Пам'ятка з Охорони праці

Безпека на воді.pdf
Радіаційна небезпека
Дорожня карта дій

Правила безпеки при роботі з електрогенератором


Через постійні та тривалі відключення електроенергії, спричинені ракетними обстрілами критичної інфраструктури російською федерацією, одним із найактуальніших товарів стали електрогенератори. Оскільки електрогенератори є джерелом підвищеної небезпеки, дотримання правил безпеки при їх використанні є обов'язковим.


Так, щоб запобігти нещасним випадкам, необхідно купувати лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу.


Розміщення

Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.

Відстань від генератора до суміжних об'єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) - мінімум 6 метрів. Допускається встановлення електрогенератора біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.

Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання слід усувати негайно.


Підключення

Під час підключення генератора до споживачів необхідно дотримуватися відповідної інструкції. Під'єднання повинен здійснювати кваліфікований електрик.

Слід перевірити технічні характеристики, специфікацію і потужність цієї моделі генератора й перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху).

У процесу варто використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів має бути заземлюючий контакт.


Експлуатація

Перед пуском генератора необхідно перевірити стан електропроводки та усунути пошкодження. Також потрібно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора слід заземлити. Слід уникати контакту силових контурів генератора з водою й іншими предметами.


Генератор небажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Варто уникати контакту з елементами генератора, що обертаються.


Під час роботи електрогенератору контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, необхідно негайно його вимкнути та знеструмити.


Підготовлений – значить озброєний, чи не так ?

   Будь-яка пожежа починається із загорання, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички.

Для прикладу, класифікація пожеж необхідна для того, щоб можна було зрозуміло, що і як горить. Групування пожеж ґрунтується на розходженні палаючого матеріалу, для визначення виду пожежогасіння.

Залежно від виду матеріалів і речовин, що горять, пожежі поділяють на класи: А, В, С, Д та Е

клас A – горіння твердих горючих речовин, переважно органічного походження, горіння яких супроводжується тлінням (деревина, текстиль, папір).

клас B – горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються;

клас C – горіння газоподібних речовин;

клас D – горіння металів та їх сплавів.

клас E – пожежі пов'язані з горінням електроустановок.

Проте, нещодавно в Україні введено в дію ДСТУ EN 2:2014 «Класифікація пожеж», відповідно до якого уже не застосовується,  клас E (горіння електроустановок, що перебувають під напругою ел. струму.), а натомість введено клас F — горіння речовин, які використовують для приготування їжі (рослинних і тваринних олій та жирів) та які містяться в кухонних приладах.


Дистанційка - виклик для очей! Ось декілька порад як їх вберегти.

1. Зменшить відблиски екрана монітора.

Для цього перемістіть або закрийте джерело світла чи перемістіть монітор,  змініть кут нахилу монітору, якщо можливо, розташуйте монітор під прямим кутом до вікна.

2. Забезпечте відповідний рівень освітлення не менше 300  лк. Крім того, відрегулюйте положення монітору відповідно до джерела світла щоб уникнути засліплення і відблиску.

Старайтесь працювати зі світлим фоном екрана (темний шрифт або зображення на білому чи блідому фоні) — це краще для очей.

3. Пам'ятайте про перерви для очей. Забезпечте відпочинок на 5 - 10 хв кожен час, для цього з фокусуйтесь на віддаленому об’єкті, подалі від монітора.

4. Контролюйте яскравість екрану, виходячи з рівня освітлення. Важливо. Замініть монітор з низькою роздільною здатністю або мерехтінням.  Під час набору документів, розташуйте монітор прямо перед собою, а документи – праворуч або ліворуч, на однаковій відстані. Розмістіть монітор так, щоб верхня частина екрана була в прямій вашій видимості на відстані 50 - 70 см.

Будьте здорові, бережіть себе.




Памятка на період карантину.docx

Робота на комп’ютері: нормативно-правові акти

Якими нормативно-правовими актами має керуватися роботодавець з метою створення безпечних умов праці для працівників, трудова діяльність яких пов’язана з екранними пристроями?

Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З метою створення належних, безпечних і здорових умов праці при роботі з екранними пристроями роботодавець має керуватися наступними нормативно-правовими актами:

Для досягнення зазначеної мети роботодавець згідно з п. 5 наказу Мінсоцполітики від 14.02.2018 р. № 207 повинен за рахунок тривалості робочої зміни організувати внутрішні регламентовані перерви для відпочинку працівників.

Перерви встановлюються відповідно до Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПІН 3.3.2.007-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10 грудня 1998 року № 7.



Охорона праці - охорона життя

Алгоритм дій при нещасному випадку

drive.google.com/file/d/1QokU0TFKi29VB1u5xzrPfIaaccWoENWg/view?usp=sharing

Небезпека обірваного проводу лінії електропередачі