Новини

"Традиції школи - це ті найменші елементи, що об'єднують учнів, учителів та батьків в один колектив, в одну сім'ю".    

                                                                            М. Т. Шкода

Вознесенський ліцей "Інсайт"  славиться своїми традиціями.  До них ми відносимо як заходи, які проводяться щорічно, так і систему відносин, що склалася між вчителями, учнями і батьками. 

У ліцеї "Інсайт"  проводяться багато заходів, відбувається багато подій. Насичене ліцейне життя захоплює всіх: учнів, їх батьків, вчителів, громаду.

Щоб дізнатися про останні новини та події,  що відбуваються в ліцеї "Інсайт", гортайте стрічку нижче або шукайте про нас на: 



Національний портал з імунізації .
В Україні працює Національний портал з імунізації. Це інформаційний ресурс для медиків, студентів, фармацевтів та українців, які шукають доказову інформацію про вакцини та щеплення. На порталі консультують 16 експертів-медиків, які надають роз’яснення стосовно рутинної вакцинації, інформацію про 24 вакцинокеровані інфекції та їхню профілактику, ефективність вакцин. Для фармацевтів та медиків на порталі оновлюють інформацію щодо актуальних змін у нормативних документах. Також розміщують дані щодо захворюваності та наявності в країні вакцин.Медики та науковці можуть долучитися до команди експертів порталу: публікувати свої статті та відповідати на запитання українців. Керівники медзакладів можуть пропонувати редакції новини про заходи у своїх лікарнях для пацієнтів. Для сімейних лікарів та медичних сестер, які працюють у кабінетах щеплень, користування порталом – це можливість швидко отримувати доказову інформацію та роз’яснення нормативно-правової бази.Крім того, на порталі розміщені сценарії уроків, шкільних та позакласних заходів на тему щеплень для педагогів та вихователів.ДовідковоНаціональний портал з імунізації створений в рамках проекту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», що виконується організацією «Пакт» у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров’я України.

В Україні запрацював мобільний додаток, створений для пошуку дітей - його презентовано 06 квітня 2023 року в Києві. Основною функцією мобільного додатку «Reunite Ukraine» є пошук дітей, які безвісти зникли, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, виїхали за межі України або були незаконно депортовані до російської федерації, білорусі чи тимчасово окупованих територій України.  

З метою вдосконалення роботи з розшуку дітей, в тому числі із використанням інноваційних підходів та міжнародного досвіду, щодо питань захисту прав та інтересів дітей України, Національною поліцією України налагоджена тісна взаємодія та комунікація з американською компанією «Find My Parent».

Головною метою такої співпраці є допомога у возз’єднанні зниклих українських дітей з членами їхніх сімей по всьому світу.

              Завантажте безкоштовний додаток Reunite Ukraine в:

App Store та Google Play 

Більше інформації на сайті www.reunite-ukraine.com  

Міжнародний день прав людини

10 грудня 2023 року у світі відзначають Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день в 1948 році була прийнята Загальна декларація прав людини.

Загальна декларація прав людини - це перший міжнародний акт з прав людини, є видатним документом в історії людства.

Саме прийняття цього акту було закріплено, що права людини - невід'ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини і набуття ними універсального характеру.

У рамках відзначення Міжнародного дня прав людини, ліцеїсти Вознесенського ліцею " Інсайт" брали активну участь у організованих заходах.

Ще напередодні 5 грудня 2023 року ліцеїсти 10 класу Савицька Анастасія та Щутська Єлизавета взяли участь у обласній дискусійніц панелі " Громадянське суспільство через призму століть" організований МОІППО в дистанційному режимі. Учениці ліцею презентували доповідь про порушення прав дитини під час повномасштабного вторгнення рф в Україну.

З нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини були проведені інтерактивні заняття " Знаю свої права- виконую свої обов'язки!", " Ти людина - а значить маєш права!".

Також учнями ліцею було організовано дослідження на тему " Що українці знають і думають про права людини?", цей проєкт було втілено як соціальне опитування серед жителів нашого мікрорайону.

В умовах повномасштабної агресії РФ проти України неабиякий виклик для усієї світової спільноти стає порушення прав людини під час війни.  Саме тому одним з цікавих заходів для старшокласників був круглий стіл - дискусія " Механізми захисту прав людини на національному та міжнародному рівнях", де учні пропонували свої ідеї та пропозиції щодо змін в національному  механізмі захисту наших прав. Звертали увагу на недоліки існуючої системи як на національному так і на міжнародному рівнях. А також пропонували, як можна захистити свої права та основоположні свободи через міжнародні інституції під час війни.

Відзначення Міжнародного дня прав людини - це можливість у черговий, але не зайвий раз згадати про механізми досягнення безпеки в суспільстві та поєднати зусилля щодо виховання сучасного покоління в дусі дотримання прав людини та нетерпимого ставлення до насильства!

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.

Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Тому активістки, які впровадили свято, ставили собі за мету відродження національних традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардеробу.

Перші хустки, що почали носити українки, мали чистий білий колір. А ось кольорові малюнки прийшли до нас з Туреччини. Зараз деякі бренди повертають моду на хустинки та включають їх у свої колекції.

Не зважаючи на «молодість», у свята вже є свої традиції. У цей день проводяться майстер-класи та конкурси на вміння зав’язувати хустинку. Адже тільки в Україні існує декілька десятків технік зав’язування.

Також набирає обертів флешмоб «Зроби фото з хусткою». Дівчата постять у соціальних мережах свої фото та відео, на яких навчають інших мистецтву перетворення цього незначного, на перший погляд, елементу гардеробу на вишукану прикрасу.

Долучилися до флешмобу і у Вознесенському ліцеї "Інсайт". Тож у нас  вийшли такі фото

Благодійний ярмарок

5.12.2023 в Україні відзначали День волонтера. Учні, батьки та вчителі Вознесенського ліцею "Інсайт" об'єднали зусилля для проведення благодійного ярмарку на підтримку Збройних Сил України. На ярмарку можна було придбати солодощі та вироби ручної роботи.

Кожен клас ліцею, який брав участь у заході, намагався не лише вразити оригінальністю та творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для підтримки наших захисників. Під час акції спільними зусиллями було зібрано 22 000 грн!

Парламент Вознесенського ліцею "Інсайт" вирішив передати ці кошти нашим міським волонтерам.

Організатори та учасники переконані: такі події стануть традиційними.

Ми вдячні учням, батькам, мешканцям нашого міста за небайдужіть та участь у спільній справі . Разом до ПЕРЕМОГИ!!!!

Слава Україні! Героям слава!!!

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ СТОЛІТЬ

5 грудня 2023 року кафедрою філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО в дистанційному режимі проведено засідання обласної дискусійної панелі «Громадянське суспільство через призму століть».

Участь у цьому заході взяли учениці 10-І класу Савицька Анастасія та  Щутська Єлизавета разом з  вчителем  історії та правознавства Савицькою Оленою Анатоліївною.

Дівчата виступили з доповіддю щодо порушення прав дитини під час повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Мета акції – привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків.

Практичний психолог ліцею Катерина Яланська  провела з учнями  просвітницькі заняття «Ні – насильству». Під час заняття обговорювали проблеми насильства в сучасному середовищі та причини їх  виникнення, розглянули питання зменшення цього явища у сучасному житті.

Ще один захід круглий стіл «Соціальні нерівності, ксенофобія та форми дискримінації»  психолог провела з метою формування гендерної культури випускників  для забезпечення успішної соціалізації. У ході  заходу учні ознайомилися з поняттям та формами ксенофобії, також дискутували чому це явище досі актуально в нашому світі, а ще учні створювали власні проекти, як  викорінити форми ксенофобії.

Такі заходи дозволяють сформувати в учнів розуміння про власну безпеку.

Всесвітньій день боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми

З метою формування в учнів знань про ВІЛ/СНІД 1 грудня  в ліцеї «Інсайт» були проведені заходи з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми.

