Відділення "МАН"

Настановна сесія 2023/2024 навчального року

Сьогодні з робочим візитом Рокитнянський Ліцей-МАН відвідала директорка Рокитнянського ЦПРПП, Лисиця Т.О. де прийняла участь в настановчій сесії відділення.

Вона відзначити вагоме,мотиваційне  вітальне слово директорки закладу Людмили Прозор до учнів. Яка ознайомила ліцеїстів із діяльністю гуртків, основними формами роботи, навчально-методичними матеріалами.

Заняття в Рокитнянському ліцеї- Мала академія наук учнівської молоді цього року заплановано провести для майже 200 учнів 9-11 класів закладів громади.

Наші учні - науковці постійно демонструють чудові результати на обласних та міжнародних олімпіадах, конкурсах, всеукраїнських конференціях.


Археологічна експедиція  

гуртківців - істориків

Сьогодні учні нашого закладу, за підтримки Благодійного фонду пам'яті В. І. Литвина , директора Рокитнянського центру професійного розвитку педагогічних працівників Т.О. Лисиці мали можливість поринути в минуле нашого краю. Учні ознайомилися з місцем археологічних розкопок в с.Острів, відвідали городища в с.Сухоліси та с.Бушево. Цікаво та змістовно почули розповідь про події минулого нашої Рокитнянщини від наукового співробітника інституту археології НАН України Баранова В'ячеслава Ігоровича.

Ярослав Литвин , щира Вам подяка, що ліцеїсти мали можливість побувати на цій чудовій екскурсії. Діти отримали не лише надзвичайно позитивні емоції та чудові враження, а й відчули велику історію Рокитнянщини. Дякуємо Вам за те, що зі своєю командою Благодійного фонду памʼяті В.І.Литвина знайшли час, сили та фінансову можливість, здійснити цю незабутню подорож століттями.


18 вересня учениці І курсу відвідали Публічну бібліотеку, де проходив майстер- клас із виготовлення ляльок- мотанок.

І ось ця історія має продовження.

Тепер ляльки- обереги захищають наших охоронців на передовій. Низький уклін їм за можливість навчатися! Нехай Господь береже всіх воїнів України!

Дякуємо Людмила Марковська, Ірина Федотьєва та із нетерпінням чекаємо нових зустрічей!

Будь-яка наука, в тому числі й психологія, користується філософськими та загальнонауковими поняттями й категоріями. Окрім останніх, психологія використовує власні загальнопсихологічні категорії-найбільш загальні й фундаментальні поняття, які відображають істотні, всезагальні властивості й відношення явищ дійсності і пізнання. На черговому  занятті гуртка учні познайомились із цими категоріями і систематизували знання про них. 

Вивчати ринок, поняття попиту та пропозиції, фактори впливу на них, можна не тільки сидячи за партою, а й спілкуючись за чашечкою теплого чаю. Саме в такому форматі пройшло чергове заняття гуртка з економіки.

Обираючи собі чашку, чай, печиво, учні аналізували, що впливає на їх вибір, як на споживача. А потім, ставили себе на місце виробника і розповідали про зворотні фактори.

Як результат: пізнання нового, спілкування та позитивні емоції.


Учасники гуртка з біології людини разом з керівником гуртка Людмилою Анатоліівною Прозор, відвідали біохімічну лабораторію нашої місцевої поліклініки.

Нас гостинно зустріла завідуюча лабораторією, клінічний біохімік Оксана Григорівна Цекот. Вона разом із клінічним  цитоморфологом Галиною Олександрівною Кузьменко,  провели екскурсію та розповіли й показали багато чого цікавого. Учні побачили як збирається, обробляється різними реактивами, а потім аналізується біоматеріал, які електромашини допомагають визначити точний результат дослідження аналізу. Дізналися багато нового, а щось і нагадали з уроків біології, наприклад:

• як визначають групи крові;

• який вигляд мають тканини і клітини під мікроскопом;

• які прилади використовуються та ін.

А деякі гуртківці вперше визначили свою групу крові.

