Стрічка новин

Всі новини з життя нашого освітнього закладу розміщені за посиланням:

Матусівський ліцей № 1 

Герої нашого краю- хто вони????Хто ці мужні дівчата і хлопці, завдяки яким ми маємо можливість спати уночі, а вдень ходити до школи????Хто ці невидимі янголи, які оберігають наш спокій????

Саме відповіді на ці питання намагалися знайти учні 5, 6, 11 класів  Матусівського ліцею номер 1.

Розповіді класних керівників: Коваля І.М, Коваль Л.О та Березенко А.В торкнули серце кожного. Ми ще раз переконалися наскільки ми незламні!! А покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам наштовхнуло кожного на думку, що нам потрібна лише перемога і що смерть наших солдатів була не даремна! І, що пройде трохи часу і ми всі згадаємо слова великого українського митця Тараса Григоровича Шевченка:"І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син,і буде мати,і будуть люди на землі!"Слава Україні!


Сьогодні, 4 жовтня – у світі відзначають Всесвітній день захисту тварин. Разом з учнями взяли участь у ІV Міжнародному уроці доброти.Ми провели літературну бесіда-гру «Наші пухнасті друзі". Разом поринули в цікавий світ тваринного життя. Захопила дітей гра "Друзі нашої оселі ". Успішно створили декларацію прав тварин. Познайомилися з домашніми улюленцями наших діток.

Діти усвідомили що день захисту тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність  щодо необхідності захисту тварин

До нашого ліцею  завітав наш земляк, поет-байкар, Іван Іванович Чорнозуб . Іван Іванович презентував нашому закладу нову збірку власних сатиричних та гумористичних творів "Кому що..." Наші учні із великим задоволенням прослухали його твори.

Іван Іванович Чорнозуб, автор книги  "Хто є хто"  в  2022 р.став переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу творів гумору й сатири імені Петра Гулака-Артемовського.

 Щиро вітаємо Івана Івановича з  новою книгою! Наснаги, успіхів, нових творчих досягнень і Перемоги!

Щиро дякуємо за подарунки для нашого ліцею.

День працівників освіти

У найпрекраснішу пору року, коли шелестить падолистом осінь, у лузі снує мереживо бабиного літа, а над землею пломеніють різнобарвні квіти, приходить свято – День працівників освіти, День Учителя, Вихователя, Людини, що засіває в юних душах велику любов до України, її народу і землі.

Щороку в першу неділю жовтня наша країна відзначає День працівника освіти. Це не тільки професійне свято вчителів. Це свято усіх, хто глибоко шанує працю педагога, вихователя, наставника підростаючого покоління.

З нагоди цього чудового свята в нашому ліцеї було проведено ряд заходів, зокрема для дітей організовано день учнівського самоврядування, а для педагогів – інтелектуально-розважальний квест «В пошуках істини». Сьогоднішній день дав змогу учням випробувати себе в ролі вчителя, а вчителям – знову поринути у чудовий світ дитинства.

Також колектив ліцею не оминув своєю увагою та привітав з професійним святом тих, хто віддав педагогічній ниві значну частину свого життя, а зараз знаходиться на заслуженому відпочинку.

Шановні педагоги! Прийміть щирі вітання з нагоди Дня працівників освіти! Дякуємо вам за добросовісне служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість та високий професіоналізм. Своєю наполегливою працею ви розбудовуєте сучасну Україну, навчаєте та виховуєте нове покоління, від вас залежить майбутнє нашої держави, рівень освіченості, життєві та моральні пріоритети молоді.

Нехай на благородному шляху Наставника, Вчителя, Педагога вас завжди супроводжують звитяги. Хай щедрою буде до вас доля, оминають життєві негаразди й випробовування, а ваші серця зігріває людська любов, довіра і розуміння.

Бажаємо вам і вашим родинам здоров’я на довгі літа, щастя, добробуту, невичерпної наснаги, Божої благодаті, миру та злагоди!

Вітання зі святом 

Щороку 29 вересня відзначається Всесвітній день серця. Серце - єдиний орган, який можна чути та відчувати. Це перша та остання ознака життя. Це те, що обʼєднує всіх людей на планеті. Мета Дня серця - привернути увагу людей до серцево- судинних захворювань та взагалі проблем зі здоровʼям. Сьогодні учні 5 класу взяли участь у тренінгу «Сім кроків до здорового серця» в ході якого вони доповнили свої знання та навички з основ здоровʼя.

День миру

Про мир і щастя мріють люди з давніх-давен, скільки існує людство, стільки й живе у серцях чарівна мрія про мир. Бо ж лише коли мир є, то можуть здійснитись усі найзаповітніші прекрасні мрії людини, її надії і помисли, тоді кожен може реалізувати себе повністю, розкрити свої здібності і таланти. Тільки зараз ми до кінця зрозуміли, яким важливим є для нас мир. Разом з учнями початкових класів ми провели акцію "Голуб миру" та зробили своє дерево миру. Дізналися чому саме голуб є символом миру. Також, що саме з монет, які зібрали діти виготовили Дзвін Миру з гаслом:" Хай буде загальний мир у всьому світі". Вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх тих, хто віддади своє життя в ім'я світлого майбутнього.

Хай буде мир віднині і довіку!

Хай буде мир у небі голубому.

Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,

Приносить радість родові людському.

Бо що ж дорожче в світі є за мир?

Та й за життя — ціннішого немає.

Коли піснями сповнений ефір,

Сміються діти і душа співає.

Флешмоб 

Олімпійський тиждень

В нашому ліцеї було проведено «Олімпійський тиждень», присвячений Дню фізичної культури та спорту і відкриттю шкільної спартакіади.

Учні впродовж тижня змагалися у спритності та витривалості, отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.

До проведення олімпійського тижня долучилися і класні керівники.

Олімпійський тиждень був насичений, цікавий та змістовний, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій поверталися додому.

Ми ще раз побачили, що в нашому освітньому закладі ростуть сильні, спритні й сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.

День рятівника

17 вересня в Україні відзначається День Рятівника

Сьогодні в нашому закладі відбувся тренінг

"Рятівники - вартові спокою нашого життя."

Основною метою є практичне застосування

Отриманих знання з безпеки життєдіяльності згідно життєвих обставинах.

Вдалий старт ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

У спортивному двобої зійшлися команди: "ВОЛЯ" і "ПЕРЕМОГА"

Прагнення українського народу досягти ПЕРЕМОГИ надихає юних козачат бути гідними нащадками СЛАВНОГО РОДУ

День знань

День знань- це дійсно свято! Адже в цей день учні та вихованці Матусівського ліцею #1 отримують подарунки: сертифікат на придбання телевізора від Матусівської сільської ради, килимок і пилосос в дошкільне відділення від фермерського господарства "Ольвія", цікаві книги в шкільну бібліотеку від ГО " Матусяни мають право. " Нам дуже приємно, що в ці буремні часи,ви,наші спонсори і меценати, не забуваєте, що діти - найдорожче й найважливіше, що є в житті. Діти - наше майбутнє! І ви плекаєте його разом з нами! Щиро дякуємо вам за підтримку! Нехай вас Господь благословить на успіх, добробут і процвітання!

1 вересня учасники освітнього процесу дісталися до своїх навчальних закладів на новесенькому шкільному автобусі. Ми дуже дякую команді Матусівської сільської ради за турботу й піклування про наших дітей, за неймовірні зусилля, які спрямовані на задоволення їхніх потреб, за невідмовність в цей скрутний час! В добру путь, наш новенький " Богданчику"! Ні цвяха в шині!


Відкриття кабінету безпеки

В рамках реалізації всеукраїнського проєкту «Клас безпеки» 20 червня в нашому ліцеї відбулося відкриття класу безпеки, в якому створені умови для проведення тематичних занять для учасників освітнього процесу з основ домедичної та психологічної допомоги, пожежної, мінної безпеки, повторення основних правил безпеки в побуті, на воді, на дорозі тощо..

Сьогодні, зокрема, для групи учнів, які займаються в спортивному гуртку, є учасниками художньої самодіяльності ліцею, перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи, провідним фахівцем відділу ЦЗ Аллою Коренко було проведено змістовне заняття з мінної безпеки та організована демонстрація автомобіля рятувальників.

Поліцейський офіцер громади Вадим Іванов надав можливість учням відчути себе в ролі спецпризначенців і правопорушників. Загалом, усі присутні отримали масу нових знань і позитивних емоцій.

Висловлюю вдячність Сільському голові Матусівської сільської ради Лесі Шаповал, першому заступнику Голови Лідії Татариній, начальнику відділу планування, бухгалтерського обліку та звітності Інні Корецькій за надання консультаційної та фінансової підтримки в реалізації даного проєкту. А також черговий раз дякую трудовому колективу Матусівського ліцею № 1 за креативність, працелюбність, єдність, сумлінне ставлення до праці, любов і турботу, яку ви даруєте нашим учням та вихованцям,  створюючи для них комфортне освітнє середовище.


Останній дзвінок-2023 

Нарешті закінчився цей непростий навчальний рік з його тривогами, труднощами, повсякденними турботами. Рік важкий, адже освітній процес здійснювався в умовах війни, але ми витримали. І ось настав той день, коли можна підбити підсумки навчального року – день, коли для випускників в стінах рідної традиційно пролунав останній дзвінок.

Дорогі випускники! Сьогодні ви розпочинаєте нову сторінку під назвою «Доросле життя». Нехай же ваш старт у це ще незвідане і таємниче доросле життя буде вдалим, а кожен новий день приносить вам лише море позитивних емоцій і вражень. Ми бажаємо вам здоров’я, удачі, вірних і надійних друзів, здійснення усіх ваших мрій, мирного неба над головою! Нехай янгол-охоронець оберігає вас від усіх життєвих негараздів впродовж усього життя! Нехай щастить!

А учнів 1-10 класів вітаємо з початком таких довгоочікуваних літніх канікул! Бажаємо вам добре відпочити, розважитись, набратись сил! До зустрічі у новому навчальному році!

Крім того, ми хотіли б висловити нашу щиру подяку засновнику і нашим спонсорам та донорам. Ви вклали свої зусилля, час та ресурси, щоб допомогти нам забезпечити найкращу освіту для наших учнів. Ви є прикладом щедрості та соціальної відповідальності. Дякуємо вам!