 Учні 10-11-х класів взяли участь у вікторині «Що я знаю про СНІД», визначали міфи й факти про з цієї теми, із запропонованих хмар-слів складали вислови про безпечну поведінку. За допомогою інтерактивних сервісів пройшли тестування «Шляхи та фактори передачі, правила уникнення ризику захворювання». Слід розуміти, що вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.

    Учні попрацювали з презентацією, яка була насичена прикладами з життя молодих людей, листами, опублікованими в соцмережах, важливою стала розмова підлітків про  умови проживання хворих на СНІД та роль держави та суспільства в цілому в допомозі цим людям.

 Дівчата 10-П класу підготували інформаційні плакати «Я обираю життя. СНІДУ -ні!» та «Цінуй життя без СНІДУ». Окрім цього учні 10-І  приєдналися до всесвітньої акції «Стрічка проти СНІДу». Почепивши червону стрічку, яка символізує солідарність проти стигматизації цих людей у соціумі.       

Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від  цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВЯ – ЦЕ……. РОЗУМІТИ ВЛАСНІ ЕМОЦІЇ.

У рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» практичний психолог Вознесенського ліцею «Інсайт» Яланська К. Ю. провела цикл занять на розвиток емоційного інтелекту.

Під час занять учні дізнавались про значення EQ в житті людини, говорили про важливість усіх емоцій, вчилися правильно виражати власні емоції, виробляли навики керування власними емоціями, вчилися конструктивно виражати емоції.

Розуміння власних емоцій є надзвичайно важливим аспектом психологічного благополуччя, адже:

це допомагає краще пізнати себе;

це сприяє формуванню стратегії для подолання негативних наслідків;

це означає, що ви розумієте, як вчасно реагувати на стрес та шукати способи релаксації та підтримки;

це може стати джерелом натхнення для творчості самовираження.

#тияк

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 в 1946-1947 років.

 Цьогоріч День пам'яті жертв Голодомору припадає на 25 листопада.

Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932-1933 років визнаний геноцидом Українського народу.

1933 рік для України став часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення. Цей голодомор не був наслідком стихійного лиха, засухи або неврожаю, а став результатом цілеспрямованої політики комуністичного тоталітарного режиму. Насильницьким вилучення продовольства, блокадою сіл і цілих районів, забороною виїзду за межі України, згортанням сільської торгівлі та репресіями комуністи створили для українців умови, несумісні з життям, і тим самим здійснили масове вбивство голодом!

  У рамках дня пам'яті у Вознесенському ліцеї "Інсайт" для учнів 10-11 класів було проведено виховну годину  та воркшоп "Пам'ятаємо. Єднаймося. Переможемо." Ліцеїсти працювали з історичними джерелами ( спогади тих хто вижив), дискутували на важливі і травмуючи теми, ділилися родинними спогадами,  переглядали документальні відеоролики " Голодомор як відповідь на селянські повстання", " Голодомор 1932-1933. Помста за нашу свободу" та ін. А також у рамках воркшопу працювали з інтерактивною виставкою " Україна 1932-1933. Геноцид голодом" на сайті Українського інституту національної пам'яті.

  Також учнівський та педагогічний  колективи поклали квіти та запалили свічки на території храму Св. Ольги біля пам’ятного знаку усім померлим від голоду українцям.

  Проведені заходи вшанування жертв сталінського геноциду унаочнюють наскільки в умовах повномасштабної війни Росії проти України можливі повторення таких геноцидальних практик проти українців. Трагічні події та злочини сьогодення  доводять нам, що ті хто коять злочини проти людства, мають бути засуджені - а жертви вшановані!

Ми просимо всіх сьогодні – 25 листопада о 16:00 год долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання та акції "Запали свічку", як вияв скорботи за невинними душами, замученими голодом.

Міжнародний день толерантності

16 листопада світ відзначає Міжнародний день толерантності. У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу у Вознесенському ліцеї «Інсайт» було проведено онлайн-урок «ТОЛЕРАНТНІСТЬ ТА МИЛОСЕРДЯ – ПЕРШИЙ КРОК ДО ЛЮДЯНОСТІ». У ході уроку ліцеїсти говорили про толерантність, про риси толерантної людини, обговорили як розвивати у собі толерантність і чому це важливо, розмірковували чому є проблема інтолерантності і що кожен з учнів може зробити, щоб світ став більш толерантним.

Вміння терпимо та з розумінням ставитись до людей, що нас оточують - це невід'ємна складова сучасного життя та умова співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен з нас унікальний. В умовах соціального різноманіття дуже важливо встановити культуру миру, що неможливо без дієвого виховання, заснованого на принципах толерантності.

Молоде покоління, яке ми плекаємо, потребує знати, якою ціною ми здобуваємо свою свободу і незалежність. Кожен свідомий громадянин повинен усвідомлювати, що право жити у вільній державі потрібно цінувати і шанувати. Щоб бути гідними, потрібно бути толерантними.

Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки.

Щорічно в жовтні в Європі та США під час «кібермісяця», до відзначення якого минулого року приєдналась Україна, відповідні агенції різних країн реалізують інформаційно-просвітницькі кампанії щодо необхідності дотримуватися правил кібергігієни та інвестицій у кіберзахист на різних рівнях.

31 жовтня 2023 року Інститут спеціального зв'язку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України провели Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки для учнів та студентів закладів освіти України.

Мета уроку — пояснити виклики, які стоять перед українцями, на прикладі кібератак з боку росії та сформувати компетенції кібергігієни. Достатній рівень розуміння правил кібергігієни студентами та учнями і усвідомлення небезпеки, яку становить росія під час першої у світі кібервійни, що триває в Україні, дозволить підвищити рівень кібербезпеки усієї країни та, в перспективі, зменшити шкідливий вплив кібератак на кожного українця.

Під час уроку були висвітлені наступні питання:

- як атакують хакери, зокрема і російські, та яким чином можуть використати молодь для досягнення своїх цілей;

- як захистити себе і своїх близьких від кіберзагроз;

- чому кібергігієна – важлива;

- як користуватися інтернетом безпечно тощо

Учні Вознесенського ліцею «Інсайт» долучилися до Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки та переглянули відео. Віримо, що кожен ліцеїст усвідомив загрози, які існують та зробив висновки.

Тиждень медіаграмотності

У всьому світі з 24 по 30 жовтня проходить Глобальний тиждень медіаграмотності.

У різному віці ми використовуємо різні види медіа: книги, журнали, музику, телебачення, радіо, інтернет, смартфони, ігри, комікси. У сучасному світі люди іноді усвідомлюють, що піддаються впливу, тому дуже важливо вміти взаємодіяти з медіа. Питання медіаграмотності в Україні набуває все більшої актуальності, особливо в умовах інформаційної війни!

Вознесенський ліцей "Інсайт" не залишається осторонь і в рамках тижня медіаграмотності проводить різноманітні воркшопи з учнями, задля формування таких необхідних навичок медіаграмотності!

В контексті заходу " Будь медіаграмотним!" ліцеїсти дискутували на тему: " Чому так важливо бути медіаграмотним?", навчилися розрізняти фейкові новини від правдивих, спільно формували правила інформаційної гігієни.

Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, визначити, наскільки надійною є ця інформація, вміючи розпізнавати різні видів фейків та пропаганди. Медіаграмотність - наш фільтр споживання інформації. Тож слідкуйте за тим звідки і як приходить до вас інформація. Будьте медіаграмотними!

#ТижденьМІГ_Миколаївщина #GlobalMILWeek.

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі.

З 01 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Мета заходів є втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму особистості, яка зростає.

Учні Вознесенського ліцею «Інсайт» долучилися до заходів у рамках місячника та взяли участь у поетичному флешмобі.

