Новини сьогодення

Національний тиждень читання

З 16 по 24  березня в Україні тривав «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Цей тиждень у нашій школі був дуже насичений на вірші, пісні, читання поезії. Адже тема тижня поезії - «дім», яка набула для кожного українця щемкого й навіть сакрального значення. Гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».  Акція підкреслила важливість дому для всіх українців, для яких дім тепер більше, ніж просто точка на мапі, які через війну змушені були переїхати в інші регіони України чи за кордон. Серед таких людей опинилися і наші учні, які із задоволенням долучитися до акції, бо кому як не їм, знайоме відчуття розлуки з рідною домівкою.

Віримо в перемогу! Щоб усі додому повернулись, Всі, кому прийшлось під час війни у далекім краї опинитись!💙💛

Шевченківські дні

У Лунківському ЗЗСО відбулися шевченківські дні  з нагоди 210-ї річниці від дня народження видатного поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка -  Тараса Григоровича Шевченка.

«І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, Не забудьте пом’янути, незлим тихим словом» (Т. Шевченко).


8 Березня - Міжнародний день боротьби жінок за права

8 березня -  Міжнародний день боротьби за права жінок, а не просто — "свято весни та краси". 💐⚘🌺 З нагоди цього свята учні 1-4 класів виготовляли листівки для своїх найрідніших мам та бабусь.


21 лютого - Міжнародний день рідної мови

                                                                                                       Мово моя рідна, материнська!

Ти співуча, ніжна і близька,

 Хай же дух незгасний український

 У житті нас завжди зігріва.                                                                   

 21 лютого весь світ відзначає чудове та важливе свято – Міжнародний день рідної мови. Це свято покликане нагадати про культурне розмаїття і багатомовність світу, а також про те, що люди мають право розмовляти у своїй країні рідною мовою. З нагоди відзначення дня рідної мови вчителі з учнями 1- 4 класів провели квест-змагання на тему: "Кращі знавці рідної мови"


День єднання України

16 лютого 2024 року Україна втретє відзначає День єднання – свято, яке символізує нашу силу та єдність перед викликами сьогодення.

  Цього дня ми, українці, згуртовуємося, щоб продемонструвати свою непохитну віру у вільне та демократичне майбутнє нашої країни. Ми єднаємося навколо наших цінностей: свободи, гідності, любові до Батьківщини. Тому саме в цей день у нашому закладі відбувся  виховний захід « В єдності наша сила»

 День єднання – це не просто свято, це – наш спільний порив до миру та свободи. Ми віримо, що разом ми сильніше! Разом ми переможемо!

 Слава Україні!  Героям слава!


День Героїв Небесної сотні

20 лютого -  найтрагічніша дата в історії Революції Гідності, цього дня на Майдані загинуло більше 100 активістів…Минуло 10 років, але ці втрати ми ніколи не забудемо…Тоді ми не знали, що наша боротьба затягнеться навіть не на роки, а на десятиліття, проте стояли міцно і будемо стояти до кінця. За свої цінності, за свою свободу, за свої родини, за свою Україну. Так як і зараз стоять українські захисники та захисниці.

На згадку про ці події учні 1-4 класів підготували тематичну презентацію та відбулося обговорення даної теми.


🍁🍁🍁Свято Осені у Лунківському ЗЗСО І ступеня "Радість".🍁🍁🍁

Ось і закружляла нас  красуня-осінь у своєму осінньому вальсі. 11 жовтня у нашому закладі було проведено щорічне традиційне Свято Осені.

Розмаїття квітів, овочів, фруктів втілилися в чудові та цікаві композиції учнів школи, які організували виставку осінніх дарів. З квітів, осіннього листя, гілочок, гарбузів, шишок, картоплі та інших природніх матеріалів, учні створили справжні шедеври, в яких фантазії не було меж. 🍂🍁

Свято пройшло у барвах осені, з квітами та дарами природи.🍁🍂

Виховний захід "Хліб - усьому голова" 🍞

 

Про хліб говоримо сьогодні,

Бо хліб - усьому голова.

Візьму я в руки хліб духмяний ,

Він незвичайний, він святий.

Ввібрав і пісню, й працю в себе,

Цей хліб рум'яний на столі.

Йому до ніг вклонитись треба,

Він - скарб найбільший на землі.

 

До Всесвітнього дня хліба, який відзначається 16 жовтня, ми з учнями провели виховний захід "Від зернини до хлібини", на якому дізналися про історію створення хліба, його цінність для всіх людей на Землі, послухали казку про пшеничний колосок, згадали прислів'я та приказки про хліб.🍞. Учні 1-4 класів познайомились з особливим ставленням нашого народу до хліба як до одного з символів України, сформували думку про хліб, як про одну з найбільших цінностей у житті людини.

