Методична скарбниця

Сучасні технології організації методичного супроводу підвищення професійної компетентності педагога закладу позашкільної освіти (26.01.2022)

26 січня 2022 року відбулося чергове засідання методичного об'єднаня методистів-позашкільників. Тема зустрічі - "Сучасні технології організації методичного супроводу підвищення професійної компетентності педагога закладу позашкільної освіти".

Опитування наприкінці попереднього навчального року показало, що в кожному закладі позашкільної освіти міста є "родзинки", які стануть у нагоді колегам: будуть прикладом для наслідування чи призведуть до народження нових ідей.

На засіданні керівник МО Самойлова І.А. розповіла про базові принципи андрагогіки як мистецтва та науки допомоги дорослим у навчанні.

Представники методичної служби ЦДЮТ Горбенко С.І. і Костюкова А.В. поділилися досвідом проведення відеотренінгу для керівників гуртків “Використання інноваційних методів, форм роботи та способів навчання і виховання в освітньому процесі закладу” та педагогічної ради, присвяченої питанням національно-патріотичного виховання, у формі квесту.

Методист ЕМАН Ященко Н.М. розповіла про особливості методичного супроводу молодих та малодосвідчених педагогів.

Скупа О.С., методист туристсько-краєзнавчого відділу ЕЦТКС, представила досвід організації дистанційної роботи за допомогою Google Клас, навчального відео на прикладі он-лайн змагань з паркового орієнтування. Цілу скарбницю прийомів, форм роботи з педагогами і вихованцями спортивно-оздоровчих гуртків презентувала Горбатенко Ю.В.

Терпімова В.М., консультант ЦПРПП, запропонувала свою допомогу у підвищенні цифрової компетентності педагогів засобами дистанційного курсу «Цифровий кейс педагога ЗПО».

Дві години спілкування виявилися цікавими і корисними. Кожен з учасників зустрічі повернувся до свого закладу з новими ідеями, пропозиціями.


Досвід роботи щодо методичного забезпечення впровадження інноваційних технологій в роботі з педагогами
Використання сервісів, різних форм і методів під час дистанційного навчання фізкультурно-спортивного та оздоровчого напрямів

Управління якістю освіти в ЗПО (02.11.2021)

02 листопада 2021 р. методисти закладів позашкільної освіти в онлайні обговорили тему "Управління якістю освіти в ЗПО: сучасні підходи". Під час засідання опрацювали поняття, які стосуються теми: створення системи забезпечення якості освіти, системи управління якістю освіти, моніторинг, самооцінювання. Ознайомилися з методичними рекомендаціями ДСЯО для ЗПО, ДСТУ Системи управління якістю, книгою І.Г.Осадчого "Педагогіка якості освіти: бери і роби", досвідом та думками щодо фомування системи забезечення якості освіти у власних закладах.

Управління якістю освіти у ЗПО

Серпневе засідання ММО -2021

Серпнева_нарада_2021

28 серпня 2021 року відбулося засідання ММО методистів закладів позашкільної освіти.

Колеги обговорили приорітети у розвитку освіти, завдання, які стоять перед закладами позашкільної освіти у поточному навчальному році.

Методисти-позашкільники визначили проблемні теми, сформували план роботи на 2021-2022 н.р.

Підводимо підсумки роботи за 2020-2021 н.р.

Критичне мислення: від педагога до вихованця (06.04.2021)

06 квітня 2021 року за допомогою сервісу Zoom відбулося чергове засідання ММО.

Робота над заявленою темою відбувалася за декількома напрямами: з'ясували актуальність теми, переконалися у необхідності розвивати критичне мислення як у педагогів, так і у вихованців, ознайомилися з окремими інструментами, які дозволяють критично оцінювати інформацію, вирішувати особисті та професійні проблеми, зробили спробу їх застосувати для вирішення практичних проблем.

Критичне_мислення
Критичне мислення та успіх
Медіаграмотність.

Інноваційні форми методичної роботи: хакатон (04.02.2021)

4 лютого 2021 року відбулося чергове засідання ММО. Методисти ЗПО міста опрацювали таку іноваційну форму метдичної роботи як хакатон.

Після ознайомлення з основними рисами цієї форми роботи методисти взяли участь у діловій грі "Хакатон з проблеми "Самоосвітня діяльність у ЗПО у 2021-2022 н.р.: як організувати ефективно". Колеги у групах сформулювали мету і завдання самоосвітньої діяльності педагогів закладу, розробили орієнтовний план заходів та прототип інформаційного ресурсу для методичного супроводу самоосвітньої діяльності педагогів.

На останок обговорили варіанти використання хакатону як форми проведеня методичних заходів.

