Учнівське самоврядування

Державний навчальний заклад

"Бердянський центр професійно-технічної освіти"

Ласкаво просимо у світ роботи команди лідерів учнівського самоврядування ДНЗ "Бердянський центр професійно-технічної освіти". Сучасний світ потребує виховання лідерів нової формації— ініціативних, компетентних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Зараз наша задача, як учнів, бути активними, організованими, навчитись упевнено йти по життю та мати тверду громадянську позицію, тобто творити реальне учнівське самоврядування. За нами майбутнє, тож давайте творити його разом!

Гімн центру
учнівське самоврядування.pptx

КОМАНДА МАЙБУТНЬОГО

Органи учнівського самоврядування забезпечують організаційну цілісність колективу, налагоджують спільну діяльність його членів, регулюють особистісні стосунки, що виникають між учнями, підтримують нормальну робочу дисципліну, порядок.

Учнівське самоврядування ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» було організоване у 2003 році. Педагогічний колектив зрозумів, що необхідно виховувати господаря свого навчального закладу, який би теж переживав за результати роботи центру. Тому сьогодні багато часу і уваги приділяється роботі органів учнівського самоврядування, формуванню активної позиції молоді.

У центрі професійно-технічної освіти роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор Брунько К. Ю. Учнівський парламент навчального закладу має декілька напрямків діяльності, у відповідності до яких сформовано комітети з питань:

  • дисципліни і правопорядку;
  • преси та інформації;
  • спорту та здорового способу життя;
  • культури та дозвілля;
  • екології та господарської діяльності;
  • громадсько-патріотичної діяльності

Відповідно до цих напрямків роботи кожного року планується цікава робота органів учнівського самоврядування. В структурі учнівського самоврядування центру є старостат. Деякі члени комітету правопорядку, голова старостату та старости груп, на чолі з президентом учнівського парламенту утворюють Раду справедливих, мета якої підвищити мотивацію невстигаючих учнів до навчання і дисципліни.

Неабияку роль у діяльності органів учнівського самоврядування відіграють дорослі. Співпрацюючи на правах консультантів, координаторів, за кожним комітетом закріплені педагоги-координатори, які:

- надають методичну допомогу, консультативну та практичну допомогу у вирушенні питань;

- контролюють дотримання учасниками учнівського самоврядування законності, субординації;

- допомагають у підготовці заходів.

18 березня 2011 року у Державному навчальному закладі «Бердянський центр професійно-технічної освіти» відбулося урочисте відкриття кабінету учнівського самоврядування, який був створений з метою покращення роботи учнівського активу. Коли у молоді центру є свій куточок, де весь актив зможе зібратися на обговорення творчих справ, засідання, лідерські тренінги, тоді і робота самоуправління, на мою думку, буде якіснішою та зростатиме з шаленим темпом.

З метою розвитку лідерських якостей учнівського активу в навчальному закладі працює «ШКОЛА ЛІДЕРІВ» за програмою «Я ЗНАЮ, ВМІЮ, ДІЮ». Заняття проходять у формі тренінгів, круглих столів, семінарів, та присвячені темам: «ЛІДЕР – ЦЕ ТИ», «ПІЗНАЙ СЕБЕ ТА ІНШИХ», «ЯК НАШІ ВЧИНКИ ВПЛИВАЮТЬ НА ЖИТТЯ», «ЖИТТЯ БЕЗ КОНФЛІКТІВ».

На заняттях учні вчаться сміливо висловлювати свої думки, пропонувати цікаві креативні ідеї, працювати в групах і колективі, аналізувати свої вчинки, разом знаходити шляхи досягнення поставленої мети.

Учні –лідери з великим задоволенням переймають цікавий досвід інших ПТНЗ. Приймають участь у загальноміських заходах. Голова учнівської ради лідерів входить до складу президії учнівського самовярдування Запорізької області.

Щороку у нашому закладі освіти реалізуютьться учнівські проекти різних напрямків діяльності

Учнівське самоврядування центру динамічно розвивається завдяки акивності, ініціативності учнів та педагогічного колективу. Дорослі та діти взаємно довіряють і підтримують одне одного; дотримуються моральних та етичних норм; спільно шукають оптимальні шляхи вирішення конкретних питань; усвідомлюють свою причетність до результатів діяльності та значущість спільної справи. Тож наш учнівський актив можна упевнено назвати справжньою командою – командою майбутнього Бердянського центру професійно-технічної освіти.

Педагог-організатор

Катерина Брунько