DZĪVĀ BIBLIOTĒKA

KONFERENCES DIENAS KĀRTĪBA

9.30-10.00 PIRMĀ PARALĒLĀ SESIJA

Galds A Aija Vasiļjeva "Bērnu valodas un radošās iztēles veicināšana mākslinieciskajā darbībā pirmsskolā"

Pieredzes stāsti par dramatizācijas, ēnu teātra, pasaku un citu rotaļu metožu izmantošanu darbā ar pirmsskolas vecuma bērniem. 

Galds B Jana Bačuka "Mācību jomu/bērnu interešu centri telpās un āra vidē pirmsskolā"

Atvēlot lielāku laiku dienas ritmā bērnu rotaļām svaigā gaisā, autore papildus mācību jomu centriem grupas telpā ir izveidojusi mācību jomu centrus/bērnu interešu centrus āra vidē.  Radītā vide dod iespēju bērniem mācīties pašvadīti, vērtēt un uzlabot savu sniegumu

Galds C Mārīte Cinglere "Aktīvs un darbīgs bērns pirmsskolā"

Pieredze rotaļnodarbību vadīšanā āra vidē. Tikumu un veselībai draudzīgu ieradumu veidošana caur fiziskām aktivitātēm, eksperimentiem un vērojumiem.

Galds D Santa Dāvida "Praktiski piemēri pilsoniskās līdzdalības un sadarbības sekmēšanai pirmsskolā"

Galds E Inguna Āboliņa "Skaitāmpanti - radoša pieeja ikdienas darbībās jaunākā vecumposma bērniem"

Kādēļ skaitāmpanti? Bērniem ikdienas vidē ir jādzird valoda. Lai bērnu galvā būtu vārdi, ir jārunā.  Izmantojot skaitāmpantus, autore rada  interesi, piesaista uzmanību, ievieš  tradīcijas, nostiprina vērtības, rada pozitīvas emocijas, motivē gūt pieredzi un augt.  Autore izmanto un rada to, kas uzrunā bērnus viņiem saprotamās izpausmēs: vārdos, dziesmās, dejās, kustībās, mākslā un idejās. Dodot cilvēks iegūst un paplašina vietu jaunām zināšanām

Galds F Sarmīte Puriņa "Projektu dienas jauktās grupās 7. -9. klasei, mācoties attālināti"  

Projektu dienu organizēšana: grupu izveide, pienākumu sadale, skolēnu pašvadīta darbošanās, paveiktā prezentēšana, projektu dienu norises izvērtēšana. 

Galds G Guntra Berķe,  Gundars Ģērmanis "Agrāk un tagad"

Vēsture ir viss, kas reiz bijis, noticis un vēsture ir jāmācās tur, kur tā ir. Autori prot palīdzēt saskatīt, kā vēsture dzīvo mums līdzās dažādos veidos, -  vien jābūt redzīgiem. Liecības par to ir mums visapkārt. Tās mājo senās celtnēs un priekšmetos, fotogrāfijās un apkārtējā ainavā. Grāmatas autori ir izstrādājuši nodarbību  4.klases vēstures un sociālo zinību tēmas "Kā mēra laika ritējumu un noskaidro pārmaiņas tajā" apguvei Gulbenes vēstures un mākslas muzeja teritorijā.

Galds H Alla Miņina "Divgadnieka krāsainā pasaule"

Pieredzējuša pirmsskolas pedagoga stāsts par ikdienu, sadzīvi un sadarbību jaunākā pirmsskolas vecuma bērnu grupā.

Galds I Iluta Podziņa "Raidieraksti (podkāsti)- mūsdienīgs formāts runātprasmes attīstībai"

Autore piedāvā sarunu par vienu no praksē pārbaudītiem un jauniešiem pievilcīgiem veidiem runas prasmes trenēšanai un atgriezeniskās saites sniegšanai: raidierakstu izmantošana mācību procesā.

