Історична довідка

Становлення та розвиток Межиріцького ЗДО

(ясла-садок)"Берізка"

Життя людини починається з дня народження, а плин самостійного життя бере початок із тієї миті, коли малюка тримають дбайливі виховательські руки, що з часом стають такими ж рідними, як і материнські. Дитячий садок – це перша пристань життєвої ріки, перші успіхи і перемоги, образи і прикрощі...

П'ятдесят три роки перед маленькими Межирічанами відкриті двері "Берізки" в чудову країну казок, ігор та знань, де вони отримують такі потрібні їм вміння спілкуватися і любити, жити і перемагати, де про садок говорять, як про затишний і гостинний дім, де живе любов, доброта і чуйність, де педагоги – мудрі та чуйні,аура світла і чиста.

Першим дитячим садком був маленький будиночок по вулиці імені Т.Г.Шевченка згодом це приміщення стало непридатне для утримання даної установи і сільським дітлахам було виділено пристосоване приміщення ,бувше адміністративне приміщення колишнього колгоспу. Але він не повністю задовольняв потреби малюків, бо не міг прийняти всіх бажаючих його відвідувати. Місцева влада пішла на зустріч малечі і тому побудували нове приміщення за сучасним (на той час) проектом на місці старого дитячого садка.З 1968 року відчинив свої двері для дітей,під своєю старою назвою "Берізка". І це вже був ясла-садок, до якого приймали дітей з одного року. У зв'язку з тим, що відбувалася розбудова населеного пункту, кількість дітей збільшилася. тому було прийняте рішення побудувати нове типове приміщещення, де функціонувало 2 різновікові групи.В новобудову завезли нові меблі, іграшки, фізкультурно-спортивний інвентар - всього було вдосталь! Належним чином облаштовано та впорядковано і територію садочка, де розміщено дитячі ігрові майданчики для кожної вікової групи, великі стаціонарні тіньові навіси.

Дитсадочок швидкими темпами розвивався, попит на його відвідування збільшувався, адже зростав і контингент самих дітей села.

Першою господинею дошкільної установи була Лисенко Любов Василівна, яка поспіль 35 років очолювала дитсадок . З 1992року керівником закладу ,згідно рішенню правління колгоспу імені Чапаєва призначена Литвиненко Інна Миколаївна.

В 2000році місцеве господарство збанкрутіло і сільські дітлахи були позбавлені можливості отримувати дошкільну освіту.12 років велась боротьба в правлячих структурах за відновлення роботи дитячого садка.2012 рік став знаменний,дякуючи обласній,районній,місцевій владі,громаді села,батькам ДНЗ(ясла-садок) "Берізка" відчинив двері перед дошколяриками.

Сьогодні в садочку функціонує 2різновікові групи: ясельна- молодша, середня та старша, кількісний склад дитячого колективу становить - 35 вихованців.

Невелика площа закладу, приємне оточення, дружній колектив співробітників - це друга домівка дитини,її велика родина. Тому всі малята тут майже безболісно адаптуються до нового оточення, нових вимог, невимушено навчаються та спілкуються, розвиваються як особистості.

В дитсадку створено необхідні умови для розвитку, навчання та виховання дітей: затишні, естетично оформлені групи, меблі та декорації, гарне предметно-розвивальне середовище, дидактичні матеріали, що дібрані згідно вимог Програми розвитку дитини дошкільного віку "Я у світі".

На належному рівні організована лікувально-профілактична та оздоровча робота, в практиці роботи використовуються нові форми і методи оздоровлення дітей. Велика увага приділяється організації харчування дошкільнят. В садочку організовано 3-х разове харчування, яке містить весь набір рекомендованих продуктів.

Основні завдання, які ставить перед собою колектив, - це зміцнення здоров'я дітей та встановлення партнерських стосунків із батьками, формування національно-свідомої особистості, виховання поваги та інтересу до культурних надбань українського народу.

Орієнтуючись на потреби сьогодення, побажання батьків, індивідуальні здібності дітей, використовуючи культурно-освітнє оточення, педагогічний колектив віднаходить нові форми роботи з вихованцями, використовуються перевірені практикою власні надбання та інноваційні освітні технології. Організація навчально-виховного процесу в дошкільному закладі підпорядкована принципу природовідповідності та цілеспрямованості - всю роботу з дітьми треба починати треба з раннього дитинства, з того періоду, коли закладаються основні їх моральні якості, коли їх серце відкрите для добра, коли вони вчаться шанувати, любити і берегти людські цінності.

Доля кожного малюка залежить від того, хто його виховує, хто є першим наставником, педагогом. Тому наш колектив розуміє, що кожна дитина як особистість потребує особливої уваги, теплоти, професійної турботи. Весело живуть малюки у нашому закладі. Щоранку їх зустрічають дбайливі педагоги, протягом дня дітлахи мають змогу не лише навчатися, а й розважатися, відпочивати. Багато цікавих свят, лялькових вистав готують вихователі разом зі своїми вихованцями. Діти тут ліплять, малюють, виготовляють аплікації, орігамі, розгадують кросворди, головоломки, граються,фантазують, створюють власний світ...

Атмосфера дитячого закладу пройнята турботою дорослих про малечу, любов'ю та довірою. Тут бачать кожну дитину не як одну з багатьох таких самих, а як неповторну особистість. Педагогічний колектив складають представники різних поколінь, різних педагогічних закладів, поглядів, життєвих доль, та об'єднує усіх нас єдине - любов до дитини.

Головне наше досягнення - дитячий сміх, що не змовкає протягом багатьох десятиліть! Ми змогли виховати у своїх стінах представників різних професій. Та пишаємось насправді не цим, а тим, що плекаємо просто хороших людей, здатних прийти на допомогу, які стали дбайливими батьками і справжніми громадянами.