Ліцеїсти були дуже вражені, емоції від екскурсії важко передати словами.

Щиро дякуємо за надану можливість бачити на практиці як працює наша біохімічна лабораторія та вашу готовність розвивати пізнавальний інтерес дітей до науки й вибору майбутньої професії.

Напередодні осінніх канікул, 26 жовтня, заступницею директора з навчально-методичної роботи, Юлією Липовенко, було проведене навчання для учнів І курсу на тему: “Основні вимоги до написання науково-дослідницького проєкту”. Учні ознайомились з практичними та теоретичними рекомендаціями, щодо написання наукової роботи, її  структурою, супровідними документами, вимогами, щодо оформлення, формою постерів та презентацій для конференції. 

З метою обміну досвідом і обговорення питань інформаційно-цифрових технологій в освіті та визначення реальних перспектив подальшого розвитку діджиталізації освітнього процесу в ліцеї-МАН, 01 листопада 2023 року, було проведено науково-практичну конференцію: “Концепція цифрової трансформації в освітньому процесі”. Спікери заходу ознайомили з рядом актуальних питань, а саме:

- заступниця директорки з навчально-методичної роботи, Юлія Липовенко, розповіла про суть цифровізації, її проєкти та основні інструменти впровадження. Також ознайомила з можливостями цифрового 3D навчання з MOZAIK edukation;

- учитель фізики та астрономії, Василь Нікітін, ознайомив з можливостями нейронних мереж в навчальному середовищі;

- учителька інформатики, методист ЦДЮТ, Оксана Коваленко, показала основні етапи створення е-портфоліо на Google Sites.


Основною метою занять гуртка "Психологія": пізнати свої цінності, можливості і відкрити їх світові!

Під час чергового заняття вихованці розібрали "формулу" "Я" концепції та засвоїли основний закон: чим більша розбіжність між "Я" реальним та ідеальним, тим нижча самооцінка і навпаки.

Важливо підкреслити, що низька самооцінка призводить до невисоких досягнень, депресії, а особистість з високою самооцінкою має тенденцію фокусуватися на своїх успіхах. В основі особистості,  лежать дві найголовніші потреби людини: потреба у схваленні себе іншими та потреба у самосхваленні, яке забезпечується самооцінкою.

Намагаємося віднайти баланс - мінімізувати зовнішній вплив та активізувати внутрішні ресурси. І на цьому ми не зупинимося!

Авіамоделізм – це поширений вид технічної творчості, одне з улюблених занять учнівської молоді, масовий технічний вид спорту, який допомагає їй приблизитися до світу авіації. Саме тому на черговому занятті гуртка "Робототехніка" учнів зацікавив процес розробки макетів деталей вузла керування гвинтової групи радіокерованої моделі. 

Сьогодні наш день наповнений неймовірними емоціями!

Тема дня-УЗД,  як метод дослідження організму людини!

Юні біологи, мали чудову нагоду познайомитися з діяльністю лікарки, Любов Володимирівни Мовчан, досвід якої безцінний.

27 років професійної діяльності, неймовірна кількість досліджень, довіра пацієнтів  не тільки нашої громади, а й за її межами.  

Це не тільки прекрасний професіонал, а й чуйна та уважна людина, що так необхідно в наш час.

Результат сьогоднішнього дня- отриманні унікальні знання, мотивація та натхнення на нові звершення.

Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.

В рамках цього дня, проводиться флешмоб "зроби фото/відео з хусткою". Наші учениці доєдналися до  флешмобу, щоб не забувати наші традиції.


Одним з векторів роботи відділення “МАН” є написання та захист курсових проєктів. Кращі з них доопрацьовуються та представляються на І (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисті науково-дослідницьких робіт МАН України. Цей рік став дуже плідним для закладу, адже 23 учні мали можливість відчути себе майбутніми науковцями. Їх роботи представлені у таких відділеннях: філософії та суспільствознавства – 6; економіки – 6; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства – 3; хімії та біології – 3; історії – 2; наук про Землю – 1; екології та аграрних наук – 1, математики – 1. Охоплено 15 секціях.