                     


ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Гідність і свобода - це не речі потрібного нам розміру: побачили , приміряли -купили, не продукти - якісні, свіжі, гарні на вигляд, це набагато цінніші поняття, які формують особисть , яка в майбутньому зможе примножувати і розвивати освіту, культуру , традиції нашої країни!


Осінній фотоквест "Мій рідний край"

Нині осінь нас чарує,

Неповторна, чарівна,

Різні барви нам дарує

І дивує нас вона.

Виглядає так казково

Восени і парк, і гай,

Розмаїттям кольоровим

Прикрашає осінь край!


21 вересня - Міжнародний день миру🕊️

 

  🕊️День миру - особливе свято для України, адже ми зараз боремося за мир своїми руками.

Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування.

 

🕊️День миру у нашій школі пройшов енергійно та цікаво. Учні 1- 4 класів малювали малюнки, виготовляли символи миру - паперових голубів, 🕊️ розв'язували цікаві завдання,  висловлювали  свої побажаннями.

Бажаємо нашій ненці Україні миру!🕊️💙💛


«Збери макулатуру - допоможи ЗСУ!»

Саме під таким гаслом відбувся збір макулатури у нашому навчальному закладі. Ми приєдналися до акції, яка обʼєднала  тисячі українців в єдиному пориві допомогти ЗСУ.

Разом ми сила.  Все буде Україна. 💙💛


Учителем не кожен може бути,

Не кожне серце вміє говорить...

Учитель лише той, хто вміє чути,

Окрилити, навчити і любить.

Тендітну душу ласкою зігріти

І добротою ниву засівать,

Безмежно, щиро цілий світ любити

І дітям усього себе віддать.




🔔Останній дзвоник 2023!🔔

   З надією та вірою в майбутнє!💙💛

Вітаємо всіх із закінченням 2022-2023 навчального року!

Надзвичайно складним він видався  для всіх нас.

Бажаємо, щоб мирне небо заясніло,

Щоб сонце ласкаве у душі світило,

Щоб влітку ви мали змогу повноцінно відпочити,

Щоб восени школа змогла всіх радо зустріти!

Тож до нового навчального року, шкільна родино!💙💛


Весна і мама - що в них спільне є,

що жінку так порівнюють з весною?

Бо кожна з них у світ життя дає

Весна - Землі, а Мама - нам з тобою.

Доброю традицією у нашій школі є відзначати чудове весняне свято - День Матері.

З веселим, хвилюючим, піднесеним настроєм своїх найдорожчих і найрідніших матусь вітали учні наших початкових класів.

Вірші, пісні, веселі сценки , слова подяки та вдячності в цей день учні підготували своїм мамам.


Сьогодні традиційно відзначаємо важливе для кожного українця свято - Міжнародний день вишиванки!

Вишиванка - це не лише елемент одягу, а й ідентичність, історія та традиція. В орнаментах вишита любов до країни та мови, пам'ять боротьби за свободу. Нитка за ниткою вишиванка об'єднує минуле, теперішнє і майбутнє.

Українська вишиванка – це оберіг української нації, символ єдності українського народу, символ здоров'я і щасливої долі.

Нехай вишиванка об’єднає українців по всьому світу, оберігає Захисників України, а мудрість багатолітніх традицій надасть нам сили для ПЕРЕМОГИ!💛💙ворчих перемог!💙💛



21 лютого - Міжнародний день рідної мови

   З Днем рідної мови💙💛📜🖋️

Ми – українці – велика родина,

Мова і пісня у нас солов’їна.

Квітне в садочках червона калина,

Рідна земля для нас всіх Україна.

 

 «Мова-генетичний код нації, що поєднує минуле з сучасним та програмує майбутнє цілого народу».!!!!

21 лютого, всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови.  Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

 Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. 

 Мова – це найбільший скарб народу.

Мова – найважливіший національний ідентифікатор, завдяки якому, кожна нація вирізняється з-поміж інших, усвідомлюючи себе самодостатнім та самочинним суб’єктом історії.

        День єднання - молоде свято: у нього ще немає сформованих традицій. Та в умовах війни воно набуло особливого сенсу – демонструвати усьому світові, що ми, як ніколи раніше,  єдині та попри все будемо до переможного кінця відстоювати свою незалежність.

     Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!


Великодні листи від учнів 1-4 класів до Збройних сил України зі словами вдячності та подяки.

Міжнародний жіночий день, який щорічно святкують 8 березня — це важлива дата, яка відзначає досягнення жінок у політиці, соціальній сфері, економіці та культурі. Це свято є символом рівності жінок і чоловіків та боротьби за права жінок у всьому світі. У багатьох країнах, включаючи Україну .