Відомо, що віра займає важливе місце у житті людини. Завдяки вірі людина залишається оптимістом у найскладніші моменти життя, сподівається на краще майбутнє, коли на нього немає шансів. Ми свято віримо, що у цій запеклій боротьбі, яка зараз відбувається через повномасштабну війну, Україна переможе! Ми свято віримо, що у нашій країні запанують мир, злагода, добробут!

#всеукраїнськиймісячникбібліотек

#вірювтвоємайбутнєУкраїно

Поезія війни

Українці здавна славилися своїм вмінням римувати і писати вірші. Саме в скрутні часи з'являлися найвідоміші твори класиків: Івана Франка, Володимира Сосюри, Ліни Костенко і багатьох інших. Війна в Україні змусила багатьох українців акумулювати свій біль від пережитого у віршах.

Слова рідної мови передають емоції, надихають, надають крила, наповнюють вірою, а ще вони можуть передавати почуття тих людей, які зараз виборюють незалежність нашої держави, які допомагають наблизити ПЕРЕМОГУ!

З 01 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Тож ми вирішили зібрати вірші, які є актуальними, вірші, які писали самі військові, волонтери чи просто люди, яким болить ситуація в нашій рідній Україні.

Через роки правнуки наших героїв зможуть прочитати ці поетичні рядки і сказати: «Вони воювали за Україну».

Віримо у краще майбутнє і дякуємо кожному, хто наближає нашу ПЕРЕМОГУ!

#всеукраїнськиймісячникшкільнихбібліотек

#вірювтвоємайбутнєУкраїно


День бабусь і дідусів

День дідусів і бабусь — це свято, яке в Україні святкується щорічно 28 жовтня.

Це тепле спільне свято завжди радує стареньких, адже воно дарує зайву можливість зустрітися з онуками.

Спільний День дідусів і бабусь запроваджений 2009 року Квітковим бюро з Нідерландів. Вони запропонували виділити хоча б один святковий день у році, щоб онуки дарували своїм бабусям і дідусям справжні живі квіти, як символ нерозривного зв'язку між поколіннями: коріння — це старше покоління родини, молоді паростки — молодше.

Що стосується дати, 28 жовтня обрано у зв'язку з тим, що саме наприкінці жовтня у давніх слов'ян відзначалися Осінні Діди – свято, покликане зміцнити зв'язок із предками та об'єднати всі покоління.

Не забудьте подарувати їм теплі слова та принести щось смачненьке. Бабусям і дідусям завжди приємно, коли про них пам'ятають і про них піклуються.

Якщо ж можливості відзначити цей день зі старшими немає, можна висловити своє тепло та турботу, надіслав дідусю та бабусі тематичні листівки або привітання.

День визволення ...

Щороку 28 жовтня відзначається день звільнення України від нацистських окупантів.

Деокупація українських земель під час Другої світової війни відбувалась протягом січня 1943 - жовтня 1944 років. 28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на сучасний західний кордон України, напередодні звільнивши Ужгород.

Друга світова війна жорстоко пройшлась по всій території України, принісши руйнування та горе українським родинам. Жорстока трагедія, яка торкнулась кожного, досі відгукується в сімейних історіях. 28 жовтня 1944 року стало кульмінаційним днем і ході Другої світової війни. Найбільш значущі наступальні операції, які призвели до визволення Україні відбулись з 13 серпня по 22 вересня 1943 року на Донбаському напрямку; Корсунь-Шевченківська операція тривала з 24 грудня 1943 по 17 лютого 1944 року; Львівсько-Сандомирська - з 13 липня по 29 серпня 1944 року.

Завершальним етапом стала Східнокарпатська операція, яка розпочалась з’єднаннями радянської армії 8 вересня 1944 року і призвела до остаточного звільнення та вигнання гітлерівських нацистів з території України 28 жовтня 1944 року.

У цей день Україна віддає шану українцям, які боролись і перемогли нацизм у роки Другої світової війни, дякує тим, хто в тилу працею наближав розгром ворога та допомагав відбудовувати Україну з руїн. Вознесенський ліцей "Інсайт", цього дня також вшановує пам'ять полеглих і подвиг героїв, всіх тих хто обороняв і звільняв Україну від нацистських окупантів. В рамках дня пам'яті в ліцеї для учнів 10-11 класів було проведено виховну годину та круглий стіл " Пам'ятаємо, поки живемо...". Ліцеїсти працювали з історичними джерелами і дискутували на важливі теми, обговорювали сімейні історії і ділилися досвідом проживання трагічних днів війни.

Через такі заходи наші ліцеїсти розуміють наскільки важливо сьогодні пам'ятати уроки історії та подвиги наших дідів і прадідів, виховувати в собі почуття патріотизму, гордості за людей своєї землі, які відстояли її незалежність і волю, сприймати уроки минулого серцем, щоб пам'ятати вічно, якою ціною здобуто перемогу в Другій світовій війні.


День української писемності та мови

Щороку 9 листопада в Україні відзначали День української писемності та мови. Цьогоріч цей день ми відзначали вперше 27 жовтня.

 Традиційно в цей день у Вознесенському ліцеї «Інсайт» учасники освітнього процесу пишуть долучаються до різноманітних заходів. Під гаслом цього дня: ” Є мова – є УКРАЇНА!” вчора та сьогодні ми:

 брали участь у мовному марафоні до Дня української писемності та мови

 писали радіодиктант національної єдності, щоб зробити внесок у популяризацію української мови та перевірити власну грамотність

 побували на онлайн-відкритті ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

 вчилися працювати редакторами під час мовної гри “Мафія в місті Моволенд”

 дізналися про Шрифтову абетка української ідентичності від Projector та попрацювали з нею.

 взяли участь у поетичному флешмобі

Бережімо рідне слово, бо в ньому сила нашого сьогодення і поступ майбутнього!

Бережімо, люди, рідну мову,

З нею ми - народ на цій землі...

Все буде УКРАЇНА!!!  


Місячник безпеки життєдіяльності

Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна. До Вознесенського ліцею «Інсайт» завітали інструктори з мінної безпеки Каріна, Наталія та Ярослав від Міжнародної неурядової організації The Mines Advisory Group, яка займається гуманітарною протимінною діяльністю, з метою проведення інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на інформування учнів про небезпеку, яку несуть вибухонебезпечні предмети, правила поведінки при їх виявленні.

Під час заняття були обговорені та наочно продемонстровані наступні питання:

1. Види і ознаки вибухонебезпечних предметів.

2. Ідентифікація загроз: міни, боєприпаси, детонатори, саморобні вибухові пристрої, міні-пастки, набої.

3. Алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Сьогодні небезпека натрапити на вибухонебезпечні предмети є всюди, де велися чи ще ведуться бойові дії. Слід пам’ятати, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів повинні тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

У разі виявлення підозрілих предметів – негайно повідомити про знахідку до найближчого відділу поліції, до військкомату, органів місцевого самоврядування, підрозділу ДСНС за телефоном «101».


Місячник безпеки життєдіяльності у Вознесенському ліцеї "Інсайт"     

  Найвищою цінністю на світі є людське життя і здоров'я.

 У рамках проведення місячника безпеки у  Вознесенському ліцеї "Інсайт"  фахівець  Вознесенського районного управління Головного управління ДСНС у Миколаївській області провів  заняття для учнів 10-11 класів. 

  Під час заняття учні дізналися більше про  пожежну безпеку, про правила поведінки під час пожежі в побуті, а також мали змогу поспілкуватися  про  мінну безпеку. Щоб діти набули навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров’я і життя  в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, Владислав Вікторович продемонстрував як правильно користуватися вогнегасниками, розказав про їх види та відмінності у  застосуванні. Також ліцеїсти переглянули декілька навчальних відео з мінної безпеки.  

  Заняття проходило у формі діалогу, що дозволило активно залучити учнів до обговорення та взаємодії. 

 Дбати про свою безпеку важливо, тому такі заходи й надалі заплановані у нашому освітньому закладі.


