Діяльність

Авторитет педагога: як поводити себе з юними бунтарями

На допомогу вчителям практичний психолог підготувала сім коротких порад, які можуть бути корисними в новому навчальному році. Особливо якщо в класі є проблема з дисципліною.

ПОКАЖІТЬ ХАРАКТЕР. В нинішній шкільній реальності учитель повинен мати сильний характер – педагогічних навичок і глибоких знань недостатньо. Варто продемонструвати, що у вас є воля і внутрішня рішучість для досягнення цілей. Завдяки цьому учні відразу відчують, що до вас варто прислухатися.

КОНТРОЛЮЙТЕ ЖЕСТИ І МІМІКУ. Учні часто оцінюють вчителів (як і своїх однолітків) за зовнішнім виглядом та поведінкою. Діти дуже тонко відчувають, коли вам некомфортно, страшно або ви чимось стурбовані. Навчіться контролювати свою міміку, жести і прояви емоцій, тому що в кожному класі знайдеться «бунтар», який постійно буде шукати у вчителеві «слабину».

ПОЧНІТЬ З ПЕРШИХ ДНІВ. Перші дні в школі дуже важливі, особливо якщо у вас нові учні. Вони будуть ретельно вивчати вас і ваші кордони – наскільки далеко вони можуть з вами зайти. Тому на самому початку педагогові краще встановити дистанцію і з часом її скорочувати.

ТРИМАЙТЕ СЕБЕ В РУКАХ. Уникайте криків і контролюйте свої емоції. Так, іноді це непросто, особливо коли учні провокують, але педагогу потрібно взяти себе в руки, щоб не піти на повідку у провокатора.

НЕ ДАВАЙТЕ МОЖЛИВОСТІ ГРАТИ НА ПУБЛІКУ. Більшість «бунтарів» люблять «публічні вистави». Чим більше людей за ними спостерігають – тим нахабнішими вони стають. Тому не піддавайтеся на провокацію, скажіть, що поговорите з ним особисто після уроку.

ШУКАЙТЕ ПРИЧИНУ. Проявіть інтерес до учня-провокатора. Але робіть це щиро. Спробуйте поговорити, дайте зрозуміти, що вам не все одно і ви готові допомогти, якщо є якась проблема.

Дуже часто, після того як учень розкриє справжню причину своєї агресії, стосунки змінюються на кращу сторону. По-перше, він отримує можливість виговоритися і поглянути на свою проблему під іншим кутом, а по-друге, людину, яка намагається допомогти, завжди хочеться віддячити і зробити для неї щось хороше.

ВЧАСНО ПОБАЧИТИ. Ознаками назріваючого бунту часто виступають фрази-обурення («Чому я?»), демонстративне запізнення на уроки, зневажливе ставлення. Чим раніше ви це помітите, тим легше буде припинити спроби зірвати урок і втягнути вас у скандал.

ВІТАЄМО

Практичного психолога гімназії Вдову Н.П, яка поділилася досвідом своєї роботи на сторінках щомісячного науково – методичного журналу Далі>>

Вплив Інтернету

ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕВТОМИ

14 лютого в Панютинській міській бібліотеці практичний психолог Лозівської гімназії Вдова Н.П за запитом працівників бібліотеки для постійних відвідувачів та читачів бібліотеки провела годину спілкування з елементами тренінгу на тему «Позитивне мислення – могутня сила в боротьбі зі стресом». В ході якої ознайомила присутніх із особливостями прояву стресу та познайомила з практичними прийомами позитивного мислення. Усі учасники заходу мали можливість проаналізувати свої вчинки, свій емоційний стан та отримали підтримку у складній ситуації , позитивні емоції від доброзичливості та приємного спілкування.

Багато хто з нас живе з відчуттям болю від якого потерпає і тіло і душа. Що ми зазвичай робимо, вперше відчувши біль? Починаємо ковтати пігулки, ніби говорячи йому: «Замовчи, я не бажаю тебе чути!». І на якийсь час біль змовкає, але потім обов’язково дає про себе знати з наростаючою силою, переростаючи в значно серйознішу проблему, яку тільки пігулками не заглушити.


Чому?