Вихованці гуртків всі 100% стали призерами та показали такі результати: дипломи І ступеня отримали 12 учнів (52%), дипломи ІІ ступеня – 10 учнів (43%), диплом ІІІ ступеня – 1 учень (5%).


19 грудня вихованці гуртка "Журналістика" приєдналися до навчання у «Школі Волонтерства»! Мали змогу дізнатися про волонтерство, взаємодію та ті інструменти, які допоможуть зробити особистий внесок важливим та значущим. Атмосфера тренінгу була надзвичайно веселою, приємною та теплою. Пам'ятайте, кожен з вас ключова ланка нашого суспільства. Спільно ми здатні змінювати світ!

До Дня Соборності України 22 січня вихованці гуртків з “Історії України” та “Українського постмодернізму” активно долучились до проведення флешмобу "Книжковий ланцюг єдності", який проводить Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації.



Вже декілька років поспіль вихованці гуртків відділення “МАН” мають можливість брати участь у найбільшому конкурсі проєктів екологічного спрямування у світі GENIUS Olympiad (Олімпіада Геніїв). Його метою є сприяння глобальному розумінню екологічних проблем і досягненню сталого розвитку за допомогою фундаментальних наук, мистецтва, креативного письма, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу.

Наша молодь не може стояти осторонь глобальних проблем, адже саме їм жити та відновлювати нашу країну. Приємним є те, що учні, разом з керівниками вкотре стають призерами категорій: “Письмо”, “Короткометражний фільм” та “Мистецтво”, отримують дипломи, відзнаки та сертифікати тренерів.

Також, цінною нагородою для нас стало відзначення Рокитнянського ліцею — МАН як афілійованого закладу освіти «GENIUS Olympiad Ukraine».

Вітаємо всіх призерів минулого сезону та учасників 2023/2024 навчального року! Бажаємо творчих злетів, креативних ідей та золотих відзнак. Вперед до перемог!

Daryna Paul  була учасницею Обласної учнівської науково- практичної конференції «Філософський симпозіон- 2023»Учениця брала участь у роботі секції «Нескорена культура України». Авторка презентувала творчість молодої талановитої поетки Рокитнянщини Дарини Перч. 

Пауль Дарина була учасницею Обласної учнівської науково- практичної конференції «Філософський симпозіон-2023». Учениця брала участь у роботі секції «Нескорена культура України». Авторка презентувала творчість молодої талановитої поетки Рокитнянщини Дарини Перч.

У 2023 році, Лісняк Анастасія, стала учасницею науково-дослідницького проєкту “Звитяжна Київщина: хроніка героїзму”. Авторка презентувала свій перший дослідницький проєкт, який увійшов до Альманаху учнівських дослідницьких проєктів. За змістовну та клопітку роботу учениця відзначена сертифікатом Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.

Будь який інтелектуальний процес важливий, але ще важливіше як ми себе відчуваємо під час пізнання нового. Тому на занятті гуртка "Психологія" учні знайомились із новою для нас технікою -"Майндфулнес". Це потужний інструмент, що допомагає зрозуміти власні думки, емоції і дії в момент їх виникнення та брати їх під свій контроль, уникаючи автоматичних реакцій.

Ця методика нова для нас, але такі компанії, як: Google, Apple, Facebook, Intel, дуже давно і успішно використовують цю техніку в рамках своїх корпоративних навчальних програм. Час і нам спробувати!

2 лютого відбулося відкрите заняття гуртка "Мультимедійні системи, навчальні, ігрові програми, інтернет-технології та вебдизайн"  на тему: "Базові характеристики графічного редактора Adobe Illustrator.” Під час роботи вихованці ознайомилися з графічним редактором для створення та редагування векторної графіки Adobe Illustrator.

Метою заняття було формування комп’ютерної і художньої грамотності, уваги, зосередженості, відповідальності, уміння працювати самостійно, інформаційної компетентності, естетичного смаку; розвиток гармонійного сприйняття світу, інтерес до програми Adobe Illustrator.

