Учасникам освітнього процесу на замітку

Інформація для початківців. Як оцінювати дітей у 1-4 класах?

Для учнів початкової школи застосовується формувальне, підсумкове оцінювання. У 1-2 класах бальних оцінок учителі не ставлять, а заповнюють свідоцтво досягнень. Підсумкове оцінювання здійснюється з урахуванням результатів оцінювання у І семестрі, січні-березні 2020 року та результатів навчання з використанням дистанційних технологій у період карантинних обмежень.

Інформація про перевід учнів. Як переводити учнів до наступного класу?

Переведення до наступного класу здійснюється на підставі результатів їх підсумкового (семестрового та річного) оцінювання згідно з рішенням педагогічної ради закладу.

Як виставляти річне та підсумкове оцінювання дітям, які не мають засобів дистанційного навчання або не виходять на зв’язок?

Семестрове оцінювання для таких учнів має формуватися з урахуванням очного навчання до впровадження карантинних обмежень. Рекомендуємо вчителям зважено і неформально підходити до виставлення оцінок за семестр учням, які з вагомих причин не змогли навчатися дистанційно і пропустили більшість навчальних занять під час карантину.

Як бути вчителю та школі, якщо батьки учня відмовляються від дистанційної форми освіти під час карантину?

У сьогоднішніх умовах ми використовуємо різні технічні засоби для організації освітнього процесу. Якщо учень немає інших технологій, то і звичайний телефонний зв’язок може слугувати інструментом для взаємодії між учителем та учнем.

Як виставляти підсумкові оцінки з фізкультури, трудового навчання, музики?

За результатами І семестру та з урахуванням оцінок отриманих до 12 березня. Якщо учні під час карантину виконували завдання з таких предметів, то відповідні результати також слід враховувати. Не варто вимагати запису виконання завдань із цих дисциплін, у разі відсутності в учнів технічних можливостей їх виконання.

Як закінчити навчання учнів на індивідуальній (педпатронаж) формі та виставити оцінювання?

Для учнів, які здобувають освіту за однією з індивідуальних форм (педагогічний патронаж, сімейна (домашня), екстернат) у 2019-2020 навчання завершується дистанційно. Підсумкове оцінювання здійснюється за процедурами семестрового та річного оцінювання.

Чи може вимагати директор школи звіт від вчителя про організацію дистанційного навчання?

Так, має право, бо за організацію освітнього процесу в закладі відповідає директор школи. Звітність про проведені заняття з учнями з використанням дистанційних технологій школа може організувати у прийнятній формі.

Чи мають право органи місцевого самоврядування вимагати від вчителя звіт про проведення дистанційного навчання?

Ні. Звіт від учителів може вимагати тільки директор школи. Місцеві органи влади не мають права вимагати звітування від педагогічних працівників про організацію освітнього процесу з використанням дистанційних технологій.

Як в умовах карантину директору провести річний звіт?

Річний звіт про роботу директора школи може бути оприлюднений на сайті закладу освіти. МОН перегляне накази №55 від 28 січня 2005 та №178 від 23 березня 2005, які регламентують порядок проведення звітування керівників закладів освіти та забезпечить внесення врахованих змін.

Як бути з відпустками вчителів, які задіяні у видачі свідоцтв та у проведенні ЗНО?

Для вчителів, які долучені до проведення ЗНО, графік відпусток має бути відкоригований. Якщо педагоги не використають всі дні відпустки під час літніх канікул, вони можуть скористатися іншим канікулярним часом або наприкінці року отримати компенсацію за невикористані дні. Всі інші педагогічні працівники йдуть у відпустку за графіком.

Чи має право адміністрація школи проводити анкетування дітей і батьків з приводу роботи вчителів при дистанційній формі навчання в умовах карантину з метою оцінювання педагогічної діяльності працівників?

МОН не проводить та не планує проводити жодного оцінювання педагогічної діяльності працівників під час карантину. Що стосується закладу освіти, то відповідно до Порядку проведення моніторингу, засновник може організувати локальний моніторинг педагогічної діяльності у своєму навчальному закладі. Це не заборонено.