, з якими вони можуть зіткнутися, обговорили актуальні питання «пасток» у Мережі та формування залежності.

Інтернет – одночасно й ризик, і велика можливість.

Тож нехай подорож по океану інформації  буде для наших учнів завжди приємною, цікавою, корисною, а головне безпечною!


Безпечно про небезпечне

10 лютого 2022 р. у Мошнівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів  Мошнівської сільської ради пройшла  профілактично-просвітницька кампанія з питань безпеки учасників освітнього процесу під час надзвичайних ситуацій спричинених загрозою збройного конфлікту, терористичної загрози, інших чинників та  щодо убезпечення вчинення дій терористичного характеру здобувачами освіти.

Протягом дня до участі у флеш-тренінгах з питань безпеки, та протидії тероризму було залучено учнів 8 - 11 класів.  З дітьми відпрацьовувалися алгоритми безпечної поведінки у надзвичайних ситуацій та копінг-стратегії, у різних життєвих випадках.

На засіданні «Школи відповідального батьківства» батькам  наголошено про відповідальність за вчинення терористичних дій їхніми дітьми, ознайомлено з алгоритмами  Міжнародних протоколів  дії населення у разі виникнення загроз терористичного і воєнного характеру.

Директор закладу Наталія МАЙДАНІК наголосила на важливості проведення заходів у напрямку протидії терористичній загрозі, співпраці сім’ї та школи з метою створення безпечного простору для усіх учасників освітнього процесу.

Начальник служби у справах дітей Мошнівської сільської ради Марина ЖУРИЛО, познайомила батьків із нормами законодавства України щодо персональної відповідальності батьків за перебування дітей у позаурочний та вечірній час.

Профілактичну –просвітницьку кампанію  з учнями та батьками підготувала і провела Віта ГУЛЯ, заступник директора з НВР до просвітницької роботи із батьками долучилась Леся КОНСТАНТИНОВА, соціальний педагог закладу.

Інформаційні матеріали для практичного використання розміщено у батьківських та учнівських інтернет-спільнотах.

Валентинів день 

#Мошнівська_школа  #Валентинів_день - це чудова нагода додати романтики в наші будні.

  Традиційно у цей день випускники 11 класу стають господарями школи: розподіляють листівки, вітають здобувачів освіти та беруть активну участь у розважальних заходах. Цьогоріч  свято відбулося у форматі одного з відомих в Україні  телешоу.

  Цікавою «родзинкою» стало музичне привітання від гурту «Забава», керівник Valentin Alkhazov Талановита молодь додала вчителям душевного настрою і життєвої наснаги на весь тиждень.

#Мошнівська_школа Наші учні - учасники Всеукраїнського творчого марафону " ВІЙНА. ВЕСНА ПЕРЕМОЖЕ!"


#Мошнівська_школа До Всесвітнього Дня Здоров'я наші учні дистанційно взяли участь у челенджі "Рухайся разом з нами, обирай здоров’я!"



Всесвітній День авіації та космонавтики

#Мошнівська_школа Наші творчі учні продовжують брати активну участь у різноманітних онлайн-заходах. Цього разу до Всесвітнього Дня авіації та космонавтики встигли позмагатися у онлайн-квесті, створити виставку робіт "Дивовижний Всесвіт" та проявити свої таланти у тематичних творах. Дякуємо за старанність, любі діти! Ви - просто Космос!!!!


В пам"яті звучать твої дзвони, Чорнобиль

26 квітня – 36-та річниця з аварії на ЧАЕС

Чорнобильська трагедія стала найбільшою у ХХ столітті техногенною катастрофою, яку відчув увесь світ. Лише в Україні внаслідок аварії було забруднено територію площею 50,5 тисяч квадратних кілометрів у 74 районах 12 областей.

Катастрофа могла б обернутись значно більшою бідою, якби на шляху невидимого ворога не стали люди – мужні, самовіддані, рішучі, здатні на самопожертву.

І сьогодні військовослужбовці продовжують виконувати завдання з охорони Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС», проявляючи при цьому мужність та героїзм. Нажаль, у полоні агресора нині перебувають 168 оборонців станції, які гідно виконували свій військовий обов’язок, не відступивши перед рашистською навалою.

Низький уклін та глибока вдячність нашим героям -захисникам та всім учасникам ліквідації наслідків вибуху на ЧАЕС! 

Стаття для сайту і ФБ