KRILA IZ GLAVE

U.M.G. posebno izdvaja svoj program Krila iz Glave. Realizacija programa se sprovodi kroz kombinaciju fizičke i mentalne igre. Volimo da kažemo kroz kolaž programa. Koji treba kod dece da dodatno stimuliše i održe postojeće intelektualne kapacitete. Na ovo se dodaje niz specijalno dizajniranih vežbi, koje dodatno povoljno deluju na pozitivan tok razvoja.

Napredne faze su, stimulacija procesa razmišljanja kroz sagledavanje istog problema iz različitih uglova, serijacija, klasifikacije, vizualizacije, asocijacije, ..

Da bi se program realizovao, razvijena su posebna sredstva i metodike i dodata postojeća poznata koja su se dokazala generacijama.

Raspolažemo najsavremenijim aplikacijama za praćenje razvoja svakog deteta ( i vaspitne Grupe ) i otkrivanje potencijinih darovitosti u realnom vremenu.

Program Krila iz Glave se implementira u dečije ustanove kao dodatni program ( usklađuje se postojećim programima ustanove). Veoma je jednostavan za realizaciju.

Program već duže vreme među decom i odraslima se prepoznaje kao mentalna gimnastika.

ČINJENICAE : U prvih 1000 dana života

neuroni u mozgu deteta formiraju 700 do 1000 novih veza u sekundi,

Nakon toga dolazi trenutak od novih 1500 dana,

period u kojem ovo bogatstvo treba održati i pokrenuti...

Ovo bogatstvo održava i pokreće Mentalna Gimnastika

( skraćeno M.G.)

Šta je M.G.?

Mentalna - misaona aktivnost Gimnastika - fizičke vežbe

M+G = mentalna i fizička gipkost

Da li je naporno?

M.G. je laka ne naporna aktivnost, kombinacija fizičkih i misaonih igara koja će održati i pokrenuti napredne funkcije mozga (u uslovima osnažujućeg socijalno-emotivnog okruženja).

Za koji uzrast ?

U praksi je dokazano da u periodu 4-9 god. postoji najveća potreba i da je najveća efikasnost. Nakon ovog perioda efikasnost opada i svodi se na održavanje postojećih kapaciteta. Preventivno se preporučuje osobama posle 50 god. života.

Da li je Mentalna Gimnastika (M.G) novo smišljena disciplina?

Ne, ona je prirodna aktivnost svakog čoveka i prirodna potreba svakog deteta. Neophodna za proces ličnog razvoja. Svako od nas koristi neku vrstu M.G. premda to zovemo drugim imenima.

Razlika između prirodne i organizovane M.G.?

Prirodna zavisi od društveno prihvaćenih navika, okruženja u kojem živi i lične motivacije - interesovanja. Za decu koja usvajaju navike roditelja i preuzimaju modele okruženja a nemaju izražena interesovanja, očekivani proces razvoja najblaže rečeno je neizvesan jer samo 3-5% dece održi stvarne-fiziološke mogućnosti stećene rođenjem..

Organizovana M.G.

zasniva se na prevazilaženju stereotipa, modelu pozitivne prakse i na otkrivanju interesovanja i talenaza. Počinje procenom razvojne faza deteta i grupe, na osnovu čega se gradi sistem vežbi. Cilj je podsticanje-održavanje urođenih potencijala. Razvoj u ovakvom okruženju je celovitiji a 70% dece se približi stvarnih-fiziološkim mogućnostima.

Zašto ne 100%?

Spoljni faktori koji utiču na brzinu napredovanja , vaspitna, socijalna i emotivna komponenta.

Zbog ove činjenice M.G. nije radionicom ili vežbaonica, već proces koji se sprovodi putem programa Krila iz Glave. Sačinjen i osmišljen za stvaranje pozitivno emocionalno socijalnog okruženje, vežbi kroz igru, vaspitnog rada i specijalno dizajniranih sredstava i metodologija.

Rezultate kroz ovako organizovan sistem dobijamo u vremenskom periodu od 6 mes. do 3 god.


Ako i dalje tražite razlog zašto bi se priključili ovoj

aktivnosti?

Osnovni razlog je rešenje koje je kroz svoj program Krila iz Glave - M.G. ponudilo, za onemogućen prirodan podsticaj, za prevazilaženje stereotipa, za celovit podsticaj tokom razvojnog perioda, za zaklon od favorizacija i šablonizacija određenih disciplina karakterističnih za vreme o kom živimo i koji dovode celovit razvoj individualnosti na nivo statističke greške,

i još,

M.G. tokom programa, socijalno emotivno relaksira, provodi decu kroz 12 razvojnih oblasti, nudi najsavremenijim sredstvima i metodologijama za svaku oblast, predlažemo dinamiku ponavljanja određenih vežbi vaspitačima a roditeljima informaciju o najboljim uočenim aspektima deteta, bitnim za dalji razvoj.


Kome je namenjena M.G.?

Svakom zdravom detetu.

Na koji način?

Prvi korak

igre kroz koje procenjuje/u

trenutna/e razvojna/e faza/e.

Drugi korak

formiranje grupa,

uglavnom su to grupe ne veće od 15 ne manje 10.

Treći korak

Faza aktivacija: kroz simulaciju uslova

Faza održavanje: kroz dinamično i kreativno okruženje

isključivo kroz igre

Četvrti korak

praćenje napredovanja za svako dete.

Iz dana u dan.

“Inteligencija bez ambicija je ptica bez krila”.