Galds J Daiga Kalinka "Valodas logopēdiskā taka"

Stāķu dabas parkā  autore ir izveidotojusi valodas logopēdisko taku. Taka dod iespēju bērniem, ģimenēm, skolēnu grupām (ar vai bez skolotāja) darboties patstāvīgi brīvā dabā un attīstīt valodu. Takā šobrīd izvietoti 7 uzdevumi. Būs iespēja kādu no tiem arī izmēģināt.

Galds K Lienīte Leišavniece "Senās profesijas" (1.-3.kl)

Autore ir izstrādājusi nodarbību atbilstoši kompetenču pieejai un karjeras izglītībā sasniedzamajiem rezultātiem vecumposmā no 1.līdz 3.klasei.  Lai nodarbību piedzīvotu kopā ar saviem skolēniem, būs jādodas uz Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Klēti, kur varēs iepazīties ar 10 seno profesiju nosaukumiem un to lietderību tā laika sabiedrībai. Tiek piedāvāta iespēja  praktiski izmēģināt tā laika amatnieka arodu.

Galds L Marita Mūrniece, Aina Rubene "Dinamiskās pauzes"

Ritmika, fiziskās aktivitātes kā atelpa, iedvesma, atpūta un veselības veicināšana mācību stundās.

Galds M Līga Amosova, Dace Eihmane, Silva Miesniece "STOP 4-7  ieguvumi un izaicinājumi pirmsskolā"

Pozitīvām sociālajām attiecībām ir aizsargājošs efekts pret nākotnes grūtībām. Bērniem, kuriem agrīni ir nepietiekamas sociālās un emocionālās prasmes ir daudz lielāks sociālo problēmu veidošanās un vienaudžu atraidījuma risks. Tas, savukārt, ir pamats daudz nopietnākām emocionālām un uzvedības problēmām, piemēram, depresijai, kas var attīstīties līdz pat pusaudžu vecumam. Pieredzes stāsts par to, ko iesākt ar hiperaktivitāti, izaicinošu uzvedību, agresivitāti, stūrgalvību, nepaklausību, nesavaldību pirmsskolas vecumposmā.

Galds N Līga Silauniece ''Rosināt domāt''

Kā ķīmijas stundās, izmantojot dažādus informācijas avotus, rosināt skolēnus domāt.

Galds O Dina Tiltiņa “Rakstu rakstiem izrakstīju” 7.klase

Aušanas dažādo tehniku pielietojums mācību procesā. Jaunu ideju ģenerēšana.

10.15-10.45 OTRĀ PARALĒLĀ SESIJA

Galds A Inese Laizāne "Aktivitātes bērnu lasītprasmes veicināšanai pirmsskolā"

Pieredze par interaktīvās lasīšanas metodēm. Autore  iepazīstina ar pašas izstrādāto prezentāciju materiālu skaņu un burtu apguvē bērniem.

Galds B Antra Paegle, Lana Černoglazova "Multifunkcionāls, individualizēts plānotājs kā metodisks mācību līdzeklis"

Lejasciema vidusskolā jau otro gadu tiek veidots individualizēts, multifunkcionāls plānotājs. Šis plānotājs ir izstrādāts atbilstoši skolas skolēnu un pedagogu vajadzībām un ir vienāds visam skolas kolektīvam – gan skolēniem, gan pedagogiem. Plānotājs veic arī veic metodiskā mācību līdzekļa funkciju: *) attīsta skolēnos prasmi plānot savu laiku un mācīšanos; *) rosina izvirzīt mērķus un sekot to realizācijai; *) ceļ skolēnu pašvērtējumu un piederības izjūtu skolai; *) ir kā “palīgs” audzināšanas stundām: darbs ar noteikumiem, nedēļas citātiem, svarīgāko kontaktinformāciju utt. Plānotājs tiek gatavots kopā ar skolēniem: gan  vāka, gan iekšlapu noformējumos tiek izmantoti  skolēnu vizuālās mākslas darbi.