 

В Україні діти завжди чекають Святого Миколая, особливо у цей нелегкий для країни час. Ось і настала мить, коли Миколай завітав і у нашу школу. Учні 1-4  класів підготували виступ, де розповідали про Миколая з торбинкою, у якій повно гостинців для слухняних діточок. Хай Святий Миколай допомагає всім у здійсненні заповітних бажань та щирих сподівань, оберігає кожного маленького українця та кожну маленьку україночку!!!!!

 


 

6 грудня відзначається День Збройних Сил України –  це всенародне свято захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України. Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

З нагоди відзначення Дня Збройних сил України в нашій школі проведені заходи, спрямовані на виховання глибоких патріотичних почуттів, формування активної громадянської позиції. !!!!

 


 

В кожного народу є своя святиня, 

А для українців - вишита хустина.

Світлий символ щастя й ніжності в серцях

Мов весна квітуча хусточка ось ця.   💙💛

7 грудня - День української хустки!

Хустка - це символ нашого народу, частина української культури, вона оберіг, що символізує любов, злагоду та вірність традиціям. А традиції — це наше минуле і майбутнє...

Тож цінуймо та бережімо їх! 

 


Лютий. Рік незламності.


Сьогодні 24 лютого 2023 року. У цей день рік тому почалася повномасштабна війна. Насправді всі ви знаєте, що війна йде вже дев’ять років. За останній рік ми всі переживали багато складних подій. Цей рік був дійсно важким для вчителів, батьків, а особливо для учнів. Шкода, що нам із вами довелося через це проходити.

Ми пишаємося вашою силою, мудрістю, стійкістю. Ви по при все вчились, вчитесь і будете навчатись. Ви стали дорослішими, стійкішими та впевнилися, які ми сильні. Ми всі вдячні ЗСУ. Але в нас із вами теж є своя роль і своя сила. Це розум, дружба, любов, витривалість, щирість, доброзичливість, людяність, близькість, єдність, підтримка, віра в Україну.


                  День рідної мови   

21.02.2023

Характерними ознаками української мови є чисельні прислів'я , приказки, жарти , унікальні форми звертання, та інші мовні родзинки, з якими в унікальній ігровій формі варто ознайомлювати дошкільнят.

З нагоди відзначення міжнародного дня рідної мови, педагогами закладу були надані рекомендації батькам з ознайомлення дітей з українським фолькльором, також запропонували прочитати твір Зіновія Квітка "Казка про українську мову", запропонували дидактичні ігри з розвитку мовлення, перегляд презентації " Як вітатися по-українськи".


День вишиванки

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня 

Всесвітній День Землі (1).docx
великодній тиждень.docx
вербна-неділя (1).docx

Малюнки для перемоги. 

Діти  підтримують захисників України своїми малюнками

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

Дошкільна освіта є важливим етапом для цілісного розвитку дитини. Нині її зміст органічно пов’язаний з ідеями Нової української школи: він забезпечує наступність між дошкільною та початковою освітою в умовах шкільної реформи. 

В Україні дошкільна освіта є обов'язковою частиною у системі безперервного навчання. Відповідальність за навчання дитини у дитсадку несуть її батьки або особи, які їх замінюють, та навчальні заклади, де діти перебувають.


manual-kindergarten.pdf

День пам'яті жертв Голодомору – це щорічна жалобна дата в Україні. Наприкінці листопада ми вшановуємо пам'ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Дата встановлена з метою вшанування пам'яті мільйонів наших співвітчизників, які постраждали від злочинних дій радянської влади. 

День пам'яті жертв Голодомору у 2021 році випадає на 27 листопада. 

В ЗЗСО І ст. "Радість"  було проведено виховний захід до Дня пам'яті  жертв голодомору .




Тиждень безпеки дорожнього руху

Твій друг – безпечний рух

              Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. 

В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. 

А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.


 Тому традиційно в нашій школі  проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

В рамках тижня класними керівниками були проведені тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.

 В дошкільній групі  ПЕДАГОГИ ЗНАЙОМИЛИ ВИХОВАНЦІВ ІЗ ПРАВИЛАМИ ПОВЕДІНКИ НА ДОРОГАХ, У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ, ВИХОВУВАЛИ ДБАЙЛИВЕ СТАВЛЕННЯ ДО СВОГО ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ.

Упродовж тижня безпеки діти ознайомилися зі знаками, розміткою на дорогах, розглядали ситуації, які можуть виникнути на дорогах і тротуарах.

Метою заходу було закріпити з дітьми правила дорожнього руху, прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчити приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до свого життя, закріпити знання, що люди ходять по тротуару, розуміти призначення сигналів світлофора, закріпити значення дорожніх знаків, навчити розрізняти дозволяючи та запобігаючи знаки, правильно реагувати на сигнали світлофора, розуміти жести регулювальника, виховати у дітей дисциплінованість на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки.


Ми впевнені, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я! 













