27листопада2020р.
Доброго дня,дорогі діти та батьки.
Продовжуєм наші заняття.
Заняття 1.
Ознайомлення із соціумом.
Тема:Транспорт спеціального призначення.
Мета:розширити та систематизувати знання дітей про транспорт спеціального призначення;формувати уяву про будову спецтранспорту залежно від призначення та середовища пересування;закріпити вміння складати опис машин спецпризначення;розвивати зосередженість,інтерес до транспорту;виховувати увагу.
Хід заняття
-Дрогі діти,сьогодні ми з вами познайомимося з транспортом спеціального призначення та їх значення в нашому житті.
1.Дидактична гра"Види транспорту"за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=Ec6bsGXES-8
2.Переглянули мультик про види транспорту?А тепер давайте пограємо у гру "Види транспорту":https://www.youtube.com/watch?v=5Qxn8qkT9S0
3.Переглянемо мультик разом з тітонькою Совою:https://www.youtube.com/watch?v=PNJYPJLpyD0
4.Фізкультхвилинка:https://www.youtube.com/watch?v=jM4W-ZfiZ5E
5.Подивимося,який же він-транспорт спецпризначення:https://www.youtube.com/watch?v=kGrD5oA4yao
6.Презентація на тему"Спеціальний транспорт":https://www.youtube.com/watch?v=LhS7ZzYANYU
7.Телефони екстренних служб:
https://www.youtube.com/watch?v=jgcV1M07WdE.
Заняття 2
Художня література
Тема:Ознайомлення з казкою"Летючий корабель".
Мета:розширювати знання дітей про різні види транспорту,зокрема про казковий транспорт;продовжувати вчити запам'ятовувати зміст тексту,розвивати інтонаційну виразність мовлення.
Хід заняття
-Діти.на першому занятті ми з вами повторили і запм'ятали види транспорту,які є в нашому сучасному житті.А зараз згадаємо,яким транспортом користуються казкові герої та познайомимося з казкою"Летючий голандець"
Познайомимося з казкою за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=Mr9a6dXlagg
-Продивилися,а тепер розкажіть мамі про що чи про кого вона розповівла вам?
Заняття 3
Художня праця
Тема:Літак(пароплав)
Мета:вчити дітей робити літак чи кораблик за допомогою техніки орігамі.
Хід заняття
-Давайте з вами зробимо орігамі літачка або кораблика за вашим вибором із кольорового паперу.Схемки виготовлення знайдете нижче.
Фото виконаної роботи надіслати на Viber.
26листопада2020р.
Доброго дня,любі друзі!
Набралися сил?
А тепер знову до роботи!
Заняття 1.
Грамота
Тема:Голосні,тверді та м'які приголосні.
Мета:вправляти в умінні робити звуковий аналіз чотиризвукового слова різної структури,вчити розрізняти звуки за їх вимовою:голосний,твердий чи м'який приголосний,закріпити вміння складати речення та записувати схеми речення,вчити проводити лінії,не відриваючи руки від паперу.
Хід заняття
-Любі діти,продовжуємо наше знайомство з чарівним містом звуків.
1.Але спершу давайте розбалакаємо наш язичок.
Артикуляційна вправа"Як говорять тварини":https://www.youtube.com/watch?v=Pg6yqiB2oE8
2.А тепер пригадаємо,як робити звуковий аналіз слова та які ж звуки бувають:https://www.youtube.com/watch?v=pwa1Lz4d4bY
3.Потренуємося з вами визначати перший та останній звук в слові:https://www.youtube.com/watch?v=b1_tpDsFmAE
4.Фізкультхвилинка:https://www.youtube.com/watch?v=0kYKCWa3ypc
5.Давайте з вами подивимося цікаву казку про звуки:https://www.youtube.com/watch?v=DsSNePK3VLA
6.Мовленнєва гра"Визнач,скільки складів у слові"за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=Z3UKlen3Olc
7.Навчимося складати речення за схемою:https://www.youtube.com/watch?v=-U_CKbWAMes
8.А тепер візьмемо листочки та ручки і напишемо ось такі хвилясті лінії(зразок нижче)
Виконану роботу надсилаємо мені на Viber.
Заняття 2.
Конструєвання
Тема:Транспорт.
