9 травня -

День Матері

У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.

Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

День матері в країнах світу День матері: історія свята та особливості

Привітання до Дня Матері Вірші про маму


9 травня -

День Перемоги над нацизмом У

другій світовій війні

Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою. У 1941 році почалася найстрашніша, найближча, найкривавіша - Велика Вітчизняна. Кажуть, без величезних втрат, нацистів було не зупинити ...

У Берлінській операції, в 1945 році, було залучено понад 2,5 мільйонів солдатів і офіцерів, 6250 танків і самохідних гармат, 7500 літаків. Втрати виявилися величезними: за добу Червона Армія втрачала, за офіційними даними, понад 15 тисяч солдатів і офіцерів. Усього радянські війська в Берлінській операції втратили 352 тисячі чоловік, у тому числі 78 тисяч чоловік загиблими.

В ході операції широко використовувалися танки в місті. В подібних умовах вони не могли застосувати широкий маневр і ставали зручною мішенню для протитанкових засобів німців. Це також призвело до великих втрат: за два тижні боїв Червона Армія втратила третину танків і САУ, які брали участь у Берлінській операції, що склало 1997 одиниць. Також було втрачено 2108 гармат і мінометів і 917 бойових літаків. В результаті радянські війська повністю розгромили 70 піхотних, 12 танкових і 11 моторизованих дивізій супротивника, взяли в полон близько 480 тисяч осіб. Читати далі...

День Перемоги (відео) Битва за Берлін

Як власноруч зробити мак (майстер-клас)

8 травня -

День памяті та примирення

8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. З цієї нагоди цього дня в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування. Однак, на вимогу Кремля, 8 травня 1945 року, о 22:43 за середньоєвропейським часом (о 00:43 9 травня за московським), у передмісті німецької столиці Карлсхорсті був підписаний ще один "Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини". По своїй суті він підтвердив аналогічний документ, підписаний днем раніше у Реймсі, і підтвердив час припинення вогню - 8 травня о 23:01 за середньоєвропейським часом (9 травня о 1:01 за московським).Читати далі...

Матеріали до відзначення Дня пам'яті та примирення

Лист до татка на фронт (відео) Друга світова війна

День памяті та примирення (відео)

Твори українських письменників і поетів, які розкривають події та наслідки війни

6 травня -

День розмальовки

Для того що б зайняти малюків і дітей різного віку є безліч різних способів. Один з них - це ігри розмальовки.
Розмальовки — це книги, на сторінках яких розміщені штрихові ілюстрації, які розфарбовує читач. Такі ілюстрації охоплюють безліч предметів і тим, від найпростіших до абстрактних і складних. Розмальовки люблять і діти, і дорослі. Що ігри-розмальовки дають нашим дітям? Розфарбування для дітей допомагають:

1) Розвинути у дитини почуття смаку шляхом поєднання і підбору різних кольорів.

2) Спосіб самовираження.

3) Отримання перших навичок у малюванні, шляхом запам'ятовування форм і контурів. З чого обрані предмети складаються і як малюються.

4) Чудовий спосіб виховувати у дитині посидючість і охайність при виконання завдань. Простежити за цим можна, наприклад, давши дитині розмальовку з невеликою кількістю дрібних деталей.

5) Розмальовки для малюків дозволяють заспокоїти дитину, розвивати її фантазію і уяву.

6) Розмальовки для дошкільнят допоможуть в ігровій формі підготувати дитину до перших уроків і завдань.

7) Також, розмальовки дитячі допоможуть дитині зняти нервову напругу і відволікти його увагу від стресової ситуа

Розмальовки для хлопців Розмальовки для дівчат

Розмальовки для дорослих

10 найкращих антистрес-книг

5 травня -

Міжнародний день боротьби за права інвалідів

«Основне правило – не дати зламати себе

ні людям, ні обставинам»

(Марія Склодовська-Кюрі)

Міжнародний день боротьби за права інвалідів світова спільнота відзначає 5 травня. У цей день 1992 року люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів.

Ні одна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади. Незалежно від національності, релігії, майнового стану, стану здоров’я.

У нас кажуть - інваліди. На Заході - люди з обмеженими можливостями здоров’я. По суті - одне й те саме, але в Україні інваліди - одна з самих малозахищених верств населення, - вважають борці за їхні права. Кожен п’ятий має пенсію нижче величини прожиткового мінімуму. Багато з них потребують постійного стороннього догляду.

В Україні за останніми офіційними статистичними даними кількість інвалідів зростае. Щороку інвалідами стають декілька тисяч чоловік.

Конвенція про права інвалідів в питаннях та відповідях

2 травня -

Свято Великодня

Щороку дата Великодня може випадати на різні дні й місяці, оскільки обчислюється за місячно-сонячним календарем. У 2021 Великдень припадає на 4 квітня в західному християнстві і на 2 травня — у східному.

Свято на честь Воскресіння Бога і приходу весни існував у різних народів задовго до виникнення християнства. Наприклад, єгиптяни влаштовували навесні гуляння на честь воскресіння бога Осіріса, в Стародавній Греції прославляли богиню родючості Деметру, а стародавні кельти поклонялися богині весни Остарі, святкуючи пробудження природи фарбованими яйцями і маленькими пшеничними булочками, що нагадує сучасні великодні традиції.

До Великодня віруючі готуються впродовж Великого посту, який є одним із найсуворіших постів в році. Його тривалість пов’язана з тим, що Ісус провів у пустелі 40 днів. Люди вірять, що за ці дні людська душа повинна вшанувати страждання, які пережив Ісус Христос. Протягом Великого посту віруючі відмовляються від того, що віддаляє їх від Господа, очищають тіло і душу, моляться. Читати далі...

Розповідь про Великдень Великдень (відео для дітей)

Відеовікторина "Великдень" Великдень у різних країнах світу

Великодні символи Великдень: повір'я


30 квітня -

Міжнародний день джазу

Зараз неможливо уявити будь-джазовий колектив без саксофона.

Одне з легендарних музичних напрямів, витоки якого йдуть глибоко в афроамериканську народну музику і блюз, що з’явилося десь в 1910-і роки, імовірно в Новому Орлеані (штат Луїзіана, США), досягло свого феєричного розквіту вже через пару десятиліть. Це був не просто синтез європейської та африканської культури, що отримав згодом повсюдне поширення, джаз з’явився як новітнім фундаментом для розвитку різних музичних напрямків на його базі, так і був цілком очікуваний, абсолютно самостійний і самодостатній стиль музичного мистецтва.

Наприкінці осені 2011-го року, на 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, рішенням міжнародного співтовариства 30-е квітня було оголошено «Міжнародним днем джазу». Враховуючи високий ступінь культури і динамічного різноманіття музичного мистецтва, спільну спадщину і унікальний колорит, метою відзначення Дня джазу стало бажання розширення рівня інформованості всієї міжнародної спільноти про виражену педагогічну роль джазу як однієї з сил, що сприяє зміцненню миру і взаєморозумінню, єдності і культурного діалогу між людьми, суспільними групами і соціальними об’єднаннями.

Історія джазових стилів Найкращі джазмени світу

Джазові композитори світу

7 треків ,щоб зрозуміти джаз Джазові інструменти Джаз( mp3)

29 квітня -

Міжнародний день танцю

У 1518 році у Франції сталася справжня танцювальна чума. Вона тривала місяць і призвела до загибелі десятків людей в Страсбурзі. Це сталося через виснаження або серцеві напади. Люди просто безконтрольно танцювали, поки не падали. Звичайно ж, все повинно бути в міру!

Деякі хореографи вважають, що за рухами тіла ховаються справжні рухи душі. Танець - невід’ємна частина будь-якої культури. Він є джерелом натхнення для художників, дизайнерів, скульпторів і режисерів театру і кіно. Люди, які займаються танцями, відрізняються, як правило, цілеспрямованістю і у них хороше здоров’я. Навіть медичні експерименти показали, що у тих жінок, які перенесли операцію з видалення злоякісної пухлини, при додаванні до звичайної післяопераційної терапії, танцювальних занять, одужання проходило набагато швидше.

Найбільш чуттєвий танець сучасності, без сумніву, - танго. Цей танець виник в 1890-му році в Аргентині, але він швидко став дуже успішним в Європі.

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера. Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі «Друрі-Лейн» у Лондоні.

У цей день весь танцюючий світ відзначатиме своє професійне свято - театри опери та балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального та народного танцю і інші, як професійні, так і самодіяльні артисти.

День танцю. Види танців (відео) Міжнародний день танцю (відео)

7 найкращих книг про ... танці Вікторина "Танці: так чи ні?"

Цікава танцювальна вікторина Цікаві факти про танці

28 квітня -

Всесвітній день охорони праці

Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника.

За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, вводиться систематичний інструктаж працівників і всього персоналу, вводиться в штат інженер по техніці безпеки.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Презегнтація "День охорони праці"

Дистанційний захід "Охорона праці"

Охорона праці на підприємстві: що треба знати

Інструкції з охорони праці

Тематична вікторина

Рекомендаційний список літератури з ОП

Дотримуйтесь правил з техніки безпеки!

28 квітня -

День джинсів

Джинси — тут, джинси — там, джинси — всюди!

Першу пару джинсів пошив Лейба ШТРАУС, сьома дитина бідної єврейської сім’ї з Баварії. Лейба відзначався гострим розумом і практичністю. Він з дитинства мріяв стати мільйонером. Батьки хотіли зробити сина скрипачем, але той відмовився, бо захоплювався малюванням одягу

У 1847 році Штраус емігрував в Америку, де отримав більш крикливе ім’я — Леві Страус. Переїхавши в Нью-Йорк, молодий енергійний хлопець у Новому Світі безуспішно перебрав багато торгових професій. Коли Каліфорнію охопила золота лихоманка, Леві у 1853 році переїжджає в Сан-Франциско. «Навіщо самому промивати пісок? Краще почати шити золотошукачам міцні штани, і вони тобі будуть відсипати заповітний пісочок», — вирішив 24-річний Леві і став кроїти з наметової тканини комбінезони. Леві Страус з'єднує міцну дешеву тканину, зручний фасон і універсальний колір. Темно-синій колір матерії надавав найдешевший і стійкий барвник того часу — індиго. Леві починає замовляти для пошиття штанів тканину в Італії. Тюки з матеріалом прибувають з порту Генуя, на них стоїть штамп «Genes». В американському вимові це звучить, як «Джинс». Це одна з версій походження назви штанів.

Дуже довго ця річ не набувала масового поширення. У різний час вона виконувала різні функції. Спочатку джинси носили золотошукачі, ковбої, фермери, будівельники. Потім у них були одягнені солдати американської армії. Пізніше носіння джинсів стало життєвою філософією, символом свободи, незалежності і динамічного способу життя. Вони стали уніформою «втраченого покоління» — хіпі, панків, рокерів. А незабаром джинси стають представниками високої моди.

Розробляється велика кількість кольорів і моделей цього одягу

26 квітня -

Міжнародний день Чорнобиля

26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії.

Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

Чорнобильська катастрофа Чорнобильська катастрофа в цифрах Цей день в історії Чорнобильська катастрофа: довідка

Наслідки аварії Презентація "Чорнобильська катастрофа"

Презентація "Чорнобильський відголосок"

"Прип'ять - місто, якого немає"

Спогади. З вуст очевидця

23 квітня -

Всесвітній день

авторського права

23 квітня - доленосна для світової літератури дата. У цей день народились такі видатні письменники, як Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник, а також померли такі літературні велетні, як Мігель де Сервантес Сааведра, Вільям Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. Тому природно, що саме цей день, за пропозицією Міжнародної Асоціації Книговидавництв, був обраний Генеральною конференцією ЮНЕСКО Всесвітнім днем книги, а за пропозицією Російської Федерації у формулювання було додано і авторське право. 23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права.

Таким чином, починаючи з 1995 року, 23 квітня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги і авторського права. Своїм святом цей день вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи. Усюди організовуються цікаві акції, книжкові ярмарки, виставки, презентації, голосні читання, зустрічі з письменниками, автограф-сесії тощо. Традиція святкування народилася в іспанській Каталонії, де вже понад 80 років люди в день святого Георгія дарують червоні троянди і книжки тим, кого люблять: троянди символізують кров, пролиту Георгієм - покровителем Каталонії - у битві з драконом, а книги нагадують про сумну дату 23 квітня 1616 року - день смерті видатного іспанця Мігеля де Сервантеса Сааведри, автора безсмертної літературної перлини «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі». Читата далі...

22 квітня -

Всесвітній День матері-Землі

Матінка-Земля. Це вираження ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, - буквально зображено в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Не зважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим ми їй віддячуємо?

Вже здавна в різних країнах світу це питання набуло нагальну актуальність. Людство нарешті, звернувши увагу на свою позицію і роль в екосистемах нашої Землі, задумалося. Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Надія є. З’явилися і прагнення.Читати далі...


Історія свята та традиції святкування

Всесвітній день Землі (відео)

День Землі. Історія свята (відео)

Матеріали до свята(сценарії, презентації, класні години)

21 квітня -

Всесвітній день творчості та інновацій

Знання потрібні людині, щоб жити. Щоб життя було приємним, зручним, комфортним та максимально безпечним. Такі знання набуваються нами через закладений в нашій природі творчий процес. Він дозволяє створювати щось унікальне і корисне, що часто породжує справжні інновації, а вони в свою чергу дозволяють нам вирішувати ті завдання, які ставить перед нами завжди мінливий неповторний поточний момент.

Без творчості та інновацій життя набуває вельми неприємного відтінку, адже течія життя передбачає освіжаюче його оновлення.

Кожен момент часу, як і кожна в нашому світі людина, - унікальний. Унікальні завдання легше і ефективніше вирішувати за допомогою унікальних підходів, а вони можуть бути результатом лише природного творчого процесу.

Вперше цей день відзначався в більш ніж 50 країнах миру 21 квітня 2002 року. У 2017 році за підтримки Генеральної асамблеї ООН Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності став офіційним міжнародним заходом.

18 квітня -

День пам'яток історії та культури

В цей день згадують про те, що кожна країна - це своя історія та культура. Завдання цього свята - ще раз нагадати суспільству про необхідність збереження культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства.

Наша Батьківщина має надзвичайно багату культурно-історичну спадщину. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію. За ними можна простежити історію міста, довідатися, як воно будувалося й розросталося, як змінювався його вигляд з часом. Багато пам'яток, які нагадують нам про минуле нашої країни, збереглося на українських землях. Багато з них зникло, залишивши свій слід в історії та культурі українського народу.

Український народ дбайливо зберігає витоки своєї культури, залучаючись до неї, щоб осягнути її глибину й отримати незабутні враження.

Культурна спадщина України є невід'ємною частиною світового культурного надбання.

7 чудес України Топ -10 пам'яток культeри України Бібліотечний огляд

15 квітня -

День гумової терки

Джозеф Прістлі відкрив ці корисні властивості гумки в 1770 році. Він використовував шматки гуми, імпортовані з Бразилії. Потім в 1858 році Хайман Ліпман з Філадельфії, штат Пенсільванія, запатентував олівець з гумкою на кінці.

12 квітня -

Всесвітній день авіації та космонавтики

У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.

Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

ВІдео для дітей День космонавтики (відео) Перший політ

Ю. Гагарін (цікаві факти) Перший українець у космосі

Розповідь про українських космонавтів

Майсер-клас з виготовлення космонавта

Вікторина "Космос - стихія ,сила, життя.."

Вебогляд "Космос крізь призму дитячих книжок"

7 квітня -

Всесвітній день здоров'я

Подія присвячена до дня прийняття Статуту ВООЗ в 1948. Заходи на Всесвітній день здоров’я спрямовані на натхнення, мотивацію і напрямок досягнення найвищого рівня здоров’я.

Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я. Наприклад, тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».

Весела ранкова зарядка

Виховна година "Здоров'я - найбільша цінність"

5 квітня -

Міжнародний

День супу

Святкова дата з’явилася кілька років тому. Заходи за традицією включають популяризацію супу, як смачної і корисної для здоров’я страви.

Що може зігріти душу і тіло краще за тарілочку ароматного, гарячого супу? Особливо після напруженого робочого дня.

Суп зігріває шлунки населення Землі вже протягом майже 9000 років! Батьківщиною супу вважають Стародавній схід, де раніше за інших навчилися робити посуд, що підходив для його приготування. Важко перелічити всі види супів, винайдених за цей час людством. Любителі цієї страви обов’язково назвуть французький буябес, іспанський гаспачо, грузинський харчо, болгарський таратор, російські щі, холодник, уху, ну і звичайно ж неперевершений український борщ. Особливо витончені цінителі згадають японський рамен та китайський даньхуатан. Легкі або наваристі, прості в приготуванні або складні, м’ясні або вегетаріанські, з картоплі, локшини, рису або водоростей - всі вони зробили свій внесок у благородну справу громадського харчування та гідні того, щоб їм присвятили окремий день. Що і було зроблено. Читати далі...

Весняні рецепти Цікаві факти про суп

2 квітня -

Міжнародний

день книги

Багіра, чорна пантера з казки про Мауглі, в англійському оригінальному варіанті - чоловічої статі, це «він», а американські діти впевнені, що історія Еллі, Опудала, Залізного Дроворуба і Сміливого Лева закінчується з відльотом Гудвіна додому і поверненням Еллі в Канзас.

Цікаво, що свою першу книгу «Гаррі Поттер і філософський камінь» Джоан Роулінг закінчила в 1995 році. Літературний агент, який погодився її представляти, посилав рукопис у 12 видавництв, але всюди її відхилили. Тільки через рік рукопис був прийнятий маленьким лондонським видавництвом Bloomsbury, хоча його головний редактор навіть після схвалення книги був упевнений, що Роулінг не заробить багато на дитячих книгах, і радив ій знайти постійну роботу.

Дитячі книги - це не тільки література, коли всім смішно, кумедно або забавно, і не коли все просто і наочно, яскраво і привертає увагу, а коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, розповідається про життя, тобто в правильній дитячій літературі перед нами, перш за все, постає яскрава картина світу в різних життєвих ситуаціях. Читати далі....

2 квітня -

День народження

Ганса Крістіана Андерсена,

данського письменника, казкаря

Ганс Крістіан Андерсен (1805-1875) — найвидатніший казкар світу, знаменитий данський письменник, який писав вірші, поеми, п’єси, нариси, але обезсмертив своє ім'я геніальними казками - сумними, веселими, романтичними, мудрими і повчальними, що увібрали в себе оптимізм і віру у краще майбутнє прийдешніх поколінь. Творчий розквіт Андерсена — цього короля казкарів, припав на кінець тридцятих та сорокові роки дев’ятнадцятого століття. У цей час з-під його пера з’являються такі шедеври, як «Стійкий олов’яний солдатик» (1838), «Соловей», «Бридке каченя» (обидві - 1843), «Снігова королева» (1844), «Дівчинка з сірниками» (1845), «Тінь» (1847), «Мати» (1848) та багато інших. 1846 року Андерсен написав свою автобіографію під назвою «Казка мого життя».

Світова слава прийшла до нього непередбаченим, справді казковим шляхом. Щоправда, у рідній Данії його визнали аж наприкінці життя. До сімдесятиріччя письменника було оголошено про рішення спорудити йому пам'ятник.

Біографія Цікаві факти Казки

Вікторина "За казками Андерсена"

Мультфильми за казками Андерсена

1 квітня -

День Сміху

У світі 1 квітня відзначається День сміху і жартів.

Цей день, як його ще називають, День дурника, відомий із XVII століття, «батьками-засновниками» вважають англійців. Понад триста років тому відомий англійський письменник і антиквар Джон Обрі, який збирав не лише старі цінні речі, а й усілякі кумедні історії, чутки, плітки та лондонські анекдоти, вперше згадав про «Свято дурників». За кілька років гурт молодих лондонців квітневого ранку запрошував містян до Тауера – мовляв, там відбувається цікаве й незабутнє видовище – миття левів.Утім, дехто сумнівається в тому, що День сміху «винайшли» саме британці, й надає пальму першості у цьому французам. В Україні День сміху з’явився приблизно наприкінці XVIII століття, а остаточно затвердився у ХІХ ст. Його, як і новорічне свято, «завезли» іноземці. Тодішня преса рясніла першоквітневими жартами – здебільшого досить невинними.Традиція розігрувати цього дня рідних, друзів та колег збереглася й донині.

Історія свята Привітання Відеопривітання

Гуморески П.Глазового

30 березня -

День олівця

Про́сти́й або графі́тний (чорнографі́тний) оліве́цьінструмент для письма, малювання чи креслення, у якому тонка пи́сна графітна серцевина вкладена в оболонку з іншого матеріалу. Оболонка в олівцях найчастіше дерев'яна, але може бути з пластику або з переробленого паперу. Головна умова для матеріалу оболонки — він повинен легко застругуватися у побутових умовах.

Простий олівець — екологічно чистий інструмент для письма, портативний, написане ним за потреби може бути стерто майже безслідно, функціонує в тропічну спеку й арктичний холод, причому написане не втрачає кольору ні з часом, ні від сонячного проміння. Перший олівець Йозеф Гартмут випустив у 1889р. На всесвітній виставці в Парижі, через одинадцять років після випуску першого олівця, олівцям Йозеф Гартмута бала присуджена золота медаль, а гордовитий Йозеф Гартмут назвав їх на честь самого великого алмазу, який існував на той час у світі,« КОХІНОР».

Цікаві факти про олівець День олівця (відео)


24 березня - всесвітній день боротьби

з туберкульозом

Біля однієї третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу (ТБ). Хвороба розвивається лише у невеликої частки інфікованих людей. Підвищеного ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою. Імовірність розвитку активного туберкульозу у людини з ВІЛ приблизно в 26-31 разів вище.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.

У 1993 році ВООЗ об’явила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом і офіційно рекомендувала стратегію DOTS як нову стратегію боротьби з хворобою.

В Україні, згідно з Указом Презедента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно теж у 24 березня.

Одним із завдань, поставлених в рамках Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, є ліквідація глобальної епідемії туберкульозу. «Стратегія по ліквідації туберкульозу», розроблена ВООЗ і схвалена Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2014 році, закликає знизити рівні смертності від туберкульозу на 90% і захворюваності на туберкульоз на 80% до 2030 року в порівнянні з рівнями 2015 року.

Туберкульоз та шляхи його передачі

Туберкульоз: симптоми, профілактика

22 березня -

Всесвітній день Землі

Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А адже вона така одна у всьому всесвіті.

Теоретики звичайно ж допускають, що десь у надрах інших систем і галактик може бути ще щось подібне, будують найпотужніші телескопи, запускають в космос всілякі дослідні апарати, намагаючись знайти хоча б віддалену подібність такого унікального поєднання в просторі, яке представляє наша матінка Земля. На те вони і теоретики, а на практиці наш будинок сам вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу, так як нам схоже за дуже короткий час вдалося неабияк призабути про це. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.

Вікторина "День Землі"

"Нас зібрала одна природа" (сценарій заходу)

Еко-вікторина "Земля - наш спільний дім"

20 березня -

Всесвітній день казки

Це свято виникло за ініціативи Швеції в 1991 році. Ці березневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Ка́зка — це народно-поетичний або писемно-літературний твір про передбачувано вигадані події чи осіб, іноді за участю фантастичних сил, який має повчальну мету.

Казки - це ігрові посібники для дорослих і дітей, що містять у собі сукупність настанов, які описують, зберігають і передають фіксований комплекс дій людини в його побутовій практиці. В них сформульовано інтегральне уявлення народу про сенс успіху людини та способи досягнення такого успіху.

Мистецтво казки полягає в тому, що вона гармонізує людину з навколишнім світом з одного боку, а з іншого - координує її в суспільстві, світі, вигаданому людьми. Казка нівелює страхи навколишнього світу і пояснює встановлену систему взаємних обов'язків і прав світу вигаданого, щоб вони своєю чергою не викликали страхів.

Вікторина "Мандруємо країною казок"

Літературна вікторина "Чи пам'ятаєте Ви героїв цих казок?"

Книги з

"весняним настроєм"

Коли за вікном світить сонце, співають пташки, то доповнити атмосферу може лише хороша оптимістична книга.

Пропонуємо Вам підбірку книг з «весняним настроєм».

8 - 14 березня -

СВято Масляної

Масляна походить від старовинного язичницького свята проводів зими, що зберігалося після прийняття християнства. Це перш за все багато ситної їжі, тому немає нічого заторного в тому, щоб в цей час поласувати, скуштувати самих різноманітних страв і не відмовляти собі ні в чому. Головною стравою на масляну є, як відомо, млинці, які печуть кожного дня з понеділка. Також Масляна відома всенародним гулянням: це танці, співи, катання з гірок, на санчатах, спорудження масляного опудала, костри тощо. Триває масляна тиждень.

Історія свята, традиції святкування Привітання (вірші) Смачні рецепти

СМАЧНОЇ МАСЛЯНОЇ!!!

9 березня -

207 років від дня народження

Тараса Шевченка

Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних талантів і інтересів. Вся його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, і коли в Україні буде поважатися мову, культура та історія народу, тоді і люди будуть щасливі.

Біографія письменника Цікаві факти Вікторина для школярів

Онлайн-вікторина Сучасний мультик про життя поета

Найкращі цитати Анімації за поемами Кобзаря

Презентація для початкової школи

Лепбук "Тарасова доля"

8 березня -

МІЖнародний жіночий день

У 1977 році Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку. Це рішення ухвалили після закінчення Міжнародного року жінки (1975) і Десятиріччя жінок ООН (1976–1985), які раніше були проголошені Генеральною Асамблеєю.Вже майже півтора століття жінки відстоюють свої права, ведуть боротьбу за рівноправ’я з чоловіками. І навіть сьогодні це не втратило своєї актуальності. Як зазначають в ООН, Міжнародний жіночий день - це час поміркувати про досягнутий прогрес, закликати до змін і відзначити належним чином прояви мужності і рішучості з боку звичайних жінок, які грали виняткову роль в історії своїх країн і громад.

Історія свята Привітання (вірші) Привітання (відео)

Загадки про весну

Грайливі сонячні промінці, ніжно-зелені бруньки на деревах і перші квіти — скільки радості приносить весна! Тримай добірку віршованих загадок про цю прекрасну пору — поринай у солодке передчуття свіжих, теплих, омріяних днів! пропонуємо

3 березня -

Всесвітній день письменника

Гоголь мав пристрасть до рукоділля: в’язав на спицях шарфи, кроїв сестрам сукні, ткав пояси, до літа шив собі шийні хустки. Корнія Чуковського насправді звали Микола Васильович Корнейчуков. Джек Лондон був соціалістом, а крім того - першим в історії американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів. Агата Крісті страждала на дисграфію, тобто практично не могла писати від руки. Всі її знамениті романи були надиктовані. Едгар Аллан По все життя боявся темряви, а Оноре де Бальзак завжди писав у темряві. Марк Твен був непоганим винахідником. Серед його розробок - блокнот з відривними листочками для журналістів, шафа з розсувними полками, саморегульовані підтяжки, а також самий геніальний з його винаходів - машинка для зав’язування краваток!

ВІрші про весну

Весна – найчарівніша пора року. Символ відродження, нового життя і сподівань. Давайте подивимся, як висловлювали свої почуття до неї українські поети і поетеси. В цій добірці ви знайдете вірші про весну і для найменших поціновувачів цієї пори року, і вже для більш дорослих.

Як створюється книжка?

Всі ми звикли оцінювати книгу в її кінцевому вигляді: красива обкладинка, якісний папір, доречні ілюстрації та зручний формат. Звісно, що гарно видану книжку і читати приємніше. Але, чи знаєте ви як створюється книжка, хто працює над її створенням та скільки часу цей процес займає?

Видання книг – справа кропітка, від рукопису до друку вона проходить низку внутрішніх видавничих процесів. Окрім автора, над книгою працює ще близько двох десятків фахівців. То які ж етапи проходить книжка від рукопису до книгарні? Час розкрити секрети! Подивіться відео


1 березня -

ВСЕсвітній день імунітету

Тільки 10% людей можуть похвалитися потужним імунітетом, що захищає їх від переважної більшості захворювань. Ще 10% мають вроджений імунодефіцит. Вони хворіють досить часто. У решти 80% сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя. Так, 80% імунної системи знаходиться в кишечнику. Щорічно 1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету».Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року. Мета цього дня, укладена в залученні широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.Саме слово «Імунітет» походить від латинського слова «immunitas» і означає - звільнення. Імунітет - здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким шляхом забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму.

Весняні прикмети

Весна – час, кали просинається природа. Народні прикмети допоможуть визначити, якою буде весна в цьому році і яким буде погода в інші порі року. Спостерігаємо, перевіряємо. Це дуже цікаво!

Прикмети про погоду навесні Народні прикмети Весняні прикмети у віршах

21 лютого -

День рідної мови

Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.

Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач.

У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

Вікторина-гра "Люблю рідну мову"

20 лютого -

День Героїв небесної сотні

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. «Небесна Сотня» — прийнята в Україні збірна назва загиблих 104 протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Подвиг Героїв Небесної Сотні надихнув на боротьбу з російською агресією сотні тисяч українців. І ми схиляємо голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за свободу рідної землі. Вічна пам’ять і слава Героям! Вони не вмирають, а навічно залишаються нашою славою та небесними захисниками України! Сьогодні ми не повинні зрадити тих, хто зробив мужній крок до самопожертви та безсмертя! Ми відповідальні перед ними, перед собою та перед нашими дітьми за долю і майбутнє нашої країни! Слава Україні!

19 лютого -

День Державного герба України

З історії відомо, що з найдавніших часів символ тризуба шанувався як своєрідний магічний знак, оберіг. Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. Відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, на українських землях з II ст. Існує до 30 теорій походження і значення тризуба, на приклад: сокіл, якір, символ триєдинства світу тощо. За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах. 25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за офіційний герб УНР. З 22 січня 1919 року згідно з законом про Злуку Тризуб став використовуватися і як герб Західної області УНР. Залишався він гербом гетьманської держави П. Скоропадського, а також Директорії. Уперше спроба конституційно оформити Тризуб як державний герб була зроблена у травні 1920 у проекті Конституції, розробленому Всеукраїнською Національною Радою, а вдруге — спеціальною «Урядовою Комісією по виготовленню Конституції Української Держави» 1 жовтня того ж року. Сучасний герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією, було затверджено 19 лютого 1992 року.

18 лютого -

День батарейки

Батарея - термін 18-го і 19-го століття для ряду конденсаторів або лейденських банок, з'єднаних паралельно, але перша відома батарея виникла 2000 роками раніше, могла виробляти до 2 вольт, однак її використання було невідомо. Вона представляла глиняний глечик, в якому знаходився залізний прут, оточений мідним циліндром. При заповненні оцтом або електролітичним розчином, банка виробляла від 1,1 до 2 вольт. Цілком можливо, що пристрій використовувався для гальваніки, додаючи шар золота або інших дорогоцінних металів до поверхні.

Батарея перетворює хімічну енергію в електричну шляхом хімічної реакції.