День захисту дітей 

Дитинство – найпрекрасніша пора в житті кожної людини. І хоча дитинство пролітає дуже швидко, воно все-таки дуже цікаве, яскраве і веселе. Це незабутня пора, пора мрій, щирої радості і дорослішання людини. Ми не повинні забувати дитинство і повинні берегти його в своєму серці. Щороку в перший день літа ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Але вже понад рік триває боротьба за майбутнє маленьких українців. І ведуть цю боротьбу сильні, незламні духом воїни, незважаючи на біль, втому, щоденні тяжкі втрати побратимів. Ми віримо в силу наших захисників і дякуємо їм за надану можливість навчатись, розважатись, відпочивати.

А сьогоднішній день наші учні провели весело і цікаво, взявши участь у квесті «Майбутнє України-в твоїх руках». Три команди учасників змагались у спритності, наполегливості, кмітливості. В результаті перемогла команда «Екстрасенси» (капітан- Владислава Рудоман).

Дорогі діти! Бажаємо вам здоров’я, радості, добра, благополуччя. Щоб кожен новий день приносив вам лише позитивні емоції та враження, даруючи вам щирі посмішки. І головне –мирного неба над головою!


Військово-польові збори-2023

Вивчення предмета "Захист України"  завершується навчально-польовими зборами, під час яких учні на практиці демонструють набуті знання. З 9 по 11 травня для учнів 11 класу були проведені практичні заняття з вогневої та тактичної підготовки, 18- організовано виїзні збори в с.Васильків, в ході проведення яких діти мали змогу отримати практичні навички користування вогнепальною зброєю. 

День вишиванки

Вишиванка ще з давніх давен супроводжувала український народ і була для них символом нескореності й того, що вони є українцями. Сорочки, вишиті спеціальними символами, носили козаки-характерники (деякі зразки збереглись до нині). Чумаки довіряли прання своєї сорочки лише одній єдиній дівчині. А воїни УПА носили з собою чорні вишиванки на випадок раптової смерті. Тисячі людей через ті вишиті сорочки страшенно страждали, гинули, терпіли голод…з початком російської агресії в Криму та на Сході українська вишита сорочка стала символом української сили, ознакою сміливості.

Відзначення дня вишиванки вже стало традицією нашого освітнього закладу. Цьогорічне свято проводиться в той час, коли вся країна є суцільним полем бою за свободу та виживання українського народу.  Ми безмежно вдячні нашим захисникам за спокійні ранки, надану можливість навчатись, влаштовувати свята. Тому, щоб підтримати наших земляків, які знаходяться на передовій, в нашому ліцеї на день вишиванки було організовано благодійний ярмарок під гаслом «Разом до перемоги», до участі у якому було залучено батьківський, учнівський та педагогічний колективи. В результаті продажу смаколиків було зібрано понад 24 тис. грн, які на урочистій лінійці директор ліцею Полтавець Т.В. вручила волонтеру Лілії Усик.

Також цього дня було проведено флешмоб «Танець незламності» , конкурс на кращий образ у вишиванці, переможцями якого стали Пивовар Даша (9 клас) та Бондаренко Олексій (3 клас). А переможцем у конкурсі на найбільшу зібрану суму на ярмарку став колектив учнів 7 класу. Ми дякуємо батькам, дітям, а також покупцям, які завітали до нас на ярмарок! Маємо надію, що проведення таких заходів стане доброю традицією нашого освітнього закладу, адже щодня наші захисники потребують нашої підтримки і допомоги!

Вишиванка 

Танець незламності 

День матері

В Україні та світі Міжнародний день матері традиційно припадає на другу неділю травня. Цього року це - 14 травня.

Сьогодні наша шкільна родина провела незвичне свято " МАМИ vs ДІТИ"

Матусі запрошені не лише як гості, а повноцінними учасники нашого родинного свята. Усі випробовування учасники проходили весело, дружно, творчо.

Щиро вітаємо наших любих матусь!!!

День матері 

День пам'яті та примирення 

8 травня в Україні та світі вшановують пам'ять тих, хто поліг у бою, захищаючи рідну землю під час Другої світової війни. Особливо важливим День пам'яті та примирення є сьогодні, коли мирні українські міста щодня піддаються жорстоким атакам ворога..Ця сумна й одночасно врочиста подія- ще одна можливість пережити відчуття гордості за український народ, згадати його патріотичні подвиги у боротьбі з нацизмом. Хоч в Україні досі триває війна, ми віримо, що переможе той, хто чистий серцем і душею, хто дійсно захищає свою Батьківщину, як і 78 років тому. Борітеся й поборете! 

У цей благословенний час прийміть найщиріші вітання з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння!

Нехай Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, вселяє спокій у серцях, живить душу та укріплює віру.

Нехай Божа милість та благословення несуть у наші душі, сім’ї та країну – МИР.

Вітання 

Річниця Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 р. Чорний день в історії України, день, коли Чорнобиль став відомий усьому людству. Гірка, як полин , слава. Нехай у цей день, День національної скорботи, тяжкі дзвони  Чорнобиля відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям. 

Тиждень фізики, математики та інформатики

З 17 по 24 квітня в Матусівському ліцеї № 1 було проведено тиждень фізики,математики та інформатики.

Цей тиждень ми присвятили фізиці та математиці― одним із найдавніших наук, без яких немислимий подальший розвиток людства, наукам цікавим, захоплюючим, могутнім. Значення фізики та математики у нашому житті дійсно важко оцінити. Впродовж цього тижня для учнів було організовано ряд різноманітних позакласних заходів, про які можна було дізнатись, відсканувавши QR-код. Вчитель Гончаренко Т.М. у 5 класі провела урок-гру «Космічна подорож», у 8 класі – гру «Морський бій», у 7 класі – заняття «Фізика у дослідах». Учні 9-11 класів взяли участь у вебквесті «Загадкова фізика», переможцем якого стала команда учнів 10 класу.

Та неможливо уявити фізику без цариці наук – математики. Без математики неможливим був би розвиток сучасних технологій. Безсумнівно, всі досягнення людства базуються на математичних розрахунках. Саме тому вивчення основ математики є необхідністю сьогодення. В рамках тижня природничих наук для учнів 1-2 класу Перекотій М.О провела урок-гру «Думай, рахуй, розв’язуй». Полтавець Т.В. для учнів 3 та 4 класів підготувала вікторину «Подорож до країни Математика», 5 класу - математичний квест, 10-11 класу - турнір «Ні кроку без науки» Гайдаш Я.Л. провів для учнів 6-7 класів гру «Математичний марафон», для 8-9 класів - змагання «Математичний калейдоскоп».

Висловлюємо подяку учням за активну участь у заходах. Сподіваємось, що ви отримали для себе чимало корисної інформації.

Тиждень фізики, математики, інформатики 

Освічена людина повинна знати себе, людей та навколишній світ.

Біологія - один з найцікавіших предметів шкільного курсу, тому предметний тиждень – це свято творчого, нестандартного підходу до навчання, виховання школярів та вихованців дошкільного закладу.

В рамках тижня біології в бібліотеці ліцею було проведено інформаційну годину на тему: « Цікавий світ біології».  Під час якої поглибили знання дітей з біології, виховували бережливого ставлення до живої природи.

Виставка стінгазет: «У світі цікавої біології» , «Чи знаєте ви що…», «Ерудитам на замітку», яка містить різноманітні факти з життя тварин та наукові цікавинки. Стінгазети в доступній для учнів формі  розповідають про вражаючі факти , що стосуються світу природи. Кожне текстове пояснення підтверджено яскравою ілюстрацією.

Заняття "Кімнатні рослини"

Кімнатні рослини – ідеальний засіб зробити оточувальне середовище для нас більш привабливим і спокійним, вони хоч якось допомагають нам зблизитися з природою.Дружба людини з рослинами почалася ще з глибокої давнини. У кожної рослини, що росте на нашому підвіконні, своє життя, своя історія, свої особливості. В рамках тижня біології учні 1 класу разом з вихованцями ЗДО під керівництвом Марини Перекотій та Наталії печиборець провели захоплююче заняття на тему: "Кімнатні рослини та догляд за ними". Ознайомилися з різноманітністю кімнатних рослин, спостерігали за будовою квітів, умовами життя. Визначили яку користь кімнатні рослини приносять людям, вчилися доглядати за ними. Творили справжнє диво. 

Урок-змагання

Птахи! Їх можна побачити і почути скрізь: у парках, скверах, садах, лісах, полях, біля водойм, у містах і селах або просто на вулиці. Птахи – це такі створіння, які завжди надихали людину на поезію, художнє мистецтво, високі почуття любові.   Птахи завжди були не тільки об’єктами вивчення в біології, з давніх-давен про них співали пісні, складали легенди.

23 березня, у Матусівському ліцеї № 1, був проведений урок – змагання для учнів 7 класу «Охороняй і бережи пташину,  допоможи в скрутну хвилину». Учні весело і з захопленням брали участь у різноманітних конкурсах, показавши свої знання  і ерудицію не тільки у назвах птахів, їх місця проживання, а і в знанні приказок, легенд, народних переказів, казок, загадок.

Вікторина

Свідоме і бережливе ставлення кожної людини до природи можливе тільки при наявності екологічної культури, широких екологічних знань, які повинні формуватись, починаючи з дитинства.В рамках тижня біології учні початкових класів  досліджували  природу. Під керівництвом Ірини Броварської було проведено вікторину "Природа навколо нас". Школярі поглибили знання про природу, її різноманітність. Отримали хвилю позитиву та яскравих емоцій! 

Брейн-ринг

Сьогодення вимагає від сучасного школяра  не тільки певної суми знань, умінь і навичок, а й уміння самостійно набувати й використовувати на практиці нові знання, уміння співпрацювати, спілкуватися, адаптуватися до нових обставин, знаходити шляхи вирішення життєвих проблем.

 Саме сьогоднішній брейн-ринг «Ерудит», проведений із шестикласниками Матусівського ліцею №1,  і дав змогу розвивати в них пізнавально-інтелектуальну,комунікаційну, соціально-особистісну компетентність, сприяв  формуванню вміння кожного працювати в команді. Цікаві і різнопланові завдання в ході гри дали змогу  учасникам  показати свої  уміння розшифровувати, розплутувати, розгадувати і, головне, – показати свої знання предмету - біології.