День української мови та писемності 

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. 

Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора Літописця та відзначає

 День української писемності та мови.




Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас – багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу. Її зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.

На честь Дня української писемності та мови в Лунківському ЗЗСО І ст. "Радість"  проведено Тиждень української мови «Говоріть українською», що проходить з 8 по 12 листопада 

Педагоги провели такі заходи: 

Незважаючи на осінній похмурий день, у садочку  та школі панує тепла і радісна атмосфера. 

Зі святом!  Не будьмо байдужими, спілкуймося українською!


українська мова та писемність.pptx
Квест до Дня рідної мови

З Днем вчителя

День вчителя — свято гідних, сильних, мудрих та відважних людей. 

Вчитель — це не просто складна та важлива професія, це справжня місія.

 Бо саме вчителі роблять нашу країну сучасною, сильною та розвиненою, а українців — гідними, розумними, навченими, людяними. 

Дякую вам за вашу чесну, несамовиту працю, за цей неймовірний вклад, за все, що ви робите день за днем. 



Вітаємо всіх вас, хто щоденно віддає тепло своїх сердець дітям, з професійним святом !

Від вашої мудрості, терпіння, уваги залежить благополучне дитинство і подальша доля кожного вихованця.

Дошкільний вік - особливо важливий і відповідальний період у житті. В цьому віці формується особистість, і закладаються основи здоров’я. З вашою допомогою маленькі великобурлучани пізнають секрети навколишнього світу, вчаться любити і берегти свою Батьківщину.

Впевнені, що ваша доброта і педагогічна майстерність перетворять кожен день для малюків у дитячому садку в день радості і щастя!

Бажаємо вам нових творчих успіхів, міцного здоров’я, добробуту і достатку!


День знань

     У перший осінній день по всій країні в навчальних закладах лунають перші дзвінки, сповіщаючи про початок нового навчального року. Відповідно до закону про загальну середню освіту, прийнятому в травні 1999 року, в День знань – 1 вересня- починається навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

    За законодавством, в Україні діє 11-річна система навчання і введено обов’язкову дошкільну освіту з п’яти років. Для майже чотирьох мільйонів українських школярів почнеться навчальний рік, з них в 2017 році більше 400 тисяч за шкільні парти сядуть вперше. 16 566 шкіл відкриють двері для дітей в цьому році. Крім того 1 вересня починаються заняття і в середніх спеціальних і вищих навчальних закладах. У цих закладах, як правило, проводять урочисті збори тільки для першокурсників: проводиться посвячення в студенти. 

      Історія свята .

За багатьма джерелами історія цього свята почалася в Нікеї в 325 році, коли римський імператор Костянтин Великий, який визначив християнство основною релігією, зібрав перший Вселенський собор.         

 Одним з важливих рішень цього собору було те, що дата 1 вересня з того моменту вважалася початком нового року. Церковно-державне свято Новоліття у нас стали відзначати лише з 1 вересня 1492 року. Ну і оскільки всі школи того часу були створені при церквах, то і навчання в них логічно починалося з церковного нового року. 

Навіть коли з 1700 року за рішенням Петра Першого офіційно новий рік почали обчислювати з січня, дата початку навчання формально залишилася колишньою, але могла варіюватися від кінця серпня до середини вересня. До середини 30-х років XX століття точної дати початку навчального року не було і в СРСР. Згідно з постановою уряду від 14 серпня 1930 року, “всі діти у віці 8-10 років повинні були бути прийняті в школу восени”. Єдину дату початку навчального року було встановлено в 1935 році : для всіх дітей вона була призначена на 1 вересня. 

Саме свято з’явилося лише через 50 років , а разом з ним  і безліч інших шкільних традицій, в тому числі і останній дзвінок. Особливе значення 1 вересня має для першокласників, які в цей день роблять важливий крок. Школа означає перехід з зовсім безтурботного дитинства в період відповідального навчання . 

День знань в різних країнах Першого вересня навчальний рік традиційно починається в Бельгії, Ірландії, Польщі, Словенії, Угорщині та Македонії, Казахстані, Киргизстані, Білорусі, Вірменії, Латвії,Росії і багатьох інших.




День захисту дітей

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» ‒ прекрасне свято радості та надії.

Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.


З історії Дня захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припала на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.


Офіційне затвердження

Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.

ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.


Символ Міжнародного дня захисту дітей

У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.


Відзначення свята в Україні

В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.


Новий Презентація Microsoft PowerPoint.pptx

Святкування Великодня

Учні 1-4 класів

Дошкільна група

Писаночка

Історія Великодня

Великдень — найбільше християнське свято. Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву — Пасха.

