Я - класний керівник

8 клас Автомобіль


Тема (1).docx
перший урок Банна Л.М..docx
виховний захід з калиною

Трагедія ХХ століття. Пам'ятаймо...

Валентина Харченко

ЧОРНОБИЛЬ

Чорнобиль – ми пам’ятаємо цю дату

І застигає в жилах кров.

Чорнобиль – помирає у дитини мати

І не віддасть їй вже свою любов.

Чорнобиль – скільки в цьому слові горя,

Страждань та гірко виплаканих сліз.

Ця радіація впадає в Чорне море,

Вона таїться в ніжних стовбурах беріз.

Чорнобиль – доки будемо терпіти

Таку халатність та тяжкий урок?

Чорнобиль – помирають наші діти, яким

В житті вже не зробити перший крок.


Переглянути документальний фільм "Чорнобель. Як це було": https://www.youtube.com/watch?v=bXEtitHp9Dc

Шановні батьки та Ваші рідні !

Вітаю з днем Перемоги!

День Перемоги не загубиться серед запорошених томів історії. 9 травня змушує знову замислюватися про мирне майбутнє прийдешніх поколінь. Навіть тінь війни нехай не затьмарить майбутнє ваше або ваших близьких! А сни ваші нехай будуть радісні, як і навколишня безтурботна дійсність.


Вічний вогонь палає

Дзвонить у далі століть

Вічний вогонь закликає:

Щастя живих бережіть!

Люди, не треба війни,

Щоб не вмирали дочки,

Сестри, брати, сини!

Вічний вогонь палає,

Тужать берізки над ним.

Вічний вогонь вимагає:

Миру і щастя живим.






Хай завжди в усьому світі

Буде мир і щастя дітям,

Бо народжені вони

Для життя, а не війни.



Дорогі мої діти!

Вітаю вас з закінченням навчального року. Бажаю вам гарно відпочити і з новими силами прийти знову до рідної школи.

Хай здійснюються всі ваші бажання!

Хто вирішив піти після 9 класу, бажаю знайти власну життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави. Вірте в себе, будьте небайдужими, добрими та чесними людьми. Щастя вам і удачі! У добру путь!


Свято радісне прийшло

Школярі з сльозами,

Промайнуло 9 літ

Життя разом з вами.

Скільки було… не злічити

Різного за ці роки:

І читання, і пісні,

І шкільні уроки…

Друзів тут собі знайшли

І знання здобули,

Пам'ятайте вчителів,

Які з вами були!

Світ попереду відкритий

Вибирай дорогу!

І звичайно не забудь

Рідну школу!

Пожежа та як боротися з нею

Мета: - розширити знання учнів про причини виникнення пожеж;

- розказати про первинні засоби пожежогасіння;

- виховувати бережливе ставлення до свого життя і здоров’я, та до життя оточуючих.

Обладнання: плакати пожежної безпеки, куточок пожежної безпеки, вогнегасник, ілюстрації до теми

Форма проведення: бесіда

Хід заходу

1.Загальні відомості про пожежу. Причини виникнення пожеж.

Вчитель: Мільйони років тому назад людина навчилась добувати вогонь. В житті людини вогонь відіграє велику роль. Обігрів наших будинків, приготування їжі, розвиток науки та техніки – все пов’язано з вогнем. Багато років знадобилося людству для того, щоб навчитися користуватися і керувати ним. Але як і вода, необхідна для життя людини, приносить великі біди в період повеню, так і вогонь, створює за допомогою людини велику користь, при недбалому до нього відношенні може перетворитися в безжалісного ворога, руйнуючи міста і села, фабрики та заводи, забираючи людські життя.

Всі ви , бачили, як містом або селом мчать червоні машини з тривожними сиренами. ПОЖЕЖА! Із-за чого ж вона відбувається?

2. Пожежа – стихійне розповсюдження вогню, який вирвався з – під контролю людини.

3. Вправа «Асоціативний кущ»

- Ваші асоціації до слова «Вогонь».

Вогонь

Сльози Страх Тепло Піч


Рятувальники Сірники

Руїни

Горе

Біда Полум’я

Більша частина пожеж відбувається з вини самих людей, через їх безпечність, а приблизно кожна шоста пожежа у жилому секторі відбувається з вини дітей та підлітків. В нашій країні від дитячих пустощів з вогнем щорічно гине багато людей. І стає сумно, коли будинки, квартири та все створено руками людини – все руйнує пожежа за декілька годин. Ви зараз слухаєте та думаєте, що вас особисто це не стосується, ви сірниками не граєте. Але кількість пожеж постійно збільшується. Запитання до дітей:Чому відбувається пожежа?

Не розуміючи безпеки х пустощів з вогнем, ви, діти, розпалюєте вогнища біля будівель, підпалюєте сміття, стару траву, тополиний пух і можете стати винуватцем пожежі.

Пожежа – це жахливе явище. Особливо жахливими бувають пожежі в дитячих будинках та школах.

Приблизно кожна шоста-восьма пожежа в нашій країні виникає від пустощів дітей, від їхнього невмілого, необережного поводження з вогнем. Кожен п’ятий, що загинув під час пожежі – неповнолітній.

Вогонь приваблює дітей і вони люблять з ним гратися. Коли дитина бере до рук скло, виделку, голку, ніж, це викликає переляк у дорослих, бо дитина може себе поранити. Однак, якщо у руках дитини з’явились сірники, то подібну реакцію зустрінеш не завжди, оскільки дорослі часто не розуміють, яку небезпеку приховує вогонь у руках дитини.