КВК

Кожен з нас, людей Землі, щогодини, щохвилини бере від рідної Землі свіжі сили. Спілкування з природою необхідно людині не менше, ніж повітря, їжа, вода, знання і праця. Сьогодні 21 березня в рамках проведення тижня біології з учнями 5 класу було проведено КВК  " Люби природу у собі, а не себе в природі!"Учні з цікавістю та захопленням взяли участь у конкурсах.Діти зрозуміли: людина - це малесенька частинка живої природи, але від неї залежить, якою буде наша Планета.

Тренінгове заняття 

Людина – найвищий продукт земної природи. Але для того, щоб насолоджуватися скарбами природи, людина має бути здоровою, сильною та розумною. І, напевно, кожен погодиться із твердженням, що найцінніше, що має людина – здоров’я.

Тому сьогодні 21 березня в рамках проведення тижня біології , з метою популяризації серед школярів здорового способу життя, виховання ціннісного ставлення до власного здоров'я та бажання дбати про нього, для учнів 8 класу цікаво та захоплююче пройшло тренінгове заняття « Здоров’я мати – вік біди не знати».

Учні дійшли висновку, що життя неповторне і в кожного своє. Людина від природи має певні здібності і таланти, вона наділена розумом, тому здатна творити свою долю, але для цього потрібно працювати над со­бою, формувати характер, волю, хороші звички, різноманітні вміння і навички, вдосконалювати дух і тіло, мати активну життєву позицію.

Відкриття тижня біології

У звичайній буденності уроків дітям часто не вистачає чогось надзвичайного, неординарного, не вистачає гри – тієї «чарівної палички», яка вмить перетворює сухий і нудний процес навчання на яскраву, цікаву і захоплюючу пригоду. Досвід педагогів Матусівського ліцею №1 свідчить, що тією «чарівною паличкою», ідеальною можливістю для втілення найрізноманітніших ідей є проведення предметних тижнів, коли шкільне життя може стати і святковим, і навчальним, і виховним   водночас.                                           

 Предметний тиждень біології , який розпочався в ліцеї  - свято творчого, нестандартного підходу до навчання і виховання школярів. Підготовка до заходів тижня біології стає спільною справою, яка згуртовує  учнів різних класів, об’єднує їх інтереси, допомагає розкритися їх талантам, вчить діяти колективно і організовано, підтримувати один одного в іграх і  конкурсах, в змаганнях і  театралізованих дійствах.

       Понеділок  : День  Інформаційний. Він включав заходи: загальношкільна лінійка  «Мислити глобально, діяти локально!»; огляд виставок інформаційних стендів  «Цікаве зі світу науки», «Чи знаєте ви що….», «15 фактів про ліс»; учні 4 класу разом з класним керівником Ликовою М.Р. провели виставку творчих робіт «Світ , в якому ми живем» та виконали спільну роботу «Малюнок на асфальті «Планета Земля- наш дім!»

  То ж нехай Тиждень біології для наших школярів і найменших вихованців стане саме святом, буде результативним і принесе всім учасникам  задоволення!


Щиро дякуємо всім учням, батькам, вчителям за небайдужість та активну участь в акції " Дружба це найбільший скарб", спрямований на підтримку дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Добрі справи не залишаються непоміченими - вони як місяць світить в темряві тим, хто потребує допомоги.

Ми знаємо, що наш приклад надихає інших здійснювати добрі вчинки.

Ми даруємо надію, що разом подолаємо будь -які негаразди

День народження числа π

Кожному учню, який вивчає геометрію, доводиться використовувати в обчисленнях відому математичну константу - "число Пі."  Американський вчений Ларрі Шоу помітив, що запис перших знаків числа Пі ( 3,14) символізує 14 березня в американській системі дат і запропонував в 1987 році відзначати цього дня день народження числа Пі. Юні любителі математики Матусівського ліцею №1 разом з учителями Тетяною Полтавець та Ярославом Гайдашем, не зважаючи на сигнал повітряної тривоги, організували в укритті святкування дня народження константи, вшанувавши важливість числа Пі для науки й роль його в повсякденному житті. Серед запрошених гостей, учнів 7 - 11 класів, був проведений цікавий турнір "Знавців числа Пі", під час якого школярі мали можливість показати свої знання, прявити творчість, почуття гумору, дізнатися щось нове про загадкове число Пі й переконатися, що воно дійсно керує навколишнім світом. Рівно о 13 годині 59 хв і 26 с юні математики привітали число Пі з днем народження і заспівали вітальну пісню. А по закінченню турніру поласували іменинним тортом. 

Святкування 


День народження Ліни Костенко

19 березня, видатній українській поетесі та письменниці виповнюється 93 роки. Її день народження припав на найважчий період в історії сучасної України — повномасштабну війну. А актуальність її творів зараз особливо відчувається.

Українська поетеса-шестидесятниця Ліна Костенко була і залишається поетом епохи. Її твори не мають часових меж і не втрачають своєї актуальності протягом багатьох десятиліть. Гостра, незламна, звикла завжди говорити те, що думає — за активну участь у дисидентському рухові у 60-х і 70-х роках вона була надовго виключена із літературного процесу. Але це її абсолютно не зламало, а навпаки.

Твори Ліни Костенко перекладено англійською, італійською, французькою, польською, словацькою, білоруською, естонською мовами. Її вивчають у школі, її декламують українські митці. Чимало її віршів стали піснями сучасних українських виконавців.

Довгих років життя і творчої наснаги нашій геніальній поетесі!

Привітання 

День українського добровольця

З 14 березня 2017 року Україна  відзначає свято тих, хто свідомо, за покликом серця, став в скрутний для своєї держави час на захист її суверенітету та територіальної цілісності. День українського добровольця – це свято тих, хто залишив власні домівки і родини та влітку 2014 року врятував незалежність України. Багатьох вже немає в живих, але пам’ять про них живе в серцях їхніх рідних, друзів, знайомих. Українські добровольці – взірець патріотизму, любові до України, небайдужості до її долі, приклад мужності та героїзму, незламності духу та активної громадянської позиції для підростаючого покоління.

Ми, педагогічний та учнівський колективи Матусівського ліцею № 1 вітаємо наших воїнів зі святом. Ми дякуємо вам за мирне небо над нашими головами. Герої не вмирають, адже ми завжди пам’ятатимемо тих, хто врятував наші життя ціною власного. Подвиг українських добровольців – це і є найвища міра патріотизму. І допоки серед нас житимуть люди, здатні на героїчні вчинки, в України є надія на світле майбутнє!


«…І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі».

 

Крізь століття так влучно, так проникливо і так злободенно лунає для нас слово справжнього Пророка  українського народу. Перечитуючи нині його твори, розумієш, що він звертається саме до нас: його перестороги і настанови, його біль і туга, його палка і ніжна любов до України, його заклики і категоричність – все це живе в нас сьогодні, ми живемо цим. Бо слово Тараса – це слово правди, свободи і надії. 

Сьогодні, коли Україна проливає кров за свою свободу, коли на фронтах гине цвіт нації, слово Кобзаря є як ніколи актуальним і пророчим. Відзначаючи чергову річницю дня народження Тараса Григоровича, ми знайомимо учнів з його творчістю і проводимо аналогію між подіями, які відбувались в Україні у середині  XIX століття і подіями сьогодення. Живучи в XIX столітті, Шевченко справедливо викривав сутність тих, хто й зараз вдерся на нашу землю.  Його твори пронизані болем, стражданням, люттю на тих, хто залишав після себе руїни, залишав тоді і лишає нині.

Щороку наш освітній заклад вшановує пам’ять великого українця, талант якого визнаний у всьому світі. Не став виключенням і цей рік. Для учнів  9 березня було організовано святкову лінійку «Шляхами великої долі». За сприяння керівництва громади діти взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника Шевченку, що знаходиться на території ліцею. Цього дня учні мали змогу приєднатись до віртуальної мандрівки «Шляхами великої долі» про міста України, де побував Тарас Шевченко, а також переглянути матеріали літературного перформансу за творами  Тараса Шевченка. А 10 березня діти отримали можливість  перевірити свої знання біографії і творчості Кобзаря, взявши участь у квесті «Шляхами Тараса», вебквесті «Шевченко закликає, Україна перемагає!», літературному уроці «Шевченкова доля – то правда життя», всеукраїнському конкурсі есе «Мій Шевченко».

Сьогодні Шевченко разом з нами боронить рідну землю. Боронить своїм  «духовним мечем» – палким, влучним словом, звертаючись до нащадків із закликами любити і берегти свою рідну землю, боронити її від загребущих рук сусіда, хворого на імперську манію величі. І хоча доля відміряла йому так мало часу і він не встиг відчути усієї повноти буття, вільного, благополучного життя на Батьківщині – він точно знав, чого бажає своєму народові: волі, свободи, миру, любові й добробуту у рідному краї!

Посвята жінці

На жіночих долонях – кришталеве життя,

Воно тендітне і ніжне, його легко розбити,

Та плекає життя це, мов власне кровне дитя,

Її Святість Жінка – Берегиня роду і всього світу!

 

Коли приходить весна, усе навколо оживає, пробуджується, наповнюється новими фарбами, запахами, звуками. Саме на початку березня ми відзначаємо свято жіночності і краси, адже жінка, як і весна, символізує початок нового життя.

Цього дня в ліцеї панувала святкова атмосфера. Чоловіки і хлопці вітали жінок, дівчаток, бабусь, мам подарунками, листівками, квітами. Для учнів з нагоди свята були організовані солодкі столи. Завершився цей день святковим концертом  під назвою «На жіночих долонях – кришталеве життя», присвяченим всім українським жінкам, у якому взяли участь учнівський та педагогічний колективи школи, що підготували  вітання  для мам, бабусь, дівчаток, вчителів. Також слова подяки були адресовані жінкам-захисницям, які зі зброєю в руках боронять нашу країну від ворога, а також всім представницям прекрасної статі, хто щоденно невтомно працює, забезпечуючи надійний тил для наших воїнів і наближаючи таку омріяну Перемогу!



