Іспити у школах

"ІСПИТИ У ШКОЛАХ"

У 2013 році наш навчальний заклад було відібрано для участі у спільному проєкті Goethe-Institut в Україні та Міністерства освіти і науки України «Іспити у школах». У 2014 році одинадцять учнів нашої школи складали іспит на Сертифікат В2, що дало можливість перевірити знання та рівень викладання німецької мови за європейськими стандартами.


Всі учні успішно склали усну частину іспиту, що підтверджує досягнення головної мети навчання іноземної мови у загальноосвітніх навчальних закладах, а саме – формування в учнів комунікативної компетенції, базою для якої є комунікативні уміння, сформовані на основі мовних знань і навичок.

Дві учениці, а саме, Мороз Яна (учениця 11-А класу) та Морох Анастасія (учениця 11-Б класу) успішно склали як усну так і письмову частину іспиту і отримали сертифікат Goethe-Institut рівня В2. Таким чином, дані учні були звільнені від підсумкової державної атестації з предмету «німецька мова», а у додатку до атестата про повну загальну середню освіту їм автоматично була виставлена річна та атестаційна оцінки 12 балів.

У 2015 учні складали іспит на сертифікат В1 та В2. Сертифікат «Goethe-Zertifikat В2» у цьому році отримала Іванина Ольга (учениця 11-А класу). Ольга набрала найбільше балів з усіх учнів України, які складали іспит на сертифікат рівня В2. За такі досягнення Гете-Інститут нагородив ученицю тритижневою поїздкою в Берлін (Німеччина) на курси поглибленого вивчення німецької мови, де збираються діти з усіх країн світу.

Три незабутні тижні Ольга Іванина провела в Берліні. Програма курсів була орієнтована на дітей та молодь з усього світу, яким цікава міжнародна атмосфера, вивчення мови у мовному середовищі та одночасне знайомство з країною. Враженнями про курси Оля ділиться у своєму есе:

«Вже не так часто слухаю пісні, які були в таборі і все рідше переглядаю Kurszeitung. Та жоден спогад про Берлін-Ваннзее-2015 не став менш яскравим, всі враження такі ж позитивні, а обличчя всіх такі ж рідні. Тільки в літаку я усвідомила, що ці 3 тижні минули... закінчилися ті миті щастя, ті теплі обійми, радісні вигуки , дискотеки, заняття, проекти, прогулянки Берліном, поїздки в автобусах, обливання, безсонні ночі... Три тижні пролетіли, як один день. Спочатку було трішки незвично, бо стільки людей з різних країн світу (а нас було 72) в одному місці я ще ніколи не бачила. Але потім для мене не було нічого дивного в тому, що я живу з дівчиною з Нідерландів, в Берлін їду з турчанами, проект роблю з бельгійкою, а в класі в мене є французи, італійці, болгари, поляки, серби. На жаль, настає день, коли табірна зміна добігає свого кінця. На березі річки відбулась прощальна вечірка, ми останній раз проїхались в автобусі всі разом, а потім, побравши ковдри, лягли спати в одній кімнаті. Та в цю ніч ніхто не заснув, адже кожен знав, що вже зовсім скоро табір закінчиться. По сумних обличчях було видно, що нікому не хочеться звідси їхати, а хочеться залишитись тут ще хоча б на день, на годину, ще на одну поїздку в Берлін. І хоча ми все одно роз‛їхались, і, можливо, більше ніколи не зустрінемось, табір залишиться однією з найяскравіших зірок в пам‛яті кожного з нас».

Ольга Іванина, вересень 2015

У 2016 році ще троє учнів отримали сертифікат рівня В2. Це Бенещук Тетяна, Христінчик Світлана та Романюк Мирослава.


Детальніше про проєкт Goethe-Institut в Україні та Міністерства освіти і науки України

«Іспити у школах»

Проєкт складається з таких етапів:

1.2013-2014 н.р.: на початку квітня учні випускних класів двадцяти (десяти загальноосвітніх та десяти спеціалізованих) шкіл складають іспит на Гете-сертифікат В1, відповідно В2. Вчителі беруть участь у семінарі по підготовці до цих іспитів, організованому Goethe-Institut. Іспит проводиться у школі та є безкоштовним.

2.2014-2015 н.р.: проект поширюється на 120 шкіл України, школярі сплачують частину коштів за іспити самостійно (у розмірі приблизно 400 грн.).

3.З 2015-2016 н.р.: у всіх школах країни замість іспитів державної підсумкової атестації з німецької мови прийматимуться іспити Goethe-Institut.


Згідно з положенням Міністерства освіти і науки України іспити Goethe-Institut прирівнюються до іспитів державної підсумкової атестації. Учні загальноосвітніх шкіл із Гете-сертифікатом В1, а також учні спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням німецької мови із Гете-сертифікатом В2 отримують 12 балів із предмету «німецька мова», не складаючи іспит державної підсумкової атестації.

Така зовнішня сертифікація має численні переваги:

https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/prf/prs.html


Адреса ліцею:

село Княгининок, вулиця Соборна, 72, 

Луцький район, Волинська область, 45630