Причинною пожежі можуть стати залишені без нагляду увімкнуті електроприлади. Дітям також слід пояснити, як правильно користуватись електроприладами: якщо електрокамін чи праску залишити увімкнутими без нагляду, вони перегріваються і від них можуть загорітись домашні речі. Щоб цього не трапилось, нагрівальні електричні прилади слід встановлювати на вогнетривкі підставки і своєчасно вимикати.

Проте, якщо вже так трапилось, що виникла пожежа, то школярам слід дотримуватись наступних правил:

- якщо пожежа виникла у приміщенні, не слід лякатися і ховатися;

- при виникненні у домашніх умовах, коли вогонь ще не набрав сили, слід швидко залити його водою, накрити щільним покривалом з натуральної тканини, засипати піском;

- коли в приміщенні з’явилось багато диму, то слід пробиратись до виходу повзучи;

- якщо в приміщенні є маленькі діти, треба негайно вивести їх на вулицю;

- не гаючи часу, повідомити про пожежу комусь із дорослих;

- якщо поблизу немає дорослих, то дитина сама повинна викликати пожежну команду за телефоном „101”, повідомити місце пожежі, назвати своє ім’я, вулицю, номер будинку, квартири, іншого об’єкту;

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Пожежу легшее попередити, ніж загасити. Для цього у повсякденному житті необхідно суворо додержувати правил пожежної безпеки.

Пожежа – це особлива битва, тактика якої – наступ на вогненну стихію. При пожежі не можна чекати і бути повільним. Адже підрахунок часу іде на секунди

1. Первинні засоби пожежогасіння.

Вчитель: Про пожежу в школі оповіщають через звукову пожежну сигналізацію, дзвінок та інші звукові сигнали.

Щоб іскринка не розгорілася полум’ям, її треба загасити. Для цього слід скористатися засобами пожежогасіння. Найдоступнішими засобами гасіння пожежі є: вода, пісок, земля, сніг, пральний порошок, брезентові покривала тощо.

Школи обладнані:

- Пожежними кранами– комплект пожежного крану та пожежного рукава (шланга), за допомогою якого струя води направляється точно в центр пожежі. Розположення ПК у приміщенні школи та довжина рукавів розраховані таким чином, щоб можна було затушити пожежу у будь-якому класі чи кабінеті;

- Пожежними щитами і стендами, на яких розміщенні вогнегасники, відра, сокири, лопати, гаки, драбини, ящик з піском – за допомогою цих інструментів можна відкрити зачинені двері у кімнату та ліквідувати невелику пожежу;

- Вогнегасники. Вогнегасники потрібні для гасіння невеликого очагу пожежі в важкодоступних місцях. Вогнегасник працює недовго, близько хвилини, але заміняє цілу ванну води.

Водопінний вогнегасник застосовується для гасіння електричного обладнання, кабелів під напругою. Щоб зберегти своє життя, потрібно добре знати правила протипожежної безпеки.

4.Учні об’єднуються в групи « Правила протипожежної безпеки» (3 групи).

( Робота у групах.)

Утвори і запиши речення, з’єднавши правильно ліву та праву частини

.

§ Для розваги і для гри

а не в лісі, а ні в хаті.

§ Не розпалюй сам багаття,

умикати нам не слід.

§ З грубки жару не беріть

то вимкни всі електроприлади.

§ Плитку, праску

це небезпечно.

§ Коли йдеш з квартири,

користуйся ліхтариком.

§ Не грайся з вогнем -

жар в собі вогонь таїть.

§ Не грайся запальничкою,

сірників ти не бери.

5. Гра-змагання «Дай знаку назву» Діти об’єднуються в дві групи.

Вчитель

Правильна відповідь 3 бали. Для роздуму команда має 60 секунд. Тож вибирайте знак.

Знак № 1 Пожежний знак “Направляюча стрілка під кутом 45”, використовується разом з іншими знаками пожежної безпеки для вказівки напряму руху до місця знаходження (розміщення) засобів протипожежного захисту.

Знак № 2 Пожежний знак “Пожежний кран” використовується в місцях знаходження комплекту пожежного крана з пожежним рукавом і стволом.

Знак № 3 Пожежний знак “Місце розміщення декількох засобів протипожежного захисту” встановлюється в місцях одночасного перебування (розміщення) декількох засобів протипожежного захисту.

Знак № 4 Пожежний знак “Кнопка включення установок (систем) пожежної автоматики”, встановлюється в місцях ручного пуску установок пожежної сигналізації, пожежогасіння та (або) систем протидимного захисту. У місцях (пунктах) подання сигналу пожежної тривоги.

6.Складаємо пазли: « Склади знак» Дівчатка складають знаки

Вчитель

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.

Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися.

У житті трапляється різні ситуації. Але запам’ятай! Ніколи не панікуй. Перший вогонь можна залити склянкою води. Другий – відром води, а до третього вогню треба викликати пожежників, бо сам не впораєшся. Якщо трапилося таке лихо, то не біжи і не ховайся, а заливай пожежу водою, доки вона ще маленька. Якщо пожежа почалася на підлозі, то можна кинути мокрого рушника, щоб накрити полум’я і не дати йому поширитися. Однак трапляється, що вогонь розгоряється і починає перекидатися з одного предмета на інший. Тоді обов’язково телефонуйте за номером…..?

(Учні оформяють телефони, за якими можна подзвонити рятувальній службі).

Підсумок заняття.

Пожежа – жахлива стихія вогню, з якою дуже важко боротися. Кожна людина це знає. Я закликаю вас бути завжди обережними при користуванні з вогнем і пам’ятати про наслідки пожежі. Не забувайте просту істину, яка стала девізом безпеки: небезпеку легшее попередити, запобігти, ніж її ліквідувати та боротися знею.

(Роздаю пам’ятки учням):