Волонтерство – поклик душі допомагати тим, хто цього потребує найбільше. Визначальним є принцип добровільності – волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію. Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Розквіт волонтерської діяльності у нас припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство. До волонтерського руху долучаються люди з різним соціальним статусом, різного віку та віросповідання. Активними учасниками волонтерського руху стали діти.

Так, учнівський та педагогічний  колективи Матусівського ліцею №1 долучилися до ініціативи громадської організації «Матусяни мають право» та комунального закладу «Спеціалізована школа І – ІІ ступенів - ліцей» №157 Оболонського району м. Києва щодо підтримки дітей-сиріт, які переміщені з тимчасово окупованих територій і на даний час перебувають в дитячому реабілітаційному центрі Оболонського району. Учні 4 і 8 класів виготовляли сувеніри, а педагогічний колектив – смачні джеми.

Подяка 

День рідної мови

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.

   Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури. В історії української мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Попри всі складнощі український народ зміг зберегти квітучу мову, якою розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу. Цього дня ми складаємо шану нашій солов’їній, яка є надзвичайно дивовижною, співучою та мелодійною.

  З цієї нагоди в нашому освітньому закладі було проведено ряд заходів, спрямованих на виховання у підростаючого покоління любові і поваги до рідної мови, формування навичок спілкування українською. День розпочався зі святкової лінійка під назвою «Її Величність - Мова» . Для учнів 7 класу було проведено вікторину «Мова нас єднає», для 5-6 класів – мовний конкурс  «Подорож океаном рідної мови», 9-11 – інтелектуальна гра «Мова єднає всіх». Також діти отримали творчі завдання: скласти казку «Дівчина-мова», тематичний кросворд «Мовні лабіринти», написати лист подяки захиснику, взяти участь у конкурсі малюнків «Мальовнича моя Україна». Всі активні учасники були нагороджені подяками.

 Тож плекаймо рідну, бережімо слово, з щирістю шануймо українську мову!

#ангелипамяті #тихаакція #територіяа #анжелікарудницька

Учні нашого навчального закладу приєднались до вшанування Героїв Небесної Сотні та долучились до тихої акції "Ангели пам’яті" 

Дорогі учні, колеги, батьківський колективе!

День єднання 2023 року дійсно згуртував нас навколо спільної мети! Я дуже дякую за вклад кожного учасника освітнього процесу в організацію й проведення благодійного ярмарку! Які ви всі молодці! Як гарно ви підтримували один одного! Вкотре переконалась, що Матусівський ліцей № 1  - велика дружна родина, у якій «Один – за всіх, і всі – за одного!» Разом ми обов’язково переможемо!

Директор ліцею

Тетяна ПОЛТАВЕЦЬ

День єднання.

"Воєнна абетка українця "

Ми спокійні! Ми сильні! Ми разом!

Великий народе великої країни!

Українці – це ті хто, в годину випробувань, залишається з Україною і в Україні, це ті хто стоїть на стражі своєї суверенної Батьківщини, а не ті хто покинув Країну у найвідповідальніший момент . У цей складний час сильний український народ проявив свої найкращі якості – згуртованість та волю до перемоги . Ми прагнемо Миру та свободи, ми хочемо жити щасливо – не зазіхаємо на чуже, але й свого не віддамо. Українці – Єднаймось разом, захищаймо свою країну та будуймо своє щасливе майбутнє!!!

Воєнна абетка українця 

День безпечного Інтернету

Інтернет став вже невіддільною частиною нашого повсякденного життя. Існування без Інтернету здається нам неможливим, тому безпека під час перебування в мережі має першочергове значення. Цього року День безпечного інтернету відзначатиметься так само 7 лютого. Цей день має дати нам розуміння того, яким чином ми можемо безпечно переглядати нескінченні обсяги доступної нам інформації та розваг. Щодня у всесвітньому павутинні створюються тисячі web-сайтів, на яких мільйони користувачів розміщують свій контент. Бути у курсі головних тенденцій інтернету, який постійно змінюється, дуже важливо. Адже розуміння цих змін дає можливість найкраще підготуватися до всіх останніх оновлень інтернету.Цей день також відзначають для того, аби зрозуміти важливість безпеки в інтернеті. Перебувати у безпеці під час роботи в інтернеті означає бути захищеним від усіх загроз і ризиків, що існують в онлайн-середовищі. Під загрозами й ризиками слід розуміти все, що може поставити під загрозу безпеку особистої інформації, спричинити небезпечні зв’язки,  або вплинути на ваше психічне здоров’я та загальне самопочуття.

День безпечного інтернету відзначається, щоб допомогти поколінню що підростає зрозуміти основи й принципи безпеки в інтернеті. І це стосується не лише питання захисту себе самого, але й усвідомлення власної відповідальності за те, аби не завдавати шкоди іншим – навмисно чи мимохіть.

Саме таку мету ми ставимо перед собою, коли щорічно на початку лютого плануємо і проводимо для учнів різноманітні заходи, спрямовані на формування навичок  безпечного користування мережею. Так, у цьому навчальному році в нашому навчальному закладі було проведено ряд різнопланових заходів під гаслом «Разом до кращого Інтернету», в ході яких учні складали пам’ятку безпеки в Інтернеті, знайомились із поняттям «кібербулінг» та «кібершахрайство», їх видами, розгадували кросворди, філворди, анаграми, виконували вправи на відповідність. Сподіваємось, що отримані знання наші вихованці будуть активно використовувати, адже цифрові технології – це невід’ємна частина сьогоднішнього життя, а вмінні їх використовувати – вимога часу.

День Соборності України

22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку.

З нагоди свята  для учнів 7 класу класний керівник Гончаренко Т.М. підготувала гру " Патріотичне доміно", яку  провела разом із учителем історії Ковалем І.М.  Ігор Миколайович пояснив дітям значення слова " соборність", провів короткий екскурс в історію української держави, зокрема подій,що відбувались у 1918-1919 роках на території України, а потім запропонував учням зіграти в патріотичне доміно. Завдання дітей полягало в тому, щоб прочитати запитання на одній картці, а відповідь у вигляді картинки відшукати на іншій. Загалом вийшло цікаво і весело. Діти дізналися багато корисної інформації про нашу країну.

День Соборності-це одне з найважливіших свят нашої країни, яке символізує те, що ми всі - один народ і жодні кордони не зможуть розділити нас. Давайте завжди пам'ятати про це!  

Новорічні свята

Коли приходить зима, випадає перший сніг та наступають морози, ми неодмінно починаємо чекати та готуватися до Новорічних та Різдвяних свят: заздалегідь готуємо подарунки, продумуємо як і з ким будемо святкувати.

А свят зимою й справді чимало. І кожне має свої звичаї та обряди. Деякі з'явилися ще в прадавні часи, інші – трохи пізніше, під впливом християнства.

Накладання церковних традицій та народних  вилились у неповторні й самобутні звичаї, традиції, обряди, тобто втілені в рухи й слова світовідчуття, світосприймання та взаємини між людиною та природою, між людиною і людиною, які дійшли до наших часів. Шанувати і пам’ятати звичаї і традиції, які дістались нам у спадок від пращурів – значить піклуватись про майбутнє нашої держави, збереження її мови, культури, адже народ, який не знає свого минулого, не має і майбутнього. Саме тому підростаючому поколінню потрібно прививати любов до всього українського.

Цього року новорічні ранки в ліцеї відбулись під гаслом «Допоки ми пам'ятаємо й бережемо наші традиції, доти живе наша нація!». Для учнів 1-11 класів було проведено різдвяні посиденьки, під час яких діти стали учасниками святкового вертепу, колядували, щедрували, вітали присутніх з прийдешнім Новим роком та бажали усім здійснення всіх мрій, достатку, благополуччя, а головне – миру нашій державі!

Наприкінці святкових заходів усіх учасників чекав приємний сюрприз – солодкі подарунки від наших незмінних спонсорів. Висловлюємо щиру подяку Кравченку Івану Володимировичу, Гомонюку Олександру Миколайовичу, Олійнику Анатолію Володимировичу, Шипельову Олександру Анатолійовичу, подружжю Віктора та Наталії Кравченків, Дяді Василю Андрійовичу, Крикуну Олександру Миколайовичу за надану можливість придбати солодощі для учнів та вихованців ліцею. Також подяка батьківському комітету, зокрема Власові Інні Віталіївні, Броварській Наталії Іванівні, Корецькій Інні Сергіївні за активну співпрацю з педагогічним колективом, спонсорами, яка принесла стільки позитивних емоцій дітлахам. Бажаємо всім вам здоров’я, благополуччя, достатку, довгих і щасливих років життя! Усіх з прийдешнім Новим роком! Нехай він принесе нам таку довгоочікувану і бажану Перемогу і здійснить головну мрію українського народу про мир на всій території нашої держави!

Свято Миколая

Насичений подіями рік добігає кінця і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається з небес, щоб нагородити малюків за добрі вчинки. Щиро і з великим захопленням діти сприймають це свято, бо Миколай здавна вважався їхнім покровителем і заступником. День Святого Миколая - це свято приємних несподіванок і подарунків. Так , 19 грудня 2022 року до учнів нашого ліцею завітав Миколай, щоб привітати дітей зі святом. Вихованці садочка та учні 1-6 класів взяли участь у конкурсній програмі. Діти розгадували загадки, грали в гру " Подарунок Миколая". Наприкінці всі учасники дійства отримали солодкі подарунки. 

День Збройних Сил України

6 грудня відзначаємо державне свято – День Збройних сил України. Це свято справжньої мужності, героїзму і відваги.

Наші захисники та захисниці кожен день мужньо боронять нашу рідну землю та захищають нас від російських загарбників.

Висловлюємо вам щиру подяку за героїчне виконання військового обов'язку, мужність і рішучість на полі бою.

Схиляємо голови перед пам'яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Ми завжди пам'ятатимемо їх подвиг.

З нагоди свята в нашому ліцеї було проведено захід " Дорогою героїв"

Метою заходу є:

* сприяти патріотичному вихованню учнівської молоді,; виховувати патріотичні почуття до рідної землі, дружби та взаємоповаги один до одного.

* Розвивати розумові та фізичні здібності, кмітливість і спритність.

За гарною традицією в змаганнях перемогла дружба. " Разом до перемоги "

Міжнародний день боротьби зі СНІДом

День боротьби зі СНІДом 

«Чорна тінь голодомору»

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Головне у діяльності бібліотеки– донести правду сучасникам про цю трагедію.