Святкувати Пасху в Україні почали наприкінці першого тисячоліття з приходом християнства. За біблійним сюжетом, Iсус Христос воскрес рано-вранці, i це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом: то ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марiя Магдалина, Марiя, мати Якова  прийшли до гробу з ароматами, щоб обмастити тіло Iсуса, але побачили відвалений камінь i порожній гроб, i тоді схвильованим жінкам з'явився ангел i сповістив про Воскресіння Господнє. 


Винекнення та становлення свята Великодня !

Великдень не даремно називають найсвітлішим святом у році. Ми з нетерпінням і трепетом чекаємо цей день: хтось, щоб закінчити сорокаденний піст, хтось поласувати традиційною випічкою, хтось, щоб прикрасити пасхальні яйця і почути довгоочікуване "Христос Воскрес!".

Винекнення та становлення свята

Пасха – свято дуже давнє. Українці відзначали його ще задовго до становлення християнства на землі Русі, і називалося воно Великдень – великий день. День весняної перемоги над зимою, світла над темрявою, торжества життя над смертю. Також наші предки пов'язували це свято ще й з весняними польовими роботами. Було прийнято пекти великодні "бабки" і прикрашати різноманітними способами яйця, котрі ми знаємо як сучасні куличі, паски, писанки і крашанки.

Іудеї пов'язували святкування Великодня зі звільненням їх від рабства в Єгипті, і було це теж задовго до народження Христа. Що стосується самого слова "пасха", то в перекладі з староєврейського воно означає "позбавлення" або "проходження". Християни вклали в це свято інший сенс, і пов'язували Великдень із Воскресінням Сина Божого, повстання його з мертвих.

Євреї відзначають Великдень 15 числа весняного місяця нісана, в той час як християнська Пасха – перехідне свято, відзначається в найпершу неділю після повного місяця навесні. До речі, якщо дати єврейської та християнської Пасхи збігаються, то святкування останньої переноситься ще на тиждень.

Таким чином, святкування Великодня спочатку було зовсім не пов'язане з розп'яттям Христа. Тільки в 325 році на Нікейському соборі, де були присутні представники всіх християнських церков, було позначено головні правила святкування Великодня, багато з яких збереглися до наших днів. З часом Пасха стала головним християнським святом.

Народні великодні обряди та традиції

Велика частина народних обрядів відбувалася в Чистий четвер. Головний ритуал – помитися в воді. Християни вірять, що в цей день вода здатна вилікувати від хвороб. У Чистий четвер господині ретельно прибирали будинок і у дворі. Однорічних діток вперше стригли саме у Великий Четвер. Це був цілий ритуал. До нагоди першої стрижки матері навіть спеціально шили дитячі вишиванки, на яких зображали орнаменти, що захищають дитину. Чистий четвер також вважається найкращим днем для варіння та прикрашання яєць. Ця традиція налічує вже близько 8 тисяч років. Писанка – символ Сонця; життя, його безсмертя; любові і краси; весняного відродження; добра, щастя, радості. З введенням християнства поступово змінюється і символіка писанки. Вона стала символом радості і віри у Воскресіння Ісуса Христа як символу всепрощення.

 

У народі вірили, що в ніч на Великдень можна побачити своїх померлих родичів. Але розмовляти з ними категорично заборонялося – для цього було кладовище. Вважалося, що в ніч перед Великоднем прокидається вся нечиста сила і вона стає особливо небезпечною. Люди боялися поодинці виходити на вулицю, і в церкву йшли великими групами.Сільські жителі любили познущатися над нечистою силою. Вони виходили на перехрестя і катали по дорозі пасхальне яйце - чорти повинні були з'явитися і станцювати. Багато обрядів у цей день було так чи інакше пов'язане з нечистою силою. Так, вважалося, що під час ранкової служби можна легко розпізнати чаклунів: досить озирнутися назад, все чаклуни стоять спиною до вівтаря.

Особливе місце у всіх великодніх ритуалах займало Сонце. І це ще один зв'язок Великодня з язичництвом. Люди виходили на пагорби вартувати Сонце і спостерігали схід через уламок скла – тоді здавалося, що раннє Сонце "танцює".

Вважалося, що ворота в рай у Великодній день відкриті, тому старі люди мріяли померти саме в цей день. Люди вірять, що їжа, освячена в церкві, має цілющу силу і може допомогти в скрутну хвилину. Старі люди вирушали в церкву рано вранці, щоб встигнути на початок служби. Молодь підходила після світанку. Дівчата вбиралися в свої кращі вишиванки, одягали вінки і намиста. Незважаючи на те, що в цей день тужили за покійними, все ж Пасха вважалася світлим і життєствердним святом.

 

Звичайно ж, центральними великодніми предметами були яйця або писанки. Існував ритуал обміну крашанками, а також яйце "катали" по могилках (щоб душі померлих знайшли спокій) і городу (щоб привернути багатий урожай).