18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

Щоб привернути увагу до цієї теми і запобігти ризикам втягнення молоді  до торгівлі людьми ,  практичний психолог  Яланська К.  провела годину психолога «Живи  вільно».

У ході заняття учні  визначали свій рівень поінформованості  з теми щодо  торгівлі людьми; з’ясовували  причини  торгівлі  людьми;  за допомогою практичних вправ  визначали форми торгівлі людьми.

Також складали перелік  корисних порад для уникнення небезпечних ситуацій потрапляння в експлуатацію.

По завершенню заняття ліцеїсти підсумували отриману інформацію і зазначили, що ця тема є актуальною,  особливо  в умовах свійського стану.


Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.

Мета свята – привернути увагу кожної людини на важливість ментального здоров’я. Воно в першу чергу залежить від кожного з нас та наших рідних. Ми повинні навчитися зберігати стійкість та душевну рівновагу в найскладніших ситуаціях, а при необхідності – звертатися за допомогою до відповідних фахівців.

Психологічно здорова людина – це насамперед людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і пізнає себе і навколишній світ не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією. У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя. Особливе значення має психогігієна – це комплекс заходів з дотриманням культури між особистих стосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергувати працю і відпочинок, створювання сприятливого психологічного клімату у колективі, сім’ї; систематично займатись фізичною культурою, додержуватись раціонального харчування, режиму дня, достатньо спати, позитивно мислити, бути оптимістичним, доброзичливим. Психічне здоров’я кожного в першу чергу залежить від нього самого і його близьких. Задача кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості.

Сьогодні у Вознесенському ліцеї «Інсайт» було оголошено про проведення Тижня психічного здоров’я. Практичний психолог Яланська К. Ю ознайомила ліцеїстів з планом роботи та провела інформаційну акцію про психічне здоров’я. На перервах протягом дня ліцеїсти мали змогу виконати творчі проєкти за темою «Позитивне мислення». Також Катерина Юріївна провела заняття для 10-І класу «Позитивне мислення як запорука збереження психічного здоров’я», під час якого учні мали змогу навчитися перетворювати власні негативні установки на позитивні та формувати адекватне ставлення до власних переваг і недоліків, толерантності стосовно інших людей. Ліцеїсти ділилися думками про те, звідки черпати ресурс для настрою, говорили про різновиди позитивного мислення, а також про важливість прийняття себе, і першим кроком до цього стала вправа «Комплімент для себе».

Цього ж дня ліцеїсти долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Руханка сили».

Бережіть себе, по можливості звертайтеся за допомогою до спеціалістів. Психологи та психотерапевти можуть значною мірою покращити ментальне здоров’я та попередити розвиток психічних розладів.

#руханкасили #тияк

Всесвітній день вчителя (концерт для вчителів)

Фінальним акордом Усесвітнього дня вчителя став концерт для нас, вчителів Вознесенського ліцею «Інсайт».

Хочемо відзначити нашу заступницю директора з виховної роботи Ільішенко Маргариту Артемівну, під керівництвом якої ми не просто насолоджувалися неймовірним дійством на сцені, а стали його учасниками.

Учнівський колектив ліцею підготував креативну програму-привітання. Наші ведучі Альбіна та Дмитро повели нас у світ учительської професії. Виступ директора (на сьогодні) Кіри Сергіївни на початку концерту був зворушливим. А далі через музичні мініатюри розкрили наші потаємні думки учні 11-М класу, учні 10-м класу привітали в образах Долі, Краси, Ангела, Надії, Мрії. Потім ми танцювали з учнями 10-Пкласу та знімали відео для TikTok з 11-П класом.

Вдячні Данилу та Єгору за якісний музичний супровід свята. Ви круті)))

По завершенню концертної програми правильно зазначила директор ліцею "Інсайт" Гурмаза Оксана Володимирівна, що цей день не просто неймовірний – він запальний.

Ми щиро вдячні нашим учням, а усім колегам бажаємо миру, перемоги , здоров’я, натхнення та благополуччя.

Всесвітній день вчителя (уроки для вчителів)

Якщо ви думаєте, що вчителі під час Дня самоврядування просто нічого не роблять – ви помиляєтесь. У Вознесенському ліцеї «Інсайт» є традиція: цього дня створюється новий клас – 11-У)))

У нашому учительському класі все по- справжньому: класний керівник, зустріч з психологом, розклад з уроками та виховною годиною.

Першими до нашого класу завітали наш класний керівник Нікіта Віталійович та його асистент - вчитель фізичної культури Дар'я Олександрівна. Вони забороняли нам зранку їсти цукерки, але зараз не про це))) Разом з ними ми помандрували стежками учительської долі та згадали плюси роботи вчителя, роздумували про те, який вчитель є ідеальним та придумали самі собі побажання.

А потім почалася магія уроку української мови від Ярослава Миколайовича та Вікторії Вікторівни, під час якого що ми тільки не робили: і наголошували слова, і фразеологізми вчили, і речення розбирали, і зарядку для очей робили. Із захопленням дивувалися знанням побудови уроку з елементами самоперевірки))).

Не менш цікавим було спілкування з нашими психологами Юлією Дмитрівною та Андрієм Анатолійовичем. Тепер ми точно знаємо як знімати стрес та як позбавитися від негативних емоцій та подолати втому.

Ну і фінальним уроком була фізична культура. І тут ми побігли в прямому сенсі цього слова, бо як не побіжиш з нашим Нікітою Віталійовичем, адже ж класний керівник завжди знайте мотивуючі слова для учнів. Розминка, пробіжка навколо школи та ще й норматив 60 метрів, але ми справилися!

Тож сьогодні 11-У був на висоті))). Дякуємо нашим неймовірним учням- учителям за атмосферний день.

Всесвітній день вчителя (уроки для учнів)

Сьогодні був неймовірний день не тільки для вчителів, а й для учнів. Під керівництвом молодої та енергійної заступниці директора Руденко Дар’ї Тимурівни був складений розклад уроків, за кожним класом закріплені вчителі.

Учительська команда працювала чітко та злагоджено. Провели прекрасні уроки української літератури - Катерина Василівна, Олександра Миколаївна та Олександра Михайлівна. Ділилися досвідом та виховували молоде покоління на уроках захист України - Владислав Вікторович та Ростислав Сергійович, а також Каріна Олександрівна та Валерія Ельханівна. Данило Миколайович занурився з 10-І у світ алгебри, а Олександр Валентинович з 11-М розбиралися з геометричними задачами. 10-П разом з Ангеліною Олександрівною та Поліною Андріївною ще більше полюбили фізику. І вже точно всі учні Вознесенського ліцею «Інсайт» із захопленням бігли на фізичну культуру завдяки креативним Нікіті Віталійовичу та Дар'ї Олександрівні.

Окрема подяка від учнів ліцею для наших сьогоднішніх психологів - Юлії Дмитрівни та Андрія Анатолійовича. Вони зробили цей день яскравим та інформаційно насиченим.

А наша медична сестра Марія Дмитрівна турбувалася про усіх учасників освітнього процесу.

А ще під керівництвом заступниці директора Ільішенко Маргарити Артемівни класні керівники 10-11 класів Олександр Олександрович (11-М), Дмитро Андрійович (10-П), Катерина Василівна (11-П) та Юлія Дмитрівна (10-І) провели чудові години спілкування «Для вчителів з любов’ю», під час яких учні підбирали асоціації до слова «ВЧИТЕЛЬ», створили портрет ідеального вчителя та намалювати спільну листівку – привітання для педагогів.

Дякуємо неймовірній команді нашого сьогоднішнього директора Назаренко Кіри Сергіївни за яскравий, сповнений емоцій, день.

Всесвітній день тварин

Всесвітній день тварин або День захисту тварин відзначають 4 жовтня, як нагадування, що ці мешканці планети - потребують нашої турботи та підтримки. Паралельно із тим, цього дня святкують День ветеринарної служби, яка піклується про наших улюбленців та тваринний світ.