Так, в шкільній бібліотеці Матусівського ліцею № 1для учнів підготовлена виставка «Чорна тінь голодомору»

Учасники заходу зазначили, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор . Учні дізналися про причини і наслідки цієї трагедії. Атаманенко Дмитро, Полтавець Олександр,  брати Артем та Арсен Коломійці розповіли спогади своїх родичів про ті страшні роки .

Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була.

Кожного року в листопаді українці по цілому світу вшановують пам'ять жертв одного з найбільших геноцидів в історії людства.

Голодомор українців 1932-1933 років призвів до більше 7 мільйонів жертв, невинних людей на території України.

Не забудьте, що  у суботу  26 листопада о 16:00 буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також  буде  проведено загальноукраїнську акцію «Засвіти свічку». У цей час кожен охочий може долучитися до акції та встановити свічку на підвіконні.



Акція "16 днів проти насильства"

16 днів проти насильства 

# Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху.

У наш час на дорогах України  виникають десятки тисяч аварій, у яких гинуть діти та дорослі. Причини дорожньо-транспортних пригод можуть бути різні. Та насамперед, це порушення правил дорожнього руху, необережність водіїв і самовпевненість пішоходів.

З нагоди проведення Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху,  в Матусівському ліцею ✓1 було організовано та проведено ряд заходів.

Для вихованців ЗДО провели для дошкільнят інтегроване заняття " Правила безпечної поведінки на дорозі."

Для учнів 1-4 класів проведено уроки " Безпечна дорога додому"

Створено педагогом - організатором інформаційний стенд " Ми зразкові пішоходи."

Для учнів 5-11 класів проведено виховні години в рамках проекту.

З метою поглиблення знань учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на дорогах,  повторення дорожніх знаків та їх груп; виховання дисциплінованості, до нашого ліцею був запрошений поліцейський офіцер Матусівської ТГ відділу превенції майор поліції Вадим ІВАНОВ.

В  ході заняття діти закріпили знання про Правила дорожнього руху та безпечну дорогу додому.

День Гідності і Свободи

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року)

Саме тоді мільйони українців,на Майдані Незалежності у Києві та майданах інших українських міст стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина.

Боротьба за вільну Україну триває і сьогодні, тому ми не маємо права забувати про події, які сколихнули весь світ.

У бібліотеці Матусівського ліцею №1 на урок – реквієм «Плач душі» зібралися учні, щоб згадати борців за свободу і волю. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять полеглих у борні. Вірші українських поетів, які були обрані для декламування,  переповнені сумом і біллю, тривогою і розпачем. На очах дітей бриніли сльози , їхні голоси тремтіли. Але всі, як один були переконані, що Україна переможе в цій жорстокій битві з рашистами. Адже  ми - нація нескорених, вільних і незалежних .Активні учасники заходу Науменко А., Волинець О., Бурдасова.Е., Воронцова Д., Гончаренко К., Броварська Є., Полтавець О. своїм піднесеним патріотичним духом розчулили присутніх і всі разом просканували: ВСЕ БУДЕ Україна.


День української писемності

У рамках тижня української мови в Матусівському ліцеї #1  9 листопада, в День української писемності та мови, учні 8 - 11 класів та педагогічний колектив освітнього закладу долучилися до написання Всеукраїнського диктанту єдності. Цього ж дня проведено l ( шкільний) етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

 У п'ятницю між учнями 9 та 10 кл. відбувся мовно-літературний конкурс ( КВК), де учні показали свої вміння та навички з гуманітарних дисциплін, декламували вірші улюблених письменників та вдало інсценували  гумористичні твори.

 Всі учні ліцею долучилися до написання як колективних так і індивідуальних листів та малюнків українському солдату. В яких діти дякують захисникам за те, що вони стійко боронять села та міста України, та бажають солдатам якнайшвидше повертатися додому з перемогою, зичать їм міцного здоров'я, сили волі та витримки. Праці дітей найближчим часом будуть передані нашим мужнім українським солдатам.

День захисників і захисниць

#Дякуємо нашим захисникам і захисницям.

Дякуємо нашим захисникам і захисницям, які просто зараз обороняють Україну!

Українці непереможні, бо боронять свою святу землю! Сьогодні серця кожного сповнені любові до неньки-України, віри у її Перемогу та вдячності її героям-захисникам та захисницям! Зі словами щирої подяки та підтримки звернулися до усіх наших воїнів, де б вони зараз не були — на передовій, на блокпосту чи у шпиталі. Разом - ми сила. Дякуємо Вам, разом до перемоги!

Вітання захисникам 

День педагогічних працівників

Вітаємо з Днем вчителя! Від усієї душі дякуємо вам за цю почесну і шановану працю. Дякуємо за наші знання, наші майбутні успіхи і досягнення. Ваші слова назавжди збережуться в наших думках, а Ваша доброта — у наших серцях. 

Вітання від випускників 

День миру

# Дякуємо ЗСУ

Спасибі тобі, друже, що зберіг

Любов у серці до свойого краю

Попри всі чвари… Та я точно знаю,

Що ти по-іншому б не зміг!

Для перемоги все зробить зумій

У цей важкий для України час!

Ти вистоїш за себе і за нас,

Спасибі тобі, друже, що живий!

День миру 

Олімпійський тиждень

З нагоди Дня фізичної культури і спорту в Матусівському ліцею ✓1 проводився Олімпійський тиждень.

"Спорт- це сила. Спорт дає всім дітям крила."

Під таким гаслом пройшов День фізичної культури та спорту.

В рамках святкування організували спортивні змагання " Моє здоров'я в моїх руках.."

До святкування долучилися учні молодших класів. День пройшов весело, цікаво та пізнавально - адже наші заходи мають мету викликати у дітей бажання займатися спортом та берегти своє здоров'я.

Наші учні під час змагань показали що вони сильні, спортивні а головне дружні.

Навіть у змаганнях перемогла дружба.

Свято знань

Вітаємо вас з початком нового навчального року! Для кожного з нас 1 вересня – це символ нових перспектив і можливостей. Для тих, хто вперше переступить шкільний поріг, – це найбільш хвилюючий день. Нехай він стане для них не тільки яскравим спогадом, але і вдалим стартом у велике життя, а кожен день в школі буде наповнений цікавими уроками, новими зустрічами і дивовижними відкриттями. 

День знань  

День єднання

Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого 2022 року Днем єднання. Історія України дає багато прикладів єднання, яке є одвічним прагненням нашого народу.

Агресор хотів посіяти паніку в наших душах, змусити страхом роз'єднати нас. Він очікував на наше "моя хата з краю". Але вочевидь погано знаючи нас, вони у відповідь отримали одвічне українське "душу й тіло ми положим".

День єднання 

День закоханих

14 лютого закохані у всьому світі відзначають День Валентина.

День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішим. День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.️

У ліцеї №1 у цей сонячний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики.

Рано-ранесенько почала працювати  святкова пошта, адже «Скринька кохання» була переповнена валентинками,які впродовж дня роздавали ангелята. Для учнів молодшої ланки організовано майстер-клас із виготовлення валентинок та вікторину "На крилах Амура".А старші ліцеїсти взяли участь у ток-шоу "Шалена 🌟 зірка".


Всесвітній день читання вголос

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році

У 2022 році ця подія припадає на 2 лютого і має за мету заохочення молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями. Читаючи більше книжок, діти отримують шанс відкрити для себе нові ідеї та цілі світи, про існування яких вони навіть не здогадувалися. Сьогодні наші маленькі ліцеїсти і дошкільнята долучилися до цьго міжнародного флешмобу:

Кращі читці  нагороджені грамотами і медалями 

«Пташиний друг»

Птахи – прекрасні створіння природи – наші помічники, захисники наших садів, полів, городів від шкідників. Кожна людина має дбати та охороняти птахів.

В нашому ліцеї активно діє  «Екологічна варта»,з ініціативи якої щороку проходить конкурс на кращу годівничку «Пташиний друг».

Юні школярики добре приготувалися до цьогорічного конкурсу – всією сім’єю майстрували годівнички, знаходили цікаву інформацію про птахів, які зимують у наших краях, малювали їх, складали вірші. Наші юні екологи дуже відповідально віднеслися до виготовлення годівничок, адже турбота про зимуючих птахів – запорука їх виживання в морозну і снігову зиму. Дерев’яні, із вторинної сировини, зручні та функціональні годівнички зроблені з такою любов’ю і фантазією, що обов’язково приваблять пташок у парку, де діти розвісили їх після конкурсу.

 І діти,і вчителі отримали чудові емоції та задоволення від виконаної хорошої і потрібної справи.

День Соборності України

Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах нових поколінь, обов’язково допоможе їм вирости гідними громадянами своєї держави.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в Матусівському ліцеї N1 організовано та проведено ряд заходів:

🟡🇺🇦творча майстерня «Шлях до незалежності» для учнів 1-2 класів,

🟡🇺🇦 тематична вікторина "Рідна земля для нас всіх Україна"для учнів 4-3 класів,

🟡🇺🇦Квест "Любити Батьківщину-знати її історію"5- 6клас,

🟡🇺🇦квест «Велика злука – великі сподівання» для учнів 7-11 класів.

🟡🇺🇦У читальному залі шкільної бібліотеки протягом січня-лютого діятимуть тематичні книжкові виставки історичної та художньої літератури ”Захід, схід – одна країна!"

У День Соборності головною традицією є створення “живого ланцюга”. Перший “ланцюг” українці створили 21 січня 1990 року. Це була одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій. І сьогодні наші учні доєдналися до цієї загальноукраїнської акції, створивши "Ланцюг єднання".

 Ланцюг єднання 

З метою профілактики проявів булінгу в освітньому закладі та попередження проявів правопорушень серед неповнолітніх 20 січня 2022 року у нашому ліцеї була проведена зустріч з представниками Національної поліції -інспектором ювінальної превенції Кучеренком В.В. та поліцейським офіцером громади Івановим В.Ю. Під час бесіди розглянули такі питання:

-вчинення булінгу учасниками освітнього процесу;

-адміністративна відповідальність учасників булінгу;

-адміністративна відповідальність батьків за невиконання батьківських обов'язків;

-адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх та малолітніх.