Galds C Agnese Belte "Pozitīva emocionālā gaisotne un bērna labjūtība pirmsskolas grupā" 

Pieredzes stāsts par vidi, kurā pedagogs atbalsta bērna iniciatīvas, bērni konstruē savas zināšanas un apgūst jaunas prasmes, un autores mijiedarbību ar bērniem. Autore prot radīt bērniem iespējas veikt izvēles un īstenot savus lēmumus, pārējiem mācot rēķināties un respektēt to.

Galds D Laima Braše, Sigita Petrovska "Sadarbība attālinātā mācību procesa organizēšanā skolā"   

Pieredze sadarbības veidošanā attālināti: *) iknedēļas mācību plāni skolēniem;  *) koplietošanas dokumentu izmantošana skolas darba plānošanā; *) savstarpējie stundu apmeklējumi; *) skolotāju tikšanās – iknedēļas sanāksmes: *) sadarbība ar vecākiem

Galds E Iveta Ziepniece "Starptautiskie projekti -skolēnu un pedagogu kompetenču veicinātāji"  

Tirzas pamatskolas pieredze: *) starptautisko projektu īstenošanā kompetenču izglītības kontekstā; *) pedagogu sadarbība caurviju kompetenču integrēšanā projektu īstenošanā; *) IT, valodu, pašvadītās mācīšanās prasmju veicināšanā skolēniem; *) projektu ietekme un ilgtspēja; *) projektu īstenošanas pieredze attālināto mācību laikā: āra nodarbības, kopdarbu veidošana u.c.

Galds F Mārīte Kārkliņa, Maruta Sudare "Mācīšana un mācīšanās, izmantojot fotogrāfijas"

Fotosalons/nodarbība: "Pareizas fotografēšanas pirmo soļu apgūšana".  Skolēnu uzņemto fotogrāfiju izmantošana mācību stundās 1. – 6. klasē: *) matemātikā  - ģeometriskās figūras; *) dabas zinībās - gadalaiki;*)  latviešu valodā – stāstu veidošana; *)  angļu valodā – iepazīstini ar sevi; *) sociālajās zinībās - emocijas. 

Galds G Sarmīte Ieleja "Maizes klaipa ceļojums 1.klasē" 

Autore ir izstrādājusi nodarbību 1.klasei dizaina un tehnoloģiju tēmas ”Kā cep maizi? Kā atspoguļo maizes tapšanas ceļu?”  (1.4.) apguvei ārpus klases telpām Gulbenes novada vēstures un mākslas  muzeja klētī. Nodarbība atklāj maizes radīšanas ceļu no tīruma līdz gatavam maizes klaipam agrāk un tagad. Nodarbībā bērniem jāizmanto datorikā un matemātikā iegūtās zināšanas.

Galds H Vita Medniece, Raisa Raga. Latviešu valodas un karjeras izglītības integrētā mācību stunda ” Cik svarīgas ir komunikācijas prasmes dažādu profesiju pārstāvjiem?”

Karjera ir cilvēka resursu efektīva izmantošana dzīves mērķu sasniegšanai, regulāri pilnveidojot dažādas prasmes, tajā skaitā arī savas runas un saziņas prasmes. Latviešu valodas stundā, izmantojot atbilstošas mācību metodes, skolēns mācās novērtēt dažādu profesiju pārstāvju un savas komunikācijas prasmes, izprot, cik tās ir nepieciešamas konkrētās profesijas apguvei. Sasniedzamais rezultāts, stundā izmantotās mācību metodes, darba lapas, atgriezeniskā saite.

Galds I Inga Kadile "Iemīlēt kustības - priekam, aktivitātei, mieram"

Cigun vingrinājumi sev pašiem un skolēniem stundu aktīvajām pauzēm.  Autore piedāvā  vingrinājumus kuri pamodina, aktivizē, nomierina. 

Galds J Daiga Kalinka "Muzeja pele MUPE"

Autore ir izstrādājusi integrētu nodarbību 2.-5.klašu skolēniem, kas īstenojama Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā. Nodarbībā skolēni tiek iepazīstināti ar muzeja kompleksu, kultūrvēstures jēdzieniem un veic logopēdiskus valodas uzdevumus. Autore iepazīstinās ar iepazīstinās MUPI un dos iespēju izmēģināt uzdevumus.

