5-Г

Доповнено 22.03.2020р.

Добрый день, учні. На наступному тижні пропоную вивчити параграф 34-35 і вміти відповідати на питання: сторінка 214,224.

Виконати № 921, №922, №932, №949, №969, №971, №974.

БУДЬТЕ УВАЖНИМИ І НАПОЛЕГЛИВИМИ, ВИ ВПОРАЄТЕСЬ!


Доповнено 29.03.2020р.

Повторити § 35 Розв'яжіть рівняння

№1008, №1009, №1010, №1011

Доповнено 03.04.2020р.

Урок. Розв’язування вправ і рівнянь.

Урок застосування знань.

На цьому уроці ви продовжите удосконалювати свої обчислювальні навички та вміння розв’язувати рівняння.

Знайди значення виразів.

Перейди за посиланням і розв’яжи приклади. Обчислення запиши у стовпчик у зошиті.

Повтори тему «Рівняння».

Розв’яжи кросворд.

Запиши у зошит розв’язання рівнянь.

Розв’яжи рівняння з №1010, розглянувши приклад розв’язання.

9b+6b-0,15=6,15;

9b+6b-0,15=6,15;

b(9+6)-0,15=6,15;

15b-0,15=6,15;

15b=6,15+0,15;

15b=6,3;

b=6,3:15;

b=0,42;

Знайди значення виразів

https://learningapps.org/display?v=pvejn6is319


Повторіть правила розв'язування рівнянь :

https://learningapps.org/tools/71/31/watch?id=pkm8ksyoj01


Множення і ділення десяткових дробів

Мета: підготувати учнів до виконання контрольної роботи.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Хід уроку

Перегляньте презентацію 1 для повторення правил.

Дайте відповіді на питання.

1. Як помножити:

1) два десяткові дроби;

2) десятковий дріб на 10, 100,…;

3) десятковий дріб на 0,1; 0,01;...?

2. Скільки цифр треба відокремити комою в добутку чисел?

1) 4,25 × 0,3;

2) 42,5 × 0,3;

3) 42,5 × 3;

4) 42,5 × 30.

3. Які властивості множення використовуємо під час обчислення значень

виразів?

1) 0,4 × 3,7 × 0,25;

2) 0,4 × 3,7 + 0,4 × 6,3.


4. Як виконати ділення:

1) десяткового дробу на натуральне число;

2) десяткового дробу на 10,100,…;

3) десяткового дробу на 0,1; 0,01; ...;

4) десяткового дробу на десятковий дріб?

Розв'яжіть вправи.

1. Обчисліть:

1) 0,024 × 4,5;

2) 29,41 × 1000;

3) 2,86 : 100;

4) 4 : 16;

5) 0,48 : 0,8;

6) 9,1 : 0,07.

2. Знайдіть значення виразу (4 – 2,6) × 4,3 + 1,08 : 1,2.

3. Розв'яжіть рівняння:

1) 2,4(х + 0,98) = 4,08; 2) 0,084:(6,2 – х) = 32.

4. Відстань між двома пристанями дорівнює 9,9 км. Від цих пристаней в

одному напрямку одночасно виїхали два катери. Один катер рухався позаду

зі швидкістю 24,6 км/год. і наздогнав другий через 4,5 год після початку

руху. Знайдіть швидкість другого катера.


Додаткова задача

Петрик купив 5 тістечок і отримав 3,2 грн. здачі. Для покупки 9 тістечок

йому не вистачило 2,4 грн. Скільки коштує одне тістечко?

Відповіді:

№1

1) 0,108;

2) 29410;

3) 0,0286;

4) 0,25;

5) 0,6;

6) 130.

№2

6,92.

№3

1) 0,72;

2) 0,084 : (6,2 – х) = 32;

6,2 – х = 0,084 : 32;

6,2 – х = 0,002625;

х = 6,2 – 0,002625;

х = 6,197375.

№4

1 спосіб.

х км/год – швидкість другого катера

4,5(24,6 – х) = 9,9;

24,6 – х = 9,9:4,5,

24,6 – х = 2,2;

х = 24,6 – 2,2;

х = 22,4.

Відповідь: 22,4 км/год.


2 спосіб

1) 24,6 × 4,5 = 110,7(км) – проїхав перший катер;

2) 110,7 – 9,9 = 100,8 (км) – проїхав другий катер;

3) 100,8:4,5 = 22,4(км/год).

Відповідь: 22,4 км/год.

№5

(3,2 + 2,4):(9 – 5) = 1,4.

Відповідь: 1,4 грн.



презентація.pptx

Виконати домашнє завдання

1°. Обчисліть:

1) 7,52 × 3,4;

2) 0,0018 × 8,7;

3) 45,921 × 100;

4) 42,1 : 100;

5) 36,48 : 12;

6) 8 : 32;

7) 8,41 : 29;

8) 4959 : 0,87;

9) 4 : 0,001.

2°. Знайдіть значення виразу:

(20 – 22,05 : 2,1) × 6,4 + 9,2.

3°. Розв'яжіть рівняння:

(х – 15,43) × 0,2 = 3,73.

4°. Відстань між двома селами дорівнює 149,8 км. З цих сіл

одночасно в одному напрямку виїхали легковий автомобіль і

мотоцикл, причому мотоцикліст їхав попереду. Через 3,5 год.

після початку руху автомобіль наздогнав мотоцикліста. Якою

була швидкість мотоцикліста, якщо швидкість автомобіля

дорівнювала 75,5 км/год.?

5*. Якщо в деякому десятковому дробі перенести кому вправо

через одну цифру, то він збільшиться на 61,047. Знайдіть цей

дріб.

Доповнено 12.04.2020р.

Повторити пункт 35 . Підручник А.Г Мерзляк розв'язати задачі № 1012,1014,1015.

Доповнено 21.04.2020р.


4. Перевір, як ти засвоїв поняття відсотка.

1) Відгадай загадку:

Він дві різні назви має,

Його бухгалтер поважає.

У бізнесі, торгівлі - всюди

З ним звикли справу мати люди.

Виконує він скрізь роботу,

А називається - …

(Відсоток. Процент)

2) Виконай тест за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/vidsotki-5748.html

5. Домашнє завдання: п. 37, № 1068, 1072(2, 3, 5) різними кольорами на одному квадраті, 1074, 1075.

Доповнено 02.05.2020р.

Тема: Знаходження відсотків від даного числа. Розв'язування текстових задач на знаходження відсотків від числа

Опрацювати §37. Розв'яжіть задачі №1091, 1094.

Тема: Знаходження числа за його відсотками

Опрацювати §38. Розв'яжіть задачі №1115, 1120, 1122.

Виконати завдання на 6 "Перевірте себе" в тестовій формі сторінка 249

Доповнено 11.05.2020.

Виконати підсумкову контрольну роботу ( 9 завдань). У вівторок до 14:00 надіслати мені на Viber (0978363115)

Повторення. Арифметичні дії з натуральними і дробовими числами

Повторення Арифметичні дії з натуральними та дробовими числами.docx
Опорні конспекти Звичайні дроби.pptx

Повторення. Числові та буквені вирази