Різдвяний марафон

Водохреще є третім і завершальним великим святом різдвяно-новорічного циклу.  З ним пов'язують надзвичайно важливу подію: хрещення Христа💦

  💦Традиційно його відзначають 19 січня, освячуючи водойми та річки, а також пірнаючи в ополонку.💦

   💦   У Водохресний вечір востаннє щедрують: хлопці щедрують лише під вікнами тих дівчат, хто на видані. Також, це останній день колядок, на який "Меланку" водять здебільшого дівчата.

З метою збереження традицій українського народу у нашому ліцеї щорічно проводиться "Різдвяний марафон".💦Українська традиція колядування, щедрування дуже різноманітна і багата. Скільки колядок співають українці? На запитання важко дати відповідь,адже кожного року діти вітають нас унікальними різдвяними піснями.А також проявляють свої акторські та вокальні здібності 💦

День сніговика

У багатьох країнах 18 січня святкують Всесвітній день сніговика. А ось християнська легенда говорить про те, що сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба. І наші улюблені зимові герої ніби здатні передати Богові прохання людей. Тому, коли зі снігу ліпили маленького сніговичка, йому шепотіли свої сокровенні бажання.

Ідея цього свята спала на думку колекціонеру Корнеліусу Гретцю з Німеччини. Ще у юнацькому віці він розпочав збирати зображення сніговиків, а в 2008 році зі своєю коллекцією з понад трьома тисячами експонатів увійшов до книги рекордів Гіннесса. Корнеліус міркував так: по-перше – в середині січня в багатьох країнах є сніг. По-друге – цифра 18 схожа на сніговика, який тримає в руках віник. По-третє – у цей день не було жодного міжнародного свята!

Сніговик – один з найулюбленіших символів зимових свят та розваг. І хоч цьогорічна зима не дуже тішить нас своїм білим сніжком, та варто лише докласти трішки зусиль і ви зможете створити цих водночас кумедних та милих героїв своїми руками,так як і наші старанні першокласники ☃️☃

День слова "Дякую"

Сьогодні - один із найввічливіших днів у році. 11 січня у світі відзначають Міжнародний день слова «дякую» – свято, що було започатковане за ініціативи миротворчих спільнот.

 Це світле і ввічливе свято покликане навчити нас не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світу і самим собі. Слова вдячності здатні покращити настрій, підвищити взаєморозуміння і зарядити позитивними емоціями. Слово «дякую» володіє магічними властивостями, воно може заспокоїти і зігріти своєю теплотою🥰,воно є своєрідним усним «погладжуванням». Вираз подяки, на думку фахівців, покращує здоров'я як адресату, так і тому, хто виражає свої почуття. Однак справжня вдячність, яка може принести користь, повинна йти тільки від чистого серця.

Сьогодні учні ліцею намагалися говорити "ДЯКУЮ"частіше,особливо під час проведення бібліотечних вікторин,організованих Поволоцькою Н.М. Слова подяки, особливо «дякую», позитивно впливають на емоційний стан та розумову діяльність людини. Вираз «дякую» застосовувати в житті легко, він дуже простий і щирий і є провідником встановлення теплих доброзичливих відносин.


Новорічні свята

Злетить у вічність новорічна мить.

Нові зірки у небі народились.

Позаду ще один прожитий рік —

І новорічну казку нам зіграть судилось.

☃️🎄☃️🎄☃️🎄

Напередодні Нового року, 23 грудня 2021  відбувся Новорічний ранок для учнів молодших класів Матусівського ліцею №1 Ранок проходив у святково вбраній залі навчального закладу, де милувала око головна окраса новорічних свят - ялинка.

В цей  день у всіх був предсвятковий настрій, відчуття казки та чогось чарівного – новорічного. Маленькі школярики підготували святкову феєричну програму за сюжетом казки "12 місяців"на новий лад   з конкурсами,  піснями та танцями.По закінченню свята Дід Мороз та Снігуронька подарували солодкі подарунки 🎄

 Коли за вікном тріскучий мороз, а в домівках тепло і затишно мерехтять гірлянди, саме тоді найбільше хочеться магічних казок🌠

Ні для кого не секрет, що всі школярі від мала до велика з величезним нетерпінням чекають на свято Нового року. Зимові канікули, красуня-ялинка, прикрашена кульками та гірляндами, подарунки, святковий настрій, і, звичайно ж, новорічне чарівництво ☃️☃️🏫.

Сьогодні 🎄24грудня🎄учні 5-11 класів взяли участь у новорічному "Gran-Pri-Party" з запальними танцями,веселими піснями та цікавими інсценізаціями. Діти з великим задоволенням  разом з ведучим брали активну участь у різноманітних конкурсах та весело проводили час.

Сподіваємося, що всі діти нашої школи залишилися задоволеними

☃️Вітаємо всіх з прийдешніми Новорічними святами!



Свято Миколая

Майже цілий рік ми – і дорослі, і малі – з нетерпінням чекаємо на зимові свята. День Святого Миколая, Новий Рік, Різдво й інші святкові дні несуть із собою веселощі й радощі, ігри, танці та пісні.

🎄19 грудня – одна із найочікуваніших дат у році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая.🎄

Цікаво та весело  пройшло свято Миколая  для учнів  нашого ліцею

Діти радісно і тепло його зустріли. Виконували пісні, розповідали вірші, подарували щирі святкові посмішки.

Школярі старанно вчилися, були чемними, тому і  заслужили  солоденькі подаруночки від Святого Миколая! А для порядку на уроках Миколай залишив у кожному класі різочку🌲🌲🌲

День Святого Миколая – це свято, у яке здійснюються найзаповітніші мрії, свято, яке завжди розмальовує наші обличчя щирими посмішками, а наші душі – теплим та незгасаючим вогнем любові до ближнього.☃


Свято Андрія

Свято Андрія – це одне з тих свят, де переплелися християнство та язичництво, тож друга назва цього свята – Калита. Так само називається обрядовий хліб, який випікається в цей день і має форму кола – символ сонця та нескінченності.

Традиційно на свято Андрія, яке випадає на 13 грудня, влаштовувалися вечорниці, на які збиралися неодружені хлопці та дівчата з усього села.

Для учнів нашого ліцею це свято вже стало традиційним. Щороку учні відтворюють обряди проведення українських вечорниць, сповнені веселощів та жартів, ворожіння.

Родзинкою свята стала гра «Калита», учасниками якої були майже всі присутні глядачі, адже атмосфера дійства спонукала до розваг.


День української хустки

День української хустки відзначають у День Катерини (7 грудня) – одне з головних жіночих свят, оскільки ця свята вважається заступницею жіночої долі.

Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже українці споконвіку шанували та цінували хустку, використовували в обрядах, у побуті, для радісних та сумних подій. Хустка вважалася особливим сакральним предметом та реліквією, яку передавали з покоління в покоління. Люди здавна вірили, що хустка слугує оберегом.  Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

Ми разом з учнями також долучилися до цього свята і підтримали флешмоб “Одягни хустку – прикрась себе” та спробували створити свій дизайн хустки.

Уроки доброчесності

#16днів_проти_насильства

Для чого бути доброчесним? Як це бути доброчесним? Як варто вчинити в тій чи іншій ситуації, коли рішення не є очевидним?

З метою популяризацiï культури доброчесності для учнів 5-8 класів  класними керівниками та соціальним педагогом було проведено «Магічні уроки доброчесності».

У цікавому та доступному форматі учні отримали базові знання про доброчесність, також на конкретних прикладах змогли переконатися, що успішне суспільство - це насамперед доброчесне середовище.

День Збройних Сил України

Сьогодні святкуємо День сили й могутності української армії — День Збройних сил України.

Зараз наша армія відновлює свою боєздатність, а Україна оголосила про свої наміри вступити в НАТО. На сьогодні, відповідно рейтингу Global Firepower Index-2021, Збройні сили України за своєю боєздатністю займають 25-те місце серед 140 країн світу.

🔥🔥Серед учнів ліцею були проведені заходи, спрямовані на виховання глибоких патріотичних почуттів, формування активної громадянської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів:

🏋️військово-спортивні змагання «Майбутні захисники України», змагання із шашок "Стратегія і логіка"

🪶книжкові виставки:  «Історія української армії», «Вірні сини Батьківщини»

🖌️виставка малюнків: «Малюнок на фронт».

Нині маємо подякувати кожному, хто стоїть на захисті українських кордонів, цілісності, неподільності та єдності нашої країни. Українським воїнам ми дякуємо за те, що в нашому цивільному житті маємо змогу навчатися, працювати, піклуватися про родини, мирно розбудовувати нашу країну. Дякуємо Вам, захисники й захисниці, за Вашу хоробрість, силу й безмежну любов до Батьківщини. Пам’ятаємо кожного, хто у цій боротьбі поклав своє життя за наш мир і спокій.


День боротьби зі СНІДом

Щороку 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом,який проводиться під різними гаслами, що відображають наявні проблеми, пов’язані із захворюванням. У 2021 році він проходить під девізом🔴 "Ліквідувати нерівність. Покінчити зі СНІДом. Припинити пандемії".🔴

Міжнародним символом боротьби зі СНІДом є "червона стрічка". Учні ліцею підтримали акцію флешмобом "Червону стрічку носять небайдужі".

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу, та толерантного ставлення до  ВІЛ-позитивних людей, у Матусівському ліцеї N1 проведено ряд заходів:

🩸 заняття з елементами тренінгу"Стигма та дискримінація, пов’язані з ВІЛ/СНІД" для учнів 11 класу,

🩸 інтерактивний урок "ВІЛ/СНІД! ЗНАТИ!ПОПЕРЕДИТИ! УБЕРЕГТИ!"для учнів 8-10 класів,

🩸  Просвітницькі заняття "Імунітет наш захисник" для учнів молодших класів.

На згадку про заходи учні одержали буклети та символічні емблеми


Уроки толерантності

Поняття «толерантність» або «терпимість» є досить актуальним в умовах сучасного життя. Проте, кожен і кожна з нас розуміє значення цього слова по-своєму і усвідомлює по-різному, а виховання толерантності є проблемою не одного десятиліття.

🫂Толерантність 🌼 ставлення з розумінням до почуттів, поведінки, установок, чужої думки, світогляду інших людей.