Відомо, що в Оксфордському університеті є дзвін на батарейках, який працює вже більше 175 років. Ніхто не знає, з чого складається батарея і ніхто не бажає розбирати пристрій на частини, аби зрозуміти це.

Батареї використовуються повсюдно, від поля бою до димової сигналізації і наручних годинників. Вони бувають самих різних форм, розмірів і потужності, щоб задовольнити найширший спектр потреб людства.

Цей день відзначається на честь Алессандро Вольта, італійського фізика і винахідника електричної батареї, який народився в цей день в 1745 році.

17 лютого -

День спонтанного прояву доброти

Вперше цей день запровадили в американському місті Денвері ще 1995-го, проте з кожним роком це свято набуває все більшої популярності та заохочує всіх робити спонтанні добрі справи. У більшості культур вважається, що доброта — це акт виявлення турботи про інших, близьких та незнайомих людей без очікування на те ж саме у відповідь. Проте піклуючись про інших, ми зокрема піклуємося й про себе. Дослідження показують, що добрі справи і допомога іншим мають безліч переваг для психічного та фізичного здоров’я: впливають на центри задоволення у мозку, підвищуючи рівень серотоніну та дофаміну, зменшують тривожність, стрес, і запалення. Добрі справи у вигляді волонтерства також допомагають залишатися соціально активними та долати самотність.

15 лютого -

День бегемота

Назва hippopotamus походить від давньогрецької - "річковий кінь" (ἱπποπόταμος). Звичайний бегемот, або гіпопотам, - це великий, в основному рослиноїдний ссавець, що живе в Африці на південь від Сахари. Це один з двох збережених видів в родині Hippopotamidae, а інший - карликовий бегемот. Бегемоти гріються на береговій лінії і виділяють маслянисту червону субстанцію, що породило міф про те, що вони потіють кров'ю. Рідина насправді є зволожуючим засобом для шкіри і сонцезахисним кремом, який також може забезпечити захист від мікробів.

Цікаві факти про бегемотів Бегемот (відео)

15 лютого -

День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Двадцять чотири роки тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. А тих, хто і зостався живим, моральне каліцтво супроводжуватиме все життя. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи..

Надзвичайно жорсткі та виснажливі умови підготовки, перемінливий клімат, щоденні думки про смерть і переживання за своє життя робили перебування у «гарячій точці» просто неможливим. Таке зрозуміють тільки ті, хто воював і вижив у ті жахливі роки.

Та найстрашніше те, що ці хлопці не знали, що буде з ними в майбутньому, чи знайдуть вони собі місце у новому житті, житті без війни і смерті. Та всі розуміли одне – це занадто дорога ціна, ніщо не варте того, щоб платити саме такою ціною – ціною того, що відбувалося з ними тоді і що могло бути потім.

Про своє перебування на війні «афганці» не дуже поспішають розповідати. Вони скромно зауважують, мовляв, що тут говорити, війна і є війна – стріляють, убивають. Але навіть із скупих фраз-спогадів стає зрозуміло –кожен з них щохвилинно ризикував своїм життям.

В нашій шкільній бібліотеці було підготовлено виставку "Мій біль - Афганістан" та проведено бесіду з учнями 5-9 класів.

14 лютого-
День дарування книг

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних. Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона — постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає». Частіше заглядайте до скарбниці духовності — книг, з яких б'є невичерпне джерело мудрості.

Шановні читачі

Шкільна бібілотека ЗОШ № 22 з 10 до 19 лютого проводить акцію

«Подаруй бібліотеці сучасну книгу».

Приєднуйтесь до акції!

Не залишайтесь байдужими – бібліотеці потрібні нові книги!

Добрі справи робити приємно!

Щиро вдячні за подарунки!

14 лютого -

День Закоханих

День Святого Валентина відзначається в усьому світі 14 лютого. У цей день прийнято дарувати коханим подарунки, дуже часто це презенти у формі сердець – паперові валентинки, солодощі тощо.

День закоханих почали відзначати в Європі з XVIII століття, у США – з 1777 року, у нас – десь із початку 1990-x років.

День святого Валентина – свято, до якого можна ставитися по-різному. Адже це й справді загадкове свято зі своєю давньою, заплутаною історією, своїми традиціями і правилами, яких багато хто намагається дотримуватися. У першу чергу – закохані, кому, власне, і присвячений цей день.

День святого Валентина, зокрема, в Україні не є офіційним святом чи вихідним днем. Зараз його святкують і у сімейному колі, і студентство, і всі ті, хто вірить і/або шукає справжню любов.

Насамперед 14 лютого – це свято глибокої любові та відданості. І коштовні подарунки не мають жодного стосунку до Дня святого Валентина, вартує лише увага і ширі слова.

Зі святом!!!

Легенди про День Св.Валентина

Святкування Дня Св. Валентина в різних країнах

Майстер-клас "виготовлення валентинки"

10 лютого -

День парасольки

4 травня 1715 року в Парижі з'явилася перша складна парасолька. Нехитрій, але такій потрібній конструкції виповнюється більше трьох століть. За свою історію звична для сучасної людини парасолька пройшла чимало трансформацій. Винайшли її ще до н. е. практично одночасно в Китаї та Єгипті. Французький фабрикант Маріус створив більш компактну модель і замінив шовковий матеріал щільною тканиною. Нововведення припало до душі парижанам і гостям столиці.

Парасолька існувала ще в XI столітті до н. е. Саме цей час вважається часом винаходу парасольки. Батьківщиною парасольки вважають Китай або Єгипет. Одна з версій свідчить, що виною тому стало кохання. Один китаєць так любив свою дружину, що оберігав її буквально від усього. Помітивши, як його суджена мучиться під палючими променями сонця, він змайстрував для неї парасольку. Читати далі...

Незвичайні скульптури світу

Напевно в кожному місті є свої особливі скульптури і статуї, зазвичай розташовані уздовж вулиць або на площах. Якісь із них не надто виділяються, але деякі ... Деякі можуть бути просто неймовірними, від них навіть очей не відірвати. Якісь із них стоять давно, є і нові, і всі вони привертають увагу і надихають кожного, кому довелося їх побачити. Зацікавило? Тоді дивіться ось тут.

Приємного перегляду!!!!

9 лютого -

День безпечного Інтернету

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Наприклад, 11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

8 лютого -

День повітряного змія

Пові́тряний змій або літун — прив'язний літальний апарат, підтримуваний у повітрі тиском вітру на поверхню, поставлену під певним кутом до напрямку вітру. Винайдений в Китаї понад 2 тисячі років тому. Ця іграшка приносить радість всім: і дорослим, і дітям

Повітряний змій своїми руками Майстер-клас

7 лютого -

День балету

Балет - це давня форма класичного танцю з багатою історією. Краса балету воістину захоплює - дивовижна витонченість та елегантність, які виглядають абсолютно легко і без болісних зусиль.

Він виник в Італії в 15 столітті, але жінкам тоді не дозволялося танцювати на публіці. Це тривало до 1681 року. Артисти балету спочатку носили маски, а перші балети були змішані з оперою.

Зараз один балетний танець може триває в середньому чотири години.

Відомо, що більшість балерин зношують 2-3 пар пуантів (жіночі балетні туфлі) в тиждень. Танцюрист чоловічої статі зношує більше 4000 пар колготок за своє життя.

Артисти балету використовують величезну кількість енергії під час повного виступу. Коли танцюрист ловить танцівницю, він сумарно використовує силу, необхідну для підйому деяких більших об'єктів. Під час вистав він піднімає більш ніж 1-2 тонни балерин.

Прима-балерина в змозі виконати 32 поворота фуете поспіль в одному місці, а в деяких випадках і більше 100!

Таємниці Червоної книги

Червона книга України — основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання. До Червоної книги України заносяться види тварин і рослин, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території України, в межах її територіальних вод, континентального шельфу та виняткової (морської) економічної зони, і знаходяться під загрозою зникнення. Занесені до Червоної книги України види тварин і рослин підлягають особливій охороні на всій території України.

2 лютого -

День бабака

Бабак, що спить, теж вміє хропіти, - напевно, його так легше знайти. Схід сонця бабаки намагаються зустрічати своєрідним свистом. Відомо, що їх дуже швидко можна приручити і, як правило, бабаки віддані своїм господарям. Щодо передбачень... Ви здивуєтеся, але зараз на цю подію звертають увагу навіть представники Гідрометцентру. Не перебільшуючи можна відзначити, що від знання і розуміння майбутніх погодних умов залежить не так вже й мало. Для жителів міст, але скоріше для жителів сільської місцевості точні дані про погоду дуже важливі.

Перші згадки про День бабака датованы ще 1841-м роком. Для Канади та Сполучених Штатів Америки - це традиційне національне свято, що відзначається 2-го лютого, проте його популярність вже давно перейшла межі цих країн.

1 лютого -

Міжнародний День десерта

Міжнародний день десерту – неофіційне свято, але це не заважає йому ставати все популярнішим у світі. Його створення ініціювала американка Енджі Дадлі – блогерка й кондитерка. Вона прославилася як авторка десерту кейк-поп. Вважають, що саме його поява 1 лютого 2008 року і дала старт святу. Кейк-поп – десерт, що нагадує чупа-чупс (цукерку на паличці). Спочатку його готували з бісквітного тіста і шоколадної глазурі, але пізніше з'явилися варіації цієї страви.Ідея мініатюрного тістечка у вигляді кульки сподобалася не всім, але сама Дадлі в неї повірила і стала випікати численні варіації кейк-попів. Вона почала надавати їм різної форми і випікати тістечка до свят: Різдва, Хелловіну, Дня подяки. Невдовзі такі тістечка стали затребуваними: вони подобалися аудиторії різного віку і були зручною стравою для подавання на вечірках і дитячих святах. Дадлі стала справжньою зіркою у США. Вона випустила книгу "Кейк-попи: підказки, поради та рецепти" і стала проводити майстер-класи з виготовлення тістечка на паличці.

Тест для батьків

"Ваша дитина

в дзеркалі читаннЯ"

Шановнi батьки!!!

Цей тест призначений для тих, чиї дiти вчаться в 5-8-х класах. Якщо Ви хочете дiзнатися, що значить для Вашої дитини читання, яку роль вiдiграє воно в її життi, спробуйте вибрати по 1-му варiанту з вiдповiдей на кожне запитання. Ви не тiльки визначите ступiнь пiдготовленостi вашої дитини, а й зможете оцiнити свої здiбностi як керiвника читання. Перейдіть, будь ласка , за наступним посиланням

29 січня -

День пам'яті героїв Крут

Саме в цей день у 1918 році в 130 км на північний схід від Києва відбувся бій чотирьохтисячної більшовицької армії Михайла Муравйова проти загону із київських студентів і бійців вільного козацтва, який налічував близько 400 воїнів. Цій трагічній даті присвячують пісні, знімають фільми, видають книги.

Знана в Кременчуці, на Житомирщині і загалом в Україні поетеса Ольга Пилипчук доторкнулася всім серцем до горя, яке спіткало Україну. Її поетична балада «Дорога на Крути» віддзеркалює жертовність, патріотичний гарт, любов до Вітчизни. Україна пам'ятає свою історію, шанує своїх героїв. А нам з вами любити і берегти рідну Україну.

Книга о.Пилипчук "Дорога на Крути" Огляд видань "Крути"

Інтерактивний плакат "Герої Крут" "Бій пад Крутами" (відео)

27 січня -

День пам'яті жертв Голокосту

Сьогодні вся планета сумує за загиблими та шанує живих, згадуючи про жертви Голокосту. Цей день проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Це нагадування про всесвітню трагедію, про масове вбивство євреїв у всіх європейських державах. Читати далі...

Голокост в Україні Маленький "Бабий яр" "Голокост" (презентація)

Жахливі факти про Голокост "Голокост (відео)"

26 січня -

День подарунків

Усім нам дуже подобається отримувати всілякі приємні подарунки. Це справжній сюрприз, коли гублячись у здогадах ми отримуємо щось зовсім несподіване, але в глибині душі лише крадькома окреслене в наших добрих надіях і мріях, що приносить нам непідробну радість і теплі почуття. Через подарунок можна передати не тільки свою ніжність і турботу, а й показати всю щирість своїх почуттів і переживань по відношенню до свого улюбленого або улюбленої, друга чи подруги, родича, знайомого, колезі по роботі або навіть начальнику. Не дивно, що колись у далекій Великобританії та пов’язаних з нею країн Британської співдружності, а саме в Канаді та Австралії, Новій Зеландії та на Самоа, Кірібаті і т. д. виникло це дивовижне свято, свято сюрпризів, свято подарунків, свято уваги і не байдужості. Читати далі....

24 січня -

День морозива "ескімо"

Одним із символів щасливого безтурботного дитинства для більшості людей є морозиво. А найсмачнішим з його різновидів - ескімо.

Дата для свята ескімо була визначена не випадково. Вона прив'язана до отримання патенту на цей різновид морозива. Саме 24-го січня в 1922 році деякий Христиан Нельсон, який володів лавкою солодощів, що знаходилася в містечку Онава в штаті Айова, отримав на руки вже оформлений документ, що посвідчує його права на «Пиріжок ескімоса». Хоча продавати цю страву Христиан почав ще в 1919 році. У побуті ж його стали називати просто «ескімо» практично відразу після появи на ринку.

Багато документів стверджують, що ескімо в реальності вживалося ще в Стародавньому Римі. Однак офіційно визнана історія класичного «ескімо» - вершкового, на паличці і покритого глазур'ю з шоколаду, має початок саме в 1922 році.

УВАГА!!!!

Новий Український правопис

Нова редакція Українського правопису подає уточнені й доповнені правила написання загальних і власних назв українського та іншомовного походження, деталізовані правила вживання розділових знаків. В усіх розділах оновлено ілюстративний матеріал.

Для всіх, хто прагне писати,

дотримуючись норм сучасної літературної мови.

Читайте далі...

22 січня -

День Соборності України

Сьогодні у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році указом Президента свято було відновлено як День Соборності України.

В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, - в єдину соборну Українську державу.

Істоорія свята Класна година-онлайн

Онлайн-вікторина Бібліотечний урок

Анімаційний фільм "22 січня - День Соборності України"

Презентація Інформаційний ролик

Рекомендаційний список "Разом назавжди"

Віртуальна виставка "Соборна мати Україна"


21 січня -

Міжнародний день обіймів

Щорічне свято. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Свято виникло 21 січня 1986 року в Каро (Мічиган), США.

Свято з'явилося в 70-х роках XX століття, сформувавшись в студентському середовищі західноєвропейської молоді, але точні обставини його появи невідомі. Саме в цей день хлопці та дівчата обіймали один одного без жодного інтимного натяку. За своєрідним «повір'ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет , стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.

Традиції свята Користь обнімашок День обіймів (відео)

Якими бувають бібліотеки В Україні

Українські бібліотеки - це не тільки книжки. Вони змінюються, трансформуються завдяки активності як бібліотекарів, так і місцевих громад та спонсорів. Сьогодні там можна побачити мумію фараона, поспівати у караоке, погратися у PlayStation і погладити собаку.

Квест-кімнати і театральні студії, простори для зустрічей і навчання - нові формати бібліотек з'являються у містах і селах, де вони є ледь єдиним осередком культурного життя.

Однак при цьому лише 38% з усіх 15,5 тис. українських бібліотек мають комп`ютери. У селах, де розташовані 80% всіх бібліотек, інтернет є лише в 20%.

Про зовсім інші українські бібліотеки розповідає ВВС News Україна.Читати далі...

Перевірка

для дорослих!

Шановні дорослі!