Рішення відзначати Всесвітній день захисту тварин було прийнято 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, який проходив у Флоренції в 1931 році. Дата 4 жовтня була вибрана не випадково. Це день Франциска Ассизського – католицького святого, якого вважають покровителем тварин. За переказами, святий міг спілкуватися з тваринами і проповідував птахам.

В дні нашої сучасності, з боку численних товариств захисту тварин з різних країн світу, вже стало доброю традицією влаштовувати в цей день різноманітні масові заходи на тему захисту природи і тварин нашої планети.

Всесвітній день тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім’ї.

Учні Вознесенського ліцею "Інсайт" поділилися фото та відео своїх домашніх улюбленців. Ось що у нас вийшло...

Посвята в ліцеїсти - 2023

Наш ліцей – перехрестя надій

Наш ліцей – перехрестя натхнення

Перехрестя найкращих подій

   За традицією в останню суботу вересня ліцей " Інсайт" збирає свою родину на святі "Посвята в ліцеїсти".

  Цей день є дуже особливим для наших новачків - десятикласників, адже вони стають частиною ліцейної родини, та для одинадцятикласників, адже вони стають найстаршими в нашому освітньому закладі, передаючи неофіційну назву "малі" новому поповненню. В цей день на свято традиційно збираються випускники, щоб подивитися на кого вони залишили рідну домівку...

   Перша Посвята в ліцеїсти відбулася у 2002 році …так давно, що аж не віриться, але кожного року ми, колектив Вознесенського ліцею «Інсайт», бачимо як горять очі наших учнів, коли вони готуються до цього свята. Для всіх у ліцеї – це не просто подія! Вересень стає тим місяцем, за який десятикласники стають єдиним колективом, адаптуються, адже всі діти приходять з різних освітніх закладів міста, розуміють, що навчатися у старшій школі та брати участь у спільних заходах досить відповідально. Але найголовніша мета – це навчитися всім бути в моменті, отримувати задоволення від часу, який ти проводиш з однокласниками. Це просто неймовірні емоції й для вчителів, бо наше завдання полягає в тому, щоб уже сформованих особистостей, дорослих дітей об’єднати в одній домівці - у Вознесенському ліцеї «Інсайт». І щоразу ми бачимо результат своєї роботи, коли наші десятикласники виходять на свято у ліцейній формі з яскравою усмішкою та вогниками в очах. Одинадцятикласники ж стають на рік доросліші і розуміють свою відповідальність за «малих» та за своє майбутнє. Це не просто свято – це підсумок цілого місяця ліцейного життя!

   Цьогоріч наш ліцей поповнився новими щасливчиками, які швидко зрозуміли смак ліцейного життя та стали частиною ліцейної родини. Ці нові малі неймовірні. Вони яскраві, мов веселка, запальні та креативні.

   Ви тільки погляньте на ці чудові фото від нашої випускниці Євгенії Давтян (https://www.facebook.com/groups/178017415102742/https://instagram.com/photo._.sunshine...), якій ми безмежно вдячні за те, що зберігає яскраві моменти ліцейного життя та дає можливість згадувати їх ще і ще раз.

   Тож розпочалася нова історія нових ліцеїстів на двадцять першій Посвяті в ліцеїсти у Вознесенському ліцеї «Інсайт». Нехай вона буде яскравою, як наші фото, та прекрасною, як наші ліцеїсти! Миру нам всім та благополуччя, а Вознесенському ліцею «Інсайт» довголіття та процвітання!

Перше жовтня

Сьогодні неймовірний день, у якому поєдналися купа емоцій...

Перш за все 1 жовтня - це День захисників та захисниць України! Ми щиро вітаємо усіх, хто боронить нашу країну від ворога. Бажаємо нашим захисникам здоров'я та благополуччя .

Цього дня ми згадуємо і тих захисників, хто віддав своє життя за рідну землю. Вічна пам'ять героям!

Сьогодні ми говоримо і про свято Покрови присвятої Богородиці та День українського козацтва й бажаємо усім нам миру та захисту.

Не можемо також не згадати про Міжнародний день осіб похилого віку, адже мудрість та життєвий досвід наших бабусь та дідусів, їх поради та настанови, їх опіка допомагає жити. Подякуйте своїм рідним за те, що вони вас оберігають!

А ще сьогодні наш день-День працівників освіти, усіх, хто сіє добре, розумне та вічне, хто смачно готує нашим учням, хто підтримує чистоту й порядок у закладах освіти, хто оформлює документи, усіх, хто поруч з нашими дітьми, з майбутнім нашої країни.

Мені пощастило в житті бути поряд з неймовірними людьми!!! Я дякую Богу за те, що працюю вже 21 рік у нереально крутому колективі Вознесенського ліцею "Інсайт"

Найрідніші, найкращі, найкреативніші най...най...най...вітаю вас зі святом, нехай у нас попереду буде ще багато років яскравого ліцейного життя, нехай вогник, яким ви запалюєте учнів не згасає, а усіх нас протягом життя супроводжують тільки здоров'я, удача, гарні люди, прекрасні емоції та все тільки найкраще. Люблю, ціную, поважаю кожного!

З повагою - Ірина Бойко

День захисників та захисниць України

Останнім часом дуже рідко пишу вірші, але сьогодні слова прийшли самі собою... 

Ці хлопці з відео не чужі, серед них є мій однокласник Бойко Олександр, випускники Вознесенського ліцею "Інсайт": Українець Валентин, Харін Ярослав, Шпичка Євген, Солодовніченко Артем, батьки наших учнів Мельник Руслан Валерійович та Токарєв Віталій Миколайович...ми проживаємо у такому місті, у якому кожен знає один одного, всі люди якось перетинаються життєвими стежками, тому нема чужих... А ще всі ці хлопці захисники нашої рідної держави, рідної землі, на яку прийшов ворог! Вічна слава героям!!! Перший день жовтня- він незабутній! 

Листя жовтіє, кружляє навкруг… Ти весь у справах, в думках – про майбутнє Та хоч на хвилинку спинися, мій друг Ти зупинися й згадай тих хоробрих, Мужніх, завзятих та щирих людей Тих, хто ціною життя робить подвиг, Тих, хто своїх не побачить дітей! Не обійме уже рідну матусю, Жінку свою він не зводить в кіно. Тих, хто уже не побачить бабусю І не загляне до неї в вікно. Ти зупинися… подумай про нього Того, хто жив як ти зараз живеш Біг десь у справах, в думках про майбутнє… Мріяв про щастя своє він без меж. Та не судилось - життя обірвалось .... Як на гітарі старенькій струна.. І в дім до рідних горе ввірвалось.. Ходить дружина і мама сумна… Ти зупинись у німому мовчанні! Ти зупинися - і шану віддай! Ти зупинись у німому мовчанні! Й подвиг героя сьогодні згадай! 

Сьогодні День захисників та захисниць України! Привітайте всіх, хто захищає рідну землю, згадайте та вшануйте тих, кого немає поруч... Віримо в ПЕРЕМОГУ!!! 

Ірина Бойко

Вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек!

   Шкільна бібліотека в 21 столітті – це не тільки місце, де кожний/а учень/учениці отримує комплект підручників, а й сучасний простір з яскравим дизайном, креативний і модерновий, комфортний для роботи та навчання, саморозвитку й дозвілля, привабливий для відвідувачів. А ще в шкільних книгозбірнях оновлюється не лише інтер’єр, а й полиці поповнюються новими надходженнями різної літератури на будь-який смак.

    Звичайно, є проблеми – це зниження рівня читання, адже часто батьки, навіть малюкам, замість того, щоб почитати казку, умикають на телефоні мультфільми і не завжди це якісний контент, знятий за популярними книгами.