Мета:закріпити раніше засвоєні прийоми конструювання;вдосконалювати вміння виділяти окремі частини транспорту,називати їх,визначати розміщення частин стосовно одна одноїта основної частини,будувати в певній послідовності;навчити конструювати з сірникових коробок.
Хід заняття
-Діти,давайте пригадаємо,з яких деталей складається вантажівка:https://www.youtube.com/watch?v=-qGaScb8X5w
-А тепер давайте з вами візьмемо три сірникові коробки,клей,кольоровий папір.
Складемо вантажівку за зразком(зразок нижче).
Потім зробимо з кружечків,вирізаних з кольорового паперу фари та колеса.Успіхів вам!
Фото поробки надіслати на Viber.
Заняття 3.
Музика
Тема:Пісенька про автобус.
Мета:закріпити вивчену раніше пісню,продовжувати розвивати увагу та музичний слух,учити правильно інтонувати мелодію,закріплювати вміння співати легким природним голосом,чітко і виразно вимовляти слова пісні.
Хід заняття
-Діти,повторимо раніше вже вивчену нами "Пісеньку про автобус"за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=BQ_M2jLndjU та заспіваємо її разом з мамою.
25листопада2020р.
Доброго дня,дорогі діти та батьки!
Продовжуємо наші заняття!
Бажаю вам успіхів!
Заняття 1
Фізичний розвиток
Тема:Подорож до аеропорту.
Мета:закріплювати вміння відштовхуватись однією ногою під час стрибка у висоту з розбігу та повзати по гімнастичній лаві;розвивати швидкість,спритність,загальну витривалість,поліпшувати орієнтацію у просторі.
Хід заняття
1.-Ходьба звичайна(30с.);
-ходьба на носках і п'ятках,руки на поясі (25с.);
-біг у середньому темпі(35с.);
-звичайна ходьба(20с.)
2.-Піднімання по черзі рук угору(по 5 р.);
-нахили тулуба вперед із розведеними руками у сторони(5р.);
-повороти тулуба в сторони(8р.);
-стрибки на обох ногах(5р.).
3.-Стрибки у висоту.Повісити на висоті 30см.предмет.Дитина з розбігу повина підстрибнути і доторкнутися рукою до предмета(4р.);
-повзання по лаві на грудях та животі,підтягуючись на руках(4р.).
4.Рухлива гра "Велетні та гноми"за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=FYzBtrwan64
Заняття 2
Логіко-математичний розвиток
Тема:Куля,куб.Числа від 1 до 4.
Мета:формувати уявлення про куб і кулю,вміння розпізнавати геометричні фігури в предметах навколишнього середовища;закріпити поняття "раніше","пізніше",;розвивати довільну пам'ять,увагу,виховувати самостійність.
Хід заняття
-Діти,продовжуємо мандрувати цікавою країною Математикою.Сьогодні вона нам знову підготувала багато завдань.Тож,рушаймо!
1.Дидактична гра"Рахуй далі"за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=enWdEQQ_12s
2.Дидактична гра"Встав пропущену цифру".Малюнок до завдання нижче.(усно)
3.Повторимо склад вивчених чисел.Відео:https://www.youtube.com/watch?v=7NwBzHXAEXg
4.Фізкультхвилинка:https://www.youtube.com/watch?v=jqy7Rm8n4Fk
5.Дидактична гра"Що зайве?":https://www.youtube.com/watch?v=qBRtUoFkrCk
6.Повторимо геометричні фігуру та познайомимося з новими:https://www.youtube.com/watch?v=f9mt5NudSTc
7.Останнє завдання !!!ПИСЬМОВЕ!!!Порахуйте скільки ви бачите на малюнку трикутників,квадратів,кругів,пятикутників?Відповіді запиши на листочку таким чином:МАЛЮЄШ КРУГ-БІЛЯ НЬОГО СТАВИШ ЦИФРУ,ЯКА ВІДПОВІДАЄ КІЛЬКОСТІ КРУГІВ НА МАЛЮНКУ,ТЕ САМЕ РОБИШ З ІНШИМИ ФІГУРАМИ.(роботу надіслати наViber)Малюнок далі.
Заняття 3
Аплікація
Тема:Курча з геометричних фігур.