Чи добре ви пам’ятаєте героїв класичних дитячих книжок? Пропонуємо вам невеличку вікторину на цю тему. Перейдіть за посланням

Бажаємо Вам успіхів!

Письменник,

що не писав!!!!

Гомер вважається найвидатнішим письменником усіх часів, хоча він не написав жодного рядка. Усі свої твори Гомер тримав у пам'яті з тої простої причини, що не вмів ні читати, ні писати.

Зацікавились???

Представляємо цікаві факти про Гомера.

20 січня -

День поширення знань про пінгвінів

Це екологічне свято, що відзначається по всьому світу. День було запроваджено з метою привернення уваги людей до цієї дивної птахи, її чисельності та місць помешкання.

Цю птицю можна з упевненістю назвати одним із символів Антарктиди.

Пінгвіни – сімейство нелітаючих морських птахів. У сімействі налічується 18 сучасних видів пінгвінів. Найбільший з них – це імператорський пінгвін, його зріст сягає 120 см, а вага – понад 40 кг. Найменший представник виду – малий пінгвін, який не вище коліна дорослої людини, а його вага не перевищує 2,5 кг.

Про пінгвінів не забули і письменники.

Про життя пінгвінів є цікаві книжки, які буде цікаво почитати з дітьми. Рекомендаційний список

19 січня -

свято Водохреща

Хрещення є одним з найважливіших церковних свят. В цей день Іоанн Хреститель хрестив Ісуса в річці Йордан. Ісус Христос прийшов до нього з Галілеї. Коли Іоанн побачив Його, то, впізнавши у Ньому Месію, спочатку хотів утримати Ісуса, кажучи: мені потрібно хреститися від Тебе, чому Ти приходиш до мене? Але Ісус відповів йому: облиш зараз, бо так належить нам виконати усяку правду. Тобі Іоанн допустив Його. І, хрестившись, Ісус в той же час вийшов з води, - і, відкрилися Йому небеса, і побачив Іоанн Духа Божого, Який сходив, як голуб, і опускався на Нього.

Згідно християнського віроучення саме після Хрещення Ісус почав освічувати людей, осяюючи їх світом істини.

Вважається, що Хрещення Господнє завершує зимові святки, тобто свята різдвяно-новорічного циклу. Цього дня втретє готують кутю, щедрують та роблять обряди на красу і достаток. Далі – детальніше про історію та традиції свята, якому стільки ж років, скільки і християнству.

Прикмети та традиції свята Водохреще (відео) Привітання

Онлайн-гра "Медіазнайко"

«Медіазнайко» – це перша навчальна гра з медіаосвіти в Україні, її мета – допомогти якомога більше дізнатися про інформаційне/медійне поле. Гра – частина курсу з медіаграмотності, розробленого спеціально для загальноосвітніх шкіл.

Суть гри полягає у тому, що потрібно пройти 9 рівнів/етапів, надати відповідь на запитання, стати журналістом, створити телепрограму, сайт і газету, дізнаючись при цьому як працюють медіа і як вони впливають на тебе – споживача інформації.

Навчальну гру «Медіазнайко» розробив і створив Центр медіаініціатив (Вірменія) за фінансової підтримки Всесвітнього банку в рамках програми «Альтернативні ресурси для медіа» в партнерстві з Інтерньюзом (США) і за фінансової підтримки USAID.

Підготовка українського варіанта гри стала можлива завдяки підтримці Програми «Бібліоміст», адаптацію до українських реалій здійснила команда Академії української преси.

Запустити гру можна за покликанням:

https://medialiteracy.org.ua/onlajn-gra-mediaznajko/

#AUP #АУП #medialiteracy #mediastudie

Унікальна дитяча

бібліотека

У Фінляндії, як і в будь-якій європейській країні, побачити чергу поза різдвяних розпродажів практично неможливо. Але заради такої події, яке фіни чекали цілих три роки, багато хто не полінувалися прийти раніше, щоб першими потрапити в святая святих мегасучасними комплексу. Як не дивно, але таким, що очолює подією минулого року цілої країни виявилося ... відкриття Центральної бібліотеки Ood

Хочете дізнатися, що ж таке бібліотека по-фінськи і чому у її дверей вишикувалася черга більше ніж на сто метрів? Тоді читайте далі..

18 січня -

Всевітній день сніговика

Ця дата обрана не випадково, оскільки «одиниця» і «вісімка» є подібними до форми сніговика який тримає мітлу в руці.

До речі, милий сніговичок не такий вже й простий персонаж, адже у нього є навіть своє власне свято. Християнська легенда говорить про те, що сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба. І наші улюблені зимові герої ніби здатні передати Богові прохання людей. Тому, коли зі снігу ліпили маленького сніговичка, йому шепотіли свої сокровенні бажання. Вважається, що як тільки фігурка розтане, бажання неодмінно здійсниться.

Навіть сама природа дала нам змогу зробити кожному свого сніговика та загадати бажання.А ще можна створити сніговика, який не розтане і буде вас розважати завжди, за допомогою відео-майстер класу.

Бажаємо і Вам, щоб усі ваші бажання

обов’язково здійснювалися!!!

Тварини, на яких природа вчилася малювати

Природа - найкращий художник. І ці чарівні тварини - тому підтвердження.

ЦІкаві фото

16 січня -

День Дракона

Цей день присвячений дослідженням культурного значення дракона для історії в суспільстві по всій земній кулі від Європи до Азії. Дракони тсячоліттями заворожують нашу уяву. Вони живуть у легендах і міфах, казках і епосах. Багатоголовий змій з українських казок, із яким бореться Котигорошко, - хто ж це, як не дракон? Читайте далі...

16 січня -

День "The Beatls"

Свято на честь знаменитої ліверпульської групи відзначається з 2001 року за рішенням ЮНЕСКО.

Бітлз» (англ. The Beatles) — британський біт-рок-гурт, створений 1960 року в Ліверпулі. Один з найуспішніших, з комерційної точки зору, музичних гуртів в історії популярної музики. Кількість проданих платівок гурту перевищує один мільярд примірників, що є рекордом світової музичної індустрії. 15 альбомів гурту «Бітлз» очолювали хіт-паради Великої Британії — це більше, ніж у будь-якого іншого виконавця. .До першого складу ансамблю входили: Джон Леннон (вокал, ритм-гітара), Пол Маккартні (вокал, ритм-гітара), Джордж Гаррісон (вокал, соло-гітара), Стюарт Саткліфф (бас-гітара) і Піт Бест (ударні). 1961 року Саткліфф залишив гурт, і місце бас-гітариста зайняв Маккартні.

Історія створення групи Учасники групи Пісні (mp3) Дискографія Цікаві факти Фільм

шедеври зі сміття

Зробити будь-яку поробку - це мистецтво. А якщо поробка зроблена зі сміття - це мистецтво, натхненне глобальними проблемами людства.

Це дійсно вражає!!!

15 січня -

День капелюха "ЦИЛІНДР"

Джон Етерінгтон з Лондона вперше в Англії почав продаж у своєму магазині нового типу головного убору - циліндра

Джон Етерінгтон, лондонський галантерейник вийшов зі свого магазину на Стренд в сутінковий час 15 січня 1797; на ньому був одягнений капелюх власного дизайну. Новий головний убір у вигляді труби на голові капелюшного торговця став для англійців сенсацією. Тодішні газети писали: «Дія капелюха на перехожих було жахливою. Багато жінок побачивши цього дивного предмета позбавлялися почуття, діти кричали ... ». А сам Етерінгтон був заарештований і доставлений до лорд-мера, який за порушення громадського порядку засудив його до штрафу в 500 фунтів стерлінгів. Але незабаром циліндр був «помилуваний», і в 1848 році цей капелюх надягли монархісти, чиновники і навіть поліцейські.Читайте далі...

Бібліотека

на колесах!!!

Бібліотеку у школі св. Марії Магдалини у Лондоні замінив двоповерховий шкільний автобус. Для цього його переобладнали. Робота над цим проектом була досить складною та за допомогою волонтерів все вдалося. Також тут є волонтери-читачі, котрі допомагають дітям полюбити книги. Читання - справді здатне змінювати життя, вірять у цій школі.Дивіться відео

14 січня -

Старий новий рік

Старий Новий рік сміливо можна вважати додатковим святом, яке твердо укорінилося в сімейних традиціях багатьох українців, а також жителів деяких інших країн.

Поява святкової дати пов’язана з розбіжністю двох календарів ‒ Юліанського (за «старим стилем») і Григоріанського («за новим стилем»).

Українці на Старий Новий рік щедро накривають стіл. На відміну від Різдвяного Святвечора, всі страви готуються ситні, на столі обов’язково має бути кутя, різноманітні випічки та частування. Саме багатий стіл дарує цьому вечору назву Щедрого.Читати далі....

Історія свята, традиції, прикмети Привітання

13 січня -

Щедрий вечір

За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем), - Щедрий Вечір. Це - залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем - це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір, або свято Меланки. У навечір'я Нового року (тепер - 13 січня) у церквах відбуваються урочисті Богослужіння на закінчення Старого року, щоб наприкінці року подякувати Богові за вже отримані ласки і попросити нових на наступний рік. Як і на Свят-вечір, цього дня готують святкову вечерю, яку в народі величають Щедрою. Читати далі...

Щедрик, щедрик, щедрівочка,Прилетіла ластівочка,Стала собі щебетати,Господаря викликати:- Вийди, вийди, господарю,Подивися на кошару,Там овечки покотились,А ягнички народились.

Історія свята Традиції святкування Народні прикмети Привітання Щедрий вечір (відео) Щедрівки

12 січня -

Всесвітній день доньки

Свято покликане підкреслити важливість дівчаток для сім'ї, а також зберегти теплими відносини вже дорослих дівчат і їхніх матерів. У світовому святковому календарі є декілька днів, присвячених дочкам. Так, 12 січня відзначається Міжнародний день дочок.. В цей день суспільство звертає увагу на труднощі виховання майбутніх жінок, складності взаємин в сім'ї і інші проблеми. У сім'ях же заведено збиратися за столом на святкову вечерю. День доньки – це насамперед свято любові, тепла й турботи.

Історія свята Привітання

Привітайте своїх доньок зі святом і приділити їм трохи більше уваги, ніж зазвичай.

11 січня -

Всесвітній день "СПАСИБІ"

Ми чудово розуміємо значення гарних манер, їх необхідність у повсякденному житті, але найчастіше ми висловлюємо подяку ніби мимохідь, не замислюючись про її значення. А між тим слова подяки мають дивовижні властивості, але вимовляти їх не можна, коли людина знаходиться у роздратованому стані. Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними „погладжуваннями” і здатні зігріти своїм теплом.

Ми кожного дня говоримо один одному „дякую”, тому важливо пам’ятати, що справжня вдячність – це лише та, що йде від чистого серця.

Скажи спасибі адже це просто так,

Скажи спасибі адже це така дрібниця,

Скажи спасибі і світ стане світліше,

Скажи спасибі, скажи, скажи.

Історія свята Цікаві факти про слово "дякую" Ігрова програма

"Спасибі" на різних мовах світу

10 січня -

День вдячності

кімнатним рослинам

Це свято було засновано мережею Gardener's Network, що дало офіційну можливість нагадати людям про переваги кімнатних рослин, наприклад, дослідження 2009 року показало, що запах лаванди може ефективно знизити частоту пульсу в стресових ситуаціях. Ці січневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

Кімнтані рослини на вдачу, щастя і гроші

Кімнатні рослини, які очищують повітря

Отруйні кімнатні рослини

Кімнатні рослини, за якими легко доглядати

8 січня -

День метро

Перша в світі „підземка” була запущена в Лондоні 10 січня 1863 і майже три десятиріччя обслуговувалась паровиками, які, між іншим, ще довго не бажали поступатися місцем „електричним братам”. Вітка була побудована компанією "Metropolitan Railway" (звідси і назва метрополітен), її довжина була 3,6 км.

Цікаві факти про метро ТОП-10 найбільші метро в світі Найзаплутаніші метро світу

Колядуймо разом!!!

Традиційно 7 січня православні християни відзначають Різдво Христове. Одна із найяскравіших традицій цього світлого свята, без якої просто неможливо уявити жодне Різдво, – це колядки.

Читайте такожЗимові свята 2021: повний календар на січень і лютийВони належать до найдавніших звичаїв, що дійшли до наших днів. Колядки неодмінно звучать у кожній українській родині й навіть на вулицях країни.

Так, після появи у Святвечір, 6 січня, на небі першої зірки, яка символізує народження Ісуса Христа, розпочинається Свята вечеря, а ближче до її завершення діти й підлітки збираються гуртом і йдуть вітати всіх колядками з народженням Христа.

Колядувати ходять від хати до хати, не оминаючи нікого. У своїх піснях колядники славлять появу на світ Христа Ісуса, зичать добра, щастя, здоров'я і достатку сім'ям. А господарі за це обдаровують колядників солодощами, різними смаколиками та дрібними грішми.

Коляд, коляд, колядниця,

Добра з медом паляниця,

А без меду не така,

Дайте, дядьку, п’ятака.

Одчиняйте скриньку,

Та давайте сливку,

Одчиняйте сундучок,

Та давайте п’ятачок.

Колекція колядок на Різдво (відео)

Колядки для дітей (текст)

7 січня -

РІздво Христове

Різдво Христове — одне з найбільших свят церковного світу. Воно прославляє день, який ознаменувався небувалою подією для всіх – народженням Сина Божого в Богородиці Діви Марії. Православне Різдво пишно святкується в Україні. Цього дня завершується сорокаденний Різдвяний піст. За багатим святковим столом традиційно збирається вся родина. А після Різдва починаються 12 днів свят. Читати далі...

Різдвяна легенда

Коротка розповідь про Різдво для дітей (відео)

Головні українські традиції (відео)

Святкування Різдва в різних країнах світу


6 січня -

навечір'я Різдва Христового

Це один з найбільш шанованих днів для всіх християн – і східного, і західного обрядів – та одне з найважливіших родинних свят, магічний день, коли кожна сім’я створює в оселі атмосферу затишку, достатку та злагоди. Однак не менш важливою була завчасна й серйозна підготовка до різдвяно-новорічних обрядів. Обов’язково з пори жнив зберігали обжинкового Дідуха та відбирали пахуче сіно. До свят завершували всю важливу роботу по господарству – від наведення ладу в хаті та обійстві до ремонту робочого реманенту, ткання полотна й вичинки шкір.За звичаєм до свят господині ретельно прибирали в хатах, вибілювали помешкання й розмальовували квітами комин. Читати далі...

Прикмети та заборони Ворожіння Народні прикмети

4 січня -

ДЕНЬ ХІТ-ПАРАДУ

4 січня 1936 року американський журнал Billboard вперше надрукував перелік грамплатівок, що найбільш розкуповувалися. Першим хіт-парад очолив джазовий скрипаль Джо Венуті з


Загалом ювілеї заведено святкувати саме у людей, але навіть книги мають свої дні народження. Звісно, не завжди є змога чітко визначити час написання літературного твору, але деякі дати нам чітко відомі. Тож дізнаємось, які книги є ювілярами у 2022 році!

Дивіться відео або читайте тут

1 січня -

СВЯТО НОВОГО РОКУ

Новий рік – одне з державних свят в Україні, яке є найдавнішим і найпопулярнішим календарним святом. Відзначається Новий рік 1 січня кожного року, святкується в ніч з 31 грудня на 1 січня за григоріанським календарем. Ще у XIX столітті в фольклорі східних слов'ян, крім традиційного Діда Мороза, з'являється також і образ Снігуроньки.Новий рік - одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика. Читати далі...

