Regulamin obowiązuje wszystkich wędkujących i osoby przebywające na terenie łowiska.
Wykupienie zezwolenia na wędkowanie oznacza akceptację regulaminu oraz zobowiązanie do jego przestrzegania.
Na terenie łowiska obowiązuje zasada No Kill (Złów i Wypuść) — wszystkie ryby po złowieniu muszą być wypuszczone do wody w jak najlepszej kondycji.
Wędkowanie dozwolone jest wyłącznie w godzinach otwarcia łowiska ustalonych przez właściciela.
Każdy wędkarz musi posiadać ważne zezwolenie na połów ryb wydane przez właściciela łowiska.
Osoby niepełnoletnie mogą wędkować wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Na łowisku należy zachować ciszę, porządek i kulturę osobistą.
Zabrania się spożywania alkoholu, używania środków odurzających oraz zachowań agresywnych.
Dozwolony jest połów maksymalnie na dwie wędki.
Obowiązkowe jest stosowanie:
odpowiednich mat karpiowych (lub innych mat zabezpieczających ryby),
podbieraków o drobnej siatce.
środka do dezynfekcji ran.
Zabrania się:
stosowania żywej i martwej ryby jako przynęty,
kotwic, plecionek jako przyponów końcowych (chyba że właściciel zezwala na określone zestawy),
pozostawiania wędki bez nadzoru.
Każdy wędkarz zobowiązany jest posiadać:
preparat do odkażania ran ryb,
odpowiedni sprzęt do szybkiego i bezpiecznego odhaczania ryb.
Ryby należy holować z wyczuciem, ograniczając maksymalnie czas walki.
Po złowieniu rybę należy odhaczyć możliwie szybko i delikatnie.
Sesje zdjęciowe powinny być krótkie i bezpieczne dla ryby — rybę trzymamy nisko nad matą lub nad wodą.
Ryby wypuszczamy ostrożnie, czekając na jej całkowitą regenerację.
Zakazuje się przetrzymywania ryb w workach karpiowych, siatkach czy innych pojemnikach.
Obowiązuje całkowity zakaz pozostawiania śmieci na terenie łowiska — wszelkie odpady należy zabierać ze sobą.
Zabrania się wylewania substancji szkodliwych do wody i niszczenia roślinności.
Zakaz rozpalania ognisk poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela.
Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za wypadki, kradzieże i szkody powstałe na terenie łowiska.
Wędkarze odpowiadają za wszelkie szkody wyrządzone na terenie łowiska.
Za naruszenie regulaminu grozi natychmiastowe wydalenie z łowiska oraz cofnięcie zezwoleń na wędkowanie.
Właściciel, zarządca łowiska oraz osoby upoważnione mają prawo do kontroli:
dokumentów uprawniających do wędkowania,
sprzętu i przynęt,
sposobu obchodzenia się z rybami.
prawo do kontroli pojazdu i rzeczy osobistych w razie podejrzenia kradzieży ryb.
Odmowa poddania się kontroli skutkuje natychmiastowym opuszczeniem łowiska.
W sprawach nieujętych w regulaminie decyzje podejmuje właściciel łowiska.
Regulamin obowiązuje od dnia jego ogłoszenia i może być aktualizowany.
Obowiązuje od 01.07.2025r.