Galds K Jolanta Zirne, Ilze Vajevska "Karjeras izglītības integrēšana sociālajās  zinībās 1.klasē"

Autores  ir izstrādājušas sociālo zinību temata "Kādas prasmes un īpašības vajadzīgas mācoties un strādājot?" apguvi 1.klases skolēniem 10 mācību stundu apjomā. Būs iespēja praktiski piedzīvot vairākas metodes karjeras izglītības integrēšanai, ko autores iesaka izmantot temata apguves laikā.

Galds L Sarmīte Lāce "Montesori pedagoģijas apmācības programma bērniem ar smagiem garīgas attīstības traucējumiem attīstībai un ieteikumi pedagogiem un aprūpētājiem, kas strādā ar bērniem, kam ir smagi garīgās attīstības traucējumi"

Ieskats populārākajos maldinošajos priekšstatos par Montesori pedagoģiju. Montesori pedagoģijas panākumu “atslēgas”. Montesori praktiskās dzīves uzdevumu izmantošana bērna ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem motorai attīstībai dažādās vecuma un traucējumu grupās skolā. Praktiski ieteikumi pedagogiem un aprūpētājiem/ vecākiem/ Montesori pegadoģijā.

Galds M Vita Poiša "Drāmas elementi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas jomas mācību priekšmetos"

Veidi un paņēmieni sevis izzināšanai. Vērtības- atbildība, radošums, sadarbība.

Galds N Dita Grigore "Izziņas procesa veicināšana bioloģijā"

Kolāžu, bukletu veidošana, lai attīstītu praktiskās salīdzināšanas metodes. Zooloģijas zināšanu nostiprināšana, izmantojot plastilīnu un citus materiālus. Šūnas bioloģijas pētniecības nostiprināšanas praktiskā metode. Botānika mums apkārt - praktiskie darbi.

Galds O Guntis Princovs “Stabilas konstrukcijas inženierzinībās” 7.-8.kl.

Izturīga tilta būvniecība no ikdienā pieejamiem materiāliem. Iespēja trenēt telpisko domāšanu un izprast slodžu iedarbību.

11.00-11.30 TREŠĀ PARALĒLĀ SESIJA

Galds A Agita Taurmane "Montessori pedagoģijas metodes ar mūsdienīgu mācīšanās vidi pirmsskolā"

Skolotāja dalās atziņās kā uztvert bērnu kā personību, dot bērnam iespēju sekot savām paša mācīšanās spējām, ņemot vērā bērna sensitīvās fāzes. Ieskats Montessori mācību materiālu izmantošanā, metodikā

Galds B Solvita Ločmele "Digitālo rīku izmantošana pirmsskolā"  

Skolotāja ir apguvusi kursu programmu “ IKT pamatprocesu attīstīšana, moduļu kopa. Programmēšana”. Mācību procesa dažādošanai ikdienā tiek izmantoti digitālie rīki, digitālie mācību materiāli (dators, videokamera, daudzfunkcionālais mikroskops u.c.)

Galds C Mārīte Braše, Linda Kukare-Aldersone "Jautrs un zīmēts teksta uzdevums sākumskolā"

Teksta uzdevumi vienmēr ir sagādājuši grūtības, jo tie ir jālasa, tie pārsvarā nav interesanti, bet gan tikai loģiski, tajos slēpjas dažādi atslēgas vārdi, bez kuriem uzdevumus nevar izpildīt pareizi. Tāpēc skolēniem tiek piedāvāti jautri un pašpapildinoši teksta uzdevumi, lai, vizualizējot vai  reāli izspējot uzdevumu, tiktu pie pareizā rezultāta. 