Святкування Нового року в країнах світу Привітання

Снігові скульптури

Снігова скульптура - художня композиція, виконана зі снігу.

Для виготовлення снігової скульптури використовується як природний, так і штучно створений сніг. Блоки природного снігу випіліваются вручну або за допомогою бензопили (що набагато зручніше) з товстих пластів снігового покриву. У природних умовах необхідної товщини сніг можна знайти, як правило, до кінця листопада - початку грудня. Штучний матеріал для скульптури можна отримати вже до початку зимового сезону. За допомогою барвників можна отримати сніг різних колірних відтінків. У сніг для художнього оформлення включають прямі вморожени різні предмети. Також для колірного оформлення використовують різні види підсвічування. Для художньої різання використовуються різні інструменти. На створення композиції або скульптури в залежності від розмірів йде як правило від 3-4 годин до декількох днів.

Снігові композиції при мінусових температурах здатні зберігатися практично вічно, а досить великі снігові скульптури як правило спокійно витримують 1 місяць взимку на відкритому повітрі, а при належному догляді здатні простояти на вулиці 2-3 місяці.

Фестиваль снігу в Японії Харбінський фестиваль снігових скульптур (Китай)

Удивительніе снежніе скульптуры

новорічні іграшки

та прикраси

Свято наближається, а це означає, що час подумати про підготовку вашої оселі до Нового Року: вибрати й вже зовсім скоро встановити новорічну ялинку, усіяти її яскравими сяйнистими ялинковими прикрасами й іграшками, розвісити на вікнах, стінах та меблях сяйнисті гірлянди та запастися спеціальними шкарпетками Санти, щоб у ніч Нового Року скласти туди подаруночки найріднішим.

Історія новорічної іграшки Новорічні прикраси своїми руками

10 новорічних лайфхаків

Новорічні та різдвяні легенди

У деякі з цих легенд майже неможливо повірити!

Новий рік і Різдво – це пора дива, час здійснення бажань та незрівнянного і ні на що не схожого очікування чарівного. Чарівної зими, чарівних зустрічей, слів, подарунків. Ця душевна магія давно стала частиною традиційного настрою, що панує на новорічно-різдвяні свята – коли ми прикрашаємо ялинку, готуємо подарунки, печемо святкові десерти. І ялинка, і подарунки, і святкові частування мають своє історичне підґрунтя. У казках і легендах, що на перший погляд можуть здатися розвагою для дітей, сховано тисячолітній досвід багатьох народів та їхніх вірувань, традиції сотень поколінь, що трансформувалися з часом під впливом численних факторів.Читати далі....

30 грудня -

Міжнародний день астероїда

Астероїди - не єдині космічні тіла, які іноді падають на Землю. Кожен день більш ніж 100 тонн космічного матеріалу із залишків астероїдів і комет та різного космічного "сміття" падає на Землю. Більшість з цих об’єктів руйнуються ще в атмосфері. Якщо щось таки долетіло до поверхні Землі, це скоріше метеорит.

Раніше наслідки від падіння астероїдів були більш поширені, сьогодні це рідкість. Наприклад, близько 65 мільйонів років тому, як вважають вчені під впливом падіння астероїда зникли динозаври. Читати далі...

Цікаві факти Астероїди (відео) Астероїди (презентація)

25 грудня -

Католицьке Різдво

Різдво у католиків відзначається більше, ніж Новий Рік, і вважається головним сімейним святом. Що примітно, святкують Різдво усі. Навіть ті, хто не вірить у Бога. За великим святковим столом збирається вся родина. Родичі відкладають будь-які, навіть найважливіші справи, щоб провести різдвяний вечір у колі найближчих і найрідниших людей. Господині намагаються балувати своїх гостей розмаїттям страв, обов’язковими серед яких вважаються індичка, гусак, кролик або оленина

Історія свята Символи Різдва

Святкування в країнах світу Дивовижна поштівка власноруч

23 грудня -

Всесвітній день сноуборду

Це свято проводиться в Європі, США і навіть в Китаї. Святкування Всесвітнього дня сноуборду проводиться скрізь, де тільки випадає сніг! Основна ідея проведення цього дня - свобода спілкування і відкриттів. Подія збирає всіх любителів сноуборду від про-райдерів до новачків. Всі хто побажають приєднатися до свята, можуть покататися в атмосфері дружелюбності і веселощів.

Організацією Всесвітнього Дня сноуборду займається EuroSIMA, це Європейська Асоціація Виробників Спорядження для досочних видів спорту.

День сноуборду як правило стає офіційним відкриттям зимового сезону. У цей день планується багато різних подій: уроки сноуборду, тестування сноубордів, змагання, концерти та багато іншого ..

Сноуборд (вид спорту) Історія виду спорту

Найкращі сноубордисти світу

"365 казок на ніч"

Спеціально до зимових свят медіасервіс MEGOGO разом із Українським інститутом книги створили новорічні та різдвяні аудіоказки за українськими творами. Проєкт став частиною Всеукраїнської акції, основна мета якої виховувати любов дітей до літератури. Серед озвучених творів – казки письменників Галини Вдовиченко, Івана Андрусяка, Оксани Лущевської, Всеволода Нестайка, Івана Малковича, Богдани та Дзвінки Матіяш, Олеся Ільченка, Віталії Савченко, Марії Солтис-Смирнової тощо. Читати далі...

21 грудня -

День народження кросворду

Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він винайшов новий підхід у роботі зі словом: уклав літери в клітини, клітини розмістив у смужки і назвав нову головоломку "cross-word puzzle". Автор направив свій кросворд з 32 слів в газету "Нью-Йорк уорлд", де він був надрукований 21 грудня 1913 року.

Онлайн-кросворди для дітей Онлайн-сканворди Класичні кросворди

19 грудня -

День Святого Миколая

Традиційно День Святого Миколая – популярне зимове свято для дітей та дорослих. Головна ідея свята - відчуття безкорисливого добра, прагнення подарувати іскру радості та надії. Це не тільки сімейна традиція, але й один із символів духовного тепла.

Цьому святу налічується вже багато століть. Виникло воно приблизно після 345-го року від Різдва Христового. Присвячено дню, коли один з яскравих послідовників Христових був покликаний Господом на Небо. Цього щирого християнина звали Микола. Він ніс своє служіння в стародавній Лікії, місто Миру (нині ця місцевість знаходиться поблизу сучасного турецького міста Демре) і був єпископом у місцевій Церкви. Читати далі...

Історія свята Традиції і повір'я Привітання

Українські легенди про Миколая

Святкування в різних країнах світу

З днем Святого Миколая!

Хто як зимує?

Зима – нелегка пора для всіх, а особливо для лісових мешканців. Мороз, вітер…Як же непросто звірятам знаходити собі їжу під товстим шаром снігу, а дрібним тваринкам взагалі важко пересуватися поміж снігових заметів. Та винахідливі звірі пристосувалися до зими, кожен по-своєму.

Хочете дізнатися, як саме зимують тварини?

Тоді читайте ось тут або дівіться відео

Тест

"Яка ви пісня до

зимових свят?"

Яка пісня до зимових свят підходить вам найбільше?

Перевірте просто зараз у нашому тесті!

Літературний тест

"Як добре Ви знаєте українську літературу"

Шановні читачі!

На честь того, що у світі існують книжки, пропонуємо Вам тематичний тест, за допомогою якого можна з’ясувати, наскільки добре ви знаєте українську літературу та її класиків. Перейдіть за наступним посиланням.

Бажаємо успіхів!!

15 грудня -

Міжнародний день чаю

Чай - найпопулярніший напій на Землі. Друге місце за популярністю належить пиву. В Ірландії та Англії все ж пиво популярніше за чай. «День чаю» відзначається щорічно 15 грудня. Метою створення цього цікавого свята стало залучення уваги урядів і громадян до проблем поширення чаю, зміцнення взаємозв’язків між виробниками і споживачами чайної продукції, а так само обговорення проблем дрібних виробників і працівників чайних виробництв. 15 грудня була прийнята «Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії», що безпосередньо вказує на те, що чайна галузь змушена боротися з безліччю проблем, які потребують вирішення.

Ідея відзначати «День чаю» практично витала в повітрі вже багато років. І після обговорення на всесвітніх громадських форумах в індійському Мумбаї в 2004 році і бразильському Порту-Алегрі, в особі Центру з освіти і Спілкування в 2005 році, дата 15 грудня стала носити назву «Міжнародний день чаю».Читати далі...

Цікаві факти про чай Чайні церемонії в країнах світу "Чайні країни"

Країни-виробники чаю Чайні шедеври

11 грудня -

Міжнародний день гір

Міжнародний день гір (International Mountain Day), який відзначається 11 грудня, був встановлений за рішенням 57-ї Генеральної Асамблеї ООН у 2003 році. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/57/245.

У відповідній резолюції Генеральної Асамблеї відзначена особлива актуальність дій, спрямованих на стійкий розвиток гірських регіонів.

Генеральна Асамблея ООН закликала міжнародне співтовариство організовувати в цей день заходи на всіх рівнях з метою пропаганди значення стійкого розвитку гірських регіонів.

Гори займають близько однієї чверті поверхні планети і є домом майже 10 відсотків населення. Це - заповідник для багатьох унікальних видів рослин і тварин, джерело води всіх основних річок землі.

Цікаві факти Українські Карпати Найвищі гори світу

10 грудня -

Міжнародний день

прав людини

Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини. Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру. До створення цього універсального документу не існувало ефективного та дієвого механізму захисту основоположних і невід’ємних прав людини. Особливо гострим стало питання захисту прав людини після Другої світової війни. Увесь світ тоді об’єднався заради однієї спільної мети – створення єдиної міжнародної системи захисту прав людини. Читати далі...

9 грудня -

день різдвяної листівки

Різдвяно-новорічні дні для багатьох – найулюбленіші й довгоочікувані. То як символ початку успішних справ, здійснення заповітних побажань, прагнення до нових звершень у році, що починається.

Різдвяна листівка вперше з’явилася у Великій Британії у 1843 році. Ініціатором її «народження» був сер Генрі Коул. Чоловік завше писав святкові привітання своїм друзям-родичам власноручно. Якось йому стало тяжко це робити. Відтак Коул доручив Джону Калькотту Хорслі намалювати листівку. На ній зображені бідняки, які отримують їжу і одяг від доброчинців. У центрі поштівки – щаслива родина сидить обіймаючись і смакує вино. Подейкують, що наступного року сер Генрі з невідомих причин не надіслав жодної листівки, але запроваджений ним звичай став популярним.

Напишіть різдвяну листівку і привітайте

своїх рідних та дорогих серцю людей!!!

Різдвяна листівка своїми руками Новорічні листівки разом (відео)

Зимовий цикл

українських свят

Зимовий цикл є одним з найбільш насиченіших обрядовими дійствами та віруваннями в українському народному календарі. З приходом холодів та зменшенням тривалості дня, аграрне коло остаточно завершувалося і українські господарі більше часу проводили у домівках. Приділяли увагу духовному життю: спостереженням, прикметам, ритуальним дійствам, молитвам і ворожінням, які були пов'язані із вшануванням предків. Люди ходили один до одного в гості, влаштовували вечорниці, а з приходом різдвяних свят - колядували, щедрували, котили вогняне колесо-сваргу, влаштовували святкові рядження та ігрища. Читати далі...

Чарівна скринька зими

Прислів'я та приказки про зиму

Пропонуємо цікаву добірку прислів’їв та приказок про зиму для дітей. Прислів’я про зиму допоможуть дітям розширити свій кругозір і познайомитися з гарним часом року зима. Читати далі...

Державний музей іграшки

Усі ми родом із дитинства. І кожен пам'ятає свою найулюбленішу іграшку (часто виготовлену батьками чи й власноруч). Доторкнутися до забавок свого дитинства запрошує Державний музей іграшки(м.Київ). Свою історію він розпочав у 30-х рр. минулого століття як Художньо-технічна рада з іграшок, де й зберігалися кращі зразки. Нині їх налічується кілька тисяч, і лише кілька сотень представлено в експозиції, яка часто оновлюється. Експонати дозволяють одержати повне враження про те, як змінювалася іграшка залежно від часу й умов життя. Тут представлені фабричні вироби, що чітко відображають напрям державної ідеології, а також ручні роботи, які показують все розмаїття народної творчості. В експозицію входить багато унікальних іграшок, які виконують ще й навчальну функцію. Читайте далі... або дивіться відео

Зимові загадки

Шановні читачі!!!

Пропонуємо Вам колекцію зимових загадок, щоб весело та цікаво провести свій час з друзями або своєю родиною.

http://megaznaika.com.ua/zagadku/zahadky-pro-zymu-snih-snizhynky-burulky/

нАЙКРАЩІ ЗИМОВІ РОЗВАГИ ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ ВСІЄЮ РОДИНОЮ

Нарешті настала довгоочікувана зима! Багато дітей з нетерпінням чекають на появу снігу, а батьки тим часом вже думають про те, як розважити малечу під час прогулянки. Окрім традиційних зимових розваг: катання на санчатах, ліплення снігової баби та гри в сніжки, пропонуємо поповнити вашу творчу скарбничку менш відомими, але не менш цікавими зимовими іграми, котрі обов’язково сподобаються усім членам сім’ї. Читайте далі...

7 грудня -

день української хустки

Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм, Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

Хустка супроводжувала людину протягом усього життя — від народження і хрестин до поховання та поминання. Нею обдаровували кумів під час хрестин і весіль. Традиційна тернова хустка – справді український національний оберіг, який супроводжує українських жінок від самого народження і до кінця життя.

Тернова хустка споконвіку була оберегом кожного роду українського, передавалася у спадок, була своєрідним захистом і гордістю кожної родини, ознака краси чарівних українських жінок. Хустка символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Кожен колір, візерунок на хустці – символічний і має своє значення, і усе це сплітається у своєрідну картину нашої української природи, історії, життя та традиції українського народу.

Хустка життя, як її називають у народі, – нетлінна пам'ять про наших мам, бабусь, прабабусь – берегинь українського роду, тож нехай цей символ буде незмінним оберегом від усього злого і недоброго!

7 грудня -

Міжнародний день цивільної авіації

Свято присвячено до дня прийняття Конвенції про міжнародну цивільну авіацію в 1944 році. Святкові заходи широко підтримуються авіаперевізниками.

Генеральна Асамблея ООН 6 грудня 1996 року проголосила 7 грудня Міжнародним днем цивільної авіації і настійно закликала уряди, а також відповідні національні, регіональні, міжнародні та міжурядові організації зробити відповідні кроки для його святкування (резолюція 51/33).

Асамблея Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) - спеціалізованої установи Організації Об’єднаних Націй - оголосила цей день в 1992 році з метою привернення уваги до успіхів міжнародної цивільної авіації та їх розширення.

Цей день став відзначатися з 7 грудня 1994 року у зв’язку з п’ятидесятою річницею підписання Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, відповідно до якої і була створена ІКАО.

4 грудня -

Міжнародний день обіймів

День обійм — молоде міжнародне свято

Існує лише один спосіб відзначити це свято — це обійняти всіх і кожного, кого ви захочете.Згідно з традицією свята, укласти в дружні обійми можна навіть незнайомих людей. Адже обіймаючи чи то близького родича, чи то незнайомця на вулиці, духовні та фізичні переваги для здоров’я залишаються однаковими.Мета цього свята — проявити більше емоцій у суспільстві. За своєрідним «повір’ям», під час дружніх обіймів, люди обмінюються душевним теплом.

Проведені дослідження показали, що пара, котра обіймалась протягом 20 секунд, мала вищий рівень окситоцину — гормон, що викликає більш доброзичливе відношення до інших людей.