Hakaton!.pdf
ММО_ЗПО_04.02.2021

Впровадження STEM-освіти в закладах позашкільної освіти (16.12.2020)

16 грудня 2020 року відбулося тематичне засідання ММО. Методисти-позашкільники продовжили роботу над темою "Впровадження STEM-освіти у ЗПО". Але тепер були розглянуті такі аспекти проблеми: створення нового освітнього середовища: STEM-майданчики; організація партнерської взаємодії; нові ідеї STEM-проєктів в роботі гуртків, педагогічних колективів ЗПО; використання віртуальної та доповненої реальності в освітньому процесі.

padlet-j3cl07yd0qz6.pdf
Впровадження STEM-освіти в ЗПО

Починаємо 2020-2021 навчальний рік

27 серпня 2020 року відбулася перша в цьому навчальному році зустріч методистів-позашкільників. Колеги зібралися, щоб обговорити питання організації роботи методичних служб закладів позашкільної освіти, окреслити завдання, які треба буде розв'язувати, намітити план роботи.

Детальніше про питання, що обговорювалися, - у презентації.

Серпнева_нарада_2020

Підводимо підсумки-2020

Підсумкове засідання ММО

Підсумкове_травень_2020.mp4

26 травня 2020 року відбулося підсумкове засідання ММО методистів-позашкільників. На засіданні, яке проводилося за допомогою сервісу Zoom, було підведено підмсумки роботи за навчальний рік, підсумки роботи над єдиною методичною темою.

За результатами анкетування зробили висновки щодо результативності та ефективності роботи протягом навчального року, визначили актуальні питання, напрями роботи на наступний навчальний рік.


Підсумкове засідання ММО методистів ЗПО
padlet-acll043n7mtg.png

Педагогічні технології для формування творчої особистості

Березневе засідання методичного об'єднання методитів ЗПО у зв'язку з карантинними заходами відбувалося у дистанцйному режимі. Для проведення засідання було обрано сервіс Google Клас.

Робота відбувалася оф-лайн. Колеги-методисти працювали над темою "Педагогічні технології для формування творчої особистості" протягом тижня. Опрацьовували проблему за декількома напрямами:

  • Креативність – головна якість людини в 21 столітті;

  • Створення "ситуації успіху" як умова розвитку творчого потенціалу вихованців;

  • Формування критичного мислення вихованців як засіб розвитку творчої особистості.

Методисти познайомилися з теоретичними матеріалами, відпрацювали навички роботи з сервісами Google у спільному доступі, обговорили шляхи вирішення проблеми, поділилися досвідом, запропонували форми та види роботи з педагогами-позашкільниками з цієї теми.

Детальніше з матеріалами засідання можна познайомитися у кімнаті Google Клас (код доступу: 2qpsgmd).

Впровадження STEM - освіти в закладах позашкільної освіти

22 січня 2020 року відбулося планове засідання методичного обєднання етодистів закладів позашкільної освіти міста.

Знову у центрі уваги була тема впровадження STEM-освіти в освітній процес закладу позашкільної освіти. В ході роботи методисти ЗПО виконали декілька завдань:

  • розібралися з поняттями "STEM-освіта", "STEM-орієнтовані підходи";

  • розглянули приклади реалізації цього дидактичного підходу;

  • проаналізували переваги ЗПО для реалізації STEM-освіти, сформулювали на підставі зроблених висновків принципи реалізації STEM-освіти в ЗПО;

  • обмінялися досвідом впровадження;

  • знайшли нові ідеї щодо впровадження STEM--освіти тощо

Впровадження _STEM__ЗПО
STEM-освіта_ЗПО

Тематичне засідання МО "Портфоліо як інструмент самореалізації, самооцінювання та оцінювання діяльності учасників освітнього процесу"

4 листопада 2019 методисти позашкільних закладів зустрілися для обговорення теми використання технології портфоліо в навчальній та методичній роботі. Були розглянуті загальні підходи до складання портфоліо, особливості різних його видів тощо. Співпрацюючи в групах, спираючись на досвід колег, визначили орієнтовну структуру робочого і демонстраційного портфоліо вихованця, е-портфоліо методиста і педагога закладу позашкільної освіти.

Портфоліо як інструмент самореалізації, самооцінювання та оцінювання [Восстановленный]

Серпнева нарада

29 вересня 2019 року колеги-методисти зустрілися на першій в цьому навчальному році серпневій нараді. Обговорили методичні рекомендації щодо організації роботи у закладах позашкільної освіти, зміст і форми національно-патріотичного виховання, особливості запроваення STEМ-освіти. Методисти-позашкільники узгодили напрями роботи і спланували діяльність на новий навчальний рік.

МО-ЗПО