Galds D Iveta Gailīte "Vizuālā atbalsta programmas Widgit  Sym Writer  pielietojums darbā ar bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem"  

Autore iepazīstinās ar programmu, kura dod iespēju mācīties, vingrināties un to darīt interesanti, izglītojamam aizraujoši, ļauj strādāt pedagoga vadībā un patstāvīgi, labot pieļautās kļūdas. Veidotie materiāli lietojami kā alternatīvās komunikācijas līdzeklis. Darbošanās sniedz pozitīvas emocijas, gandarījumu, ir jēgpilna brīvā brīža nodarbe. Ar programmas palīdzību ir vieglāk iemācīties dzejoļus, izprast valodu, pilnveidot vārdu krājumu un saistīto runu. Izglītojamo ievadītā informācija atspoguļo viņu attīstības dinamiku, paveikto iespējams parādīt citiem, pielietot to atkārtoti, piemērojot jaunus mācību uzdevumus. Arī pedagogs pats var veidot savus uzdevumus, piemērojot konkrētai situācijai.

Galds E Dace Rudzīte "Caurviju prasmju attīstīšana, iesaistot bērnus mācību procesa organizēšanā un vadīšanā pirmsskolā" 

Dzīvās grāmatas saturs: *) TV kastes stāsts - idejas autori ir paši bērni, kuri parastā sadzīves tehnikas iepakojuma kastē ieraudzīja vairāk par tukšu kasti. Stāsts par sadarbību un pašvadību bērnu darbības brīvajā laikā; *) Runājošās sienas stāsts - aktivitāte un notikums gada garumā, kas katru mēnesi un biežāk uzbūra brīnumstāstu, kas bērnos attīstīja uzņēmējspēju, jaunradi, kritisko domāšanu, pašvadībasm vērtēšanas un kopīgas plānošanas prasmes.

Galds F Svetlana Ziepniece "Vēstures un vizuālās mākslas tēmu integrēšanas mēģinājums 7. klasē"

Integrēts plānošanas, mācīšanās un vērtēšanas process. Izstrādātas darba lapas šādu tēmu apgūšanai: a) vēsturē: 7.4. Kristīgās un islāma pasaules rašanās, 7.5.Sabiedrība viduslaikos; b) vizuālajā mākslā:  7.2. Fantastiski tēli dažādās kultūrās.

Galds G Lāsma Lapkaša "Vingrināšanās māksla pirmsskolā"

Mūzika  - valoda, mūzika  - ritms un  kustība, mūzika  - radoša, pašvadīta darbība.  Vingrināšanās darbības muzikālā  bērna ikdienā nozīmē spēju , gribas, prasmju un bērna personības attīstību. Vingrināties muzikālās darbībās  nozīmē atklāt ko jaunu tieši caur savu vingrināšanās pieredzi.

Galds I Līga Ozola "Dzirkstelīte bērna acīs"

Eksperimenti pirmsskolā, bērnu izziņas procesu veicināšana, prasmju un zināšanu nostiprināšana, eksperiments kā mācību metode.

Galds J Inga Anča, Irēna Aizpure "Veselības minūtes dažādos mācību priekšmetos"

Kusties un esi vesels! Attīstīsim un sekmēsim šī ieraduma veidošanos bērnos!

Galds K Iveta Meisīte "Darbs ar bērniem pirmsskolā"

Autores darba gaitas īss apraksts. Izaicinājumi. Motivācija. Labie prakses piemēri.

Galds L Lāsma Štāle "Es - mākslinieks" (1.klase)

Autore ir izveidojusi nodarbību, lai atbilstoši kompetenču pieejai apgūtu 1. klasē paredzēto vizuālās mākslas tēmu: “Es krāsās un līnijās. Glezniecība. Kā es sevi varu attēlot mākslā?”. Nodarbībā skolēni iepazīst pašportretu kā mākslas žanru un nostiprina sociālajās zinībās un angļu valodā iegūtās zināšanas.  Lai piedzīvotu šo nodarbību kopā ar saviem pirmklasniekiem, būs jādodas uz   Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Oranžēriju.