Нагадайте своєму оточенню про ваші теплі почуття та нагородіть їх обіймами, що підтвердять ваші щирі почуття!

3 грудня -

Міжнародний день людей

з особливими потребами

Люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до таких людей ставлення як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю.

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. Відео

1 грудня -

Всесвітній день боротьби

зі СНІДом

У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день, який щороку відзначається по всьому світу, поширюється інформація про ВІЛ-інфекцію та її кінцеву стадію СНІД, про те, яким чином передається дана інфекція, методи її профілактики та лікування, а також про необхідність толерантного відношення суспільства до ВІЛ-інфікованих людей.

Особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може роками не проявлятись жодними клінічними симптомами, а пізнє звернення до лікаря значно зменшує вірогідність збереження здоров’я та продовження повноцінного життя ВІЛ-інфікованої людини. Тому, надзвичайно важливо кожній людині – обстежитись на ВІЛ!!!

Все про СНІД Лікування СНІДу "СНІД" (презентація)

Шляхи передачі Симптоми СНІДу

зимові оповідання

для дітей

Новорічний настрій приносить нам набагато більше щастя та натхнення, ніж саме свято. І це відчуття приходить задовго до 31 грудня. Влаштовуйтеся зручніше, заварюйте чай чи какао, вкривайтеся ковдрою та насолоджуйтеся чарівним затишком.

Пропонуємо почитати гарні оповідання для діточок про зиму, про свято Нового року та Різдвяні свята від наших сучасних авторів та класиків української літератури

Перелік творів

Зимові явища в природі

Зима - суворий час, особливо в північних широтах нашої півкулі. Її календарне час відомо, але часто буває, що перші ознаки зими приходять значно раніше. Сльотава листопадова погода змінюється грудневими морозами, сковуючими водойми, що одягають землю в пухнасте снігове ковдру. День стає коротким, а ночі млосно тягнуться в очікуванні першого промінчика сонця.

Хочете діхзнатися, які явища найбільш часто зустрічаються у природі взимку? Тоді читайте далі...

ВІрші про зиму

Українські вірші про осінь зачаровують своєю красою. Взимку у всіх з'являється справжній святковий настрій, а також посилюється віра у чудеса. І це не дивно, адже сніг нагадує про найтепліші сімейні спогади дитинства. Однак зимова пора року надихає не тільки робити приємне близьким, а й довше грітись під ковдрою, читати затишні книжки та дивитись атмосферні фільми. Про цю казкову пору року можна чимало розповідати, але краще це зробити мовою поезії. До вашої уваги вірші про зиму, які змусять вас побачити красу засніженої природи та подарують відчуття гармонії зі світом.

Джерело:

Що читати взимку:15 чарівних книжок для дітей

Сніговії, пронизливий крижаний вітер і пізні сутінки о третій годині дня – хіба це – не найкращі умови для читання? Авжеж, подумали ми, та у перший день зими підготували для вас добірку книжок, які саме час читати разом із дітьми у цю пору року. Читати далі...

Приємного читання!!!

народні прикмети на зиму

Зима – дивовижний час року, який з нетерпінням чекають усі дітки, тому що можна вдосталь накататися на саночках, ковзанах, лижах, пограти в сніжки, зліпити снігову бабу. А ще взимку відзначають багато довгоочікуваних дитячих свят: день Святителя Миколая; Новий рік, Різдво, Хрещення. В кінці зими святкується Масляна, яку з нетерпінням чекають як діти, так і дорослі.

Зимонька-зима – так ласкаво називали цю холодну пору року. За характером зими визначали весь майбутній рік. Без сучасних технологій наші предки практично безпомилково могли передбачити обсяг майбутнього врожаю або початок відлиги. Для людей, котрі жили в давні часи, прикмети були дуже важливі, адже в той час не було метеорологічного прогнозу і сучасних приладів, що дозволяють дізнатися погоду. Якою буде зима в старовину розуміли ще до її настання. Влітку, за кількістю жолудів і горобини, визначали, скільки снігу випаде, по зимі ж судили про те, яким буде літо і врожай. Читати далі...

28 листопада -

День пам'яті жертв Голодомору

Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні так і закордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.

Відкрийтесь, небеса! Зійдіть на землю! Всі українські села, присілки, хутори, Повстаньте всі, кому сказали: вмри! Засяйте над планетою, невинні душі! Зійдіть на води й суші, Збудуйте пам’яті невигасний Собор! …Це 22-й рік… …Це 32-й рік… …Це 33-й рік… …Це 46-й рік… Голодомор, Голодомор, Голодомор!...

Голодомор 1932-1933 рр Спогади очевидців Вірші про Голодомор

"Голодний дух " (відео) Голодомор (презентація)

26 листопада -

Всесвітній день інформації

Значення і вплив, який чинить інформація на людину досконально досі так до кінця і не вивчено. Цьому присвячуються численні дослідження, проводиться глибока наукова робота. Ті моменти, які вдається найбільш точно визначити, вказують на те, що інформація в тому чи іншому вигляді є одним з найголовніших компонентів взаємодії в природі людини і оточуючого нас світу.

В широкому сенсі цього слова - Інформація для людини, це всілякі сигнали і відомості які передаються між людьми усно, жестикуляро або письмово, а також цілий ряд інших способів, спрямованих на передачу і сприйняття деяких даних усіма нашими органами чуття, які потенційно могли б бути відповідно оброблені і виведені на рівень нашої свідомості. У всі часи інформація займала в житті людини одну з найважливіших позицій. Інформаційна сфера існування людей піддавалася і піддається всіляким рухам, коливанням, лавиноподібним наростанням, так званим «інформаційними вибухами» і навпаки обмеженням, скорочень, відомим як «інформаційний голод», а так само ряду інших трансформацій і змін.Читати далі...

Поради про розвиток у дітей навичок читання

Тривалий час батьки перебувають у пошуку ефективних способів зацікавлення дітей читанням книг. Дослідження стверджують, що ваша дитина часто наслідує вас як особистість. Отже, ваша роль в отриманні дитиною задоволення від читання – вирішальна. Читання не повинно стати для дитини нудним і виснажливим заняттям.Батькам варто докласти всіх зусиль, щоби перші кроки до знань стали для малюка цікавими й веселими. Читати далі...

Вікторина

"Чи знаєш ти автора казки?"

Запрошуємо пройти вікторину для дітей "Чи знаєш ти автора казки?". Спробуйте дати правильні відповіді на всі питання та перевірте, чи добре ви знаєте авторів відомих казок. Успіхів!

Джерело: https://ukrerudyt.com/test.php?test=122

24 листопада -

День завоювання друзів

День завоювання друзів започаткували в США в день народження Дейла Карнегі (1888-1955), автора книги «Як здобувати друзів і впливати на людей». Дейл Карнегі народився на фермі Мерівілль в штаті Міссурі. Сім’я жила дуже бідно, проте він зміг вступити до Державного Педагогічного Коледжу в Уорренсбурге і отримати непогану освіту. Прагнучи подолати комплекс меншовартості, викликаний майновим станом, Дейл Карнегі шукав можливість чимось відзначитися. Практикуючись в ораторському мистецтві в студентських дискусіях, він несподівано для себе виявив, що знайшов деякі способи ефективного спілкування.

23 листопада -

Міжнародний день акварелі

Цю фарбу знає кожна дитина. Ніжна, легка, повітряна. Вона дивно о передає моменти і настрій. Вона не дає густих фактурних мазків, але у неї немає і відточених графічних ліній. Все це - Aquarelle (з французької - водяниста). Навряд чи зараз знайдеться художник, яких не використовував цю фарбу в своїй творчості. Але шлях акварелі до визнання був дуже важкий. Вона боролася за своє місце в образотворчому мистецтві з перших днів свого існування

Історія акварелі Музей акварелі

День акварелі (відео) Найкращі акварелісти

21 листопада -

День Гідності та Свободи України


Ця дата в Україні відзначається щороку на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках. 13 листопада 2014 року.

Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації «братнім російським народом» Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13-го листопада 2014-го року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 - лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання.

20 листопада -

Всесвітній день дитини

Людство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини. У всьому світі, в середньому жінка народжує приблизно 6,89 дітей. Найвищий рівень народжуваності в Нігері, де жінки народжують в середньому 7,58 дітей. Найнижчий в Сінгапурі - 0,8 дитини на одну жінку.

Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.


18 листопада -

День народження

Діда Мороза

Дід Мороз — персонаж, що славиться не тільки добротою, але і своїми казковими привітаннями. Однак можна привітати і його самого. Адже у нього є власний День народження. День народження Діда Мороза — чудове свято, що повертає в дитинство, дарує радість всім — від малого до велика, що змушує мріяти і вірити в здійснення бажань. Кажуть, від дня народження Діда Мороза потрібно починати підготовку до зимових свят, щоб ретельно продумати ідеї новорічних подарунків та як слід ними запастися.

За легендою, Діду Морозу вже більше 2000 років! Його батьківщиною вважають древнє російське місто Великий Устюг Вологодської області. Саме 18 листопада там настає справжня зима, вдаряють морози, і місцева річка Сухона покривається льодом. Відтоді 18 листопада Дідусеві Морозу щороку влаштовують пишні іменини. Особливо старанно до них готуються на батьківщині дитячого улюбленця.

ЯКИЙ Я ЧИТАЧ

(Тест для учнів 5-6 класів)

У тебе вже чималий читацький досвід. Настав час усвідомити його. Визнач сам, який ти читач. Для цього прочитай цей тест і постав поряд із висловлюванням знак "+" у тому випадку, якщо воно відповідає твоїй думці. Читати далі...

16 листопада -

Всесвітній день гудзиків

День був заснований американською організацією National Button Society, в 1938-му році, в XX столітті. Деякі з нас іноді навіть не помічають, який є важливий для нас цей елемент нашого одягу, але ж без нього було б все набагато складніше.

Найдавніші ґудзики або предмети, схожі на сучасні ґудзики, використовувалися далеко не для того, для чого ми використовуємо їх зараз – виключно для прикраси, а не для застібання. Для застібання використовувалися зав’язки, шнурування, вироби з рослин і кісток тварин. Ґудзик був своєрідним предметом розкоші, що виконував не тільки декоративну функцію, але й мав цілком певне інформаційне значення.

Завдяки старанню майстерних умільців, в світовій практиці такі вироби, як ґудзики, давно стали предметом колекціонування, а деякі унікальні екземпляри, навіть музейними експонатами. Досить великі зібрання ґудзиків найрізноманітніших зразків є в музеях Швеції, США, Польщі та Чехії.

Цікаво про гудзики Про колекцію гудзиків

16 листопада -

Міжнародний день толерантності


Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. Тепер відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/95.

Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.

У цей Міжнародний день терпимості давайте підтвердимо ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і будемо прагнути до створення більш терпимих громад, в житті яких вкорениться цей основоположний ідеал.

Мультфільми для дітей про толерантність

Вислови про толерантність

13 листопада -

Всесвітній день доброти

Відзначати це свято вперше запропонували учасники волонтерського руху "За доброту", що виник в Японії у 1997 році. Датою для нього був обраний день відкриття у 1998 році в Токіо I-ї конференції Всесвітнього руху доброти. Офіційно Всесвітній день доброти був заснований у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на III конференції Руху доброти.

Всесвітній день доброти – це свято дії, тому й заходи, приурочені до цього пам'ятного дня, завжди спрямовані на допомогу нужденним людям. Воно має надихати людей на добрі вчинки і сприяти за допомогою їх поліпшенню життя в світі.

У день всесвітній добротиВсім даруй свої усмішки,Нехай збуваються мрії,І стираються помилки.Вся планета в цей деньНехай радіє і сміється,Роздавай добро всюди,І воно до тебе повернеться!

Літературні премії світу

З кожним роком кількість книг росте, і іноді важко з усього потоку друкованих видань виділити дійсно значимі твори. Тому в цих цілях створюються спеціальні комісії, які присуджують авторам творів різні премії. Читати далі...

12 листопада -

Всесвітній день боротьби

з пневмонією

Цей день з'явився в календарі завдяки Глобальній коаліції проти дитячої пневмонії. У цей день установи охорони здоров'я організовують профілактичні заходи, проводять медичні огляди. Крім того, безліч волонтерів розповідають людям про пневмонії і пов’язаних з нею ризиками, роздають інформаційні листівки та буклети.

Пневмонія (запалення легень) – це вогнищеве інфекційно-запальне захворювання легенів із втягненням у патологічний процес респіраторних відділів і обов’язковою наявністю запальної ексудації всередині альвеол.

Пневмонія є одним з найбільш розповсюджених захворювань людини. В Європі на пневмонію в середньому хворіють 15 осіб на 1000 населення. В Україні на пневмонію хворіють щороку від 40 до 50 тис. осіб.

Пневмонія - інфекційне захворювання легенів, частіше за все воно вражає дітей, літніх людей та людей з ослабленою імунною системою.


ТОП-5 найцікавіших

бібліотек України

В Україні нараховується понад 40 000 бібліотек. Маленькі й з величезними зібраннями томів, розміщені у сільських школах чи багатоповерхових будівлях, із солідним віком і такі, що відкрилися нещодавно, – всі вони цінні, бо навіть одним своїм існуванням, лишень синіми табличками на вході постійно нагадують, що ще залишилися місця, де книга є доступною як ніколи. Але не будемо відходити від концепції рейтингу. Далі – найстаріші, найбільші та ще кілька «най»…

Цікаво? Тоді читайте далі...

Як зберігати книжки в охайному вигляді:

практичні поради

Догляд за книжками — це важкий процес, який потребує акуратності, терплячості та виваженості, й особливо цим питанням опікуються великі бібліотеки, де кожна книга — фактично музейний експонат. Так Британська бібліотека присвятила цілий розділ на сайті методиці догляду та збереження книжок свого архіву. Ми вирішили зібрати їхні секрети та практичні поради з інших джерел, які допоможуть тримати власну бібліотечку у чистоті. Читати далі...

11 листопада -

Всесвітній день шопінгу

День шопінгу – це день великих знижок, що надаються на найрізноманітніші товари власниками найбільших інтернет-майданчиків.

Про цей день мало хто знає, все почалося в 2009 році, коли інтернет-майданчик "Alibaba Group" з Китаю здійснив маркетинговий хід під назвою «Всесвітній День Шопінгу», влаштувавши грандіозний розпродаж. Дуже швидко до цієї ініціативи приєдналися й інші великі китайські інтернет-майданчики. Таким чином, День шопінгу – це день великих знижок, що надаються на найрізноманітніші товари власниками найбільших інтернет-майданчиків. Сьогодні його протиставляють знаменитій «Чорній п'ятниці».

Якщо покупки – ваша стихія, приєднуйтеся до цього свята.

Вдалого вам шопінгу!

9 листопада -

День української мови та писемності

Свято було засновано президентом України Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року. Це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.

У цей день зазвичай нагороджують кращих українських літераторів і видавництва, які випускають літературу українською мовою.

Цікаво, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Українська входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Окрім того, вона є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського.

Історія походження української мови

Цікаві факти про українську мову

Прислів'я та приказки про мову Вірші про мову

Відеоурок-презентація Вікторина

Сучасний український правопис

Як правильно говорити українською

Топ-5 найбільш незвичайних шкіл в світі

З давніх-давен, прийнято навчати дітей будь-яким базовим знанням, які стануть в нагоді в житті абсолютно всім. Спочатку, для цих цілей використовувалися духовні семінарії, в яких навчатимуться могли далеко не всі. Природно, титулованим юнакам і дівчатам давали освіту їхні батьки - навчаючи їх при дворі, за допомогою приватних уроків. Пізніше були інститути шляхетних дівчат і хлопців і так далі. Трохи згодом з'явилися школи, в яких навчалися грамоті всі діти, які досягли певного віку. Зараз з отриманням освіти все набагато простіше. Школи є скрізь, і вчитися там може абсолютно будь-яка дитина, незалежно від статусу і матеріального становища батьків.