Мета:вчити складати візерунки з геометричних фігур,розміщувати їх на площині і створювати композиції;розвивати творчу уяву,відчуття композиції.
Хід заняття
-Ми продовжуємо вивчати геометричні фігури.І сьогодні на занятті спробуємо створити з них курча.Для нашої аплікації нам знадобляться аркуш білого паперу,простий олівець,кольоровий папір,ножиці,клей.
Але спершу пальчикова гімнастика:https://www.youtube.com/watch?v=EqCCzCWK7JE
А тепер до роботи.Спершу вам потрібно буде намалювати на аркуші кольрового паперу намалювати геометричні фігури,які вам будуть потрібні,вирізаємо їх і приклеюємо за зразком.(зразок нижче).
Фото аплікації присилаємо на Viber.
24листопада2020р.
Доброго дня,дорогі діти та батьки!
Наші заняття продовжуються!
Бажаю успіху!
Заняття 1.
Ознайомлення із соціумом.
Тема:Подорож у світ транспорту.
Мета:розширити знання дітей про транспор,його призначення,вчити класифікувати транспорт за призначенням.
Хід заняття
-Любі діти,ми продовжуємо вчити транспорт та його види.
1.Давайте пригадаємо,які ж види транспорту є.
Відео за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=bPpbVdYmPDQ
2.Розгадаємо ребуси!Картинку знайдете нижче.
3.Розгляньте презентацію про казковий транспорт і скажіть,в яких казках можна зустріти його?Відео:https://vseosvita.ua/.../prezentacia-kazkovij-transport...
4.Фізкультхвилинка:https://www.youtube.com/watch?v=tG6Tv_lzB6Q...
5Дізнаємося про правила повідінки в транспорті пасажирів:https://www.youtube.com/watch?v=8buTAq4oAvA
6.І на кінець заняття переглянемо казку "Про машини"за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=gZS9ahGV_Bk.
Заняття 2.
Зв'язне мовлення
Тема:Транспорт нашого села.
Мета:вчити складати розповіді-описи за картиною,придумувати назву до картини;продовжувати вчити змінювати слова,близькі за значенням;розвивати комунікативні здібності;логічне.послідовне.зв'язне мовлення.
Хід заняття
-Діти,пригадайте,який транспорт кожен день проїжджає повз ваш будинок,коли ви граєтесь на вулиці або коли йдете кудись з мамою?Який то транспорт:Наземний,повітряний чи може водний?
1.Дидактична гра"Чия це тінь?".Знайдіть тінь транспорта.Картинка нижче.
2.Дидактична гра"Склади машину з геометричних фігур"Зразок знайдете нижче .
3.Фізкультхвилинка:https://www.youtube.com/watch?v=dZG42D6tj-A
4.Склади розповідь про транспорт на малюнку(3-4 речення),придумай назву малюнку.Розкажи її мамі.(малюнок нижче).
5.Вивчи віршик
Вірш про літак
Мчить літак у день погожий,
Він на птаха дуже схожий,
Бо і хвіст, і крила має,
Тільки зерна не дзьобає.
Відео з вивченим віршиком надіслати на Viber.
Заняття 3
Музика
Тема:Пісенька про автобус.
Мета:вивчити нову пісеньку,розвивати увагу та музичний слух,учити правильно інтонувати мелодію пісні,закріплювати вміння дітей співати легким природним голосом,чітко і виразно вимовляти слова пісні.
Хід заняття
-Діти,давайте з вами вивчимо пісеньку про автобус.Автобус-це який вид транспорту?Кого він возить?
Так,вірно,це наземний транспорт,він перевозить пасажирів,наприклад везе діток у школу чи в садочок.
Вивчемо про нього пісеньку.Пісня за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=BQ_M2jLndjU.
23листопада 2020р.
Доброго ранку – сонце привітне!
Доброго ранку – небо блакитне!
Доброго ранку – в небі пташки!
Доброго ранку – зелені дубки!
Доброго ранку – люди привітні!
Я всім бажаю щоб посмішки квітли!
Заняття 1
Фізичний розвиток.
Тема:Весела подорож на поїзді.
Мета:виховувати вміння узгоджувати свої рухи;розвивати вміння самостійно виконувати рухи за завданням дорослого;в ході рухливої гри виховувати спритність і вправність.
