Сучасні підходи у формуванні мовленнєвої компетентності дошкільників 

Актуальність проблеми

В наші дні, оволодіння українською мовою, як державною є найважливішим засобом національного виховання. Опанування рідної мови, рідного слова починається з раннього дитинства в сім’ї, серед батьків і рідних дитинні людей, а вдосконалення її триває в дошкільних закладах, школі і впродовж усього життя. Мовленнєвий розвиток дитини є головним інструментом, за допомогою якого вона встановлює контакт із довкіллям і завдяки якому відбувається соціалізація дитини. Саме тому темою моєї атестаційної роботи є: «Сучасні підходи у формуванні мовленнєвої компетентності дошкільників».

Мета вивчення

Метою моєї роботи є формування у дошкільників мовленнєвої компетентності як складової мовленнєвої діяльності, яка забезпечує вміння дитини підтримувати мовленнєву взаємодію з іншими, вибудовувати логіку висловлювань, забезпечувати мовленнєве взаєморозуміння з дорослими та однолітками, формувати комунікативні здібності, мовленнєве самовираження, розвивати соціальне мовлення (вміння презентувати себе оточуючим, виражати особисту позицію по відношенню до інших тощо).

Поставлені завдання

Завдання моєї роботи:

Шляхи реалізації

Для формування мовленнєвої компетенції дошкільників використовую як організовані, так і самостійні форми діяльності. 

Організовані форми діяльності з дітьми: заняття, спостереження, бесіди і розмови, ігрова діяльність,  колективна праця, свята, розваги, трудові доручення; побутові процеси: одягання, умивання, приймання їжі, вкладання на сон, чергування.

Також для досягнення гарних результатів в своїй роботі я використовую:

Набуті знання діти широко використовують під час самостійної діяльності: ігрової, образотворчої, театралізованої та рухової.