Глосарій

ТВОРЧІСТЬпроцес народження нового, що об’єктивно здійснюється у природі або в людині; у природі – це зародження, зростання, визрівання; у людській роботі – створення нових думок, почуттів або образів, які стають безпосередніми регуляторами творчих дій.

КРЕАТИВНІСТЬ – (лат. creatio — створення) — творча, новаторська діяльність; новітній термін, яким окреслюються «творчі здібності індивіда, що характеризуються здатністю до продукування принципово нових ідей і що входять в структуру обдарованості як незалежний фактор.

ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІце індивідуально-особистісні якості людини, які визначають успішність виконання нею творчої діяльності різного роду.

ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІ за визначенням Е. Фромма – це «…здатність дивуватися, пізнавати, це спрямованість на відкриття нового й здатність глибокого усвідомлення; вміння знаходити вихід із нестандартних ситуацій».

ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬодне з найбільш цікавих, складних інайменше вивчених психічних явищ. Творчість є потребою людини, щозабезпечує її адаптацію у середовищі, а також прогрес,еволюцію самого середовища, суспільства.

ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ це не лише відкриття в певній галузі науки, художні досягнення,створення чогось нового, це – народження нових цілей, планів,критеріїв аналізу, оцінок.

У науковій літературі поняття «ПІЗНАВАЛЬНА АКТИВНІСТЬ» розуміється як властивість особистості, що формується впродовж її життя в суспільстві упроцесі цілеспрямованого навчання і виховання.

ПІЗНАВАЛЬНА АКТИВНІСТЬ це особистісне утворення, яке виражає індивідуальний відгук на процес пізнання, живу участь, розумово-емоційну чутливість в пізнавальному процесі.

ТЕХНОЛОГІЯ (від грец.τεχνολογια, що походить від грец.τεχνολογος; грец.τεχνη — майстерність, техніка; грец.λογος — (тут) передавати) — наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічнихзасобів (знарядь праці).

ЛЕПБУК (з анг. lap – коліно, book – книга) – це саморобна інтерактивна папка чи зошит, в які збираються і яскраво оформлюються різноманітні пізнавальні матеріали з певної теми вивчення. Лепбук обов'язково має різні за розміром кишеньки, вставки, рухливі деталі, віконця, міні-книжечки тощо з цікавою інформацію щодо предмету вивчення.

ЛЕПБУКбагатофункціональна розкладна папка, що містить ніші й кріплення для різноманітного дидактичного матеріалу.

«ЛЕПБУК» (lapbook), або як його ще називають тематична папка, – це саморобна інтерактивна папка з кишеньками, дверцятами, віконцями, рухливими деталями, які дитина може діставати, перекладати, складати на свій розсуд.

ТЕХНОЛОГІЯ «ЛЕПБУК» це інтерактивна взаємодія через індивідуальну, групову діяльність, в основі якої гра, спрямована на пізнання навколишньої дійсності, формування життєвих компетентностей, творчих здібностей дітей.