Хід заняття
1.Вступна частина:
-звичайна ходьба(35с.);
-ходьба на носках приставним кроком лівим і правим боком(30с.);
-біг із зупинками(3-4рази)за сигналом;
-звичайна ходьба(30с.).
-піднімання по черзі рук лівої та правої(по 5разів);
-нахили тулуба вперед з розведенням рук в сторони(5разів);
-повороти тулуба в сторони(10разів);
-стрибки на двух ногах(5разів).
2.Основна частина:
-лазіння на колінах з упором на руки по лаві,покладеній одним кінцем на щабель гімнастичної стінки під нахилом(4-5разів);
-ходьба приставним кроком з м'яким предмето на голові по мотузці,покладеній на підлогу зигзагом,по 3 рази лівим та правим боком.
3.Заключна частина:
Пограти з родиною у рухливу гру"Потяг"
Правила гри за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=-J84R5DUVE4
Заняття 2.
Ознайомлення з природним довкіллям.
Тема:Чи може транспорт бути шкідливим?
Мета:закріплювати уявлення дітей про різні види транспорту,їх ртзначення й особливості пересування;збагачувати словниковий запас дітей словами,на позначення різних видів транспорту;ввести узагальнююче слово "транспорт";розвивати кмітливість,спостережливість.
Хід заняття
-Діти,сьогодні ми з вами поговоримо про транспорт:його будову,види,призначення.То ж,розпочинаємо!
1.Давайте звами розгадаємо загадки про транспорт.За посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=pH8K4GLbS9g
2.А тепер давайте подивимось відео та дізнаємося,який же є транспорт:https://www.youtube.com/watch?v=bPpbVdYmPDQ
3.Фізкультхвилинка:https://www.youtube.com/watch?v=T7ofWPCl8-E
4.А тепер пограємо у гру "Обери транспорт" та дізнаємося,які види транспорту існують:https://www.youtube.com/watch?v=Ec6bsGXES-8
5.І на кінець заняття,давайте дізнаємося,з яких частин складається той чи інший вид транспорту,адже будова в них різна:https://www.youtube.com/watch?v=L7R0c6o3aBc.
Заняття 3.
Малювання
Тема:Літак.
Мета:збагачувати уявлення про прфесію льотчика;розширити уявлення дітей про композиційні прийоми,що підсилюють враження руху,закріпити прийоми роботи з гуашшю.
Хід заняття
-Діти,ви вже познайомилися з видами транспорту.Які ви знаєте види транспорту?
Сьогодні ми будемо малювати літак.До якого виду транспорту відноситься літак?Правильно,до повітряного.
-Дайте відповідь на запитання:
-автомобілем керує шофер,а літаком_...?(льотчик).
-Тож,давайте подивимося,з чого ж складається наш літак:
https://www.youtube.com/watch?v=RBdCRl7UXTk
Перед початком роботи розімнемо пальчики:https://www.youtube.com/watch?v=F6yLsYcyuNI
А тепер,до роботи!!!
Малюємо літак за зразком.(зразок знайдете нижче).
Літачок розфарбовуємо фарбами.Фото виконаної роботи надсилаємо на Viber.
20листопада2020р.
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: Добрий день!
Хай гарно розпочнеться новий день!
Продовжуємо навчання!
Заняття 1.
Ознайомлення із соціумом.
Тема:Тварини Червоної книги.
Мета:познайомити дітей з Червоною книгою України,з тваринами,яких слід охороняти;формувати правила поведінки в природному довкіллі;виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід заняття
-Діти,сьогодні ми звами познайомимося з Червоною книгою України та з тваринками,про яких вона розповідає.
1.Але спершу давайте дізнаємося,що ж таке Червона книга?А в цьому вам допоможе відео за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=Bra1LprRPtk.
2.А тепер дізнаємося,які ж тваринки занесені в цю книгу,тобто вони зникаючі:https://www.youtube.com/watch?v=pY_Jwk_ZOfg.
3.Дидактична гра"Знайди тінь комашки":https://www.youtube.com/watch?v=haaD5Qxl1xo
4.Фізкультхвилинка:https://www.youtube.com/watch?v=t7FLa2FF2AI...