🫂 Сьогодні, в рамках акції "16 днів проти насильства" для учнів 6 і 8 класів було проведено урок-квест "Стежками толерантності"

Вибори Президента школи

Цікавою подією життя школи стали вибори президента шкільного учнівського парламенту, які були організовані та проведені за всіма законами демократичного суспільства. Все, як у дорослих виборах: таємне голосування, бюлетені, скриньки для голосування, протоколи, виборча комісія.

Цього року на посаду президента претендували два кандидати: Берестова Софія та Коломієць Назар.  Після передвиборчої кампанії відбулося голосування. Кожен мав можливість віддати голос за свого кандидата. В результаті таємного голосування перемогу здобув Коломієць Назар. 29 листопада на урочистій лінійці йому було вручено посвідчення голови учнівського самоврядування, а новообраний президент перед усією шкільною громадою дав присягу виконати всі пункти своєї передвиборчої програми.


Річниця Голодомору


Згадайте нас - бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.

27 листопада ми відзначатимемо День пам’яті жертв Голодомору. В Україні та в усьому світі у цей день люди традиційно запалять свічки у вікнах — на знак пам’яті та пошани до мільйонів українців, які загинули внаслідок геноциду

Тема Голодомору складна тим, що більшості сучасних дітей в Україні важко уявити тотальний голод. З іншого боку, свідчення тих, хто пережив трагічні події 1932–1933 рр., часом жахають навіть дорослих.

Сьогодні у нашому ліцеї були проведені уроки пам'яті: "Голодомор 1932–1933 рр.: живі", «Незабудки пам’яті», оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці "Забуттю не підлягає".


День Гідності і Свободи

Україна - це територія гідності і свободи. такими нас зробила не одна, а дві революції - наш майдан 2004-го року, який був святом свободи, і революція 2013-го року, Революція гідності. Це був дуже важкий іспит для України.

21 листопада українці згадують і вшановують тих, хто у двох революціях виборював україні право на незалежність і демократію, відстоював нашу свободу та суверенітет у зоні бойових дій.

У цей день в школі проведені такі заходи: години спілкування «Україна – це територія гідності і свободи»,  гра "Гідно -негідно" та "Так чи ні"Ми -українці"

. Учні початкової школи висловлювали побажання своїй Батьківщині, заповнюючи карту «я бажаю Україні…». В шкільний бібліотеці оформлений інформаційно-тематичний куточок «Революція свідомості».


Уроки доброти 

Не залежить ДОБРОТА від зросту,

Не залежить ДОБРОТА від віку.

ДОБРОТА з роками не старіє,

ДОБРОТА, як сонце, гріє.

Сьогодні, 13 листопада, у багатьох країнах світу відзначається щорічний Всесвітній день доброти.

Відзначати це свято вперше запропонували учасники волонтерського руху “За доброту”, що виник в Японії у 1997 році.

Це свято молоде і трохи незвичне для нас. Безумовно, бути добрим треба щодня і щохвилини, але цього дня людська доброта має просто захопити увесь світ, перетворившись на справжню “епідемією позитиву”.

Тому у нашому ліцеї було проведено ряд заходів для учнів початкової школи під гаслом:«Добро починається з тебе» .Заняття були наповнені цікавими та особливими моментами. Це і ранкове коло де учні побажали гарного настрою й веселого дня своїм ровесникам, мовна хвилинка, де дітки тлумачили значення слова «доброта», підбирали синонімічний ряд та спільнокореневі слова, це і майстерність робити компліменти, підбір і запис добрих слів, які  символізують тепло та доброту.

Робити добрі справи можна цілими компаніями, разом із друзями, батьками. Так навіть цікавіше! Наприклад – посміхніться прохожому, обійміть батьків або друга, зробіть комплімент однокласнику, знайомому, або подаруйте квіти сусідці, зателефонуйте друзям і скажіть їм, які вони чудові, переведіть бабусю через дорогу, але тільки ту, якої точно треба на іншу сторону проїзної частини, змайструєте і повісьте на вулиці годівницю для птахів, нагодуйте бездомне кошеня чи цуценя...

І цей список можна продовжувати довго. Адже з кожним таким, простим вчинком комусь краще, а значить – і більше доброти у світі. І важливо пам’ятати, що такими справами – проявами чуйності, симпатії, щедрості, дружелюбності, любові, благородства – ми вчимо робити добро і наших дітей.

Уроки медіаграмотності

В рамках всесвітного тижня медіаграмотності та місячника цифрової освіти соціальний педагог ліцею провела для учнів 5-11 класів уроки-тренінги з медіаграмотності.У часи пандемії #COVID19 медіграмотність особливо важлива.

Її можна назвати сучасною потребою інформаційного суспільства, адже зараз головною цінністю стала інформація, її продукують майже усі користувачі медійного простору.🤔 Контенту стало так багато, що споживачі не встигають його аналізувати.🤷 Серед великої кількості відомостей часто трапляються неправдиві новини, маніпуляції та пропаганда. Новітня навичка – медіаграмотність, покликана до того, щоб навчитися їх відрізняти.👩‍💻☝

❗На заняттях учні дізналися відповіді на питання про те, звідки беруться фейки, що таке конспірологічні теорії, чому не завжди варто довіряти блогерам, які слова-маркери мають насторожити у публікаціях та які методи допоможуть перевірити справжність фотографії чи відео. Це важливі навички сьогодення, адже за даними молодіжного опитування U-Report, лише 14% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію.🙇‍♀️💁


День української писемності-2021

9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови.

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

 З кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей.

Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури.

В Матусівському ліцеї #1 вже стало доброю традицією відзначати цей день  заходами, спрямованими на підвищення рівня володіння українською мовою, формування навичок роботи в команді, отримання нових знань. Зокрема.учні взяли участь у Міжнародному конкурсі імені П.Яцика, долучились до написання радіодиктанту національної єдності. Також для них було організовано ряд цікавих і змістовних заходів, таких, як гра "Морський бій", батл"Найрозумніший" квест "Знавці рідної мови".

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!


Бібліотека шукає нових друзів

 У нашій школі люблять і поважають книгу. Тому проведення місячника – це чудова нагода привернути увагу до   бібліотеки, яка допомагає школярам пізнати нові незвідані таємниці науки і  мистецтва, досягати успіхів у навчанні. Місячник шкільної бібліотеки в Матусівському НВК №1  розпочався з інформаційного повідомлення про план проведення заходів в рамках Всеукраїнського місячника на загальношкільній лінійці, а саме:

- бібліотечні уроки «Як написати відгук на прочитану книгу», «Зберегти підручник – твій обов’язок», «Книга – твій найкращий друг», «Бібліотека скарбниця багацтв людського духу»;

- літературні вікторини та інтелектуальні ігри «Подорож у казку», «Шляхами козацької слави», «Сторінки рідної землі», «Ми – українці!»;

- Книжкова виставка «Для мене в світі ти, одна, моя чарівна Україно!»

- акція «Подаруй книгу своїй бібліотеці»;

 Незвичайний  урок відбувся у 2 і 3  класах, нам усім пощастило відправитися у подорож!  Діти завітали до сільської бібліотеки, під час якої дізналися, яким різнобарвним є світ художньої літератури.   Під час подорожі  діти допомогли пташеняті, яке випало з гнізда. Вони вчаться самі робити добро , а не лише читати про нього. 

Спілкування з молодшими школярами – це завжди задоволення. Цікаво слухати і спостерігати за їх міркуванням. Бачити, наскільки дитяче бачення відрізняється від нашого – дорослого.   Осінь надихнула на творчість і учнів 6 класу. Ми згадали давнє письмо вузликами, паличками. В  якості знаряддя праці  школярі обрали каштани, старанно викладали кожну літеру вислову  про бібліотеку.

До дня українського козацтва в бібліотеці оформлена книжкова виставка «Українське козацтво – наша гордість і слава».

Проведено  казковий калейдоскоп для наймолодших «Допоможи знайти шлях у казку» для учнів 3 і 4 класів.

  Не залишились без уваги шкільної бібліотеки і учні 1 класу. Вони знайомились з Казковим світом, брали участь у книжковому парк- шоу «Бібліотека шукає нових друзів».

День козацтва-2021

До Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  – у Матусівському НВК#1 з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу були проведені такі заходи:

🏆«Козацькі забави» для учнів 1-4 класів. Учасники брали активну участь в різних конкурсах, демонстрували свою кмітливість та вміння в естафетах, серед яких були такі, як «Я- козак» та «Кулінарний майстер», «Павучки» та «Допоможи побратиму», "Портрет козака"

🏆 Для учнів 5-11класів проведено гру-квест на тему «Нащадки козацької слави», під час якої познайомили учнів з історією свята Дня захисника України та пригадали традиції славного українського козацтва.

🏆Книжкова – ілюстративна виставка «В серцях несемо вдячності немало всім тим, хто землю боронить».

🏆Змагання з армреслінгу серед учнів старшої школи та вчителів.

Уроки доброти-2021

Наші улюбленці завжди поруч із нами! Людям варто повчитися в них любові, вірності, справжній дружбі! Учні 6 класу закликають усіх до гуманності у ставленні до братів наших менших! Відзначення Всесвітнього дня тварин – це нагода вчергове нагадати про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. "Саме на плечі людей покладена відповідальність за захист та процвітання майбутніх поколінь представників фауни. В рамках акції ми виконали проєкт, під час якого ознайомилися з самими  великими таємницями життя домашніх улюбленців. Довідалися який догляд необхідний для їх  комфортного життя.

Важливо,що навіть в наші дні випадки жорстокого поводження з дикими тваринами та  улюбленцями досить поширені.

Давайте не забувати про те, що ми одна велика сімʼя на маленькій планеті🌎

4 жовтня відзначався Всесвітній день захисту тварин. Спеціально до нього 4-6 жовтня 2021 року був проведенний ІІ Міжнародний урок доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

Спеціально до цього дня в Матусівському НВК №1 було проведено ряд уроків, присвячених домашнім та безпритульним тваринам:

«Що потрібно для того, аби завести песика чи котика» -старша група ЗДО- 2 клас;

«Що робити якщо загубив домашнього улюбленця»- 3- 5 клас;

«Як виховувати цуценят, основні правила дресирування» 6-8 клас;

«Проєкт «Відповідальний господар» 9-11 класи тощо.