   Підлітки - це група користувачів бібліотеки, яка через вікові особливості вимагає великої уваги і проявів професійної майстерності від бібліотекаря. Вони є новим типом читачів, які, з одного боку є «просунутими» технічно, але залишаються вразливими, незрілими. Тому робота з підлітками розглядається як один з найважливіших напрямів бібліотечного обслуговування. Для підлітків організовані тематичні книжкові виставки під назвою «Вам, тинейджери» з цікавими розділами: «Читати - це круто», «Книги для тебе і про тебе», «Хіт-парад професій».

    А ще учні Вознесенського ліцею "Інсайт" напередодні Всеукраїнського дня бібліотек переглянули відео про найвеличніші бібліотеки світу, говорили про створення перших бібліотек в Україні та ознайомилися з інформацією про найбільші бібліотеки нашої країни.

    Шановні працівники бібліотечної мережі, бажаємо, щоб кожен день приходили нові читачі і черпали знання в ваших стінах. Нехай полиці заповнять нові книги, а бібліотека буде тим місцем, куди хочеться прийти, де завжди цікаво і захоплююче!

Трагедія Бабиного Яру.

    Цьогоріч 29 вересня вся Україна вшановує 82 роковини трагедії Бабиного Яру.

  Цей день нагадує нам про те, як важливо боротися з ненавистю, нетерпінням та дискримінацією у всіх її проявах, оскільки саме ці негативні явища спричинили Голокост і призвели до трагедії в Бабиному Яру.

   Бабин Яр - це місце пам'яті, яке стало відомим на весь світ, як символ нациських злочинів проти цивільного населення в роки Другої світової війни.

   Цього дня 29-30 вересня 1941 р. нацисти вбили у Бабиному Яру майже 34 тис. киян, лише через те, що вони - єврейської національності.

   Це було одним із найбільш масових вбивств цивільного населення в часи Другої світової війни - "Голокост від куль".

   Вознесенський ліцей "Інсайт" у цей день теж не залишився осторонь цих споминів.

   У межах запланованих заходів був проведений коворкінг "Історія живе, поки її вивчають та пам'ятають" та переглянуто цикл фільмів режисера К. Фама "Свідки". Також ліцеїсти працювали з історичними джерелами - особистими щоденниками жертв Голокосту, що вижили, а також говорили про небайдужість і сміливість тих, хто рятував - Праведників народів світу.

   Цікавим для учнів було відвідини віртуальної виставки в Музейно-виставковому центрі "Музей історії міста Києва"- Бабин Яр: пам'ять на тлі історії.

   Сьогодні саме час згадувати та аналізувати!

   Сьогоднішній день - це нагадування нам про те, як важливо об'єднувати зусилля в боротьбі за Мир, свободу та гідність.

   Нехай пам'ять про жертви Бабиного Яру завжди наділяють нас силою і рішучою боротьбою. Нехай живе Україна, нехай живе світ, і ніколи не повторюється трагедія, яку ми вшановуємо сьогодні.

Пам’ятаємо та вшановуємо жертв!

Шануємо тих, хто не був байдужим!

Ніколи знову! Сьогодні актуалніше, ніж колись!

Never again!

Калина пам'яті...

   Сьогодні у Вознесенському ліцеї "Інсайт" 29.09. 2023 року напередодні Дня захисників і захисниць провели акцію "Калина пам'яті", яку започатковує платформа «Меморіал» - це висадження калинових алей пам’яті полеглих військових на території освітніх закладів нашої країни. Кожен кущ калини символізує одну людину, що пожертвувала своїм життям за нашу свободу та незалежність.

     Платформа пам’яті Меморіал розпочала свою діяльність у березні 2022 року. За цей час команда:

• розповіла історії 4 000 загиблих,

• підготувала понад 200 текстів для всеукраїнських та іноземних ЗМІ,

• відзняла 18 документальних фільмів

• організувала кілька виставок, які побачили в Україні та понад 20 країнах світу від Польщі до Нової Зеландії.

     Вознесенський ліцей «Інсайт» один з чотирьох закладів Миколаївської області, який мав честь долучитися до акції «Калина пам’яті», щоб вшанувати наших випускників: Харіна Ярослава Павловича, Українця Валентина Юрійовича, Шпичка Євгена Вікторовича та Солодовніченка Артема Сергійовича.

    Наші одинадцятикласники разом з батьками полеглих героїв висадили Алею памя’ті. Ми всі разом згадали про героїчний життєвий шлях хлопців, поринути в спогади вчителів.

   Говорити про кожного з наших героїв ми будемо завжди, адже рани не можуть загоїтися, вчинки не можна забути.

  Наша акція «Калина пам’яті» - це вияв шани для наших випускників, це неймовірна вдячність батькам за виховання дітей.

  Ми сподіваємось, що усі покоління Вознесенського ліцею «Інсайт», проходячи повз нашу алею пам’яті та спостерігаючи за тим як росте калина, кожного разу зі щирим серцем подякують кожному з хлопців за своє життя.

#калина_памяті

@memorialofheroes

@memorial.of.heroes

https://t.me/memorial_ukraine

https://www.tiktok.com/@memorial.ua2022

https://twitter.com/memorialua

https://www.youtube.com/watch?v=OXII368yOxM

МІЖОБЛАСНИЙ СЕМІНАР «Дмитро Кремінь: націєтвірні виміри спадщини поета й патріота»

  Плідно та насичено на Миколаївщині проходять заходи, присвячені ювілею письменника/поета/публіциста Дмитра Кременя.

27 вересня відбувся семінар, що проводиться в рамках І Міжнародної науково-практичної конференції «ОСОБИСТІСТЬ В КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ: ДМИТРО КРЕМІНЬ (до 70-річчя від дня народження). ЗАКАРПАТТЯ–МИКОЛАЇВЩИНА».

  На заході були представлені численні та різноманітні виступи науковців, методистів, учителів, презентації посібників, сайту. Присутніх учасників більше ста осіб. Методисти кафедри теорії й методики мовно-літературної освіти МОІППО Діордіца Д.П. та Пономаренко Г.В. продемонстрували результати роботи творчої групи вчителів-філологів «Література рідного краю в постатях: Дмитро Кремінь».

   Учасники засідання переглянули фрагмент відео захисту моделі заняття вчительки української мови та літератури Вознесенського ліцею «Інсайт» Грижимайло Ольги Миколаївни «Віртуальна мандрівка літературною Миколаївщиною в просторі та часі (Дмитро Кремінь)». Моделі занять, розроблені філологами під керівництвом В. І. Шуляра, стануть у пригоді вчителям під час уроків літератури рідного краю.

Нехай мудре безсмертне слово видатного земляка Дмитра Кременя єднає українців у важку годину!

27 вересня - Всесвітній день туризму

Вітаємо з Днем туризму – святом усіх, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок. Щиро бажаємо працівникам туризму вагомих здобутків, а туристам зі стажем і початківцям – міцного здоров’я, завзяття, наснаги, цікавих зустрічей і відкриттів у пізнанні навколишнього світу.

На сьогоднішній день через війну не всі українці мають змогу спокійно подорожувати та відпочивати, але ми віримо, що у нас ще все попереду. Україна варта того, щоб глибше відкрити перед світом свої унікальні природні багатства, самобутність своєї історії, культури, народних звичаїв і традицій.

Існує таке поняття як «спортивний туризм». Спортивний туризм — це специфічний вид туристсько-спортивної діяльності, головною формою якої є спортивний похід або змагання з видів туризму, ці види діяльності спрямовані на випробовування фізичних, психічних, духовних сил людини, удосконалення туристської майстерності туриста, виконання нормативів спортивних розрядів.

Спортивним туризмом в Україні займається Федерація спортивного туризму України. Люди, які займаються спортивним туризмом є спортсменами.