5.А тепер поговоримо про заповідники:https://www.youtube.com/watch?v=_TtdA40y0js
6.Розвиваячий мультик"Хто де живе?"https://www.youtube.com/watch?v=tSKfaPrgptQ.
Заняття 2
Художня література
Тема:Оповідання Г.Новікової "Для чого голки в їжака"
Мета:продовжувати розширювати знання дітей про диких тваринЮпро зміни в їх житті восени;вчити переказувати оповідання близько до тексту,емоційно передавати діалоги героїв твору,утворювати іменники жіночого роду від назв тварин(іменників чоловічого роду)
"Для чого голки в їжака"
Якось восени захопив лисицю в полі дощ.Вимокла,як хлющ.Похнюпила вона голову та й чалапає по калюжах.Коли гляне-кущик стоїть.Лисиця-до нього.Прибігає.аж там їжак сидить.Від дощу сховався.
-Посунься!-буркнула лисиця і штовхнула їжака в бік.Штовхнула-та аж завищала з болю.-Ой,лихо!До тебе ж торкнутися не можна.Чом ти не поголиш оцю гидку щетину?
-Спасибі за пораду,але вона не для мене,-мовив їжак.
-Та ти подумай,-сказала далі лисиця.-Що в тих голках гарного?Тільки сусідів відгагяти.Поголи їх,бо всі друзі тебе одцураються і...
-Мої голки не длч друзів,-перебив їжачок,-вони для ворогів.
1.Прочитай разом з батьками оповідання та спробуй його переказати.
Питання до оповідання:
-Яка пригода трапилася з лисицею?
-Яку пораду дала лисиця їжакові?
-Що відповів їжачок?
-Чому він так відповів?
2.Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=Ufxxp2y-wcY...
3.Дидактична гра"
На малюнку зображення тварин.Ви повинні назвати назву тварини в жіночому,чоловічому та середньому родв
і.Наприклад:ЛИС-ЛИСИЦЯ-ЛИСЕНЯ...
Малюнок знайдете нижче.
4.Вивчити вірш про їжачка.
Розповідь вірша зняти на відео та відіслати мені на Viber.
Їжачок пішов у ліс.
Що із лісу він приніс?
Під листком жовтеньким
Знайшов гриб смачненький.
Заняття3
Художня праця
Тема:Зайчисько.
Мета:познайомити дітей з одним способом виготовлення об'ємної іграшки;розвивати спостережливість,вміння бачити особливості предмета,запам'ятовувати і відтворювати їх у процесі роботи.
Хід заняття
-Діти,в нашому лісочку,що за селом живе сумний зайчик.А чому сумний?Тому що живе сам і в нього не має друзів.А у вас є друзі?Давайте і йому виготовимо товарищів?А як саме це зробити,розкаже вам це відео:https://www.youtube.com/watch?v=DGZ8iiv5bVw
Але спершу давайте розімнемо наші пальчики
https://www.youtube.com/watch?v=daHh5tsQBuY
А тепер до роботи!!!
Виконану роботу прислати на Viber.
19листопада2020р.
Доброго ранку – сонце привітне!
Доброго ранку – небо блакитне!
Доброго ранку – в небі пташки!
Доброго ранку – зелені дубки!
Доброго ранку – люди привітні!
Я всім бажаю щоб посмішки квітли!
Ну що,до роботи?
Заняття 1
Грамота
Тема:Смислорозрізнювальна роль звуків.
Мета:ознайомити із смислорозрізнювальною роллю звуків,вправляти в інтонуванні голосних звуків,умінні добирати слова із заданим звуком,закріпити уміння виконувати звуковий аналіз слів.
Хід заняття
1-Діти,перш ніж почати наше заняття,давайте пригадаємо,які ж є звуки та букви в українській мові.
За посиланням:https://tydyvy.com/video/DylDMwo
2.А тепер давайте знайдемо слова,де сховався голосний звук А.За посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=3KUB7ArShP0
Молодці!
3.Давайте з вами пригадаємо,які бувають звуки та виконаємо звуковий аналіз слів.
Перейдемо за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=BTiKJFirB-Y
4.Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=NqpqiJFd1VE
5.-Діти,якщо я в слові твердий звук зміню на м'який,виникне нове слово.Наприклад:ЛИС-ЛІС,КИТ-КІТ.