Galds M Sandra Dikmane "Gulbenes novada mākslinieku personības

Autore ir izveidojusi  nodarbību, kas īstenojama Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Oranžērijā. Nodarbība  iepazīstina ar novadnieku Jūlija Madernieka un Jūlija Straumes dzīves stāstiem, darbiem un viņu daiļradē iedvesmotiem jaundarbiem. Kā atgriezeniskā saite par dzirdēto un redzēto  skolēniem tiek piedāvāta iespēja radīt kolāžu vai  stilizētus  dabas elementus un ornamentus.

Galds N Evita Zālīte "Piekariņš :)"

Dzīva grāmata  būs dzīva,  ja mēs visi kopā tajā atstāsim savu prāta un roku darbu. Kopā ar aut0ri izgatavosiet  vienkāršu sirds bērnu, kurš esot līdzās ikdienas darbos, neļaus  atslābt.

Galds O Ruta Jansone "Bites neguļ - IZĪRĒJAM!

Vienkārši programmējamu ierīču izmantošana mācību satura apguvē  gan pirmsskolā, gan pamatskolā.

11.45-12.15 CETURTĀ PARALĒLĀ SESIJA

Galds A Inese Žīgure "Brīvdabas pedagoģijas priekšrocības bērnu pašvadītas mācīšanās veicināšanā pirmsskolā"

Darbošanās ar bērniem āra vidē. Caurviju prasmju, zināšanu un attieksmju veicināšana caur mācīšanos dabā.

Galds B Sarmīte Salmiņa, Agija Glāzniece "Sākumskolas metodisko līdzekļu materiālās bāzes veidošanas iestrādnes"

Sākumskolas metodisko līdzekļu materiālās bāzes veidošanas iestrādnes. Autores dalīsies pieredzē un aicinās izmēģināt materiālius, kurus pašas ir  izstrādājušas vairāku gadu garumā. Materiāli veidoti, lai aktivizētu pašvadītu mācīšanos. Daļa no materiāliem ir  izstrādāti kopā ar skolēniem.

Galds C Linda Kukare-Aldersone "Ornaments un stilizācija" (3.klase)

 Autore ir izstrādājusi nodarbību, lai atbilstoši kompetenču pieejai apgūtu 3. klases vizuālās mākslas tēmas “Simboli un stilizācija” un “Fantāzijas tēlu zīmēšana”. Nodarbības saturs ir saistīts ar matemātikas, latviešu valodas un datorikas iegūto zināšanu un prasmju pielietojumu.  Nodarbība iepazīstina ar novadnieku Jūlija Madernieka un Jūlija Straumes darbiem un viņu daiļradē iedvesmotiem jaundarbiem. Lai  3.klases klases audzēkņi piedzīvotu šo nodarbību, kopā ar savu skolotāju būs jādodas uz Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Oranžēriju.

Galds D Aija Krēsliņa, Aelita Medejse "Informāciju tehnoloģiju izmantošana sākumskolā"

Interaktīvās darba lapu gatavošana www.liveworksheets.com.  Atverot un kopīgojot ar skolēniem sagatavoto interaktīvo darba lapu,  tajā ir  iespēja rakstīt visu mācību stundas laikā nepieciešamo informāciju.  Autorēm ir pieredze izmantot darba lapas gan dažādojot mājas darbus, gan veidojot pārbaudes darbus. 

Galds E Ilze Vajevska, Maira Ivanova, Marija Saleniece "Diferencēšanas un individualizēšanas pieredze iekļaujošajā izglītībā"

Iekļaujošā izglītība nav sinonīms speciālajai izglītībai. Iekļaujošā izglītība ir izglītības veids, kurš cenšas sniegt vienādas izglītības iespējas visiem un  to izprot attiecībā uz daudz plašāku skolēnu loku, kuri var tikt pakļauti izstumšanai, tas neatteicas tikai uz tiem, kuriem ir noteiktas speciālās izglītības vajadzības. UNESCO iekļaujošu izglītību definē kā procesu, kurā tiek nodrošinātas visu izglītojamo daudzveidīgās vajadzības, sekmējot ikviena līdzdalību mācību procesā, kultūrā un dažādu kopienu dzīvē un mazinot atstumtību izglītības un izglītības ieguves procesā.  Angļu valodas un matemātikas skolotājas dalīsies pieredzē par mācību satura diferencēšanu un mācību procesa individuālizēšanu mācību stundā: mācību paņēmieni, mācību līdzekļi, pedagoga palīgi u.c.