За двадцять один рік існування Вознесенського ліцею «Інсайт» у нас було і є чимало ліцеїстів, які займалися і займаються спортивним туризмом, мають численні перемоги на різного рівня змаганнях, є кандидатами у майстри спорту зі спортивного туризму, відзначені найвищими нагородами Федерацією спортивного туризму України – це: Філікіді Надія та Олена, Козловські Юля та Вікторія, Кацал Максим, Яроцькі Ірина та Сніжана, Лугові Олена та Анастасія, Минюк Тетяна, Мазюк Вікторія, Мазуренко Олександр, Пугачевський Дмитро, Костюкова Катерина, Котова Катерина, Войтова Дар’я, Яланський Андрій, Бабенко Єлизавета. Дехто з наших випускників вже мають власні сім’ї, своїх діточок, але ми знаємо, що туризм в їх житті займає величезне місце.

Тож бажаємо нашим ліцеїстам – туристам та всім причетним до свята нових відкриттів, цікавих маршрутів і повний рюкзак щастя. Нехай здоров’я і фінанси дозволяють, а життя розташовує до подорожей. І нехай компас долі завжди вказує на добробут і успіх.

Вірте в мрії. Вони збуваються

     Всесвітній день МРІЇ – це чудова нагода, щоб нагадати собі: мріяти важливо у будь-якому віці!

Ініціатива заснування Всесвітнього дня мрії належить американці Озіомі Егвуонву.

    Мрія – це шанс реалізувати своє призначення і прожити життя, сповнене пригод. Мрії — це яскраві образи в нашому внутрішньому світі, що сприймаються як реалістичні й фантастичні, недосяжні або цілком можливі для втілення.

     Сьогодні у ліцеї "Інсайт" говорили про мрії, але всі вислови ліцеїстів розпочиналися із слів "я мрію, щоб закінчилася війна, а там..."

     Наші діти мріють про мирне життя, про те, щоб усі їх рідні й близькі були живі та здорові, мріють виспатися і не чути сирен, мріють про сильну вільну Україну....

ну а потім про все те, що і до війни: здобути гарну освіту, подорожувати, мати крутий велосипед, спілкуватися тільки з класними людьми...

     Не могли ми сьогодні не згадати про український літак "Мрія", про походження самого слова. А ще разом попрацювали на дошці padlet та обговорили десять простих правил здійснення мрії.

  Ми впевнені, що найголовніша наша спільна мрія - ПЕРЕМОГА та МИР - скоро здійсниться!

Віримо у мрії!!!

Олімпійський тиждень (продовження)

   Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати в ліцеїстів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом традиційно у нашому закладі проводиться Олімпійський тиждень. Не виключенням став і цей рік.

  Ми вже публікували відео, у якому зібрано усі спортивні захоплення наших ліцеїстів, а сьогодні в рамках проведення Олімпійського тижня у нас відбувся традиційний спортивно-розважальний захід "Знай наших".

  Чудова драйвова атмосфера, емоційні змагання та загальноліцейний флешмоб нікого не залишили байдужим. Ми всі отримали заряд енергії та позитиву.

Бажаємо всім міцного здоров'я та благополуччя, перемоги та миру

#myko2023olympiclesson

Нам потрібне мирне небо!!!

  Згідно з Указом Президента України, в лютому 2002 року в країні було засноване національне державне свято – День миру, яке щорічно відзначається 21 вересня. У цей день за ініціативою ООН так само відзначається і Міжнародний день миру.

  У 2014 році держава Україна зазнала військового вторгнення з боку Російської Федерації. У лютому 2022 року агресор розпочав широкомасштабну війну, здійснюючи відкритий геноцид українського народу, знищуючи громадянську інфраструктуру, завдаючи ракетні удари по всій країні. Орди російських терористів ринулися на нашу землю…

  Починаючи з 2022 року жоден із днів в Україні не був “Днем миру”, але мир обов’язково повернеться. Українське суспільство та українська армія працює над цим кожен день!

  Наш заклад долучився до відзначення Дня миру. Учні ліцею "Інсайт" говорили про мир, про походження свята та актуальність питання на сьогоднішній день, нагадали мешканцям мікрорайону про цей важливий день, подарувавши листівки та жовто-блакитні стрічки, малювали на асфальті символічні картини, створили спільний проєкт на дошці padlet "Ми за мир".

  Ми, як і всі українці, прагнемо МИРУ і сподіваємось, що найближчим часом наше бажання здійсниться!!!

  Бажаємо якнайшвидшої Перемоги! Щоб небо нарешті стало мирним над українською землею!

Впроваджуємо Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?»

  Для учнів Вознесенського ліцею "Інсайт" Катерина Яланська , провела годину психолога в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я "ТИ ЯК?"

   На уроці з учнями:

  Пам'ятаймо, що ментальне здоров'я - це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві.

День фізичної культури та спотру.mp4

Свято День фізичної культури і спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня. Офіційно засновано в 1994 році.

  Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності.

   Традиційне святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94). І хоча в нашій країні війна, ми маємо дбати про своє фізичне здоров'я.

   Самоврядування Возненського ліцею "Інсайт" поцікавилося у наших ліцеїстів, яке місце займає в їхньому житті спорт та фізична культура. І як результат вийшло таке відео.

   Ми пишаємось нашими ліцеїстами, які дбають про своє здоров'я, всебічно розвиваються, беруть активну участь у спортивних змаганнях та мають гарну фізичну форму.

  Вітаємо зі святом прославлених українських спортсменів, тренерів і всіх, хто просто веде здоровий спосіб життя! Миру всім, здоров'я та благополуччя

1 ВЕРЕСНЯ

Такий довгоочікуваний день для кожного освітнього закладу нашої рідної України!

Наші діти, наша молодь, наше життя!

Сьогодні через війну не всі мали змогу відвідати школи, не було традиційних лінійок, деякі діти провели свій перший шкільний день в бомбосховищах....

Але ми з надією та вірою йдемо у майбутнє, сподіваємось на краще та бажаємо нашим ліцеїстам, всім школярам країни, студентам, батькам та вчителям сил, терпіння та нових перемог....


29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину. Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є священним обов’язком держави і суспільства.

Вознесенський ліцей "Інсайт" сьогодні згадує зі скорботою та жалем тих випускників, яких забрала страшна війна.

Це наші: Харін Ярослав, Українець Валентин, Солодовніченко Артем та Шпичка Євген.

Вічна пам'ять всім воїнам, захисникам та просто людям, які віддали свої життя в Україні та за Україну.

Ми завжди будемо вас памя’тати, ви у наших серцях. Вічна пам'ять!


Сьогодні на моїй землі іде війна,
Стріляють танки і ревуть гармати.
Сповита горем, в чорному вбранні,
Сльозами вмилась не одна вже мати.

Найкращі з кращих падають від куль,
Грудьми своїми землю прикривають.
Сумним набатом в селах і містах,
Звучать слова: « Герої не вмирають!»

Як не стати жертвою шахраїв в Інтернеті...

Важко уявити сучасний світ без інтернету. Всесвітня павутина заполонила мало не всі сфери життя. А у 2020 році у зв’язку із поширенням коронавірусу сфери торгівлі та послуг поступово перекочували в систему online. Сьогодні в інтернеті можна реалізувати базові потреби: придбати усе необхідне: продукти харчування, ліки, одяг, побутові товари, оплатити комунальні платежі, замовити їжу з закладів громадського харчування, знайти та орендувати приміщення тощо. Водночас, така online-активність призвела до зростання шахрайства в інтернеті. Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті та що робити, якщо ви потратили у пастку?

Сьогодні учні Вознесенського ліцею "Інсайт" переглянули  ролик-презентацію, розроблений департаментом кіберполіції Національної поліції України, щодо найпоширеніших схем онлайн-шахрайства.

Ліцеїсти, переглянувши презентацію, узагальнити здобуті знання. Для того щоб не втрапити у пастки шахраїв, варто під час здійснення операцій в інтернеті дотримуватись таких правил:

Бережіть себе!!!

"Мова - це духовний скарб нації".

Це код, що "прописаний" на підсвідомому рівні.