Спробуйте самі змінити.Які слова у вас утворяться зі слів РУКА-...,РАК-...,МИША-...,РИС-...,МИЛА-...?
6.А тепер візьміть ваші зошитки та нумо писати.Зразок написання ви знайдете нижче.Виконану роботу надіслати на Viber/
7.І на кінець нашого заняття допоможіть мені закінчити слово:
-у нашому лісі живуть-ВОВ...(к),ЗАЄ...(ць),КАБА...(н);
-у нашому лісі ростуть дерева-КЛЕ...(н),ДУ...(б),БЕРЕЗ...(а);
-на нашому гроді ростуть-ОГІРО...(к),КАПУС...(та),БУРЯ...(к).
7.Підсумок.Ось скінчилась наша гра.
Вам цікаво було,дітвора?
А тепер скажіть мені,
Що сподобалось,що-ні?
Заняття 2
Конструювання
Тема:Ведмежатко(орігамі)
МЕта:поглибити знання про властивості і особливості паперу;закріпити вміння виготовляти паперові іграшки з використанням техніки орігамі.Вчити прикрашати свій виріб дрібними елементами,деталізуючи образ.
Хід заняття
-Діти,давайте пригадаємо казку "Двоє жадібних ведмежат"
https://www.youtube.com/watch?v=GE6woN6c1Ek
-Що з ними сталося?
-Як би ви вчинили на місці ведмежат?
-Чи є такі ведмежата та лисички серед нас?
-Давайте зробимо нашим ведмежатам друзів.Нам потрібний аркуш кольорового паперу,фломастери.
Як робити ведмежат,дивіться відео за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=AJYM8muQlHk
Фото зробленої поробки прислати на Viber/
Заняття 3.
Музика
Тема:Диво-Осінь.
Мета:ознайомити дітей з новою піснею,закріплювати вміння співати легким природним голосом,чітко та виразно вимовляти слова пісні,учити правильно інтонувати мелодію.
-А хто мені скаже,яка зараз пора року?
Правильно,осінь.Золота осінь.Все навкруги вона зафарбувала у свої улюбленні кольори:жовтий,жовто-гарячий,червоний.Просто диво-природа.Давайте шашій чарівниці-осені подаруємо гарну пісеньку про неї.Але спочатку давайте її вивчемо.Перейдіть,будь ласка,за посиланням.https://www.youtube.com/watch?v=Av2DLDVo87Y
-Запам'ятали?А тепер заспівайте її разом з родиною.
18 листопада2020р.
Доброго дня,любі друзі!Продовжуємо наше навчання.
Заняття 1
Математика
Тема:Кількісна та порядкова лічба.Величина.
Мета:продовжувати вправляти в кількісній та порядковій лічбі,в умінні створювати рівність і нерівність шляхом збільшення чи зменшення.Вчити правильно відповідати на питання "скільки","який","Котрий",
Хід заняття
1.Дидактична гра"Допоможи звірятам"(знайди м'ячики для ведмежат та будки для собачок за розміром)
2.Дидактична гра"Порівняй"
3.Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=kNWwid8OAVM
4.Дидактична гра"Зберися на прогулянку"(розповідаючи,говори"Першим я одягну...,друге я одягну...і т.д.)
Малюнок знайдете нижче.
5.А тепер візьміть аркуш паперу в клітинку та спробуйте повторити малюнок.(малюнок знайдете нижче).Виконану роботу надішліть у Viber.
Заняття 2
Ліплення
Тема:Їжачок з сім'єю.
Мета:вчити ліпити їжака,передаючи характерні особливості будови,співвідносити частини тіла за їх величиною.
Хід заняття
-Діти,сьогодні ми будемо ліпити лісового героя.А якого саме,допоможе нам дізнатися загадка:
Він як ялинка весь в голках.Хто це?
Правильно,це їжачок.
Давайте зліпимо маму їжачиху і їжаченя.
Але перш ніж почнемо працювати,давайте розімнемо наші пальчики.
Пальчикова гімнастика
Раз, два, три, чотири, п'ять,
Вийшли пальчики гуляти.
Раз, два, три, чотири, п'ять,
Будемо вважати пальчики.
