Her er en ukentlig dagbok der jeg har skrevet noen notater omtrent hver uke (ofte på tirsdager) om hva de viktigste tingene som har skjedd siden sist i forhold til praksisen.
12.08.25 - Satt opp Macen og koblet meg opp på systemene.
19.08.25 - Har sett gjennom en tidligere sårbarhetsrapport. Jeg prøvde å replikere fremgangsmåten de brukte og fant ut av at svakheten er fikset.
22.08.25 - Gå gjennom gamle notater som sikkerhet. Finne ting som kan være relevant for checkin
26.08.25 - Møtet om sikkerhet med CTOen. Blitt min mening om å lage en contingency plan. Start å utforme den.
02.09.25 - Begynte å fylle inn data i planen. Oversikt over trusler og cbf (Critical bussines functions)
09.09.25 - Fortsatt på planen, laget en risk matrise, og laget oversikt over forskjellige risker.
16.09.25 - Jobbet videre med bussens impact analysys. Status 1 er fullført.
23.09.25 - Har vært syk så har ikke hatt muligheten til å jobbe med praksisen. Har hatt status presentasjonen 1.
30.09.25 - Startet på “incident respons” og begynte litt på Disaster recovery.
07.10.25 - Insett at planen trenger en klarere struktur for å unngå at de forskjellige delene overlapper for mye med hverandre. Så har begynt å restrukturere den sånn at hver del av den har tydeligere mål og klar hensikt.
14.10.25 - Jobbet videre med restruktureringen og har blitt ferdig med den. “Incidnet respons” har blitt om til “Incident report”
21.10.25 - Har jobbet videre med BIA nå og mesteparten av den er ferdig nå. Status 2 fullført.
28.10.25 - Status møte med CTO om praksisen, BIA er nesten ferdig. Har hatt statuspresentasjon 2.
04.11.25 - "Incident Response" har blitt om til “Incident Report". Incident respons mal er ferdig.
11.11.25 - Begynte å få oversikt over backupen og hvordan den funker og har begynt med disaster recovery.