Тиждень протидії булінгу-2021

В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу в Матусівському НВК №1 з 27 вересня по 1 жовтня 2021 року психологічною службою закладу організовано та проведено ряд цікавих та корисних заходів. А саме:

Бесіда з елементами тренінгу в 4 і 3 класах на тему «З яких слів потрібно почати діалог під час цькування в школі»; Тренінг-виховна година «Що потрібно зробити, щоб світ став добрішим...», сторітелінг «Зупиніться! Моя історія про булінг та кібербулінг» - для учнів 7-9 класів; ситуаційно-рольова гра «Правда чи дія «Булінг та його прояви»» для учнів 5-6 класів.

Проведені заходи були спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про поняття «булінгу» і його різновиди, відповідальність за вчинення, протидію та профілактику цього явища в школі. З вихованцями старшої групи  проведено бесіду «Вчимося жити добрими людьми».

Наш заклад долучився до цієї  всеукраїнської акції, спрямованої на захист прав дитини. Кожен повинен почувати себе захищеним. Треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом. Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.

             Учнівський колектив 11 класу, вітає наших любих вчителів з їх професійним святом!

Дорогі наші вчителі! Вітаємо вас з Всесвітнім днем вчителя! Високо цінуємо щедрість ваших люблячих сердець, ваше терпіння і розуміння, відданість справі і любов до нас — своїх учнів! Бажаємо міцного здоров’я, бадьорості тіла й духу, радості від вашої нелегкої праці і усіляких успіхів в особистому житті! Нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і наша вдячність!

Привітання від учнів 11 класу 

День туризму-2021

В Україні День туризму почали відзначати в 1998 році. Наша країна багата безліччю унікальних туристичних локацій, які можуть відвідати громадяни України або іноземці. Завдяки Всесвітньому дню туризму кожна людина, яка будь-яким чином пов'язана з подорожами, може приурочити до цієї дати черговий незабутній уїк-енд чи просто прогулянку рідним селом після уроків. Сьогодні учні НВК приєдналися до проекту "Туризм це стиль життя" і поділились своїми яскравими враженнями.

www.facebook.com/100011862684320/videos/256161139850267/ 

День працівників дошкілля-2021

В останню неділю вересня в Україні відзначається День працівників дошкільної освіти. У цей святковий день учні Матусівського НВК №1 зібрали найкращі привітання і найтепліші слова подяки для своїх вихователів за глибоку самовіддачу, значне терпіння та нескінченну любов до своєї справи.

За те що горнеться до Вас дитина,

Вважає другом, цілковито довіряє

І шепотить свою дитячу таємницю, –

Хай Божа сила Вас оберігає!

За працелюбність, доброту, уважність,

Ласкаву усмішку, терпіння,

Коли навколо пустощі і гамір, –

Здоров’я Вам, наснаги і везіння!

Хай вдячні будуть мами й тата,

Допомагають у складну хвилину

За те, що в Ваші руки довіряють

Свій найцінніший скарб – дитину!

Хай сонячно на серці завжди буде,

На добрі справи кожен день багатий,

Хай поважають і цінують люди!

Ми Вас вітаєм з професійним свято

День миру-2021

Хай літають завжди журавлі,   

Колоски видзвонюють налиті,   

Ми за те, щоб мир був на землі   

Для усіх дітей на цілім світі.   

О.Пархоменко

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни.

Мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

💙💙💙💙Тож сьогодні у школі N1 проведена інформаційна лінійка «Нам потрібне мирне небо!», конкурс плакатів «Україна хоче Миру». Класними керівниками протягом дня проведені години спілкування «Мир на землі – радість у родині», у шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Під мирним небом».💙💙💙💙

Міжнародний день миру  покликаний змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

День батька-2021

Батько для кожної дитини є таким же важливим, як і мама. Тому недарма останнім часом разом із Днем матері у більшості країн світу почали урочисто святкувати і День батька, висловлюючи татусям свою повагу та любов. Існує традиція у День батька приколювати троянду на сторону серця. Ця квітка символізує безкінечну любов та повагу до батьків. Якщо тато живий – прикріпляють троянди червоного кольору, якщо вже покинув світ – білі. Сьогодні у НВК #1 пройшли виховні заходи "Мій тато - супергерой!🎖️🏆" - діти виготовили листівки для своїх татусів, дізналися про історію свята, ділились цікавими історіями з життя. Усі охочі можуть долучитися до фотоакції "Тато в темі"

🌷Тож не забудьте поздоровити свого тата і дідуся, які чекають на гарні слова від доньки 🌸сина 🌸онука🌸 внучки🌸, а також всіх чоловіків, які мають горде звання "батька"🌷


День рятівника-2021

 День рятувальника — професійне свято тих, хто рятує чужі життя, щоразу ризикуючи своїм, справжніх героїв, які здійснюють дійсно шляхетні та сміливі вчинки, але скромно кажуть, що це всього лише їхня робота.

Їхній девіз — «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». І він як найкраще відображає нелегкі будні рятувальників. Вони попереджають та ліквідують пожежі, аварії та катастрофи, знешкоджують боєприпаси, рятують людей на воді, виносять з вогню, дістають з-під уламків. І це далеко не повний перелік завдань оперативно-рятувальної служби. З якими тільки негараздами не звертаються за номером 101!

Педагогічний та учнівський колективи щиро вітають усіх працівників цивільного захисту та пожежної охорони з професійним святом. Відзначення вашого свята є визнанням неоціненного внеску людей, сильних духом, які з честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя людей від вогню та стихії. Спасибі вам за вірність обов'язку, постійну бойову готовність до боротьби з лихом. Бажаємо вам міцного здоров'я, добра і якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у ваших родинах!

www.facebook.com/100015842141408/videos/pcb.2690308387940136/356062732864151 

Увага! Діти на дорозі!

У рамках проведення місячника «Увага! Діти на дорозі» у Матусівському НВК#1 10.09  було проведено практичне заняття"Безпечна дорога додому" для учнів молодшої школи. Поліцейський офіцер громади майор Іванов В.Ю нагадав учням правила руху для пішоходів, велосипедистів і пасажирів шкільного автобуса, а також перевірив знання знаків дорожнього руху. На занятті учні практично відпрацювали свої вміння та навички з правил дорожнього руху

Олімпійський тиждень-2021

З нагоди Дня фізичної культури і спорту – свята здорових, цілеспрямованих людей в Матусівському НВК #1 проводився Олімпійський тиждень.

Без сумніву, саме фізично і духовно розвинені люди завжди були опорою суспільства, його рушійною силою. Відомо, що заняття фізкультурою загартовують не тільки тіло, а й дух людини, допомагають розвивати такі якості як воля, цілеспрямованість, наполегливість та благородство.

Україна завжди славилась своїми спортивними талантами, має їх і наша школа.

Розпочався тиждень загальношкільною лінійкою, на якій , ознайомилися із планом проведення Тижня  спорту  і закликали всіх бути небайдужими до свого здоров’я та вести здоровий спосіб життя.

 План проведення, складений учителем фізичного виховання  Кирилюком Миколою Володимировичем, передбачив різні спортивні заходи з урахуванням  вікових особливостей учнів.

   Класними керівниками  були проведені класні години за темами: «Мій друг – фізична культура» - для учнів 1-4 класів, «Шкідливі звички та їх згубний вплив на організм людини» - для учнів 5-9 класів, «Здоровий спосіб життя» - для учнів 10-11 класів.

   Для школярів 1-4 класів були проведені естафети «Веселі старти». Цей традиційний вид змагань для молодших школярів завжди викликає велику радість, приносить заряд енергії і позитивний настрій як для самих учасників, так і для вболівальників та вчителів. Учні 1-5 класів взяли участь у конкурсі малюнків "Спорт у моєму житті"

   Між  учнями 6-8 класів були проведені  змагання  з  міні-футболу.

 На завершення тижня фізичної культури і спорту було організовано естафети серед команд вчителів та учнів, які завершилися перемогою команди вчителів з рахунком 4:3.

   Багато позитивних емоцій, заряд бадьорості та гарного настрою отримали всі учасники змагань. Діти продемонстрували свої спортивні здібності, техніку виконання фізичних вправ, згуртованість, дружбу. Тиждень був насичений, цікавий та змістовний. Побажаємо учням  успіху в подальших спортивних звершеннях.

День знань-2021

Сьогодні урочистий і важливий день, день старту до нових відкриттів і великих знань.

Щиро вітаємо з Днем знань — справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо  зворушливий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаємо усім школярам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті. Найщиріші слова подяки — вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя. Висловлюємо подяку за цінні подарунки для випускників та маленьких першокласників від наших надійних спонсорів - ФГ"Ольвія". Дякуємо засновникові закладу- Матусівській ТГ- за щорічне поповнення матеріально-технічної бази школи.

Вітаємо з Днем Знань і хочемо побажати посидючості за партою і уваги на уроках, веселого настрою і дзвінкого сміху на перервах, чудових ідей і захопливих занять, високих оцінок і гідних перемог. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну родину! Зі святом, дорогі друзі! Щасти Вам у новому навчальному році!

День народження числа π


Кожному учню, який вивчає геометрію, доводиться використовувати в обчисленнях відому математичну константу - "число Пі."  Американський вчений Ларрі Шоу помітив, що запис перших знаків числа Пі ( 3,14) символізує 14 березня в американській системі дат і запропонував в 1987 році відзначати цього дня день народження числа Пі. Юні любителі математики Матусівського ліцею №1 разом з учителями Тетяною Полтавець та Ярославом Гайдашем, не зважаючи на сигнал повітряної тривоги, організували в укритті святкування дня народження константи, вшанувавши важливість числа Пі для науки й роль його в повсякденному житті. Серед запрошених гостей, учнів 7 - 11 класів, був проведений цікавий турнір "Знавців числа Пі", під час якого школярі мали можливість показати свої знання, прявити творчість, почуття гумору, дізнатися щось нове про загадкове число Пі й переконатися, що воно дійсно керує навколишнім світом. Рівно о 13 годині 59 хв і 26 с юні математики привітали число Пі з днем народження і заспівали вітальну пісню. А по закінченню турніру поласували іменинним тортом. 

Святкування