-А тепер приступаємо до роботи.
Нам знадобиться стек, насіння і пластилін чорний, коричневий, зелений, червоний, жовтий, білий.
Отже, почнемо ми з крапельок з коричневого пластиліну. Очки у нас будуть з кульок білого, зеленого і чорного кольорів. Краплі потрібно зігнути вгору, формуючи мордочку. На кінчику маємо носик - кулька з чорного пластиліну.
Голочки ми робимо з насіння. У їжачихи насіння спрямовані вістрям вгору, а у пухнастиків їжачка насіння встромлені вістрям в тулуб.
Наша сімейка дуже запасливі. Зробимо яблучка, грибочки. Для яблук ми використовуємо червоні і жовті кульки, чорні ковбаски для гілочки і зелені краплі для листочків. Гриби у нас з половинок однієї кульки коричневого пластиліну для шапок і ніжки з овалів білого пластиліну.Схеми ліплення знайдете нижче.
17листопада 2020р.
Доброго дня,любі діти!
Розпочинаємо наші заняття!
Заняття 1
Ознайомлення із соціумом.
Тема:Хто як до зими готуєтьс?
Мета:продовжувати формувати уявлення дітей про осінні зміни в житті природи і тварин,узагальнити знання про тварин.
1.Яких диких тварин ви знаєте?Де вони живуть?Чим харчуються?Опишіть їх.
2.Подивитись відео "Як тварини до зими готуються?"
https://www.youtube.com/watch?v=-un1dGidtks.
3.Читиння оповідання Г.Скребицького та В.Чапліної"Білка запасається на зиму".
Настала для білочки найклопітніша пора:треба свою хатку до зими готувати,утепляти.З ранку до вечора білочка клопоче:суху траву,мох збирає,усі щілини в гнізді затуляє.І їжу також треба запасати на зиму.Знайде білка на кущі горішок,зірве й заховає десь у шпарці дерева.А то ще в дуплі цілу комірку влаштує-горіхів,жолудів туди назбирає.Білка й гриби на зиму припасає:стрибне на землю,знайде гриб,схопить його зубами й тягне на дерево.Там вона його в розвилку між гілками затисне.Гриб висохне,а як настане зима-білочка знайде його та з'їсть.
Чимало треба білці горіхів,жолудів та грибівзапасти восени.Зате взимку вона не голодуватиме.
Перевіремо,чи уважно ви слухали оповідання?
-Які клопоти у білки восени?
-Яку їжу вона запасає?
-Як білочка сушить гриби?
4.Відгадування загадок за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=ybmOuckDrEY
Відгадавши тваринку,назвіть її дитинча.
5.Підсумок.
Про яких тварин ви дізналися?
Чому їх називають дикими?
Чому їх життя восени змінюється?
Заняття 2
Зв'язне мовлення.
Тема:Дикі тварини(складання розповіді-опису за ілюстраціями та картинками)
Мета:поглибити знання дітей про диких тварин,їх зовнішній вигляд,спосіб життя,вчити описувати предметні картки,правильно узгоджувати підмет і присудок.
1.Розглянути презентацію "Дикі тварини" за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=LsBnpECpTiA
2.Дидактична гра:"Впізнай тварину за голосом":
https://www.youtube.com/watch?v=FZGgIXn1jX8
3.Назви дитинчат тварин:
Слон-...
лисиця-...
вовк-...
білка-...
ведмідь-...
заєць-...
4.Фізкультхвилинка:
https://www.youtube.com/watch?v=5gxZ2-Hoyqo
5.А тепер,дітки виберіть дику тваринку,яка вам подобається та спробуйте її описати(якого кольору в неї хутро,скільки лап,де зимує,мешкає,чим харчується,як говорить),не називаючи її.
6.Підсумок:
Про яких тварин говорили?
Чому їх називають дикими?
3.Музика.
Тема:Вивчення української народної пісні"Ой у лісі калина"
Мета:познайомити дітей з українськими народними піснями,,вивчити новий музичний твір,поширити знання про національні традиції та виховувати любов до української мови.
-Діти,сьогодні ми познайомимося з навою піснею "Ой у лісі калина".
Калина-це символ нашої Батьківщини.
Вивчити пісню за посиланням:
Успіхів Вам!