"Христос воскрес!" – лунає на світанку. Вітати одне одного – христосуватися – люди починають відразу після пасхального богослужіння. Звичай велить цілуватися, обмінюючись крашанками. Приклад подають священики, які правлять службу. Під передзвін церковних дзвонів та спів пасхальних пісень освячуються паски, писанки та все принесене в прикрашених кошиках і кухлях. Люди хрістосуються і поспішають додому – до сім'ї, родини, особливо якщо вдома з нетерпінням чекають свяченого старенькі й хворі, найменші.

Починати великодній сніданок (обід) треба з освячена їжі, бажано, з пояса. Крашанками або писанками хрістосуються: стукають однаковими боками яйця.

Прийнято в цей день поминати померлих родичів або тих, про яких невідомо зараз нічого. Якщо сім'я все ще очікує зниклих членів, то слід заховати в сухому теплому місці шматок паски і три яйця. Все це треба прикрити висохлою материнкою, яка є символом одвічної надії. Або після обіду піти на могилку до рідних і пригостити їх святою їжею.

Народні гуляння традиційно стартують на Пасху ввечері. Улюбленими розвагами на Великдень, які в деяких регіонах країни тривають до двох тижнів, можна назвати:

• хороводи, які в Західній Україні називають "гаївками";

• катання на гойдалках;

• ігри.

Всі святкування супроводжуються також христосуваням — привітаннями з розбиванням писанок і триразовими поцілунками. 

Існує думка, що на Великдень не можна працювати, однак церква не забороняє в цей день працювати тим, хто в силу обставин знаходиться на своєму робочому місці. Незважаючи на те, що строгих обмежень на роботу у Великдень немає, священнослужителі рекомендують відкласти домашні справи на інший день.


Шевченківські дні 

Тарас Григорович Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці, той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами. Учні початкових класів долучилися до святкування 207 річниці з дня народження Великого Кобзаря. 

Свято 8 березня - історія, традиції і хто придумав


8 березня — Міжнародний жіночий день (International women's Day) — всесвітній день жінок, в який також відзначаються досягнення жінок у політичній, економічній і соціальній сферах, святкується минуле, сьогодення і майбутнє жінок планети.

Історія свята 8 березня

Витоки Міжнародного жіночого дня слід шукати в давньоримській культурі, коли вільні жінки і дівчата вирушали за благословенням до Богині Вести, вони одягали свої найкращі вбрання і найдорожчі прикраси, щоб продемонструвати прихильність богів. А чоловіки і батьки обдаровували їх невеликими подарунками в честь цього свята.

Але справжня історія жіночого дня почалася 8 березня 1857 року, коли працівниці Нью-Йоркських фабрик вийшли на демонстрацію за жіночі права: рівну оплату чоловіків і зниження робочого дня з 16 годин до 10 годин. Крім того, активістки спробували привернути увагу громадськості до питань жіночої освіти, можливості голосувати і умов праці. Саме тоді почалася боротьба жінок за свої права.

Після цих демонстрацій в університет вперше взяли дівчину, а у світі почали з'являтися жіночі профспілки.

28 лютого 1908 року знову почалися страйки нью-йоркських робітниць, які зібрали на вулицях більше 15 000 незадоволених жінок. А в 1909 американські соціалісти прийняли рішення відзначати міжнародний жіночий день в останню неділю лютого.

У 1910 році Клара Цеткін ініціювала появу Міжнародного жіночого дня, коли жінки з усього світу можуть збиратися на мітинги і демонстрації, щоб привернути увагу громадськості до соціальних проблем і утискань, з якими вони стикаються щодня.

Лише в 1914 році Міжнародний жіночий день почали святкувати 8 березня, а в 1975 році ООН проголосив цей день Днем боротьби за жіночі права.


Хто придумав 8 Березня

Версія соціалісток. У далекому 1910 році американські соціалістки зустрілися з Розою Люксембург і Кларою Цеткін. Сталося це на Другій міжнародній конференції в Копенгагені. Там вони і вирішили, що будуть відзначати подібне свято. Правда, тоді воно називалося Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за економічне, соціальне і політичне рівноправ'я з чоловіками.

Але дату для свята обрали не відразу, вперше в європейських країнах Міжнародний жіночий день відзначили 19 березня 1911 року.


Ще одна версія походження свята: причиною його виникнення стали марші текстильниць США, які неодноразово виходили на вулиці Нью-Йорка, вимагаючи більшої зарплати і кращих умов праці для жінок.

За цією теорією, в 1910 році 8 Березня стало святом в Америці. Правда, чому було обрано саме 8 числа першого місяця весни - не пояснюється.

Ще одна цікава історія про те, чому саме 8 березня обрали датою жіночого свята: Клара Цеткін і Роза Люксембург вирішили, що цифра 8 найбільш нагадує жіночі форми. Тому й прийняли рішення призначити свято на 8 число.