Якщо Вам цікаво дізнатися, які є незвичайні школи в світі, то перейдіть, будь ласка, за посиланням або прочитайте ось тут

Декілька причин,

чому книги роблять людину кращою

У читання величезна кількість переваг перед іншими формами дозвілля. Незважаючи на це, деякі люди відмовляють собі в задоволенні читати, навіть не підозрюючи, як багато вони втрачають. Тривалість життя людини безпосередньо залежитиме від того, скільки часу вона приділяє книгам. Читання здатне запобігти розумовим хворобам характерним для людей похилого віку.

Одна з головних функцій батька по відношенню до своєї дитини – це передача знань і досвіду. І якщо досвід буде отримано в будь-якому випадку, то знання доведеться добувати самостійно. Після закінчення школи і навчального закладу не варто забувати про книги. Чим більше ви будете дізнаватися, тим більше нової інформації зможете передати вашій дитині. Читати далі...

Книжкові рекордсмени

Пропонуємо вам долучитися до знайомства з цікавими, масовими, унікальними книжковими рекордами!

Книжки-рекордсмени Гігантичні книжки

Мініатюрні книги

"Незвичайні книги"

Цікаві факти

про пам’ять людини

Пам’ять – одна з найпотрібніших, найскладніших і найзагадковіших особливостей нашого організму. З кожним роком наука прогресує, і люди дізнаються все більше цікавих фактів про пам’ять. Хочете дізнатися які? Читайте далі...

Джерело: https://www.facebook.com/watch/?v=384813852341424

ТОП-20 КНИГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ: ВІД ДИТЯЧИХ ЗАБАВОК ДО ДОРОСЛИХ ПРОБЛЕМ

Кажуть, теперішні підлітки взагалі не читають книжок. Їм дай лише полайкати когось в Інстаграмі чи пострімити «Доту». Ми такими не були, сучасне покоління – пропаще, попереду – безодня невігластва, в якій зникнуть всі надбання людства. Ви теж так думаєте? А може, все не так погано? Сучасний підліток – такий же, що й колись. Його потрібно зацікавити та мотивувати, і він закине комп’ютер заради справді крутої книжки. Просто зацікавити нинішнього тінейджера – набагато складніше, аніж пубертатника минулого століття. Складніше, але цілком можливо. Спеціально для батьків «складних дітей» ми підготували топ найкращих книжок для підлітків 12, 14, 15 і 16 років. Ці видання стали бестселерами, деякі з них екранізували, але – що найголовніше – їх справді читають підлітки!

Цікаві книги про кохання Фантастичні книги

Пригодницькі книги Психологічні книги

5 листопада -

Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі

Цунамі призводять до численних людських жертв, завдають величезної шкоди і є спільною проблемою для багатьох країн, про що свідчать, зокрема, події, що відбулися в 1960 році в Чилі, в 1976 році на Філіппінах, в 1998 році в Папуа - Новій Гвінеї, в 1999 році в Туреччині, в 2001 році в Перу, в 2004 році в прибережних державах Індійського океану, в 2009 році біля узбережжя Самоа і Тонга і в 2011 році на сході Японії. Читати далі

3 листопада -

Всесвітній день

зберігання таємниць

...А ви вмієте зберігати таємниці? По секрету розповімо, що сьогодні Всесвітній день зберігання таємниць. Насправді берегти чиюсь таємницю - то наче ховати скарб. І для цього людина повинна довіряти вам. Таке вміння дуже важливе та цінується у спілкуванні. Якщо вам довіряють секрети - можете пишатись собою.

Всі ми в курсі, що таємницею називається інформація про будь-кого або про що-небудь, яка відома вузькому колу осіб і не призначена для сторонніх людей. Насправді, зберігати щось в таємниці - це все одно, що зарити скарб. Більшість людей прекрасно розуміють, що таке таємниця. Це частина інформації, якою хтось володіє і якою він не хоче ділитися з кимось ще. Читати далі...


3 листопада -

День народження Ірен Роздобудько,

української письменниці, ілюстраторки, сценариста

Народилася 3 листопада 1962 року у Донецьку. Закінчила факультет журналістики Київського Національного Університету. Працювала у Донецькому відділку ТАРС-РАТАУ телеграфісткою, у багатотиражці Донецького металургійного заводу, журналістом та диктором радіогазети. З 1988 року живе в Києві, де працювала в газеті «Родослав», коректором журналу «Сучасність», оглядачем на першому й третьому каналах Національної радіокомпанії, оглядачем у газеті «Всеукраїнські відомості», заступником головного редактора в журналі «Наталі», головним редактором у журналі «Караван історій. Україна» та журналістом у журналі «Академія». Читати далі...

Презентація "Творчість Ірен Роздобудько" Книги-онлайн

Фільмографія Онлайн-зустріч з письменницею Твори для дітей

2 листопада -

Міжнародний день скоромовки

Скоромовка, швидкомовка або чистомовка — жанр як фольклорного, так і літературного походження: дотепна гра спеціально скомпонованих важковимовних слів, і звуків, що створюють труднощі для швидкої й виразної вимови слів. Зазвичай має форму ритмізованої прози, іноді римованої. Зміст скоромовки найчастіше жартівливий. Скоромовку можна застосовувати для тренування артикуляційного апарату. Також скоромовки — поширений засіб, за допомогою якого виправляються дефекти мови у дітей.

1 листопада -

Міжнародний день вегана

Слово веган было образовано Дональдом Уотсоном (Donald Watson) из первых трех и последних двух букв английского слова «vegetarian» (рус. «вегетарианец», «вегетарианский»). Этот термин начал использоваться Веганским обществом, основанным Уотсоном 1 ноября 1944 года в Лондоне. Веганизм (веганство) — образ жизни, характеризующийся, в частности, строгим вегетарианством. Веганы — приверженцы веганизма — питаются и пользуются только растительными продуктами, то есть, полностью исключающими в своем составе компоненты животного происхождения. Читати далі...

Осінні барви

Багато хто вважає, що осінь – найсумніша пора року, коли на зміну сонячним дням приходять дощові, туманні будні. Але як би сумно не було, ми просто не можемо не усміхатися, коли на вулиці така купа кольорів і атмосферності. Ось ще одне нагадування, чому осінь найчарівніша і найказковіша пора року.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=o9ewSi6PevQ

Читання книг допоможе вам виробити 7 корисних звичок

Книги — найбільш недооцінена технологія в світі, але якщо ви навчитесь правильно оцінювати, вибирати та купувати літературу, читання допоможе вам виробити безцінні звички. Як саме? Читайте далі...

31 жовтня -

День чорного моря

Святкування Міжнародного дня Чорного моря було започатковано понад 20 років тому як громадсько-політична акція з нагоди ухвалення Конференцією міністрів довкілля країн Чорного моря, що відбулася 30-31 жовтня 1996 року у м. Стамбул, Туреччина, за участю представників Республіки Болгарії, Грузії, Румунії, Російської Федерації, Турецької Республіки та України Стратегічного плану дій для відновлення і захисту Чорного моря. Відтоді, країни – учасниці Конвенції про захист Чорного моря від забруднення відзначають Міжнародний день Чорного моря щорічно.

Чорне море Цікаві факти (відео) Цікаві факти (текст)

Найбільший острів чорного моря

Найбільші порти Чорного моря

Рослинний і тваринний світ Чорного моря

Чорноморський біосферний заповідник

Сила читання:

як привчити себе до книжок

Більшість найуспішніших людей у світі, від Барака Обами до Ілона Маска, не уявляють свого життя без книжок. Чи може лише одна година читання щодня стати шляхом до успіху? Читати далі...

28 жовтня -

день визволення України від фашистських загарбників

Це свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Історія свята Звільнення України

Корсунь-Шевченківська операція

Презентація "Шлях Перемоги"

28 жовтня -

День бабусь та дідусів

Ідея організації свята для вшанування бабусь і дідусів з'явилася 10 років тому, у 2009 році, в Голландії. З такою цікавою ініціативою виступило голландське Квіткове бюро, запропонувавши в цей святковий день, щоб онуки дарували своїм бабусям і дідусям кашпо з живими квітами. Це стало б символом міцного і нерозривного зв'язку між поколіннями – як між корінням і молодими паростками. Так з'явилося добре сімейне свято, яке дуже сподобався людям і швидко поширилося по всьому світу, в тому числі і в Україні. Тим більше що наприкінці жовтня у слов'ян здавна відзначалися Осінні Діди – свято, покликане зміцнити зв'язок із предками і об'єднати всі покоління.

Радості та здоров’я бажаємо, Душевної сили про запас, І низький уклін вам, рідні, За все, що робите для нас, За ваші невптомні турботи, За достаток сімейного тепла, Дай Бог, щоб у всьому вам І далі хай кожна днина казкою була.

28 жовтня —

Міжнародний день анімації!

28 жовтня 1892 року у Парижі кудесник Еміль Рейно скликав глядачів на нове, досі не відоме видовище — «оптичний театр».

Там талановитий винахідник вперше публічно продемонстрував свій апарат праксиноскоп, який показував рухомі малюнки. Саме ця дата тепер і вважається початком епохи анімаційного кіно.

International Animation Day – Міжнародний День Анімації, був заснований Міжнародною Асоціацією Анімаційного кіно ASIFA (The International Animated Film Association) п`ять років тому й зараз святкується у всьому світі.

Напередодні цього свята аніматори з усього світу обмінюються програмами своїх фільмів й влаштовують прем`єрні й кращі перегляди для вдячної публіки, яка цілий рік чекала на цю подію. Зараз подібні сеансі мультфільмів одночасно проходять уже в 104 країнах світу!

Волт Дісней. Історія успіху

ТОП 15 найкращих мультфільмів десятиліття

Українець, який став найкращим аніматором Волта Діснея

10 лучших анимационных студий мира

23 цікаві факти про людську поведінку, які вас здивують

Люди поводяться по-різному, але цьому є свої пояснення

Джерело: zak.depo.ua/ukr/zak/23-tsikavi-fakti-pro-lyudsku-povedinku-yaki-vi-tochno-ne-znali-25112016132700

Топ-10 найкращих віртуальних екскурсій у свІТІ

Карантин змусив всіх нас не тільки працювати з дому, а і знаходити собі в чотирьох стінах різні способи розваги та дозвілля. На щастя, в епоху інтернету можна відвідувати найбільші музеї світу, не виходячи на вулицю. Тому УНІАН підібрав для вас десятку кращих віртуальних музеїв світу.

Джерело: www.unian.ua/tourism/lifehacking/10922612-top-10-naykrashchih-virtualnih-ekskursiy-u-sviti.html

6 причин, чому читання вголос дивовижно впливає на дітей: дослідження

За статистикою, батьки дітей старшого віку читають їм значно менше, або й узагалі перестають це робити в початковій школі, адже дитина вже вміє читати сама.

Але насправді рівень читання очима в дитини часто відстає від рівня розуміння тексту на слух. Самостійно часто дитина готова читати тільки прості історії, а в дорослому виконанні розуміє і «Хоббіта», і «Таємничий сад».

Чому ж все-таки варто продовжувати робити те, що робили люди до епохи Цукерберга, в епоху Гутенберга — читати вголос?

Джерело: osvitoria.media/news/7-prychyn-chomu-chytannya-vgolos-dyvovyzhno-vplyvaye-na-ditej-doslidzhennya/

«ЧИТАЄМО НЕЗВИЧАЙНО: КІЛЬКА ПОРАД, ЯК ПЕРЕТВОРИТИ ПОВСЯКДЕННЕ ЧИТАННЯ З ДИТИНОЮ У ДИВО»

Читання книжок – це один з найкращих способів проведення часу зі своїми дітьми. Але в нашому неспокійному світі, в нашому напруженому графіку подій, важко знайти час на читання з дитиною, на який вона так заслуговує.

Джерело:ildc.org.ua/statti/chytayemo-nezvychajno-kilka-porad-yak-peretvoryty-povsyakdenne-chytannya-z-dytynoyu-u-dyvo/

26 жовтня -

Міжнародний день

шкільних біблІотек

(в рамках місячника ШБ)

Школа починається із книги, з бібліотеки. Василь Сухомлинський сказав, що шкільна бібліотека – це кабінет №1. Для багатьох із нас усе найцікавіше починається з бібліотеки.

Бібліотека – інформаційний та культурний центр. Основна робота бібліотеки - інформувати та просвіщати, зробити інформацію доступною. Навчальний процес неможливий без книжки: підручника, творів художньої літератури, наукових та довідкових видань, журналів, преси.

Скарбниця тут земних талантів й знаньІ загадок земних розгадки і гіпотезиІ людства вічна тема сподіваньБібліотеко, храме мій, високосте.Лікують душі ямби і хорейІ мудрість всіх віків відкриють нам філософиУсі твої надбання для людейБібліотеко, храме мій, високостеТвої роки – поважний вік людейА слово Храм не знає часу впливуСвяткуєм з Вами славний ювілейДобра Вам, щастя в праці плідну нивуІ плід духовності зміцніє і зростеБібліотеко, храме мій, високосте!
Міжнародний день шкільних бібліотек

25 жовтня -

101 рік від дня народження

Амет-Хана СУлтана

(в рамках місячника ШБ)

Султан Амет-Хан (крим. Amet-Han Sultan, 25.10.1920, селище Алупка, Ялтинський повіт, Таврійська губернія – 1.02. 1971, Московська область) – національний герой кримськотатарського народу. Радянський льотчик-ас, учасник Другої світової війни. 30 червня 1945 року за успішне проведення 603 бойових вильотів, збиті особисто 30 літаків противника різних типів і 19 літаків ворога, збитих в групових боях, удостоєний звання двічі Героя Радянського Союзу. З 1947 до 1971 року – льотчик-випробувач. Заслужений льотчик-випробувач СРСР, єдиний радянський льотчик, який випробував понад 50 типів літальних апаратів. На честь Амет-Хана Султана названа вулиця в м. Мелітополі (колишня вул. Жовтнева, Юр'ївка)

Фільм "Амет-Хан Султан. Гроза "мессерів" Фільм "Хайтарма"

Війна відгриміла

та пам’ять жива

(23 жовтня – День визволення Мелітополя від фашистських загарбників)

(в рамках місячнкиа ШБ)

Сьогодні Мелітополь святкує одне з головних своїх свят – День визволення міста. 23 жовтня 1943 року останній фашист був вигнаний з Мелітополя. Мелітополь був окупований два довгих роки, за цей час було розстріляно більше 14 тисяч жителів, на території міста збудовано кілька тюрем та концентраційний табір. Нацистами була збудована оборонна лінія «Вотан», де основним опорним пунктом був Мелітополь. Для фашистів дуже важливо було захопити наше місто, адже саме через нього проходить залізниця в напрямках Запоріжжя та Криму. Десять днів і ночів тривала боротьба за визволення міста, 23 жовтня 1943 року над Мелітополем піднявся Прапор Перемоги. За подвиги, здійснені в ході Мелітопольської операції, 87 бійців і командирів удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Їх імена носять вулиці нашого міста.

Дякуємо за перемогу!!!