Тому, що будь - який біль означає, що ми в повсякденній суєті забули, власне, про себе. Забули, що шлях до благополуччя, здоров’я і процвітання починається з маленького кроку на зустріч собі. З бажання розплутати клубок життєвих негараздів, розчарувань та тривог. З відновлення глибинної любові і поваги до самого себе.

Все можливо, тільки не варто залишатись один на один зі своїми проблемами, адже є психологія - наука, що протягом віків допомагала людині знаходити вихід із найскладніших ситуацій. Довіртесь собі, дозвольте психологу вам допомогти, адже Ви варті того, щоб бути щасливими.

Тому – індивідуальна консультація у психолога - це час, який належить тільки Вам! Це час та місце, де можна вільно думати та відчувати, аналізувати та змінюватися ефективно вирішуючи всі свої життєві проблеми.

На консультації у психолога Ви зможете зрозуміти, чому виникають складнощі та проблеми у Вашому житті та як їх можна уникати або долати.

Це можливість поміркувати про себе та своє життя, можливість визначитися з тим, як саме ви хочете жити, які стосунки з навколишніми мати, як зробити своє життя наповненим енергією та натхненням.

На консультації у психолога ви завжди знайдете:

- увагу;

- конфіденційність;

- необхідну допомогу та підтримку

Графік консультацій практичного психолога Лозівської гімназії Вдової Н.П.:

Вівторок з 13.00 до 15.00

Четвер з 08.00 до 10.00

Психолог не дає конкретних порад, не оцінює «правильно – неправильно», «добре – погано». Психолог використовує свої знання, навички, практичний досвід, щоб допомогти Вам побачити та усвідомити причини своїх проблем та шляхи їх вирішення.

Профорієнтаційна робота з учнями

Проблема професійного самовизначення особистості, тобто підготовки молоді до усвідомленого обрання професії, добре відома у світі, а вдало обрана професія скорочує частоту фізичних і психічних проблем, пов’язаних із здоров’ям, і посилює задоволеність людини життям. Робота відіграє важливу роль у житті кожної людини й дуже впливає на її стан та самопочуття. Негативні наслідки неправильного вибору професії торкаються як самої людини, так і усього суспільства. За підрахунками вчених, правильний вибір професії у 2-2.5 рази зменшує потік кадрів, на 10-15% збільшується продуктивність праці і у 1.5-2 рази зменшується вартість навчання кадрів. У реальному житті не кожному вдається зробити найкращий професійний вибір. Саме тому практичний психолог Лозівської гімназії протягом січня, лютого 2016 року проводить з учнями 9, 11 класів цикл профорієнтаційних заходів. Це дозволяє оцінити ускладнення, які виникають у процесі свідомого вибору професії. Суть її полягає в тому, що вибір професії розглядається як багатоетапний процес утворення та прийняття рішення. На першому етапі виникає проблема вибору професії , приймається рішення. Другий етап пов’язаний зі з’ясуванням джерел інформації, компетентних осіб, що в змозі допомагати у виборі професії. Третій етап – збір інформації, що відображає суттєві моменти конкретної ситуації вибору. На четвертому етапі формується узагальнене уявлення про ситуації вибору професії. П’ятий етап – пошук варіантів вирішення, їх оцінка. На заключному, шостому етапі, робиться остаточний вибір професії. Для надання індивідуальної допомоги учням у виборі професії . що найбільш відповідає їх індивідуальним особливостям , нахилам та здібностям проводиться індивідуальна профорієнтаційна робота психолога.

1 грудня в Лозівській гімназії пройшла акція «Червона стрічка». Цей Всесвітній день служить справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією Віл-інфекції і СНІДу, що поширюється по всіх регіонах світу. Червона стрічка - символ нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДУ. В рамках акції, учні, педагоги та батьки прикрашали «дерево життя» червоними стрічками на знак підтримки людей, які живуть з ВІЛ. В ході акції серед учнів розповсюджувалися червоні браслети,які символізують прагнення долучитися до Всесвітньої акцїї підтримки ВІЛ- позитивних людей. Всі учасники заходу підтримали заклик: « ВІЛ- не передається через дружбу»