Це невичерпне багатство, що дарує ресурс не тільки назовні, але й всередину.

Це безцінне надбання не лише на рівні нації, але й для кожного з нас особисто. Тому розвивати і вдосконалювати свою мову варто постійно.

Для кожного з нас зараз - це є надважливо.

   «Пишаймося нашою рідною мовою,  плекаймо її», – під таким гаслом пройшов Міжнародний день рідної мови у Вознесенському ліцеї «Інсайт».

Поціновувачі нашої  солов’їної мови з кожного класу зійшлися в батлі "Мовний тимбілдінг для зумерів". Мета заходу - згуртувати учнів, дати можливість поспілкуватися офлайн та перевірити вміння співпрацювати, при цьому "долаючи мовні пастки".

Під час заходу команди змагалися у конкурсах на знання правильності наголошування слів, читанні чистомовок, розгадуванні ребусів, складанні нових слів. А ще зійшлися в інтелектуальному двобої та разом склали пам'ятку "Як покращити свою українську"

Ще раз вітаємо всіх зі святом! Дбайте про чистоту та красу рідної мови, пам’ятайте про її вишуканість, гармонійність та милозвучність!

АНГЕЛИ НА СТОРОЖІ ПАМ‘ЯТІ

Учні  та вчителі Вознесенського ліцею "Інсайт" сьогодні долучилися до усесвітньої акції "Ангели пам‘яті" до Дня  Героїв Небесної Сотні.

Щорічно з 2014 року проводиться ця  акція і стала всесвітньою.

У ці дні маємо бути разом і нас має бути багато.

Наші ангели будуть по усіх містах і по всьому світу.

Приєднуйтеся!


День єднання

16 лютого 2022 року, відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського від 14 .02.2022 року № 53 оголошено  Днем єднання.

 Педагогічний та учнівський колективи Вознесенського ліцею "Інсайт" взяли участь у заходах, присвячених Дню єднання.

День єднання України - 2022 розпочали переглядом Загальнонаціонального  телемарафону, а потім наші учні під час загальноліцейного онлайн - уроку "Об'єднані Україною", разом з вчителем історії Савицькою Оленою Анатоліївною, пригадали найважливіші моменти державотворення України та  позмагалися у вікторині "Моя країна-Україна".

 З учителем української мови та літератури Грижимайло Ольгою Миколаївною перегорнули сторінки уявного журналу "Нація сильних та незламних". Пригадали  та відкрили для себе видатних особистостей, що створювали незалежність України, згадавши  про захисниць та захисників нашої держави- батьків ліцеїстів. З гордістю за нашу країну взяли участь у флешмобі "З Україною в серці", під час якого збирали фото ліцеїстів з українською  символікою. А ще записували відео під загальною назвою "Пишаюся, що я УКРАЇНЕЦЬ/УКРАЇНКА, декламуючи вірші відомих поетів. А ще всі разом склали пам'ятку "Зберігаймо спокій та ЄДНАЙМОСЯ"

День видався емоційним, насиченим почуттям гордості за рідну землю, почуттям радості, що ми єдині, ми сильні. А слова В'ячеслава  Чорновола “Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні, маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши” стали лейтмотивом цього дня.

ШАНОВНІ УКРАЇНЦІ, любіть рідну землю, пишайтеся нею, захищайте її і пам'ятайте, що ми всі #об'єднаніУкраїною, а #UAразом

День єднання: флешмоб "З Україною в серці" .

Україна... Вона в усьому, що нас оточує: в місяці, зорях, стежині, у кожному камінчику, деревці. Все це рідне і близьке кожному з нас. І червона калина, що росте на подвір'ї біля вашої оселі, і рушничок, вишитий старенькими бабусиними руками.

Україна - це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Саме завдяки їхній титанічній праці, самозреченості заради Вітчизни Україна нарешті здобула самостійність, стала незалежною. На цьому шляху зроблено тільки перші кроки. Багато ще складних проблем у молодої нашої держави, але ми віримо, що тільки #об'єднаніУкраїною все подолають, а наша #UAразом все зможе.

День Святого Валентина

14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.

У Вознесенському ліцеї "Інсайт" у цей  лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Сьогодні всі ліцеїсти та педагоги  взяли участь в онлайн-вечірці "Кохання та ЗНО".

Під час заходу ліцеїсти створили хмаринку тегів у сервісі Mentimeter до слова "Кохання", позмагалися у вікторині, відгадуючи літературні закохані пари з творів ЗНО, стали свідками онлайн - вистави за відомими літературними творами, заспівали хором пісню "Чого являєшся мені у сні..."  та створили онлайн - проєкт "Листівка до Дня закоханих" у Jamboard.

Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.


Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітян до Дня безпечного інтернету

#ФлешмобДБІ2020 У рамках заходу “Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітян до Дня безпечного інтернету”, який відбувся 08 лютого 2022 року 0 14.00, був  реєстрований рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах Google for Education. Захід відбувся в рамках співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України. Сотні шкіл голосно заявили про свій заклад — долучилися до Всеукраїнського флешмобу онлайн "Разом для найкращого Інтернету!"

Під час заходу були презентовані:

-  можливості цифрових інструментів Google Workspace for Education,

-  переваги використання Google Класів для організації освітнього процесу;

-  "Посібник із безпеки дітей в Інтернеті"

Ведучою заходу була Антоніна Букач. На гугл сайті розміщена карта участі шкіл в загальному флешмобі.

10 тисяч користувачів були в прямому ефірі. Відбулася онлайн-взаємодія сотень учасників. 157 тисяч заяв від освітян.

До 150-ти  гугл класів  (Миколаївська область) долучилися й представники Вознесенського ліцею «Інсайт» - Момотенко В.М., Бойко І.В., Савицька О.А., Грижимайло О.М. та Ковальова О.Ю., які активно виконували 5 вправ, розміщені в розділі «Завдання».

41 тисяча освітян взяли участь у флешмобі. Усі отримали віртуальні подарунки – «Посібник із безпеки дітей в Інтернеті», але найголовніший – це безцінні знання – цифрові інструменти  в роботі педагога.

Ми об`єдналися разом для найкращого безпечного інтернету!

День Соборності України

  22 січня кожного року  Вознесенский ліцей "Інсайт" відзначає День Соборності України. В 11 класах був проведений тематичний виховний захід  "Єднання заради Незалежності". Протягом уроку учні активно комунікували й працювали в  групах. Метою цього  заходу було впершу чергу донести до учнів ідеї соборності, єдності українців, як головної умови розвитку незалежної й суверенної держави України. Також важливим було поглибити знання учнів про державотворчі процеси періоду Української революції 1917-1921 рр., формувати та розвивати почуття патріотизму та національної самосвідомості.

   З метою патріотичного виховання школярів та розвитку їхньої історичної обізнаності в 10-П класі було проведено інтелектуальне змагання «Патріотичний брейн-ринг», метою якого є розвивати історичну обізнаність, виховувати бажання впізнати свої інтелектуальні можливості. Ведучі Мазуренко Олександр та Бежанов Давид згадали разом з командами історію та факти знаменної дати. Під час   брейн-рингу учасники працювали спільно та завзято, відповідаючи на різноманітні питання, пов'язані з історією України, Днем Соборності та нашими  традиціями. Найактивнішими  були  Федотова Олена, Лобода Віка та Шпак Андрій. Оцінювало команди журі - Войтова Дар'я та Куцовський Андрій. Усі гравці збагатилися новими знаннями  з патріотичної тематики.  Після оголошення результатів прозвучали прекрасні рядки: "У нас різні імена та земля рідна одна, Любим її і шануєм, бо вона нас всіх єдна. Брате, руку мені дай, гарну пісню заспівай,

   Схід і захід завжди разом, я з тобою так і знай!  Краще України не має,

Нас любов до неї єднає.

Любимо свою Батьківщину,

Вільну, незалежну, єдину".