Galds F Sandra Biksīte, Ināra Šmite "Riti, riti, valodiņa"

M.Montesori materiālu izmantošana bērnu valodas attīstībā. Vienkārši paņēmieni kā rotaļu veidā kopā ar bērnu darbojoties, veicināt bērna valodas attīstību arī gadījumos, kad bērnam ir grūtības.

Galds G Anita Bondare "Plāno uzdevumu! Izpildi! Novērtē paveikto!" (pirmsskolā)

Pieredzes stāsti tuvāku un tālāku mērķu sasniegšanā, plānojot uzdevumus mēnesim, nedēļai, dienai. Pašvadīta mācīšanās dabā.   

Galds H Ieva Viļuma,  Edīte Zaube "Hobiji. Profesijas. Prasmes. Zināšanas"

Balstoties uz zināšanām, mēs atklājam sevi un spējam ieskatīties nākotnē. Svarīgi zināt, kas tev patīk tagad, un, kā nokļūt līdz savai sapņu profesijai.  Lai darba pasaulē pavērtu plašākas iespējas, vitāli nepieciešamas svešvalodas zināšanas. Grāmatas autori (angļu valodas skolotāja un pedagoģe karjeras konsultante) vēlas iedvesmot jebkura vecuma lasītāju: n e a p s t ā t i e s pie sasniegtā!

Galds I Aija Pluša "Bērns ar uzvedības problēmām mācību iestādē"

Sarežģīts bērns - izaicinājums vai problēma? Saruna, pieredze, idejas, risinājumi. Autore ir speciālā pedagoģe.

Galds J Ligita Plešanova "Brāli, brāli"

Mūzikas skolotājas  iedvesmas un pieredzes stāsts. Par un ap mūsu novada dižgariem - balss burvjiem, augusta mēneša jubilāriem! Atziņas, citāti, mūzika un sports.

Galds K Ilze Putne, Ligita Lapsa "Starpdisciplinārā pieeja skolas darba organizācijā"

Autores dalīsies pieredzē par starpdisciplionāru nodarbību plānošanu un īstenošanu.

Galds L Aiva Šmukiņa "Logopēdijas dažādās šķautnes pirmsskolā"

Par izaicinājumiem un pārmaiņām logopēda darbā. Kā strādāt un mācīt bērnus nēsājot maskas? Kā nodrošināt apmācību bērniem, kas mācās attālināti? Grāmatas saturs: *) artikulācijas aparāta vingrinājumi, ko skatīties video formātā; *) interneta aplikāciju piedāvājums attālinātajam darbam; *) logopēdiskās nodarbības video formātā; *) kompetenču pieeju var pielietot arī logopēdi.

Galds M Aivija Grinberga "Pašvērtējums un tā nepieciešamība

Pieredzes stāsts par metožu, rīku un paņēmienu izmantošanu pašvērtēšanas procesa īstenošanā vēstures stundās.

Galds N Sarmīte Afanasjeva "Praktiski piemēri pašvadītas mācīšanās prasmju attīstīšanai pirmsskolā"

 Praktiski piemēri no autore pieredzes

Galds O Jānis Strods “Algoritmu izmantošana loģisku uzdevumu risināšanā jebkurā vecumposmā”

Algoritmu izmantošana ikdienā lietojamu uzdevumu atrisināšanai. Trenēsimies izmantot algoritmu, lai saliktu pasaulē sarežģītāko puzli. Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais!

Galds P Paula Leite-Berģe, Sanita Kalniņa “Valdorfa pedagoģija - mīti un patiesība”

Gulbenes Valdorfa pamatskolas pedagogi kliedēs mītus un akcentēs patiesību par Valdorfa pedagoģijas filozofiju, izaicinājumiem un ieguvumiem.