22 січня –День Соборності України


                                                         День соборності України: історія свята

Вперше День соборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України - чехословацької автономії. А офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році - проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше - 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

День соборності України дата

Акт злуки було проголошено на Софійській площі Києва. Після цього відбувся молебень та військовий парад.

Святкування Дня соборності України тимчасово припинялося через указ колишнього президента Віктора Януковича. У 2011 році своїм указом він постановив відзначати 22 січня День соборності та Свободи. У 2014 році повноцінне святкування Дня соборності повернув тодішній президент Петро Порошенко.

Історичні факти про День Соборності України

Ключові події свята:

1. 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 року та Акт Злуки українських земель рівно через рік – 1919-го.

 

2. Українська Народна Республіка – перша українська держава у ХХ ст., а 24 серпня 1991 року відбулося фактично не здобуття, а відновлення незалежності.

 

3. Українська Народна Республіка першою серед нових держав у Східній Європі проголосила незалежність – раніше, ніж три країни Балтії, Польща та Чехія.

 

4. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Саме ці події, а не приєднання Західної України до СРСР 1939 року, є підставовими для історії новітнього українського державотворення.

 

5. Українська незалежність була повалена більшовиками внаслідок «гібридної війни»: невизнання наявності своїх військ на території УНР, створення маріонеткових проросійських «республік» та підтримка антиукраїнських повстанських рухів.

 

6. Національна єдність є не тільки базовою цінністю, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Для того, щоб відстояти УНР, українцям забракло єдності та національного усвідомлення.

 

7. Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст. на українських землях, що були в складі різних держав.

 

8. Незалежність і соборність є запорукою виживання Української державності. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війн.

 

9. Сьогодні бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники майже 100 років тому. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

 

10. Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Крим та Донеччина – це Україна.

 

Вікторина для учнів 1-4 класів на тему:

 «Ми маленькі українці!»

(Всі діти діляться на 2 команди)

Запитання для 1 команди:

1. Державна мова України. (українська)

2. Слова з протилежним значенням. (антоніми)

3. Частина мови про ознаку предмета. (прикметник)

4. Розмальоване яйце. (писанка)

5. Найбільша річка України.  (Дніпро)

6. Скільки голосних звуків в українській мові? (6)

 7. Кущова рослина, символ України. (калина)

8. Мешканець Запорізької Січі.  (козак)

9. Частина слова без закінчення. (Основа слова)

10. Віршований твір, який призначений для співу. (Пісня)

11. До якої області входить наше місто? (Сумської)

12. Чим прикрашають голову українські дівчата? (Віночком)

13. Як називається наш герб? (Тризуб)

14. Автор вірша «Вишеньки-черешеньки» (Л.Українка)

15. Коли в Україні відзначають День козацької слави, свято Покрови? (14 жовтня)

16.  Національний символ України. Матері дарують його своїм дітям на щастя, на долю, відряджаючи у далеку дорогу. (Рушник)

17. Назва великого зібрання творів Т.Г. Шевченко? (Кобзар)

 

Запитання для 2 команди

1. Нема України без верби і …(калини)

2. Буква, яка не позначає звука. (м`який знак)

3. Знак у кінці питального речення. (знак питання)

4. Розмова двох осіб.  (діалог)

5. Скільки букв в українському алфавіті? (33)

6. Головні члени речення. (Підмет і присудок)

7. Синонім до слова ненька. (Мати)

8. Різнокольорова прикраса українського віночка. (стрічка)

9. Назва гімну України. (Ще не вмерла України)

10. Автор байки «Коник-стрибунець» (Л.Глібов)

11. Як по-іншому можна назвати головне місто держави? (Столиця)

12. Коли в Україні відзначають День Незалежності? (24 серпня)

13. Який святий приносить подарунки тільки чемним діткам? (Миколай)

14. Назва семи днів одним словом. (тиждень)

15. Які моря є в Україні? (Чорне і Азовське)

16. На яке свято співають колядки? (Різдво)

17. Як називається основний закон України? (Конституція)

 



 

                                                                                                                      




Великодні листівки  учнів 1-4 класів Лунківського ЗЗСО І ступеня "Радість" до наших захисників  зі слова подяки та вдячності.

🔔Останній дзвоник 2023!🔔

   З надією та вірою в майбутнє!💙💛

Вітаємо всіх із закінченням 2022-2023 навчального року!

Надзвичайно складним він видався  для всіх нас.

Бажаємо, щоб мирне небо заясніло,

Щоб сонце ласкаве у душі світило,

Щоб влітку ви мали змогу повноцінно відпочити,

Щоб восени школа змогла всіх радо зустріти!

Тож до нового навчального року, шкільна родино!💙💛


1 вересня - День знань.