Процес вирощування кристалів мідного купоросу дуже цікавий і захоплюючий. На черговому занятті гуртка "Хімія",  учні, під керівництвом Писанко Т.В., готували насичений розчин цієї солі і спостерігали, як із такого розчину викристалізовувались спочатку маленькі кристалики, а потім вибирали найкращі і вони далі збільшувались, нібито " зростали"

14 лютого 2024 року  стартував ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. 

Конкурс - захист - це неймовірний досвід, це той захід де учні можуть відчути себе майбутніми вченими.

Діти представляють свої проєкти, ведуть активні дискусії з науковцями та конкурсантами, поглиблюють знання та наукові вміння.  Тож бажаємо їм, гарного настрою та позитивних результатів!

Педагогічний та учнівський колективи Рокитнянського ліцею - МАН, щиро вітають призерів ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН:

Іваненко  Аліну за ІІІ місце, секція "Біологія людини"

(вч.Прозор Л.А.);

Олійника Владислава - ІІІ місце, секція " Фінанси, банківська справа та страхування"

(вч.Липовенко Ю. І.);

Чернецьку Олександру - ІІІ місце, секція "Органічна хімія та біохімія"

(вч.Писанко Т.В.).

Ми впевнені, що досвід участі в цьому конкурсі, вас багато чому навчив.

Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, вчіться, досліджуйте та розвивайтеся

Успіхів, натхнення, творчих злетів  та позитиву на кожен день!

За ініціативи науково- дослідного інституту українознавства у лютому- березні цього року був проведений XVII Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти.

Однією із учасниць конкурсу була учениця І курсу Пауль Дарина.

Її наукова розвідка на тему: «Антропонімічна система Рокитнянщини ( на прикладі прізвищ учнів Рокитнянського ліцею- МАН)» отримала І місце.

Щиросердно вітаємо Даринку та бажаємо успіхів у царині наукових досліджень !

Вітаємо активних та креативних юних економістів!

Члени гуртка “Економіка”: Сохнич Надія, Оленко Анна та Отеченко Анастасія,  долучились до  тренінгової програми Girls Go Circular – Цифрові та підприємницькі навички для економіки замкненого циклу від ГО "Джуніор Ачівмент Україна", яка проходила на базі Київської обласної Малої академії наук учнівської молоді.

Цікавим є те, що дана  програма впроваджується під координацією Європейського інституту інновацій та технологій (EIT) - EIT RawMaterials.  Завдяки  їй ми можемо готувати молодь до сучасного ринку праці та розвинути її підприємницькі навички, зокрема в екологічно чистому бізнесі.

Під час проходження  тренінгу, діти отримали не тільки позитивні емоції та нові знання, а й мали можливість розробити схему власного.

Учениці отримали  сертифікати учасників тренінгу.

В рамках проведення “Освітнього ХАБу” учні 9 класу та І курсу відвідали Рокитнянський відділ Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості.

👋 👋👋 Директорка центру, Лариса Сергіївна Глюза, звернула увагу на сучасні проблеми ринку робочої сили та актуальні програми підтримки безробітних, зокрема:

* ваучери, які дають право безоплатно пройти навчання в закладах освіти чи у роботодавця за 124 професіями;

* мікрогранти на започаткування або розвиток власної справи, в рамках проекту єРобота;

* гранти для ветеранів та їх подружжя;

* проєкт “Армія відновлення”.

👍✍️Ірина Вікторівна Жижка, консультант роботодавця та фахівець з профорієнтації, розповіла про важливість профорієнтації учнів, ознайомлювала з платформою Державної служби зайнятості «Моя професія».

👍✍️✍️Горьова Юлія Володимирівна, завідувачка сектору “Рокитнянське бюро правничої допомоги” ознайомила учнів з правом неповнолітніх та їх батьків на безоплатні юридичні консультації та захист адвоката під час відкриття судових справ.

🫶 🫶🫶Щиро дякуємо всім працівникам Рокитнянського відділу центру зайнятості за професіоналізм, високий рівень проведення заходу та тісну співпрацю!