Про заклад освіти

З історії навчального закладу

Село Лозовий Яр було засноване у 1720 році. За результатами дослідження історії села (К.І. Козубенко "Матеріали до історії заселення степу Яготинського". Полтава, 1927 року.) з'ясувалося, що перша згадка про школу на території Лозового Яру сягає 1736 року. Відомо також, що у 1898 році була збудована школа на кошти земства.

  Певний час учителем у ній працював батько відомого історичного діяча доби УНР Євгена Терлецького священик Петро Терлецький. За свідченнями Л.В.Падалки "Прошлое Полтавской територии и её заселение" (Издание Полтавской учёной архивной комиссии, 1914, Полтава),  у 1907 році до Лозовоярівської трирічної змішаної школи було зараховано 29 учнів, а 30 учням було відмовлено у прийомі. Станом  на 1 січня 1908 року у ній навчався 71 учень, яких навчала одна вчителька.

Під час окупації України німецькими нацистами школа була перетворена на стайню. Навчання у ній частково відновилося у 1943 році. Перший повоєнний випуск налічував лише 11 учнів. Після закінчення другої світової війни школа була відбудована, поповнювалася її матеріальна база. До прикладу, вже у 1947 році навчальний заклад отримав обладнання для кабінету фізики. Директором школи тоді був Григорій Мазанько. У 1949 році у Лозовоярівській школі нараховувалося 587 учнів.

У повоєнні десятиріччя школу очолювали Гелевера Олександр Григорович, Заїка Василь Свиридович. Більше як два десятиліття директором навчального закладу був авторитетний керівник, почесний житель села Білоус Олексій Олексійович.

Ураховуючи велику кількість учнів, навчання проводилося у дві зміни. Оскільки школа мала статус середньої, до старших класів зараховували учнів сусідніх сіл - Червоного та Сулимівки. Навчалися діти у цегляній будівлі, збудованій у часи, коли Лозовий Яр належав до землеволодінь князя М.В. Рєпніна, у дерев'яних спорудах, збудованих поруч (до нашого часу збереглася лише будівля кінця ХІХ століття), а також у віддаленому приміщенні, облаштованому під навчальні класи, на території колишньої МТС (нині будівля належить ТОВ "Земля і Воля").

  1 вересня 1980 року було урочисто відкрито нове, нині діюче, приміщення школи.

  З 1986 - 2021 роки посаду директора школи обіймала досвідчений педагог Думан Лариса Олександрівна,

З 2021-2023 роки посаду директора обіймала вчитель української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії Пінчук Тетяна Мусіївна.

З 2023 року посаду директора обіймає Ясенєва Інна Володимирівна

Розпорядженням Яготинської РДА №161 від 17.05.2002р. змінено назву на Лозовоярівське НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок»

Рішенням Яготинської РДА №167-05-VІІІ від 21.09.2010р. змінено назву на Лозовоярівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ (ясла-садок)»

Рішенням Яготинської міської ради № 4489-51-VІІІ від 10.08.2023р. змінено назву на Лозовоярівську гімназію Яготинської міської ради

У нашій школі починали педагогічну діяльність Кошма Г.М., Юхта Ю.І., Солодкий В.В., Гутник В.Г.