Мелітопольське літературне об'єднання

им. п. ловецького

(в рамках місячника ШБ)

Мелітопольське літературне об'єднання ім. Павла Ловецького - одне з найстаріших в Україні. Воно було засноване в 1931 році. За ці довгі роки колектив літераторів міста виріс і виховав у своїх лавах чимало поетів і прозаїків, відомих не тільки у нашому місті, державі, але й у країнах ближнього та далекого зарубіжжя

Пропонуємо Вам переглянути презентацію і ознайомитися з творчістю відомих мелітопольских письменників.

Подорож у часі

(в рамках місячника ШБ)

Віртуальна екскурсія «Подорож в часі: меблі та предмети побуту в інтер’єрі житла кінця XIX-XX століття» експозиційною залою Мелітопольського міського краєзнавчого музею.

Історія Мелітополя

в фотографіях

(в рамках місячника ШБ)

Мелітополь – це місто з історією, якою варто пишатись, місто з майбутнім, в якому хочеться жити і виховувати дітей, з невичерпаним потенціалом економічного і духовного розвитку, це місто талановитих і щирих людей, які розвивають його невтомною наполегливою працею.

Пропонуємо Вам передививтися фотовернісаж і згадати,

як розвивалося наше місто протягом 2, 5 століть

Гра-подорож

"Дивовижний всвіт Таврії"

(в рамках місячника ШБ)

Ми народилися і живемо на Запорізькій землі. Це наш улюблений куточок Землі з мальовничою природою. Безкрає синє небо, яскраве сонечко, густі трави та квіти, міцні стрункі дерева – це все наш рідний край. В усі пори року найпрекраснішіий в світі.

Тож давайте разом пройдемось його стежками. Читати далі...

Кам'яна могила: історичні та цікаві факти

(в рамках місячника ШБ)

Кам'яна Могила - пам'ятка давньої культури в Україні поблизу Мелітополя смт Мирне у Запорізькій області над річкою Молочною, з 2008 р. — Національний історико-археологічний заповідник. Пагорб, що тисячоліттями слугував людям вівтарем для відправлення язичницьких обрядів, містить декілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень — петрогліфів. Хронологія петрогліфів охоплює величезний період від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя (XXIV—XXII тис. до н. е. до X—XIII ст.), що робить пам'ятку унікальною Читати далі... або передивіться відео.

цікаві факти про області Украни

(в рамках місячника ШБ)

Хочеш дізнатися щось цікаве про кожний регіон област України? Тоді дивись відео.

Збери пазл!!!

(в рамках місячника ШБ)

Збирання пазлів - дуже цікаве і цікаве хобі. Хіба не чудово створити цілу картину з безлічі розрізнених шматочків? Але часом від кількості цих самих шматочків кидає в тремтіння і здається, що їх неможливо скласти в одне ціле. Потрібно лише трохи терпіння і Вашої уваги!!!)))).

Пропонуємо Вам пазл, склавши який Ви зможете

впізнати південу перлину України.

Бажаємо Вам успіхів!!!

Краса Природи України

(в рамках місячника ШБ)

Природа України – багата та різноманітна. Завдяки географічному положенню та кліматичним умовам у нас є просторі степи й густі ліси, лагідні моря й величні гори, бурхливі річки та спокійні озера, на просторах країни ростуть тисячі видів рослин та водиться величезна кількість тварин. Змінюються пори року – і кожна з них дарує нам свою особливу красу.

Україна завжди асоціюється з безкраїми золотими ланами під чистим блакитним небом. Повний дозрілий колос пшениці символізує багатство та родючість, він важкий і хилиться до самої землі, ніби дякуючи за силу, якою вона його наповнила. Над ланами легко кружляють птахи, і далеко навкруги розноситься їхній спів.Природа України радує око. Проте справжня її краса в тому, що вона наділяє нас усім необхідним для життя – повітрям і водою, корисними копалинами, їжею, сировиною для будування, пошиття одягу, друкування книжок тощо. Щоб краса української природи не збідніла, не зникли її чудові ландшафти, не зміліли річки, не вимирали тварини ми маємо піклуватися про неї – будувати екологічні виробництва, користуватися чистою енергією та й просто не смітити на вулицях.

Дивіться відео за наступними посиланнями:

  1. www.youtube.com/watch?v=dReE4CeAPgs&ab_channel=%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%8F%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0

  2. https://www.youtube.com/watch?v=2dpt6e2yR4I

Віртуальний вояж

рідним краєм

(в рамках місячника ШБ)

Острів Хортиця – найбільший острів на Дніпрі, унікальність якого – у рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів, пам’яток геології, культури, історії…

Основу найбільшого острова на Дніпрі (довжина 12, ширина, в середньому, 2,5 км, загальна площа – 2360 га) складають граніти і гнейси, яким близько двох мільярдів років. Природна унікальність Хортиці в тому, що тут у мініатюрі представлені зразки всіх ландшафтних зон України. Детальніше читайте ось тут або дивись відео

Нові імена у літературі рідного краю

(в рамках місячника ШБ)

Літературне Запоріжжя як складова частина літературно-культурного розвитку - це явище багатогранне і різнопланове.

Коли говоримо про літературне Запоріжжя, то перед нами постає барвиста панорама, представлена іменами непересічних літераторів: від кобзарів-ліриків, що закладали підґрунтя нашої духовності, відомих постатей в історії української науки, літератури, культури, які репрезентували наш край наприкінці ХІХ - поч. ХХ ст., до молодих літераторів початку третього тисячоліття, таких несхожих на попередників, які вже встигли по-іншому осмислити сьогодення і своєю творчістю відкрити літературний процес.

Сьогодні пропонуємо Вашій увазі

ознайомитися з новими іменами в літератруі нашого краю

МУЗЕЙ КНИГИ І ДРУКАРСТВА УКРАЇНи

(в рамках місячника ШБ)

Шановні читачі!!!

Пропонуємо Вам віртуально відвідати Музей книги і друкарства України.

Він розташований у давній архітектурній пам’ятці Києво-Печерської лаври — будинку монастирської друкарні, що діяла безперервно з початку ХVІІ століття до початку XX століття (понад 300 років). У Музеї зібрані унікальні скарби книжкової культури українського народу. Експозиція висвітлює історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів. У двох виставкових залах Музею періодично демонструються художні, книжково-ілюстративні, фотовиставки, а також проводяться заходи, присвячені важливим подіям у культурному житті України і зарубіжжя. Наукова робота є одним з основних напрямків діяльності Музею. Вона передбачає наукові дослідження, публікації, наукове опрацювання експонатів, участь у наукових конференціях тощо.

Екскурсія музеєм

1-31 жовтня-

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

Одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є краєзнавство, яке грунтується на принципах гуманізації, демократизації, системності, науковості й культуровідповідності. Зміст краєзнавства формується навколо таких базових чинників, як природа, історія, соціальна сфера, що мають територіальну єдність у межах незначних за розмірами адміністративних одиниць. У цьому контексті краєзнавча робота є тим засобом виховання, який передбачає вільний вибір і необмежені можливості для творчості особистості в опануванні знань про різні сфери матеріального й духовного життя людей, локально близьких територій та набутті на цій основі певного соціального досвіду. Сучасний інтерес суспільства до проблем краєзнавства сприяє усвідомленню того, що любов до Батьківщини, почуття патріотизму, відповідальності за її долю формуються з дитинства. Освіта дітей завжди починається з ознайомлення з найближчим навколишнім світом і людьми, які живуть поряд. Саме цю роль виконує краєзнавство.

За умов розвитку масового краєзнавчого руху в Україні, відродження краєзнавства як галузі наукової та практичної діяльності, розширення його видів і форм, зростання інтересу до цієї сфери, а також ускладнення краєзнавчих інформаційних потреб українського суспільства бібліотечне краєзнавство стає одним із пріоритетних напрямів бібліотечної науки, практики, управління й освіти. Для України ця сфера бібліотечної діяльності характеризується національними особливостями процесу розбудови держави, є основою краєзнавчої україніки. Бібліотечне краєзнавство як складова загального уможливлює поширення краєзнавчих знань, організацію просвітницької діяльності за допомогою сучасних форм і методів. Бібліотеки формують фонди краєзнавчих і місцевих документів, довідково-пошуковий апарат, здійснюють бібліотечно-інформаційне обслуговування, готують краєзнавчі бібліографічні посібники та створюють бази даних, вебсайти, вебпортали, проводять методичну і науково-дослідну роботу в галузі краєзнавства.

Що читати сучасним дітям і підліткам: рекомендовані читацькі списки

Пропонуємо рекомендовані читацькі списки для дітей і підлітків. До списків увійшли класичні й сучасні твори зарубіжних та українських письменників, які, на думку експертів, є актуальними й цікавими для сучасних школярів.

Списки літератури

ВІрші про осінь

Осінь – пора поетів та романтиків! То коли ж насолоджуватися красивими римованими рядками, як не восени? Тренуємо пам'ять разом з дітьми. Від нас добірка віршів з подихом осені.

Джерела:

1) https://osvitanova.com.ua/posts/4236-37-virshiv-pro-osin-iaki-lehko-vyvchyty-ditiam

2) https://mini-rivne.com/virshi-pro-osin/

3) https://mamabook.com.ua/30-virshiv-pro-osin-dlya-ditey/

4) https://maximum.fm/virshi-pro-osin-dlya-ditej-i-doroslih-ukrayinskoyu-movoyu_n148021

5) https://mala.storinka.org/%D0%B2%D1%96%D1%80%D1%88%D1%96-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%BD%D1%8C.html

6) http://lviv1256.com/lists/krasyvi-virshi-pro-osin-ukrains-koiu-movoiu/

11 жовтня -

Міжнародний день дівчаток

День дівчаток - це привернення уваги до дискримінації дівчат у різних країнах, підвищення обізнаності про нерівність, з якими стикаються дівчатка у всьому світі на основі їх статі. Вперше був відзначений 11 жовтня 2012 року.

Перше святкування Дня було присвячене проблемі ранніх шлюбів, які являють собою порушення прав людини і впливають на всі аспекти життя дівчаток. За даними ООН, практично кожна третя молода жінка у віці від 20 до 24 років вперше вступила в шлюб до досягнення 18-річного віку. Найчастіше така практика зустрічається у Південній Азії, країнах Африки, розташованих на південь від Сахари, державах Латинської Америки і Карибського басейну.

Дитячі шлюби призводять до ранніх і небажаних вагітностей, представляючи загрозу для життя дівчаток. У дівчат з низьким рівнем освіти ймовірність вступу в шлюб у ранньому віці вища, і наявні дані показують, що в більшості випадків дитячий шлюб означає для дівчаток кінець навчання, вони позбавляються можливості отримати повноцінну освіту. І навпаки, дівчата, закінчивши середню школу, не поспішають зв'язувати себе шлюбом, у них ймовірність дитячих шлюбів виявляється в шість разів нижче, так що освіта є однією з найкращих стратегій захисту інтересів дівчаток і боротьби з ранніми шлюбами.Не можна залишати проблемам і шансу бути без уваги. Це важливо і це допомагає виробити відповідні підходи, адже крихітний світ дівчаток, як втім і світ будь-якої дитини, це те середовище, де формується і закладаються унікальні основи нашого дорослого світу, а він як відомо далекий від досконалості.

Щоб зберегти його - необхідна наша увага. Наша участь, турбота і наш захист. Розуміння і співпереживання. І наш власний світ стане трішки краще, світліше і набагато більш радіснішим.

Вітаємо вас з Міжнародним днем дівчаток!


11 жовтня -

55 років від дня народження

Надії Симчич, українського драматурга, казкарки

Українська письменниця, драматург. Народилася у 1966 році у міста Сміла, що на Черкащині. Зараз мешкає у Києві. У 1987 році закінчила філологічний факультет Черкаського педагогічного інституту; працювала вчителем української мови та літератури. Пише прозові (казки, повісті, романи) та драматичні твори для дорослих і дітей. Її твори друкувалися у газетах, журналах, антологіях «У пошуку театру», «Сучасна українська драматургія», «Майдан: до і після», «Мотанка», «Драмовичок». Є також автором багатьох інсценізацій за творами сучасних українських авторів, зокрема Юрія Андруховича.

Драматичні твори ставляться у професійних та аматорських театрах.

Н.Симчич "Що я можу сказати про Україну"

Твори Нагороди

Казка "Гірське відлуння"

Казка-п'єса "Марко з Котигорошівки"

Вистава "Свято зірки" (за мотивами казки Н.Симчич)

Задоволення від читання: навичка, яку потрібно тренувати

Сьогодні розмови про те, що діти мало читають, – як балачки про погоду: говорять усі, але здається, що реально змінити нічого не можуть. Чи можна змушувати дітей читати? Навіщо читати вголос навіть дорослим дітям? Як обирати своїй дитині книги і не відбити назавжди бажання читати? Чому YouTube не загрожує книжкам? І чому не існує дітей, які не читають узагалі? Про це та інше поговорили літературна критикиня Галина Юзефович і авторка проекту для дітей про читання «Ліброман» Олена Футало.

Джерело:bokmal.com.ua/life/zadovolennya-vid-chitannya-navichka-yaku-potribno-trenuvati/

8 простих порад,

які допоможуть заохотити дітей до читання

  1. Зберігайте книги всюди

  2. Створіть куточок для читання

  3. Читайте вголос

  4. Читайте разом

  5. Зверніть увагу на комікси чи графічні романи

  6. Використовуйте інші форми читання

  7. Купуйте книги на тематику, яка цікава вашим дітям

  8. Ходіть у книжкові магазини разом

БАЖАЄМО УСПІХІВ!!!

14 унікальних природних ландшафтів, схожих на твори мистецтва

Наскільки б витонченими і майстерними не здавалися твори сучасних художників, скульпторів і архітекторів, їм ніколи не перевершити творіння природи. Картина не може передати всіх відтінків кольору рослин і мінералів, скульптура не зуміє точно показати вираз очей красуні, і навіть найбільші у світі архітектурні пам’ятники не можуть змагатися за грандіозністю і величчю з неймовірно красивими гротами і високими гірськими масивами. Ось кілька шедеврів, які вражають уяву.

28 фото

Топ -10 осінніх книг

для читання

Осінь – найкнижковіша пора року. І не лише тому, що у Львові в цей час відбувається масштабне свято читання, а ще й з тієї причини, що восени хочеться відпочивати саме так: загорнувшись у щось тепле та зручне, взявши в руки горнятко запашної кави і з доброю, цікавою чи настроєвою книжкою.

Перелік книг

Осінь – час читати

Осінь вже остаточно прийшла до наших міст, на наші вулиці, у наші домівки. Ми тепло вдягаємося, беремо з собою парасольки, ми менше буваємо на вулиці, все більше біжимо і летимо з пункту А до пункту Б, щоб вирішити свої справи і, звісно, зігрітися. У час осінньої депресії чи апогею спокою та усамітнення (у кого – як) ідеальним другом та співбесідником була, є і лишається книга. З книжкою восени не лише цікаво та не сумно, а й тепло, бо з нею ми можемо бути, де завгодно – подорожувати теплими країнами, засмагати десь на теплому узбережжі, досліджувати джунглі, перепливати моря… Обираючи книгу для читання, ми обираємо для себе пору року, погоду, країну, місто і настрій. У книжці ми всесильні і не залежимо від усіляких обставин.

Із настанням справжньої осені вирішили Вам нагадати про найцікавіше осіннє дозвілля – читання книги. Як і де це можна робити – у нашій підбірці світлин. Приємного Вам осіннього читання, вдягайтеся тепліше!:)

Поки ще можна перебувати на вулиці, поки ваші руки та інші частини тіла не дуже мерзнуть, треба поєднувати приємне з корисним – читати і дихати свіжим повітрям!

ФОТОІНСТРУКЦІЯ З ВИКОРИСТАННЯ