Вітаємо з Днем знань і початком нового навчального року!

На жаль,  такі реалії, що новий навчальний 2023-2024 рік  розпочинається в умовах воєнного стану в Україні, що є справжнім викликом для освітян, школярів і батьків.

1 вересня - День знань.

Вітаємо з Днем знань і початком нового навчального року!

На жаль,  такі реалії, що новий навчальний 2023-2024 рік  розпочинається в умовах воєнного стану в Україні, що є справжнім викликом для освітян, школярів і батьків.


#ChallengeFest_2023

Лунківський ЗЗСО І ступеня "Радість" Хустської міської радивзяв участь у Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому заході "Challenge Fest".

 Мета проведеного челенджу - заохочення молоді до занять руховою активністю та формування звички здорового способу життя.

Учасниками спортивного заходу були: вчителі школи, школярі, вихователі та вихованці дошкільної групи. Всі разом виконали вправи на тренування різних груп м'язів, рухливі ігри та змагання між класами.

Всі учасники спортивного заходу показали свої здібності,  кмітливість, спритність та енергійність.

Будьмо активними та здоровими! ⚽🏀🥎🏆🏸


              ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ  та  ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ.

У сучасних реаліях життя українська мова стала для нас не лише засобом спілкування, а й сильною зброєю, яка допомагає визначити нашу національну ідентичність,  надихає нас на боротьбу та об’єднує заради спільної перемоги над ворогом. Саме тому в такий час дуже важливо знати свою мову досконало, щодня відкривати в ній щось нове і пізнавати її закони. До відзначення Дня української писемності та мови з учнями 1-4 класів було проведено мовну годину.

💛💙У мові — сила! Мова — код народу!

В ній єдність наша, розум, мудрість — все!

Вона дає нам волю і свободу,

І до вершин найвищих піднесе.

То ж мову ви вивчайте і шануйте!

Ми українці, поки мова є.

І перед окупантом не плазуйте,

Тримайтеся й боріться за своє!


Напевне, ніхто не сумнівається в тому, що рух має величезне значення в житті дитини. 🏃‍♀️🏃‍♂️ ⚽️ Справді, коли вона рухається – ходить, бігає, стрибає, кидає м’яч, катається на велосипеді, дихання її прискорюється, серце б’ється частіше, а це означає, що організм краще працює, активізують процеси, які сприяють росту і розвитку.

 Патріотична руханка «Ой,  у лузі червона калина», тренує силу, витримку, відвагу, і хай ваші серця завжди будуть сповнені любов’ю до рідної України!💙💛

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ💙💛🇺🇦

Гідність і свобода - це не речі потрібного нам розміру: побачили , приміряли -купили, не продукти - якісні, свіжі, гарні на вигляд, це набагато цінніші поняття, які формують особисть , яка в майбутньому зможе примножувати і розвивати освіту, культуру , традиції нашої країни!


Напевне, ніхто не сумнівається в тому, що рух має величезне значення в житті дитини. 🏃‍♀️🏃‍♂️ Справді, коли вона рухається – ходить, бігає, стрибає, кидає м’яч, катається на велосипеді, дихання її прискорюється, серце б’ється частіше, а це означає, що організм краще працює, активізують процеси, які сприяють росту і розвитку.

 Патріотична руханка «Ой,  у лузі червона калина», тренує силу, витримку, відвагу, і хай ваші серця завжди будуть сповнені любов’ю до рідної України!💙💛


Українська хустка обʼєднує жіночі покоління і передається від матері до доньки, символізує спадкоємність  українських традицій. Нехай підтримка народних традицій буде для нас завданням серця, що наповнює наше життя теплом і звʼязує нас із корінням предків!

Українська хустка – Берегиня,

Символ ніжності, нетлінної краси!

Українці оберегами – єдині,

Тож єднаймося за волю всі!!!


✨МИКОЛАЙ, МИРУ НАМ ПРИНЕСИ, ВІД ВІЙНИ ЗАХИСТИ!️🙏

Ми завдячуємо нашим воїнам за те, що маємо можливість святкувати та відчути радість свят. ДЯКУЄМО ВАМ ЗА УКРАЇНУ!💙💛


Щороку 22 січня, українці відзначають День Соборності, присвячений обʼєднанню України.

День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українського народу, українських земель.

Вшанування цієї дати надзвичайно важливе у вихованні молоді.

З вірою в Перемогу рухаємося вперед-соборні та непереборні!💙💛

До Дня Соборності України, під час дистанційного навчання, було проведено виховний захід в режимі онлайн.


🥰Творити добро легко!

Під час зимової пори було проведено акцію 'Допомогм птахам взимку!!!'🐦Берегти природу, а, особливо птахів, як невід’ємну її частину, – це обов’язок кожного!